[FM12] Začetek kariere - Liverpool [Zgodba]

Odgovori
Liverpool
Prispevkov: 98
Pridružen: 13. Sep 2012 14:18

[FM12] Začetek kariere - Liverpool [Zgodba]

#1

Odgovor Napisal/-a Liverpool » 26. Sep 2012 22:49

Začetek

Poletje se začenja, s tem pa obračam tudi nov list v življenju. Mineva že celo leto odkar sem nezaposlen. Seveda je na začetku bilo večinoma lenarjenje. Vendar z časom sem premišljeval, kaj narediti, da nebi moje življenje propadlo. Kot nogometnemu oboževalcu, navsezadnje je večina moških nogometnih oboževalcev so mi misli uhajale predvsem na to področje. V mladosti sem preigral veliko Football Managerjev in tako sem sedaj vedno bolj razmišljal, da bi postal kar trener. Vendar sem se zavedal, da je to zelo težko, seminarji, licence....

Iz prejšnje službe sem si prihranil kar nekaj denarja, zato je bilo to moje sanjarjenje o trenerski licenci, kar realna želja. Tako sem se tudi lotil tega... Korak po koran. Spoznal sem tako imenovane veze, kjer največ pripomore tvoj priimek. Vendar vsepovsod je tako, da tisti, ki imajo veze veljajo več in tu pa tam ti kdo od vodilih da vedeti da ti tukaj nisi dobrodošel, saj nimaš pravega priimka in poznanstev. Pri vseh teoretičnih delih mi je najbolj pomagalo da sem nekoč igral Football Manager, saj sem imel že nekakšno vizijo svojega igranja in vodenja ekip. Glede praktičnega dela na samem igrišču, pa me je reševalo to, da sem tudi sam igral nekoč v mlajših letih nogomet. Pa naj še kdo reče, da računalniške igre ne pomagaj... seveda razno streljanje in podobno ne, Football Manager pa ti da nekaj, tisto da začneš razmišljat kako voditi ekipo, seveda je to le virtualno in je v resničnem svetu dosti težje vendar vsekakor imaš vsaj malo tistega potrebnega za to delo.

Bliža se poletje, jaz z trenersko licenco PRO v žepu pa bom bolj kot užival v tem poletju dejaven pri iskanju zaposlitve. Seveda si bom privoščil dopust na morju in se zabaval, vendar je cilj da se po dolgem času zaposlim, tam kjer mi je mesto......

Slika
Igra ali priprave za trenerja?

9.6.2011

Kot prost trener sem se prijavil za selektorja Slovenske reprezentance do 19 let.

11.6.2011

Zjutraj vstanem in grem pogledat mail pošto. Lahko bi rekli da nič zanimivega, če nebi videl vabila na sestanek, ki mi ga je poslal Aleksander Čeferin. Takoj sem vedel za kaj gre. Preberem vabilo. Pisalo je, da me vabijo na sedež nogometne zveze Slovenije, kjer se bodo z menoj pogovorili o moji viziji vodenja Slovenske mlade reprezentance do 19 let.

Nato dobim tudi klic, nekje ob 9.30, direktorja reprezentanc Milana Miklaviča, ki mi pove da so mi poslali vabilo na mail in da me pričakujejo danes ob 18.00 v prostorih NZS v Ljubljani, tako kot je pisalo v vabilu, ki sem ga dobil. Gospod Miklavič mi je seveda tudi povedal, da v primeru da postanem selektor mlajše reprezentance dobim tudi povrnjene potne stroške za ta sestanek.

Sam v sebi sem imel zelo mešane občutke. Seveda so nas v seminarjih pripravljali tudi na ta del, pogajanja in sestanke z vodilnimi. Imel sem veliko dvomov, saj navsezadnje veliko krat v Slovenskem nogometu prevladajo poznanstva, ki jih sam nimam na tako visokih mestih. Prevladal je ta želja, do nogometa. Že on 12 sem sedel v avto in krenil proti Ljubljani. Do glavnega mesta imam slabe 3 ure iz Prekmurja, tako da sem že ob 3 prišel v Ljubljano. Potepanje po Ljubljani, sedenje v kavarnah in čakanje da bo končno 17:30 da gremo proti Čeferinovi 4 na sedež NZS. Veliko preglavic mi je povzročala misel kaj obleči na tak sestanek. Na koncu sem se odločil, še preden sem šel od doma, si sabo vzamem poleg srajce tudi še kravato. Tako sem se tudi pred sestankom preoblekel v ta slavnostna oblačila.

Stopim v stavbo. Napotijo me v prostore, kjer bo potekal sestanek. Sam sem na poti do tja videl nekaj znanih oseb, od gospoda Čeferina, do Keka (selektorja A reprezentance). V glavi so mi rojile misli, kdo vse bo sedel v sobi in pred kom bom moral odgovarjati na vprašanja. Sedim v sejni sobi in čakam, vzamem telefon in pogledam uro, je že kar nekaj minut čez šesto. Nato slišim pogovarjanje več oseb. Odprejo se vrata in vstopijo Aleksander Čeferin, Rudi Zavrl, Milan Miklavič, Matjaž Kek, Stane Oražem in Matjaž Krajnik. Seveda sem se vstal in se rokoval z vsemi. Nato je gospod Čeferin prevzel besedo in začel z predstavitvijo vseh oseb, nato pa dodal da sem predzadnji kandidat, ki je oddal prošnjo in tisti izbrani, ki jih je NZS poklicala.

Moj zagovor je bil nekako v tem smislu: Sem David Antolin, star sem 25 let in pred kratkim sem pridobil vse potrebno za vodenje ekipe oz. reprezentance. Sam vidim, da je v Sloveniji veliko mladih talentov, ki so se sposobni kosati z najboljšimi. Glede same igre bi rad povedal, da bo bomo sloneli k igri z žogo po tleh, kratkimi podajami, nekako v smislu Barcelonine igre, le da bo to vse skupaj delovalo hitreje in prijaznejše za oko. Razlika med mojim sistemom igre in Barcelono bo tudi tu, da bom zahteval zaključek akcije, tudi od daleč, in ne težiti igre v nasprotnikovem kazenskem prostoru in kombinirati 16m od gola ter ne zaključiti. Saj le zadetki prinašajo tisto za kar smo tu. Sam, bom tudi na voljo selektorju Matjažu Keku, če bo razmišljal o vpoklicu katerega mladeniča v A reprezentanco. Zagotavljam, da bodo za U19 igrali le tisti ki si to zaslužijo. To bi bilo vse, vem da sem novi v tem poslu, vendar ste vsi bili nekoč novi.

Nato je sledila večerja v prestižnem hotelu in vrnitev domov.

12.6.2011

Po dolgi noči sem si tudi sam privoščil kar dolg spanec. Nekje ob 11 pa zaslišim glasbo, Ivan Zak-Zbogom pameti. Takoj mi je jasno, telefon. Še v ležečem položaju vzamem telefon in pogledam kdo kliče. In šok.... včeraj na večerji sva si z Čeferinom izmenjala številki, in ravno ta oseba me kliče. V trenutku sem se zbudil in vstal iz postelje ter dvignil. Začelo se je z pozdravi nato pa mi je Čeferin začel razlagat, da se se včeraj po mojem odhodu pogovoril z Kekom in da sta prišla do nekakšnega zaključka, da z man ne moreta izgubiti nič in mi tako ponuja mesto selektorja reprezentance do 19 let. Ostal sem brez besed, nato čez nekaj sekund pa sem le odvrnil hvala, nebom vas razočaral. Nato je Čeferin povedal, da moram tudi danes v Ljubljano, da podpišemo pogodbo in uredimo vse zadeve, ter da mi je že rezerviral hotel, saj bom naslednje 3 dni zaradi administrativnih zadev moral prebiti v Ljubljani. Seveda, me je povprašal če bo z mano potovala tudi spremljevalka, vendar ker je nimam bom šel sam.

13.6.2011

Antolin novi selektor reprezentance Slovenije do 19 let!

Tako so se glasili naslovi po vseh časopisih, internetnih medijih in podobno. Bil sem zelo srečen, saj imam novo službo v kateri se bom moral dokazati.

Liverpool
Prispevkov: 98
Pridružen: 13. Sep 2012 14:18

Re: [FM12] Začetek kariere - Liverpool [Zgodba]

#2

Odgovor Napisal/-a Liverpool » 27. Sep 2012 21:27

8.7.2011

Kot selektor reprezentance do 19 sem odpotoval v Maribor, natančneje v Ljudski vrt, kjer sem si ogledal tekmo Slovenskega super pokala med Mariborom in Domžalami. Dobrih 4300 ljudi je videlo, kar všečno igro z dvema zadetkoma. Mariborčani so z 2:0 premagali Domžalčane. V 53 minuti je najprej zadel Aleš Mertelj, za končnih 2:0 pa je svoj gol dosegel tudi Robert Berič, dve minuti pred iztekom rednega dela.

Sam sem imel tudi nalogo skavta saj sem si prišel ogledat igro kandidatov za vpoklic na naslednjo reprezentančno tekmo U19 reprezentance.
Za Maribor sta od začetka zaigrala Damjan Vukliševič in Edin Čolič, med tem ko je Matic Črnic vstopil v igro.
Damjan Vukliševič - igral je vseh 90 minut na štoperskem položaju, bil je med boljšimi igralci na igrišču. Ocena tekme 7,6
Edin Čolič - igral je do 82 minute, nato ga je zamenjal Črnic. Odigral je dokaj dobro na sredini terena. Ocena tekme 6,8
Matic Črnic - prišel v igro v 82 minuti namesto Čoliča. V teh zadnjih minutah tekme je pokazal toliko kot Čolič, dobra predstava. Ocena tekme 6,9

Na Mariborski klopi so bili še Emir Dautovič in Timotej Lorber, na Domžalski klopi pa Aljaž Ivačič.

Slika
Zasluženo veselje Mariborčanov.

15.7.2011

Tokrat sem si šel ogledat svoje kandidate v Mursko Soboto, seveda na Fazanerijo. Videl sem zelo napeto tekmo v kateri je Mura premagala Celjane. Že v 12 minut je Celjane v vodstvo popeljal Roman Bezjak. Nato je že v prvem polčasu na sceno stopil Dalmatinec v dresu Soboške Mure, Mate Eterovič, ki je z dvema goloma v 22 in 30 minuti popeljal domače v vodstvo še pred polčasom. Le slabih 8 minut nadaljevanju in Matic Maruško je še povišal vodstvo Mure. Gostje so v 78 minuti uspeli znižati rezultat, zadel pa je Sebastjan Gobec.

Slika
Dobrih 3600 gledalcev je videlo domačo zmago

Seveda si na tekmi zaigrali nekateri, ki bi lahko prav prišli reprezentanci do 19 let.
Žiga Kous - Odigral je vso tekmo, ne moremo reči da je blestel, je pa odigral dobro. Ocena tekme 6,7
Erik Janža - Prav tako je odigral vseh 90 minut in bil zelo aktiven tako v napadu kot obrambi. Za njim je zelo solidna predstava. Ocena tekme 7,4
Simon Pavel - Tako kot ostala dva je tudi on začel in končal tekmo. Je še veliko mesta za napredovanje vendar je svoje delo opravil dokaj solidno. Ocena tekme 6,9

Na klopi Mure so na svojo priložnost čakali še Jaka Šafer, Mitja Lotrič in Leon Sreš, med tem ko sta na klopi Celja sedela Aljaž Leskovar in Rok Prevolšek.

Tekmo sem si ogledal skupaj z trenerjem Domžal, Darkom Birljukovom, ki je prišel pogledat svoje tekmece v prvenstvu in morebitne okrepitve.

22.7.2011

Drugo kolo slovenske prve lige, druga tekma, kjer spremljam igralce. Tokrat sem se odločil za najbližje mesto, Lendavo. Ogledal sem si tekmo Nafte in Hit Gorice. Tekmo je zanimivo naredila izključitev Uroša Celcarja že v 6 minuti. Seveda je zaradi te izključitve prevladovala Nafta vendar je imela težave z realizacijo. Gostje so pretili iz protinapadov. Nafta je končno zadela. V 61 minuti je v vodstvo Lendavčane popeljal Boštjan Zelko z prvim prvoligaškim zadetkom. Nato je vodstvo v 73 minuti podvojil Mario Stojčević. Tekme pa s tem ni bilo še konec, sledila je še ena izključitev. Le 4 minute po zadetku za 2:0 je bil izključen Naftin vezist David Tomažič Šeruga. Na srečo Lendavčanov se rezultat pred približno 1500 gledalcev ni več spremenil.

V dresu Nafte je odigral vso tekmo Rok Vori.
Rok Vori - Odigral je vseh 90 minut, kljub mladosti je odigral dobro. Sam sem vesel, da igra čimveč mladih v slovenskih ekipah. Ocena tekme 6,9

Slika
Za fantastično vzdušje so poskrbeli domači organizirani navijači - Gorgone, ki so zelo popestrili tekmo.

30.7.2011 - 13.8.2011

Nova služba nov dopust. Kot vsako leto sem odšel na dopust oziroma na morje v sosednjo Hrvaško. Z nekaterimi prijatelji smo se zmenili in za 14 dni, od sobote do sobote odpotovali na otok Čiovo, v bližini Splita. Kot nogometnemu navdušencu nikakor ni mogel izostati ogled Poljuda, zato sem si vzel čas in se 4.8. odpravil proti Splitu. To je tudi moj rojstni dan zato smo si vsi vzeli čas za potovanje do Splita in ogled mesta. Sam se tudi navijač Hajduka in večni nasprotnik Dinama.

Slika
Ponos grada Splita!!!

Bil sem zelo vesel, da sem dopustoval v dokaj mirnem kraju, tu pa tam kaka veselica v Trogiru, ki je v bližini, ter tudi na otoku. Drugače pa dokaj umirjeno, ravno pravšnje za razmišljanje koga vpoklicati proti Romuniji in Hong Kongu. Nekako proti koncu dopusta se mi je porodila ideja, da je le prijateljsko tekma in da bom naredil nekaj za prihodnost. V letu 2011 lahko igrajo za reprezentanco igralci rojeni 1992 in mlajši, vendar je že avgust in ti igralci drugo leto ne pridejo več v poštev zato sem razmišljal v tej smeri da na prijateljski tekmi ponudim možnost za dokazovanje igralcem letnik 1993 in mlajšim. Za letošnje kvalifikacije pa poberem zraven še leto starejše, saj je cilj da pridemo v nadaljevanje ali ceno na prvenstvo v Estonijo drugo leto.


25.8.2011

Misija Romunija in Hong Kong!

Vratarji: Rok Prevolšek (Celje,1993), Matic Pečnik (Triglav, 1993), Jan Oblak (Leira - POR, 1993)

Obramba: Denis Lidjan (Olimpija 1993), Aleksander Ilič (Koper, 1993), Luka Kranjc (Genoa - ITA, 1994), Miha Božič (Koper, 1993), Žiga Cimprič (Olimpija, 1993, Denis Perger (Koper, 1993), Erik Janža (Mura 05, 1993)

Sredina: Nino Kouter (Mura 05,1993), Marko Kovjenič (Kalcer Radomlje, 1993), Rudi Požeg Vancaš (Domžale, 1994), Edin Čolič (Maribor, 1993), Rok Vori (Nafta, 1993), Tjaž Toškan (Koper, 1993), Nejc Praprotnik (Atalanta - ITA, 1993), Dino Hotič (Maribor, 1995)

Napad: Mitja Lotrič (Mura 05, 1994), Matej Pučko (Koper, 1993), Blaž Šujica (Kranj, 1993), Kristjan Kraus (Gubbio - ITA, 1993), Gregor Ščulac (Koper, 1993)

Antolin: No pa smo začeli. To je moj prvi seznam, seveda manjkajo igralci letnik 1992, saj bi rad videl te mlajše, ki bodo drugo leto igrali ključne vloge v tej ekipi. Sam sem mnenja, da moramo tako v Romuniji kot doma proti Hong Kongu zmagati, saj smo dobri. Vukliševič je odpovedal svoj nastop zaradi poškodbe drugače bi bil z nami. Z zanimanjem bom pričakoval tudi žreb za kvalifikacije za naslednje Evropsko prvenstvo ki ga bo gostila Estonija. Žreb bo le dan po tekmi z Romunijo.

26.8.2011

Namesto Vorija vpoklican Palčič!
,
No pa se je zgodila tudi prva poškodba. Že dan po tem, ko smo se zbrali v reprezentančni bazi, se je na treningu poškodoval Rok Vori . Žal gre za zelo hudo poškodbo kolena. Rok bo po pregledu reprezentančnih zdravnikov odsoten nekje pol leta. Zato sem moral na hitro najti zamenjavo na sredini igrišča. Odločil sem se za Koprskega vezista Roka Palčiča, ki je letnik 1993.
Z reprezentanco bo odpotoval v Romunijo tudi Dino Stančič, ki je izjemoma 1992 letnik saj bi rad videl tega igralca kako se bo vklopil v ekipo in tudi njegovo znanje. Dino je član Kopra.

Slika
Poškodba mu je preprečila debi v mladi reprezentanci...

29.8.2011

Tri dni pred tekmo smo se odpravili z letalom iz Ljubljanskega letališča proti Romuniji, kjer nas čaka tekma z tamkajšnjo reprezentanco do 19 let. V popoldanskih urah smo prispeli v Bukarešto, kjer nas jena tamkajšnjem Nacionalnem stadionu čakala 1.9. tekma. Pred tem pa bomo trenirali na pomožnem igrišču, ter dan pred tekmo tudi na zelenici Nacionalnega stadiona.

Slika
Je to prevelik stadion za tekme reprezentanc do 19 let? Sprejme 55 tisoč ljudi.....

31.8.2011

Dan pred tekmo sem se moral izbrati tudi kapetana in namestnika kapetana. Sam sem se odločil, da kapetanski trak predam Mihi Božiču, igralcu Kopra. Za njegovega namestnika pa sem določil vratarja Portugalske Leire, Jana Oblaka.

Slika
Novi kapetan Slovenske reprezentance do 19 let

1.9.2011

Dan tekme. Sam se še moram odločiti koga poslati v igro od začetka in koga ne. Dogovorili smo se, da lahko na klop postavim 12 igralcev, med tekmo pa zamenjam le 7. Glede vratarja verjetno ni težko kdo bo začel, Oblak je trenutno najkvalitetnejši mladi vratar v Sloveniji. Glede obrambe imam kar nekaj kandidatov. Nerad izdajam postave pred tekmo, vse boste videli na tekmi oziroma malo pred njo.

Bukarešta; Nacionalni stadion
Sodnik: Andy Sutton (Anglija)
Gledalci: 5033

Postava Slovenije: Jan Oblak (GK); Aleksander Ilič (DR), Miha Blažič(DC), Luka Kranjc (DC), Denis Perger (DL); Nino Kouter (MC), Edin Čolič (MC), Matej Palčič (AML), Mitja Lotrič (AMR); Matej Pučko (FC), Gregor Ščulac (FC)

Romunija 3:1 Slovenija
0:1 Edin Čolič 12 minuta
1:1 Alin Petrea 45+2 minuta
2:1 Cristian Serb 51 minuta enajstmetrovka
3:1 Andrei Tesiaru 88 Minuta

Menjave v Slovenskem taboru:
46 minuta Denis Lidjan v igro, iz igre Luka Kranjc
46 minuta Tjaž Toskan v igro, iz igre Matej Pučko
64 minuta Žiga Cimprič v igro, iz igre Aleksander Ilič
64 minuta Marko Kovjenič v igro, iz igre Nino Kouter
64 minuta Kristjan Kraus v igro, iz igre Gregor Ščulac
89 minuta Nejc Praprotnikv igro, iz igre Tjaž Toškan
89 minuta Erik Janža v igro, iz igre Edin Čolič

Antolin: Kaj reči, sam sem pričakoval več, zmago. Začeli smo dobro, povedli. skozi celotno tekmo smo igrali, imeli žogo v nogah vendar v fazi napada nismo bili konkretni. Tako priča tudi podatek, da so Romuni večkrat poskusili proti našim vratom čeprav smo mi igrali in imeli žogo v posesti več kot domačini. Res da sem razočaran nad nekaterimi igralci, vendar je tudi za njih ene to prva izkušnja z reprezentančnih tekem do 19 let zato jih še ne mislim prečrtati po eni tekmi. Glede gledalcev pa je tako, stadion je velik, in teh 5 tisoč je na stadionu za 11krat več ljudi zgledalo malo, vendar 5000 je lepa številka, dvakrat več kot povprečje povprečne ekipe prve slovenske lige. Gremo dalje, saj nas že 5. čaka tekma v Stožicah proti Hong Kongu.

2.9.2011

Slovenija v skupini 8!

No pa so me poklicali z NZS, saj sam nisem odpotoval na žreb zaradi reprezentančnih nalog. Obvestili so nas, da smo v skupini 8 in to skupaj z Anglijo, Severno Irsko in Lihtenštajnom. Sam sem mnenja, da imamo priložnost za drugi krog kvalifikacij saj napredujeta prvi dve ekipi in nekaj najbolje tretjih uvrščenih ekip. Po kvaliteti smo sigurno boljši od Lihtenštajna, z Severno Irsko se bomo po moje borili za tisto 2 mesto in napredovanje, kajti Anglija je premočna za vse v tej skupini, vendar bomo šli tudi na tisti tekmi na zmago, ne bojimo se nikogar.

Prizorišče še trenutno ni določeno, po domači tekmi z Hong Kongom se bom pogovoril z vodilnimi na NZS. če bomo vložili kandidaturo za gostiteljico skupine 8. Saj sam menim, da imamo dva stadiona, ki bi bila primerna.

5.9.2011

Pa je prišla tudi domača tekma. Te tekme me je malo strah, saj igramo doma pred domačimi gledalci. Vstop je prost in tako na NZS pričakujejo vsaj na pol polne Stožice. To je lahko raj za nas vse, ki bomo na in ob igrišču, lahko pa je pekel ob morebitni slabi igri in porazu proti eksotični državi. Sam sem se odločil da večjih sprememb na pran prejšnji tekmi nebo, mogoče kakšne 2, 3 spremembe v začetni postavi. Gremo na zmago, zmaga je v taki tekmi nuja!

Ljubljana; Športni park Stožice
Sodnik: Floria Mayer (Nemčija)
Gledalci: 9298

Postava Slovenije: Jan Oblak (GK); Aleksander Ilič (DR), Denis Lidjan(DC), Luka Kranjc (DC), Erik Janža (DL); Nino Kouter (MC), Edin Čolič (MC), Matej Palčič (AML), Mitja Lotrič (AMR); Matej Pučko (FC), Blaž Šujica (FC)

Slovenija 2:0 Hong Kong
1:0 Matej Pučko 24 minuta
2:0 Matej Pučko 58 minuta


Menjave v Slovenskem taboru:
46 minuta Nej Praprotnik v igro, iz igre Mitja Lotrič
46 minuta Kristjan Kraus v igro, iz igre Blaž Šujica
77 minuta Miha Blažič v igro, iz igre Luka Kranjc
77 minuta Marko Kovjenič v igro, iz igre Nino Kouter
77 minuta Tjaž Toškan v igro, iz igre Matej Palčič
77 minuta Rok Prevolšekv igro, iz igre Jan Oblak
77 minuta Dino Stančič v igro, iz igre Edin Čolič


Antolin: Ufff. Pa je le odleglo. Prva zmaga in to na domačem terenu. Obisk me je presenetil, zbralo se je nekaj več kot 9000 ljudi, ki so tudi navijali za nas skozi celo tekmo. Danes je bil izjemen Matej Pučko, vem česa je ta fant sposoben saj sam si ga ogledal že dosti krat in vem da današnji super predstavi lahko še doda več. Rad bi pohvalil vso ekipo saj so danes res igrali izjemno in nasprotnika povsem onemogočili. Sploh se ne morem spomnit če so gostje sploh imeli kakršno šanso, to samo priča da smo danes v fazi obrambe delovali odlično, le v napadu bi morali realizirati več priložnosti. Nič, gremo dalje, upajmo da do Estonije.

Liverpool
Prispevkov: 98
Pridružen: 13. Sep 2012 14:18

Re: [FM12] Začetek kariere - Liverpool [Zgodba]

#3

Odgovor Napisal/-a Liverpool » 01. Okt 2012 14:28

20.9.2011

Danes je znano prizorišče prvega dela kvalifikacij do 19 let. Skupina 8, kjer je Slovenija, Anglija, Severna Irska in Lihtenštajn bo gostil Vaduz. Glavno mesto Lihtenštajna bo gostilo kvalifikacijsko skupino na nacionalnem stadionu Rheinpark Stadion, kjer igra tudi FC Vaduz. Stadion sprejme 8.000 gledalcev. Kandidaturo Slovenija ni vložila. Z NZS smo se dogovorili, da bomo vložili kandidaturo za drugi del kvalifikacij, saj v tej skupini moramo zasesti drugo mesto.

Slika
Bo to srečen kraj za Slovence?

25.9.2011
Selektor, ki ne ve koga lahko vpokliče!

Vsi se spomnimo, kako je Antolin govoril, da na prijateljsko tekmi preizkusi nekatere igralce letnik 1993, in da bo nato v kvalifikacijah, ki bodo letos potekale v Lihtenštajnu vpoklical tudi igralce, leto starejše, letnik 1992 (Vučkič,....). Očitno je, da je NZS postavila tako neizkušenega trenerja, da ne ve sploh koka lahko vpokliče. Očitno bo da navkljub pridobljenem na igrišču, lahko izgubimo napredovanje za zeleno mizo, saj Antolin nima pojma kdo lahko igra. Evropsko prvenstvo bo naslednje leto v Estoniji, in očitno je da v kvalifikacijah za to prvenstvo lahko igrajo igralci rojeni 1993 in mlajši, ne pa tisti o katerih Antolin razmišlja. Nekateri že zahtevajo odstop!
29.9.2011

Znani so potniki za Lihtenštajn!

Vratarji: Rok Prevolšek (Celje, 1993), Matic Pečnik (Trigalv, 1993), Tadej Cipot (Mura, 1993)

Obramba: Miha Blažič (Koper, 1993), Luka Kranjc (Genoa, 1994), Žiga Cimprič (Olimpija, 1993), Aleksander Ilič (Koper, 1993), Denis Lidjan (Olimpija, 1993), Damjan Vukliševič (Maribor, 1995), Denis Perger (Koper, 1993), Erik Janža (Mura, 1993)

Sredina: Nino Kouter (Mura, 1993), Marko Kovjenič (Kalcer Radomlje, 1993), Rudi Požeg Vancaš (Domžale, 1994), Edin Čolič (Maribor, 1993), Dino Hotič (Maribor, 1995), Matej Palčič (Koper, 1993), Alen Pavič (Gorica, 1993), Nejc Praprotnik (Atalanta, 1993), Mitja Lotrič (Mura, 1994)

Napad:Matej Pučko (Koper, 1993), Gregor Ščulac (Koper, 1993), Kristjan Kraus (Gubbio, 1993)

Poškodovani: Jan Oblak, Rok Vori

1.10.2011

Blaž Šujica namesto Dina Hotiča!

Na treningu pred kvalifikacijami se je poškodoval Dino Hotič, član Maribora. Poškodoval si je stegensko mišico in odločil sem se, da bom vpoklical novega igralca. Videl sem, da potrebujem še kakšnega napadalca zato sem se odločil za Blaža Šujico, člana Kranja, letnik 1993. Hotiču želim čimprejšnje okrevanje.

5.10. 2011

Slika
SLOVENIJA : ANGLIJA
Sodnik: Michael Lerjevs (Švedska)
Gledalci: 6127

POSTAVI:
Slika

0:1 Connor Wickham 21. minuta enajstmetrovka

Poškodbe:
11. minuta Natham Redmond (poškodva roke)
19. minuta: Miha Blažič (poškodba noge)
45. minuta Denis Perger

Menjave:
11. minuta Nathan Redmond iz igre, v igro Jordan Obita
19. minuta Miha Blažič iz igre, v igro Denis Lidjan
45. minuta Denis Perger iz igre, v igro Erik Janža
45. minuta Aziz Deen-Conteh iz igre, v igro Nathaniel Chalobah
56. minuta Chuks Aneke iz igre, v igro Curtis Nelson
89. minuta Nino Kouter iz igre, v igro Gregor Ščulac


SLOVENIJA 0:1 ANGLIJA
LIHTENŠTAJN 1:1 SEVERNA IRSKA

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov