[FM12] Gone with the Wind - ra8 [Zgodba]

Odgovori
ra8
Prispevkov: 154
Pridružen: 04. Apr 2012 17:48

[FM12] Gone with the Wind - ra8 [Zgodba]

#1

Odgovor Napisal/-a ra8 » 20. Sep 2012 14:42

Junij 2011



Približujem se tridesetim, ukvarjam se s prodajo celuloze. Služba me sili v stalno potovanja, videl sem vse lepo in grdo tega sveta, obiskal sem veliko število mest, od Prage do Milana, Torina, Bratislave, Berlina...skratka vsa mesta v evropi, ki imajo kakršenkoli gospodarski pomen, tako sem posledično pregledal ogromno tekem Lige prvakov, ter ogromno derbijev, predvsem v Italiji, saj sem sam goreč navijač Interja, slikal sem se s praktično vsemi zvezdniki, ki so oblekli dres moji modro-črnih. Tako sem si ogledal finale lige prvakov, finale proti Bayernu, naslov po štiridesetih letih, ki so ga v klubske vetrine prinesli Jose Mourinho in druščina. Minil je že lep čas, a še nisem pozabil občutka, ki me je oblil, ko je sodnik odpiskal konec.
Slika

Kot majhen deček, sem sanjal o tem, da bom napadalec. Hotel sem zaigrati za Inter, biti prvi zvezdnik, ki igra v "špici" pri Interu in ima številko 8 na hrbtu. To so bile sanje, potem ko sem videl, da sem zaradi višine bolj nadarjen za košarko, sem se usmeril v ta šport, pobral nekaj državnih naslovov, se prebil v člansko kategorijo, kjer se je začelo. Začela se je zgodba, ki ji pravim VIP, "veze i poznanstva", sedel sem na klopi za rezervne igralce, 100% pripravljen, v igri pa so bili igralci, ki sem jih imel pod nazivom VIP. Tako me je, po nekaj sicer solidnih sezona minila volja do igranja košarke in do vsega kar mi je ta šport dal, odločil sem se, da dokončam študij ekonomije, tako sem pri 23ih diplomiral iz mednarodne ekonomije. V kratkem sem dobil prvo zaposlitev v mednarodnem podjetju, ki se ukvarja s prodajo celuloze, tiste celuloze iz katere izdelujemo papirnate brisačke itd. Opravljam zanimivo delo, stalno potujem, spoznavam nove ljudi in navade, vidim vse, kar sem si želel videt, kot turist. Pa še povrh vsega, sem zelo dobro plačan. Skratka bilo bi vse, kot v sanjah. A sedaj pride na vrsto velik minus, že pet let stalno potujem, v določenem kraju nisem bil dlje kot teden dni, niti na dopustu. Star bom že skoraj trideset in rad bi se ustalil, pred dnevi sem napisal mail direktorju, da bi rad premestitev, nekam v pisarno, na mirno, v en kraj, bližje Kopru, domu. Medtem, ko čakam na odgovor, sem si privoščil zaslužen dopust na katerega se odpravlja z mojo dolgoletno spremljevalko Noemi. Kam??? Mesto Margao, drugo največje mesto v Indiji, komercialno in kulturno središče regije Goa. Če se mene vpraša, je mesto raj za oddih, temperature med 20 in 30 skozi celo leto, hrana je totalno po mojem okusu, okrog 80.000 prebivalcev ima mesto, ter zaradi komercializacije in lege, 50% ljudi zna angleško, mesto ni prenatrpano s turisti, nekaj jih je, a niso vidni. Plus večina govori tudi portugalsko, kar Noemi obvlada (sam bi rekel, da je to posledica pretiranega gledanja nadaljevank na Pop TV, a ona govori, da ji je jezik tako zelo všeč, da se je kar samoiniciativno učila).

Slika
Strogi mestni center



Tretji dan v Indiji


Z Noemi vsa se končno ustalila, sedaj že veva kje je kaj v mestu in koga morava klicati, če kaj potrebujeva, seveda naju nosijo na dlaneh okrog, ker sva tujc in prinašava denar. Tako sem videl gospoda v črni obleki, bilj je bele polti, po obrazu in po mojem poznavanju ljudi, bi moral biti nizozemec, strmel je v papirnat plakat. Domačina sem kasneje vprašal, kaj piše na plakatu, v polomljeni angleščini mi je odgovoril: "Soccer, Soccer match today 20.00"

Seveda sem odhitel po Noemi in hitro zlobiral ogled tekme, prišla je pol osma zvečer, bila sva na pol poti do stadiona Fatorda, nisva imela pojma kdo igra in kako do vstopnic. Tako sva spraševala domačine, a tisti večer nihče ni znal angleško. Nato sem videl moškega, nekoliko mlajši od mene je bil. Povprašal sem ga, po tem kje bi lahko karte dobil, pa me je odpeljal do blagajne ( verjemite mi, takega načina blagajne nikjer ne boste videli) rekel sem mu, da bi rad dve vstopnici, ter seveda mu plačam tudi njemu, saj mi je naredil uslugo. Bil mi je zelo hvaležen, za tri vstopnice sem odštel natanko 2,1€. Tako sva z Noemi spoznala domačina, ki sliši na ime Basu. Basu si je z nama ogledal tekmo, ki jo je domača ekipa Churchill Brothers Sports Club izgubila proti prvoligašu iz Mumbaja. Kasneje sem izvedel da je šlo za finale pripravljalnega turnirja. Najin prijatelj Basu ve zelo veliko o nogometu, trener domače ekipe je Manuel Gomes znan pod nadimkom Prof. Neca, trener kluba je od leta 2011. Basu je povedal tudi, da uprava že išče novega trenerja, saj Prof. Neca meni, da se njegova ekipa ne more boriti za vrh in s tem znižuje ambicije uprave, pravi da je le še uprašanje časa, ko bo portugalec moral na avion proti Evropi. Noemi je bila že sita pogovorov o nogometu, tako je predlagala večerjo na katero je bil povabljen tudi Basu. Posneli smo še nekaj fotografij na stadionu in počasi se odpravili.
Slika


Prispeli smo v restavracijo Upper Crust, katere lastnik je Joaquim Alemano, predsednik lokalnega nogometnega kluba čigar tekmo smo si ogledli. Basu in Joaquim sta soseda in dobra prijatelja, govorita zgolj in le o nogometu, Noemi je takoj postalo jasno, da bo ogrožena vrsta zato se je odločila za nekaj kozarčkov Martinija. Moški pa smo strmeli v moj fotoaparat, kjer sta si Basu in Joaquim ogledala vse moje slike od Mourinha do Materazzija, pa naprej spet do Ronalda, Adriana, Ibrahimovića. Joaquim me je vprašal kaj počnem, ko nisem "soccer manager", rekel sem, da nisem nikakršen trener ali manager, zgolj nogometni naudušenec, prodajam papirnate izdelke po svetu. Ni me razumel najbolje, nato se je začelo "no, no my friend, you soccer manager here". Nato pa je v Upper Crust vstopil znan obraz, to je bil moj prijatelj Zoki, vedno se nekje srečava, ko sem Emiratih, privabil je nekaj strank za naše podjetje. Zoki je velika faca, spoznala sva se v Katarju v restavraciji, na mojem prvem službenem potovanju, kjer je jedel kosilo, bil je sam. Jaz sem tudi bil sam, no Zoki pa kar sredi kosila: "Je***u nema svinje tu kod vas.", jaz pa iz druge mize: "Ampak zato imajo denar!" Postal je rdeč, prisedel sem se. Od takrat sva prijatelja, slišiva se zelo pogosto, on me kliče slovenac, jaz pa njega svinjožder, nihče naju ne razume, tu na drugem koncu sveta. No, če se vrnemo k temi, Zoki, je bil tu glavni trener in prvak s tem nogometnim klubom. Ko mi je predsednik ponavljal: "soccer manager at churchill bros.", je zoki rekel: "Uzmi, ne budi budala imajo pare super je tu."

Slika
Zoran Đorđević




Po slabi uri pijanih pregovaranj je Noemi zgubila živce in odšla proti hotelu, sam pa sem poslušal kako Basu in Joaquim govorita nek polomljen jezik, z zokijem pa sva pila najbolj kislo pivo življenja. Oblil me je nek čuden občutek, tisti iz finala na Santiago Bernabeu, prijel sem za pisalo in podpisal papir na kateremu mi je Joaquim ponujal mesto trenerja. Zoki mi je prvi čestital, Indijca pa sta skakala od veselja in v trenutku je bilo na mizi ogromno števliko polnih kozarcev.
Slika
Joaquim in Basu po nekaj kozarcih



Četrti dan v Indiji


Noemi me je zbudila z zajtrkom v sobi, hotela je na izlet. Potem pa se je začelo, razložil sem ji kaj sem naredil. "Jaz grem, ti nisi normalen, če boš normalen boš prišel za mano." tako je spakirala stvari in odšla na letališče, pome sta prišla Basu in Joaquim. Joaquim je rekel, da je klical v podjetje kjer sem delal in rekel, da dajem odpoved vse je urejeno trener kluba bom dve leti in prejemal bom 2500€ mesečno, hrano in hišo pa mi, da klub. Rekel sem si, da potrebujem spremembo, imam zelo visoko plačo kot nihče v Indiji, problem je le jezik, nehigiena in to, da nimam pojma o trenerskem poslu.
Slika
Postal sem trener ekipe Churchill Brothers S.C.



PRVI TRENING


Vsi so Indijci in razen enega, ki igra v obrambi nihče ni vreden kaj dosti, tujci so vrhunski, tu je brazilec Beto, ki je pravi playmaker, dva Afričana v špici, ter avstralski hrvat v obrambi. Super ta bo prevajal, kletvice!
Basu mi je razložil, da so tujci vsi ne Azijci in največ trije tujci so lahko med prvih enajst plus še eden na klopi. Igramo prvo tekmo nek Federation Cup nato ligo.



Začetek


Joaquim mi je rekel, da imam kar nekaj denarja na voljo, naj si pripeljem svoje ljudi. Sam pa ne poznam veliko ljudi, odločil sem se da pokličem Zokija, on bolje pozna to okolje, dal mi je nekaj številk, za ljudi v zvezi s stroko, sam mi ne more pomagat, ker je trenutno selektor Južnega Sudana. Paul Ashworth je bil prvi, ki se je na moj klic odzval, hitro sva se dogovorila, Paul bo mi pomagal iskati igralce, ki bojo dopolnili ekipo, je neke vrste skavt, sicer anglež, a dela na tem področju od leta 2010. Prej je bil glavni trener ekipe skonta in trener pri Rubinu iz Kazana, skratka človek z znanjem in poznanstvi (VIP). Joaquim mi je po sicer prvem prepiru dovolil, da lahko pošljem Paula po celem svetu v lov za igralci. Drugi, Jean-Marie Abeels je tudi skavt, sicer iz Belgije, a je eden tistih entuziastov, ki so pripravljeni na avanture, deloval je vrsto let v Afriki in za razliko od Paula je bil sam profesionalni nogometaš vrsto let. Nato sva se s Paulom začela pogovarjati, tisti indijec, ki igra v obrambi, ima pogodbo do konca sezone, glede na to, da jo imam jaz za dve leti, bi bilo morda pametno da jo tudi on podaljša, saj je domačin, lokalna zvezda, je pa tudi težek pogajalec, s katerim sem se sam pogajal. Ko sem uporabil svoje metode iz prejšnje službe je pogodbo podaljšal pod istimi pogoji, do leta maja 2013. Sedaj pa bi bil morda čas za kakšno okrepitev Jean in Paul sta bojišču, čakam na informacije.

Slika
Jean-Marie išče okrepitev na levi strani obrambe

ra8
Prispevkov: 154
Pridružen: 04. Apr 2012 17:48

Re: [FM12] Gone with the Wind - ra8 [Zgodba]

#2

Odgovor Napisal/-a ra8 » 20. Sep 2012 16:16

Prve okrepitve


Glede na to, da mi je g. predsednik Joaquim dal proste roke pri izbiri ekipe, smo s Paulom in Jeanom posegli po prvih igralcih, tako je prišel reprezentančni branilec, ki ima 30 nastopov za izbrano vrsto, Anwar, gre za robustnega nogometaša, ki igra v sredini obrambe, ta je sedaj zapolnjena. Prišel je iz konkurence v ligi, ekipe Mohun Bagan, za 3000€, podpisal pa je dveletno pogodbo, ki mu bo na mesec prinesla 5000€. Druga okrepitev pa je Renedy Singh, ki igra na levem krilu, čarodej z žogo, star je 32 let, podpisal podobno pogodbo, kot Anwar, prišel pa je iz ekipe United Sikkim za pol manj denarja. Ima 29 nastopov za izbrano vrsto, zabil je tudi dva gola. Pripeljali smo tudi nekaj igralcev na preizkušnjo a nihče še ni zadovoljil okusov stroke. Iščemo vrhunskega vratarja, ter še igralce za na desni in levi bok, če jih ne bo, bomo igrali s tremi v obrambi.



Prvo zveneče ime



To uspelo mi je nekaj kar sem bil siguren, da mi ne bo. Zoki me je klical in rekel, da je brez kluba Raheem Alibhai. Iskreno, pojma nisem imel kdo je to. Opisal mi ga je, "to je indijski Beckham". Nisem verjel, potem pa sem pogledal po Youtubu pa posnetko in je klasa igralec, igra na desnem krilu, tukaj sicer nismo najšibkejši, a tak igralec je vedno dobrodošel. Ima tudi francosko državljanstvo. Podpisal pa je dveletno pogodbo. Glede na to, da je prosti igralec in je eden najboljših indijcev, sem zelo vesel. To pa še ni vse, na preizkušnjo sem pripeljal brazilca Gaucha, robustna špica, Zoki pravi, da je brazilski Žigić. Problem zna bit plača, a tudi mesto, tujca, ki bi ga zasedel.


Slika
Raheem je podpisal!!!




Joaquim Alemao je izginil


Predsednik kluba Churchill Bros je v noči iz srede na četrtek izginil. Po poročanju najbližjih naj ga ne videli že dlje, kot 24 ur in naj bi že dobili nekaj kar sumijo na ugrabitev.

Sam nevem kaj se dogaja, strah me je, da se to tudi meni ne zgodi. Kaj kako in zakaj? Več sledi...

Slika
Kje je predsednik???


Izginil tudi Raheem


Odkar je v javnost prišla novica, da je Joaquin Alemao izginil, na treningih ni moč videti Raheema Alibhaia. Stroka ga išče, po Marau, nikjer ga ni niti v hotelu, niti v mestu ga nihče ni opazil, tako kot niti Joaquina. Kaj in kako se je dogodilo vse skupaj ni nikomur jasno, meni vse skupaj že pošteno smrdi. Je pa vesela novica, da v nekaj dneh pride na obisk Zoki, ki vedno popestri dogajanje.








Zoki je tu, kje sta Raheem in Joaquim???


Prišel je Zoran, jaz sem po starem vodil trening, ko je prišel na trening so se vsi že smejali Awkar, ki ga še ni spoznal je malo čudno gledal. Nato pa je tudi on padel v smeh. Zoran je velik šaljivec in nogometni navdušenec. Legenda Emiratov in nasplošno, ne bi država imela nafto, če ne bi on prej v njej vodil kak klub. Tako sedaj je tu, rekel je da mi bo pomagal, pri iskanju levega bočnega branilca, tukaj jih ni. Bojim pa se tvegat tujca za bočnega branilca, saj potem izgubim ali napadalca ali centralnega branilca. Če bi mi le pravila omogočala še enega tujca v ekipi.




Surkumar Singh nova okrepitev


Tudi Surkumar je podpisal dveletno pogodbo, igra na desni strani obrambe, z njim bomo poskušali napasti vrh, a potrebujemo še nekoga za na levo stran in nekoga, ki bi povezoval obrambo in napad.

Slika
Pravi zmagovalec v novi ekipi



Raheem in Joaquin najdena


Po skoraj štirih dneh, smo med najdene stvari dodali Raheema in Joaquina, dve lokalni zvezdi. Našel ju je Zoki, ki je po običaju obiskal Upper Crust, tam pa sta bila oba mrtvo pijana, v roki pa sta imela vsak svojo flašo Mahue, ki je indijska tradicionalna alkoholna pijača. Zoki ju je slišal peti, klubske pesmi, ko pa sem ju sam videl, mi je Joaquin obljubil, da bomo osvojili naslov prvaka, čeprav še sam nevem, kako bo on pripomogel k temu.




Pripravljalne tekme


Z Zoranom sva sestavljala pripravljani koledar, ko bomo odigrali od štiri do pet tekem. Spraviti se moramo v formo.

ra8
Prispevkov: 154
Pridružen: 04. Apr 2012 17:48

Re: [FM12] Gone with the Wind - ra8 [Zgodba]

#3

Odgovor Napisal/-a ra8 » 21. Sep 2012 14:57

Slika


Samachar.com


Duo iz EX-YU napada vrh INFL


Denis Nusdorfer in njegov prijatelj Zoran Đorđević, sestavljata moštvo, ki bi lahko že letos bilo v vrhu Indijske nacionalne nogometne lige. S prvim smo opravili krajši interviju o moštvu, kraju, ter nogometu v državi.


Kako se znajdete v novem okolju in kdo vam pri afirmaciji najbolj pomaga?

"Mesto je super, ni preveč veliko, standard je sicer malo nižji, kot smo ga vajeni v Evropi, a vse skupaj gre na višjo raven iz dneva v dan. Glede prilagajanja, pa se zahvaljujem predvsem prijatelju Zoranu, ki je s tem klubom že osvojil prvensto. To je bil prvi naslov za klub, zato je pustil velik pečat tu in je vedno dobrodošel, na drugem mestu pa se moram zahvaliti predsedniku, saj mi omogoča use, kar je v njegovi moči za normalno delo in razvoj."


Ste bili pred tem v Evropi ali kjerkoli drugje trener katerega izmed večjih klubov?

"Nikoli, nikjer. Sam sem velik navijač, pristaš lepe igre, vendar dlje od nogometnega igrišča, prvič sem tako blizu samemu terenu. Verjemite mi, imam ogromno motivov in hkrati hitro se učim in prilagajam, srkam znanje, učim se od prvaka."


Kam uvrščate vašo ekipo v tem letu?

"Realno, ciljamo na tretje mesto, vse več bi bilo presenečenje, ekipa je še v sestavi, če pripeljemo še dva do tri igralce, bodo cilji boj za naslov, a ta če je velika stvar v življenju. Cilj je letos pustiti pečat, sestaviti ekipo, ki bo konstantna, naslednje leto jo dopolniti z nekaj kakovostnimi posamezniki in napasti na vrh, osvojiti prvenstvo, ki si ga to mesto, ponovno zasluži."


Kako pa je z igro, na čem delate in kaj bomo lahko gledali v letošnji sezoni?

"Poskušali bomo igrati hitro in atraktivno, smo šele v pripravi, odvisno od tega kdo bo na bočnih položajih, če bomo imeli napadalne boke, bomo napadali od obrambe, sicer pa bomo skušali sestavit trdno obrambo in močen napad."




Mesec in pol v Indiji


Minil je že mesec in pol odkar sem v Indiji, kot trener Churcill Brothers, ekipe s katero želim osvojiti domače prvenstvo. Vidim, da sta ekipi Dempo in Mohun Bagan pred nami po kakovosti, letos bo zelo težko karkoli osvojiti, Joaquim mi je dal na voljo, kar nekaj denarja, a težko verjamem, da bomo sestavili ekipo, ki se lahko kosa za naslov. Mediji nam napovedujejo četrto mesto, a jaz menim, da smo lahko tretji, glava konkurenca bosta ekipi Air Indije in Vzhodni Bengal. Sedaj, ko smo že v drugi sredini avgusta sledi prva tekma, proti ekipi NF Railway. So amaterska ekipa, tekmujejo v nižji ligi. Morali bi jih nadigrati, gre za tekme prijateljskega pomena, da vidimo kje smo.


Prva zmaga


Churchill Bros 7:1 NF Railway

"Odigrali smo več kot solidno, prva ekipa je dokazala, da je sposobna. Veseli me pa dejstvo, da so se igralci, ki načeloma niso v prvem planu več, kot dostojno borili in zabili pri gole nasprotniku, Beto je še enkrat več dokazal, da je klasa igralec, faza napada ne bo problem kot kaže. Le tako naprej."

Slika
Dokazano najboljši posameznik ekipe

ra8
Prispevkov: 154
Pridružen: 04. Apr 2012 17:48

Re: [FM12] Gone with the Wind - ra8 [Zgodba]

#4

Odgovor Napisal/-a ra8 » 24. Sep 2012 20:44

Druga tekma, druga zmaga brez reprezentantov


Priprave se nadaljujejo, tokrat proti ekipi Jorga Durga. Gre za amatersko ekipo, tokrat malo težji nasprotnik, proti kateremu bomo igrali brez nekaj ključnih igralcev. Obramba je z izjemo Antuna Kovačića odsotna, napad popoln, manjkata pa Raheem in Dias, ki sta prvi izbiri na poziciji desnega krila. Pravi test, da vidimo, kako se bojo rezerve odzvale. Cilj je prejeti nič več, kot en gol zabiti pa jih največ kar se da.


Churchill Bros 5:1 Jorga Durga


Ok, igra. Obramba presenetljivo dobro. Napad po starem. Presenetil me je drugi nigerijec v konjici napada Opara, zabil dva zadetka, to je bil tudi cilj te tekme, zabit čimveč, s temi ki niso v prvem planu.



Nova okrepitev


Arata Izumi je prišel v ekipo belo-črnih, po hitrih pogajanjih je podpisal dveletno pogodbo. Odškodnina, ki jo bo prejela ekipa Pune znaše 80.000€, gre pa za reprezentanta Indije, ki igra lahko kjerkoli v zvezni vrsti, predvsem na levi strani. Je zelo hitronog nogometaš, kar mu prinašajo njegove japonske korenine.

Slika



Tretja tekma


Tokrat igramo proti klubu FCI, Arata bo že v kadru, standardna formacija 4-4-2 s Betom, za obema napadalcema. Gremo v tekmo z željo po neprejetem zadetku. Pričakujemo okrog tisoč ljudi na stadionu Fatorda, ki je za ta kraj res super objekt.


Churchill 4:0 FCI


Super tekma cilj izpolnjen, Arata prava okrepitev, danes je debitiral z dvema asistencama. Super tekma, več kot solidna igra, morda še kanček realizacije bi lahko popravili. Sicer pa le tako naprej, še ena prijateljska tekma nas loči, do začetka uradnih tekem. Poskusili bomo še s 4-3-2-1 formacijo, a ta ni v prvem planu. Še iščemo vratarja in levega bočnega. V kratkem pride na obisk prijatelj Zoki, za nekaj info o igri in taktiki, da bomo pripravljeni 100%, ko se bo šlo zares.



Zadnji preizkus na stadionu Fatorda


Tokrat spet brez reprezentantov, ki se jutri vrnejo na trening. Gostujemo ekipo Bata Sports Club, gre za zadnji preizkus znanja naše ekipe, po tej tekmi gre vse za biti ali ne biti. Želim sproščeno tekmo, v kateri bodo imeli posamezniki še zadnjo možnost, za preboj v prvo enajsterico pred prvo uradno tekmo.


Churchill Bros 3:0 Bata SC


Več, kot solidna igra, tako kot mora biti, pripravljeni smo na mnogo težje nasprotnike. Beto je še enkrat več dokazal, da ni zgolj odličen playmaker, ampak ima tudi neverjeten udarec iz razdalje 25-30 metrov, tako, da mi je čisto vseeno kdo bo v napadu, pomembno je zgolj dejstvo, da bomo nevarni iz desne in leve, ter tudi čez sredino, komaj čakam da se začne.

Slika
Vedno nevaren napad Churchillovih bratov





Indian Federation Cup

Slika



Začenja se zares, igramo proti ekipi Lajong v gosteh. Nasprotnik je dokaj znan, cilj je zmaga. Pripravljeni smo 100%, odsoten ni nihče, gremo na zmago.


Lajong 1:5 Churchill Bros

Beto je ponovno dominiral. Iz tridesetih metrov je iz prostega strela tako močno udaril, da se je vratar, kar udal in vpisan je bil auto gol. Igra fenomenalna, zmagali bi lahko z še večjo razliko, če se ne bi ob polčasu odločil, za zmanjšanje tempa, tako so fantje v drugem delu igro umirili, žal prejeli zadetek, katerih se izogibamo, a zabili smo še dva.


Glede na to, da gre za tekmovanje na nevtralnem prizorišču, nas čaka naslednja tekma proti ekipi Mohun Bagan, ki je po mnenju večine tu v Indiji favorit, a mi se ne damo. Jaz verjamem, da lahko zmagamo ali odigramo izenačeno in nato posledično preko gol razlike, pridemo do prvega mesta v skupini, ki vodi v polfinale. A pred tem nas čakajo še dve tekmi.




Okrepitev pred tekmo proti Mohun Baganu


Pred tekmo z Mohun Baganom smo se okrepili z novim nigerijcem, to morda pomeni, da napadalec Opara odhaja. Levi bočni branilec, ki bo okrepil Churchill Brose je Obi Oparaugo iz Akwa Utd. Odškodnina zanje je znašala natanko 500€, krasijo ga pa izjemne fizične in obrambne predispozicije. Star je 25 let, podpisal pa je triletno pogodbo. Nosil bo dres s številko 17 na hrbtu. Navijači sporočajo, da smo z njim, dobili drugo največjo okrepitev, takoj po Raheemu Alibhaiu.

Tekma proti ekipi Mohun Bagan, Obi zaenkrat še ne bo igral v prvi enajsterici saj imamo lahko v njej zgolj tri tujce. Sicer pa gremo na zmago, sam verjamem, da smo boljši, a ekipa mora verjeti vase in pokazat svoje znanje na igrišču.

ra8
Prispevkov: 154
Pridružen: 04. Apr 2012 17:48

Re: [FM12] Gone with the Wind - ra8 [Zgodba]

#5

Odgovor Napisal/-a ra8 » 25. Sep 2012 15:14

Slika


Druga tekma, prvi pravi DERBI


Mohun Bagan je naš današnji nasprotnik, tekma bo pokazala, česa smo sposobni in do kam lahko pridemo v prvenstvu. Z remijem bi bili zadovoljni, a gremo na zmago, čeprav nam jo nihče ne napoveduje.


Mohun Bagan 3:8 Churchill Bros


Tooooo!!!!!! Razbili smo nasprotnika, ki spada med top 5 ekip v ligi, pokazali smo zobe, kvaliteto in srčnost. Tooo, kdo je blestel? Kdo ni!? Vratar. Sicer pa štirje zadetki od Antchoueta, ter po en gol Beto, Alibhai, R. Singh, ter avto gol nesojene okrepitve, Rasiha Masiha. Odigrali smo brilijantno v fazi napada, nasprotnik je ostal z desetimi v 29. minuti in začelo se je.

Slika
Zabil je kar štiri!!!




Tretja tekma pokala


Igramo proti ekipi United Sikkim, nižjeligašu, proti kateremu, bomo nastopili z rezervno postavo. Nigerijec Obi, bo debitiral, Beto in Kovačić bosta na klopi, Antchouet pa bo tekmo spremljal s tribune, saj sem mu na menil par dni počitka, tako kot Alibhaiu, Irati, ter še nekaterim drugim. Že čez nekaj dni je polfinale, pokala, mi pa smo tam že praktično uvrščeni, saj tudi če danes izgubimo imamo vrhunsko gol razliko, ki je prvi merilec vrednosti takoj po točkah, v tem tekmovanju. Cilj je ne izgubiti, vse ostalo bi bilo veliko razočaranje.


United Sikkim 1:0 Churchill Bros


Poraz z ena proti nič, Obi je na debiju naredil napako za prejet zadetek. Glavni krivec za poraz pa je bila obupna realizacija. Opara si danes ni zaslužil sekunde na terenu, odigral je pa celotno tekmo, saj sem verjel v njegove sposobnosti. Žalosti me dejstvo, da nismo nadaljevali niza neporaženosti, a tak je nogomet, dvignili bomo glave in odigrali na zmago v polfinalu.

Slika



Aretiran N.D. Opara


V noči na četrtek se je v lokalu, "Sweet Dreams" zgodil splošen pretep, med tremi domačini in enim tujim državljano. Do pretepa je prišlo okoli 2.00 po lokalnem času, ko je eden od domačinov fizično izval, nigerijca, sicer nogometaša Churchill Brothersov, ki je bil v alkoholiziranem stanju. Nigerijec je domačina pretepel do krvi, ko sta slednjemu priskočila na pomoč dva prijatelja se je sicer N.D. Opara odmaknil, a kaj kmalu so pesti ponovno zapele in zgodilo se je naslednje. Oba prijatelja izzivalca sta obležala v kotu gostinskega lokala, napadalca Churchill Brosov, pa je pridžala policija. Materialna škode naj bi bilo za okrog 5.000€, N.D. pa bo do nadaljnega za zapahi. Joaquim Alemano pa je že reagiral: "Takih stvari si naš klub, ki deluje kot zdrava sredina ne sme in si jih niti ne bo privoščil, N.D. je pri nas že skoraj pol leta in bi se lahko prilagodil okolju, glede na to, da mu določene stvari niso jasne, si lahko milo rečeno poišče novo sredino. Tega ne bomo trpeli, do nadaljnega je suspendiran tudi trener prve ekipe, saj mu je takšna dejanja dovolil in s tem zrušil ugled kluba."

Slika


Stavka pri Churchill Bros


Nogometaši ekipe Churchill Bros, so zaradi suspenza, ki ga je Joaquim Alemano izrekel trenerju, pričeli s stavko in se do prekinitve suspenza ne vračajo na igrišče. Posledice so lahko drastične, saj jih čez dva dni čaka polfinale pokala proti FC Mumbai, ki bo odigrano na stadionu Salt Lake. Trener ekipe je pa do nadaljnega brez komentarja.



Vedel sem, da nekaj smrdi, po tekmi z Mohun Baganom, mi je bilo jasno, da tako vzdušje ne traje večno, govoril sem z Zoranom. On je odšel po tisti sezoni, ko je bil prvak ravno iz takega razloga, danes si zmagovalec in imaš podporo, jutri izgubiš prijateljsko tekmo in letiš, na tak način sem sam prišel na mesto trenerja. A kaj, ko se tega nisem zavedal do sedaj. Kako in kaj naprej, če ne odigram polfinale pokala, odhajam iz Indije. Tudi, če ga odigram in kasneje ne osvojim pokala, bom odšel, torej zgolj osvojen pokal me lahko tu obdrži. Sicer pa nevem, kako in kaj bo naredil Joaquim, nič mi ni jasno. Opara je ša kar v zaporu, res je da ga ne želim več videti v ekipi, a je del nas, vsak lahko naredi napako, dokler si ne najde novega klubu bo zraven, z minimalno vlogo.





Stavka uradna prekinjena



"Glede na okoliščine in pomembnost tekme, smo se prilagodili in sklenili premirje. Trener ima ponovno vso podporo uprave in igralci so od slej, pod novim pravilnikom, ki prepoveduje odhod na javna mesta vse dni, ko so pod pogodbo z našim klubom, po 24:00, razen če je izrecno drugače dogovorjeno zgolj z upravo kluba. Tako dejanje je bilo nujno potrebno za mir znotraj kluba, ki ima trenutno priložnost, kot je še ni imel in sicer je z močno in kvalitetno ekipo na pragu uvrstitve v finale pokala federacije, kar nam še ni nikdar uspelo."

Joaquim Alemano


Polfinale pokala federacije


Igramo proti ekipi Mumbaja, močen nasprotnik, a če ne bi bilo negotovosti in čudnih dogajanj v zadnjih dneh, ko nismo trenirali, bi lahko rekel, da smo izraziti favoriti, Opara je do nadaljnega za zapahi. Obi bo na klopi, odigrali bomo z najmočnejšo postavo, želim si naslova, prednost počivanja je v tem, da smo sveži in spočiti.


Mumbai FC 1:5 Churchill Bros


Finale pokala, po vrhunski predstavi, po dvakrat sta zadela Antchouet in Izumi in enkrat S. Singh, Izumi je tokrat igral za napadalcema, kjer se je odlično znašel Beto pa v napadu. Nasprotnik je vse moči usmeril v branjenje na Beta. Slednji je razigraval soigralce, ki so nam prinesli zmago. V finalu nas čaka SC Goa, za počitek ne bo časa, saj je tekma že čez štiri dni.


Slika
Japonski indijec se odlično znajde na mnogih igralnih položajih






Slika


FINALE



Največja tekma doslej, dokar sem trener tu v Indiji, imamo vse možnosti za zmago, na nas je da osvojimo lovoriko, pritiska ni. Edini pritisk je nad mano, saj sem z Joaquimom na bojni nogi in si bo tekmo v družbi prijatelja Zorana Đorđevića ogledal, dober prijatelj in velik žurer, Neil Patrick Harris, kateri me vedno znova nasmeje, tudi z njim sem bil deležen velike anekdote, a o tem kdaj drugič, finale je pred nami. Hočem naslov. Tokrat bo v napadu igral Irata, Beto pa za napadalcema.

Slika
Neil Patrick Harris moj častni gost na tekmi




SC Goa 1:3 Churchill Bros



Rahlo razočaranje, prejeli smo zadetek v prvem napadu. To nas je spustilo na realna tla, nasprotnik se je takoj nekoliko povlekel nazaj. Nato se je še zgodila prva poškodba, prvega golgeterja, nigerijca Antctoueta, sledila je menjava v pozicijah in zabili smo tri gole. Naprej Izumi po lepem proti napadu, nato Beto, po zelo sumljivi enajstmetrovki, nato pa še Singh iz prostega strela, zelo lepo gol. Slavje se začne, ostajam na mestu trenerja Churchill Brosov, do nadaljnega, prvič po dolgem času, mi je g. predsednik Alemano stisnil roko, čestital mi je tudi Zoran, kot tudi Neil. Preden pričnemo s slavjem, je na vrsti novinarska konferenca na kateri morem odgovoriti na nekaj vprašanj novinarjev, ki upam, da govorijo angleško, ali celo morda pride kak slovenski novinar.


Slika
Veliko slavje Beta in Balana

ra8
Prispevkov: 154
Pridružen: 04. Apr 2012 17:48

Re: [FM12] Gone with the Wind - ra8 [Zgodba]

#6

Odgovor Napisal/-a ra8 » 26. Sep 2012 16:19

Konferenca pokalnih prvakov


Moj prvi pravi stik z novinarji. Kako se bom vedel? Ko dobro razmislim je moj trenerski heroj portugalec Jose Mourinho, že preden je osvojil vse z Interjem, je bil zame trener številka ena. Nekdo, ki ima karizmo, znanje in samozavest, tisti trenerski šarm. Na hitro sem se preoblekel v najlepšo obleko, ki sem jo imel v svoji pisarni, rekel sem si, samozavestno primem mikrofon in ogovorim novinarje, dovolim jim nekaj vprašanj, nato pa predam mikrofon Neilu, ki je ob meni zvezda večera in raj za novinarje rumenega tiska.


Slika
Prijel sem mikrofon in na hitro prebral poročilo tekme


Nato pa se je začelo, presenetljivo je ekipa poslala svojega sodelavca, da mi postavi par vprašanj, z lahkoto sem mu odgovarjal, saj je govoril moj domač jezik.
Slika

Intervju z Slovencem, ki je trenerski posel začel v Indiji!



1. Kako ste se navadili na življenje v Indiji?

"Super, gre za neko vrsto azijskega balkana, eksotičnost za nas slovence, kar proti jugu evrope je vse bolj in bolj naravno. Seveda imam raje ćevape in pljeskavico v lepinji. A se, da. Vem zakaj sem tu, glavni razlog je nogomet in glede na to, da imam dokaj proste roke, glede na razmere, lahko rečem, da uživam."

2. Pogrešate goveje meso? V Indiji ga ne jejo zaradi verstva....

"Seveda pogrešam, sam sem tak tip, da ima jem tri jedilnike. Meso, testenine in meso, tukaj se moj izbor malo zoža, a dobiš tudi goveje ponekod na zahtevo. Ljudje sprejmejo tujo vero v manjših mestih, vendar sam nisem tak, da bi istopal iz družbe, res pa je da sem nekako bolj svetle polti, a glede na to, da večji del dneva preživim na stadionu, bom kaj kmalu postal zagorel tudi sam."

3. Kako je glede higiene in prebivanja v tej državi?

"Super je, sama higiena kot higiena ni problem. Problem je, ker so ulice umazane, tega v večjih mestih in državah znotraj EU in recimo v ZDA ni, vendar če recimo primerjam z nam bližjimi državami, je tukaj tako, kot v Beogradu, ko se odmakneš iz središča mesta."

4. No sedaj pa k nogometnim stvarem. Nam lahko predstavite sistem tekmovanja vašega kluba?

"Seveda. Ravno smo osvojili pokal federacije, ta nam da mesto v pokalu konfederacij. Gre za nekakšno Ligo Evropa. Če se bomo mi uvrstili v Azijsko ligo prvakov, potem gredo podprvaki pokala v pokal konfederacij. Imamo tudi Indian Durand Cup, to je v povezavi z indijsko vojsko, eden najbolj ogledanih športnih dogodkov v Indiji, sam sicer natančno nevem, kaj prinaša, a bom izvedel, vem le, da so bili na tem pokalu, pred leti veliki nemiri in je vojska morala posredovati. Smo v skupini po tri, prvi gre v polfinale. Tukaj pa še imamo Indian National League, zmagovalec gre v kvalifikacije za azijsko ligo prvakov. Drugi pa v pokal konfederacij, v odvisnosti od pokala federacij. V ligi imamo 26 tekem, proti vsakemu igramo doma in v gosteh, igrajo pa lahko zgolj trije tujci, od tega so lahko registrirani trije, ki niso iz Azije, ali pa štirje, če je vsaj eden z Azijskim potnim listom, vednar so lahko le trije ne indijci skupaj na terenu."

5. Kako ste se znašli v klubu? Kako potekajo treningi? Navsezadnje ste prvič trener brez izkušenj?

"Morem priznati, da mi nekateri trenerji zelo zavidajo, saj imam zelo proste roke pri delu. Splošno gledano, mi nič ne manjka. Imam vse pogoje za delo, sestavil sem si ekipo strokovnjakov, ki skrbijo da je vse v najlepšem redu. Delamo na polno, gledamo da bi dvignili kvaliteto ekipe na višji nivo s temi igralci, ki imamo in si v letu ali dveh poskušali priboriti Ligo prvakov. Izkušnje so in niso problem, poizkušam eksperimentirati s tem kar zna, ter s tem kar slišim od prijateljev, ki so dlje v nogometu, trenutno mi uspeva."

6. Cilj je naslov ali? Če vam uspe tukaj in bodo nekateri evropski klub, tukaj imam v mislih predvsem balkansko področje z Slovenijo, pokazali zanimanje za vas, boste premislil glede tega da bi odšli nazaj v Evropo?

"Cilj je borba za prvi dve mesti, realno gledano, želim si premagiti vse, ki bojo proti nam favoriti in osvojiti kar se da največ točk, proti konkurenčnim ekipam, pokazati da lahko, sicer pa želja je sestaviti ekipo, ki bo naslednje leto favorit za naslov. Seveda bom premislil. A je moj cilj osvojiti naslov prvaka, nato zaigrati azijsko ligo prvakov, to je moje poslanstvo, zato sem tu. Da osvajam, sicer pa kot poznam področje nekdanje skupne države, je mentaliteta ljudi taka, da ljudje ne cenijo lastne vire, tisto kar imajo, kar je domače ni toliko vredno kot tisto kar je tuje. Primer je Koper, ki je enkrat na deset let uspel na mesto trenerja postaviti domačina."


7. Spremljate kaj tekme svojega domačega kraja? Kopra? Obstaja možnost za kakšno prijateljsko tekmo?

"Seveda, prek interneta spremljam tekme, gre jim katastrofalno slabo, z ekipo, ki bi se morala boriti za Evropo, so na predzanjem mestu. Točko prednosti imajo pred obubožanim Celje. Dokler je Milivoj Bračun trener Kopra, ni možnosti za prijateljsko tekmo."

8. Je kot aktualna okrepitev v nadaljevanju možen tudi kakšen Slovenec? Mogoče kakšen iz nižjih lig? Tretje lige?

"Iskreno, ne. Zakaj bi vozil slovence, ki bi prišli za 4000 do 5000 mesečno, če dobim dva brazilca z večjo kvaliteto za ta denar, pa še brazilci ne jočejo, ampak igrajo nogomet, torej do nadaljnega ni slovencev."

9. Rok Grkinič? Borut Tisnikar? Miran Doma? Robert Kocet?

"Za prvega prvič slišim, drugi me je s svojo levico nekajkrat impresioniral v dresih Mure in Drave. Tretji nevem kdo je. Robert pa ni nikoli naredil kariere, čeprav bi lahko bil dober nogometaš, po kvaliteti je nekako na nivoju indijske lige. Od vseh štirih, bi le Tisnikar bil okrepitev, vendar je slabši od Beta, ki bi lahko igral kjerkoli v slovenski prvi ligi."


Čim več uspešnih trenutkov v Indiji, ter čim več zmag.

Liverpool

Na hitro sem rešil stvar z novinarji. Predal sem mikrofon Neilu, ki me je šarmersko pogledal in začel peti "I'm sexy and i know it..." seveda zbadal je šale na mojo obleko, nato pa je pripovedal zgodbe o tem kako sva se spoznala. Bilo je pred približno tremi leti, sam sem imel sestanek v New Yorku, v eni izmed visokih stavb, ki me je impresionirala, po tem da ni bila cela v steklu. To je čudež v ZDA, pri njih je običajno vse tanko, ne sigurno, kar strah me je bilo, ko sem hodil po firmah v ZDA, vendar ta je bila taka prijetna, evropska. No po sestanku, sem govoril s tajnico direktorja podjetja, ki je bila nekako v zadregi, jaz pa super vesel v varni stavbi sredi ZDA. Nisem se uspel še odstraniti iz podjetja je proti meni hodil Neil, seveda nasmejan, kot vedno. Najprej pozdravi tajnico, kateri se je jezik trikrat zavrtel okrog svoje osi, nato je spregovorila "HI NEIL", on pa ji gladko pove "Have you met Ted?", nato s prsto pokaže name. Jaz pa v smeh. Seveda, sva se pogovorila, bil je v reklami tega podjetja, šlo se je za neke alkoholne brisačke, sam pa je odigral lik v kateremu, je prikazoval kako ima mehko kožo. No tisti večer, sva odšla najprej na večerjo, peljal me je v Yugo Burger. Zares prava pljeskavica u lepinji z vsemi možnimi omakami not, najedla sva se kot prašiča, stavila sva, da lahko poljubi žensko tudi, če mu iz ust smrdi po čebuli. Kasneje sva odšla na nek party, tam sem spoznal nekaj slavnih ljudi iz področja biznisa, on pa je dobil stavo, ko je postavno rjavolasko poljubil. "Have you met Denis" to je bila fraza iz Neilovih ust, vsakič ko je ocenil da bi mi dekle lahko bilo všeč. No, o podrobnostih tega večera kdaj drugič, sicer pa sva v stalnih stikih, pozitivno je, ker gledam epizode How i met your mother, še preden so v živo premierno predvajane.




Skoraj mesec dni premora


Po petih odigranih tekmah sledi skoraj mesec dni premora, saj se prvi krog začne šele 22.10., ko pri nas gostuje ekipa Lajong, katero smo s pet proti ena premagali v pokalu federacije. N.D. Opara je še za zapahi, čez tri dni nas obišče prijatelj Zoki.




ŠOK ! ! ! ! !


N.D. Opara pogojno izpuščen, skupščina kluba.


N.D. Opara pogojno izpuščen, predsednik Joaquim Alemano je vplivnež na lokalnem področju, tako je nogometaš Churchil Brother Soccer cluba, do nadaljnega na prostosti, v zameno za svobodo, bomo morali odigrati prijateljsko tekmo z lokalno policijo, 15.10. na domačem terenu. Kar mi ni po godu, saj se predsednik vmešava v moje delo. Na skupščini smo izvedeli, da je klub globoko v rdečih številkah, saj dolgujemo 350.000€, kar je rekorden dolg katerega koli kluba v Indiji, da bi denar pridobili, bi morali iimeti na vseh domačih tekmah do zadjega kotička poln stadion, ter osvojiti vse trofeje in nagrade, ki pridejo zraven. Tako bi lahko pokrili ta denar, vendar vseeno izplačila ne bodo redna vprašanje je, če bomo v roku treh mesecev sploh prejeli naslednjo plačo. Nosilci si lahko že iščejo nove klube, tako ne bomo dolžni nikomur nič, predsednik pravi, da sam prispeva 20.000€ za sanacijo dolga. Kako pa bomo plačevali tekoče stroške ni nikomur jasno. Problem nastane pri nas, ki nismo domačini, saj nimamo lastnih stanovanj.

Slika
Klub Alemanovih na robu propada

Prihod Zokija


Zoran je vedno dobre volje, tako kot sedaj, kljub težki situaciji, ostaja pozitiven. Veliko se pogovarjava, rekel mi je da če želim biti trener, bo on priskrbel da dobim klub, prek njegove managerske agencije, bom dobil kar se da ugodno sredino. Sam sem v dvomih, kako in kaj.

Slika
Zokiju ni vseeno zame in za klub s katerim je bil prvak Indije



Prijateljska tekma z Mohammedanom


Klub je v težki situaciji, Zoran se je dogovoril za prijateljsko tekmo z nižjeligašom. Odigrali jo bomo v mešani postavi, cilj ponovno zmaga, upamo na nekaj prodanih kart, kar bi prineslo denar v klub.


Churchill Bros 3:0 Mohammedan AC


Vse tri gole je zabil N.D. Opara, verjetno je dobro premislil o svoji zadnji igri. Odigral je prvi polčas in moje zaupanje opravičil, sedaj me skrbi kdo bo četrti tujec v ekipi. Hvala bogu so to sladke skrbi.


Slika
Borben kot nikoli do sedaj




POZOR! Milivoj Bračun javno proti trenerju Churchill Brothersov


Slika


Trener trenutno zadnje ekipe slovenskege prve lige, Kopra, Milivoj Bračun je javno velik nasprotnik trenerjev, ki menijo, da sam ni uspešen in da so mu stvari bile podarjene. Slednji meni, da če bi nekateri bili dobri trenerji, ne bi trenirali sredine kot je ekipa Churchill Bros, ampak bi se lotili resnega nogometa. Bojda naj bi Bračunu šlo v nos dejstvo, da ekipa Churchill bros ne želi odigrati prijateljske tekme, dokler je on trener Kopra. Glede na to, da je ekipa Churchill Bros v nekaj mesecih z novim slovenskih trenerjem skočila iz povprečja, bi lahko Milivoj se malo zamislil, saj je njegov več kot solidni Koper daleč na zadnjem mestu, tam kjer še nikoli ni bil. Trenerski stolček se zagrebčanu že kar lepo maje, a seveda zadnjo bo rekel upravni odbor na čelu z tihim predsednikom, Antejem Gubercem.




City Police nasprotnik N.D. Opare pred začetkom prvenstva


Denarja še kar ni in ni, Bračun preveč govori, če bi skrbel za svojo rit, enako kot za rezultate, bi Koper igral ligo prvakov. Tako pa sam jezik vrti, sedaj pa tekma proti ekipi policajev. Cilj je razbiti nasprotnika in biti na vrhuncu, saj nas čaka prvi krog čez točno teden dni.


Churchill Bros 3:0 City Police


Razbili smo nasprotnika, ki presenetljivo ni tako slab. A hvala bogu mi smo bili boljši. Antchouet, bo odsoten še dva meseca, zato sem se po današnji tekmi odločil, da Opari, dam še eno možnost. Tokrat odlična igra Rahema, ki je gol zapil, zanj podal, pa še izsilil enajstmetrovko iz katere je Dias zabil.

ra8
Prispevkov: 154
Pridružen: 04. Apr 2012 17:48

Re: [FM12] Gone with the Wind - ra8 [Zgodba]

#7

Odgovor Napisal/-a ra8 » 03. Okt 2012 21:33

Finančni prihodki


Neznani tuj investitor je na naš TRR nakazal 100.000€, torej dobili smo denar, ki bo pokril vse mesečne stroške v klubu, od kod je denar prišel ni znano. Številka računa kaže, da je bila transakcija opravljena iz računa v Maleziji, o lastniku pa nevemo nič. Kaj se kdo gre tudi ni znano, denar je dobrodošel, sam po se bojim, da gre za kakšne igrice iz ozadja. Čez dva dni nas čaka otvoritev prvenstva, proti ekipi Lajong, ki jo zelo dobro poznamo, zadnjo tekmo smo dobili z rezultatom pet proti ena.




Začetek prvenstva


Začenja se. Prvi krog lige je pred nami, tekmec znan, ekipa Lajonga, verjamem, da jo bomo premagali, vprašanje je kdo bo v ekipi. Opara je v formi, a ker imam rad trdo obrambo, bi lahko status tretjega tujca v prvi enajsterici zasedel Obi, a tako izgubimo moč napada. Verjetno se bom odločil, kar za obrambo, saj tako lahko postavim Izumija na prednjega veznega in Beta v napad.



Churchill Bros 4:2 Lajong


Obramba je tokrat kar pošteno škripala, čeprav sem se odločil za Obija na levem boku od prve minute. Morda se malo pozna slaba igra napada, tako nismo imeli popolne prevlade, a prve tri točke so tu. Gremo dalje sledi Durand Kup, kjer smo favoriti v skupini, prvo mesto prinaša direktno uvrstitev v polfinale. Strelci: Beto, R. Singh, Izumi in G. Singh


Slika
Renedy je še enkrat več dokazal kako močan je v hitri igri



Indian Durand Cup


Prva tekma proti ekipi Indian Arrows, gremo po zmago to je jasno, ekipa ki je v tej skupini po mojem mnenju najslabša, ne bi smela biti pretrd oreh, ekipa bo načeloma ostala enaka, kot proti Lajongu, cilj tudi. Večji problem predstavlja naslednja tekma proti SC Goa.



Churchill Bros 4:0 Indian Arrows


Odlična igra obrambe, Beto je znova zabil, sledil mu je vrhunski Alibhai, ter z dvemi zadetki nato potrdil zmago še G. Singh, sledita medsebojni tekmi Goe in Arrowsov, nato pa naša tekma proti SC Goa, ki bo odločala o potniku v polfinale.

Slika
Skrbi poškodba Renedya, ki bo odsoten približno dober mesec



Tekma za polfinale Durand Cupa


Nasprotnik SC Goa, ki smo ga premagali v finalu pokala federacije s 3:1, tokrat bo težje, saj nas dobro poznajo, verjamem da jim ne manjka motivov v tej tekmi. Mi gremo sproščeno na zmago, brez pritiska, tokrat bom fantom naročil, naj uživajo v nogometu in naj ne skrbijo za rezultat, saj imamo zelo dobro serijo za sabo. Obi bo čakal na priložnost s klopi, začenja pa Opara z Betom v napadu.


Churchill Bros 1:0 SC Goa


Tekma dobljena na sredini igrišča, kjer je kraljeval Arata Izumi. Sicer pa gol iz uigrane akcije iz kota, ko je z glavo zabil visoki Antun Kovačić. Sedaj nas čaka tekma polfinala proti Pune FC, prvi močan nasprotnik, proti kateremu si bomo morali zmago trdno priboriti.

Slika
Velik zadetek, velikega človeka



Ne le polfinale


Polfinale se igra na sredo 2.11., moj rojstni dan. Ko me je novinar Eurosporta na konferenci vprašal, če bi bila zmaga zame pravo darilo, sem mu jasno odgovoril, borba in nova Levi'sova jakna sta edini darili, ki si ju želim. A sem nekaj prikril, saj počasi že pogrešam najbližje, že pet mesecev sem v Indiji, daleč stran od mojega domačega Kopra, ki je na skromnem osmem mestu, daleč od Evrope, v borbi za obstanek. Z Noemi se nisva slišala že od odhoda, s staršema se slišim enkrat tedensko, hvala bogu, da mati uporablja Skype in Facebook, sicer pa sva z bratrancem, nekdanjim perspektivnim nogometašem in občasnim mladinskim reprezentantom, skoraj vsak dan na zvezi, saj ve veliko o nogometu in o nogometaših, predvsem o "zvezdnikih", saj je bil tudi sam eden izmed njih, tudi ko je igral v tretjeligaših oziroma bil pred vrati najboljšega obalnega kluba. Drugi niti niso toliko pomembni, saj imajo vsi svoje skrbi, razen prijatelj, ki je po dolgih letih košarke in vodenja gostinskega lokala v centru Ljubljane, končno stopil v zakonsko zvezo s svojo ženo, ki je sicer moja sestrična, po daljnem kolenu. No, ker sta oba svetovna popotnika, sta mi poslala razglednico iz Phoenixa, kjer sta se Rok in Tina odpravila na obisk, k skupnem prijatelju, Goranu Dragiću. Z Rokom sta bila na Slovanu dolgo soigralca, ter seveda tudi v reprezentanci. No razglednica me je zelo razveselila, tako kot tudi prihajajoča tekma v katero stopam brez strahu, gremo na zmago, kar bo bo. Zahtevam le borbo.




Punce FC 1:0 Churchill Bros


Ok, super igra, prejeli smo zadetek v 88. minuti. Sedaj pa vprašanje za gospoda Naira, ki je danes delil pravico (krivice), kdo za vraga mu dovoli, da normalen štart na žogo stoje kaznuje z rdečim kartonom? Zakaj je v peti minuti izključil Beta, ko se ja zgolj obrnil, ko je videl kaj je Nair označil za prekršek? Kako? Dva rdeča kartona, prvi v 5., drugi pa v 65. minuti, nam nista mogla vzeti pobude, napadli smo, nato pa 88. minuta strel iz kakih 20ih metrov in buuuum gol. Žalostno, dobil sem darilo za rojstni dan od svoje ekipe, ki je dokazala, da je boljša, a sodnik mi je vzel voljo do življenja in nogometa.





ODSTOP!!!


Avantura v Indiji se je zame končala, invenstitor, ki naj bi bil znan je bil eden od indijskih mafijcev, ki naj bi Beta in Rahem Alibhai podkupil, da na tekmi polfinala Durand pokal prejmeta rdeči karton. Igralca sta vse skupaj priznala na sestanku po tekmi z opravičilom, da sta to storila, ker sta želela da klub še naprej deluje, sedaj ko je vse skupaj razkrinkano, so v Margau ostali brez trenerja, ter z pol milijona evrov minusa, sam si iščem nov klub, ki bo kaj kmalu znan, saj mi ni do počitka. Vračam se domov v Koper, kjer me družina že nestrpno pričakuje.


Slika
Sokrivec za odhod trenerja in poraz v polfinalu pokala Durand





JANUAR 2012



Srečno in veselo novo leto 2012, sam sem že dva meseca brez službe. Trenutno sem v Kopru, kjer sem v družinskem krogu preživel praznike in čakam na pravo ponudbo. Z Zoranovo agencijo sem sklenil pogodbo, tako da imam pomoč, skupaj bomo skušali poiskati nekaj najprimernejšega, vendar je moja reputacija na nizki ravni, saj indijskega nogometa ne spremlja praktično nihče.

ra8
Prispevkov: 154
Pridružen: 04. Apr 2012 17:48

Re: [FM12] Gone with the Wind - ra8 [Zgodba]

#8

Odgovor Napisal/-a ra8 » 04. Okt 2012 17:11

Minevajo dnevi, meseci...


Smo že v maju 2012, prave ponudbe še kar ni in ni. V Evropi me ne poznajo, Severno Ameriška liga MSL mi ni atraktivna, Brazilska liga me ne zanima, Argentina me privlači a zgolj prva liga, od koder ni prave ponudbe. V Indijo se ne želim vrniti, lepše mi je doma, a kaj ko je prihrankov vse manj. Ko že govorim o Indiji, so moji Churchill Brosi, osvojili končno drugo mesto, manager pa je neki indijec, ki ima trikrat večjo plačo kot sem jo imel jaz. Zoki je rekel, da je bila njihova igra zelo negledljiva, klub pa se je vlekel iz tekme v tekmo z minimalnimi zmagami in remiji, razprodali so tisto, kar je bilo kvalitete, ostalo pa zadržali kot varovalko, klub bo zaradi osvojitve pokala federacije, takrat še pod mojim vodstvom igral pokal konfederacij. Veliko mailov prejemam od Raheema, Beta, R. Singh, Didike, Kovačića in še nekaj ostalih, ki pravijo, da sem jim dal neko dodatno voljo do nogometa. Tudi meni to daja dodatno upanje pri iskanju službe.





Kitajska da ali ne?



Po dolgem času, spet končno mamljiva ponudba. Sicer se gre za ponudbo kitajskega kluba iz prestolnice, Pekinga, ki je na sedmem mestu, s šestimi točkami zaostanka za vodilnimi po devetih odigranih krogih. Zakaj me ponudba zanima, gre za ligo, ki je močnejša od naše, tu igra srbski brazilec Cleo, tu igra tudi eden najbolj plačanih argentincev, Dario Conca. Vsaka ekipa ima enega balkanca, ter vsaj dva južnoameričana, a Beijing Guo'an, kot je ime ekipi, ki mi ponuja mesto trenerja, nima zvenečih imen. Darko Matić je stalnica na kitajskem, on je hrvat, sicer spet neka mešanica hrvata iz Švice, ki je igral v Thunu pa v Orašju, nato pa po kitajskih klubih.

Govoril sem z vodstvom kluba, ne želim siliti z glavo skozi zid, ponudili so mi mastno plačo 20.000€ mesečno, ter pogodbo do decembra 2014, dali so mi teden dni časa za razmislek.

Slika




Po tednu dni



Odločil sem se, podpišem pogodbo, a le če se strinjajo z skrajšanim časom le te, saj bi podpisal zgolj do 31.12.2012, torej za pol sezone. Tako, kličem na agencijo, ki jo imava z Zoranom isto, po pogovorom z managerjem, sem malce razočaran, ker mi je rekel, da nisem trenersko ime, bom se težko pogojal, dokler to ne postanem. No pripravljen sem čakati, še kakšen mesec.


A sledi klic iz Pekinga, sprejeli so moje pogoje, popoldne letim, direktna linija, Munchen Peking prvi razred na račun kluba. Morem povdarit, da nisem vajen takega razkošar, pri Churchill Brosih je bilo vse minimalno, tukaj pa je začetek zelo obetaven. Med letom sem si ogledal posnetke zadnjih dveh porazov, ki sta odnesla mojega predhodnika. V napadu igra mladi Rafael Paraiba, ki je bil predlani na Poljudu na posoji, pri Hajduku, gledal sem ravno tisto tekmo ko je zabil edini zadetek. Ko on ne igra, zgubijo smisel napadanja, nato pa je vse odvisno od treh kitajskih branilcev, ki so obe tekmi odigrali amatersko, temu dodatmo vratarjeve napake, ki je sicer tudi vratar reprezentance in je poraz pričakovan. Za dlje časa se je poškodoval Dennis Banda, po posredovanju nad Cleo je kar obležal, imajo pa tudi zelo dobrega vsestranskega avstralca, Joel Griffiths, ki je odigral tudi eno tekmo za nekdaj sloviti Leeds United.

Slika
Domači dresi



Prihod v Peking


Pričakata me Luo Ning (predsednik), tajnica kluba in Luis Diogo, kot sem ga spoznal je portugalec, vsestranski trener. Odpravimo se iz letališča proti stadionu v avtu mi predsednik govori, kakšne so ambicije kluba, kakšna je ekipa, kako in kaj. Na kratko on hoče letos med prvih šest ekip, jaz bi rad bil vsaj četrti, v pokalu si želi polfinala, jaz želim finale. Ter želi močno in izkušeno ekipo, tukaj pa sva se zapletla. Rekel sem mu, da želim igralce v zrelih dobah, raje mlajše kot starejše, večinoma kitajca, tisti ki bo tujec mora biti vrhunski. Pričakoval sem, da bomo po slabe pol ure vožnje prispeli, vendar nismo, nato je beseda stekla še o financah. Obljubil mi je 1,5 M za investicije v igralce, sem not je zajel tudi plače teh potencialnih okrepitev, strinjal sem se, ker vem, da je veliko kvalitetnih prostih igralcev, ki bi zaigrali v tej ekipi, ki je bila leta 2009, kitajski prvak, ter tudi trikrat osvojila pokal. Želim si voditi ekipo v azijsko ligo prvakov, kar prinaša četrto mesto.

Slika
Luo Ning, predsednik s katerim sva podpisala pogodbi



Podpisana pogodba, prvič na stadionu


Podpisal sem pogodbo, do konca leta bom vodil klub, v klubskih prostorih mi je bilo nekaj več jasnega o klubu, zanimivo, da klub tesno sodeluje z Madridskim Realom in Ajaxom iz Amsterdama, to prinaša obilo denarja v klub iz smeri reklam. Napotimo se v garderobo, igralci so v odpravi za trening, ki ga bom takoj vodil, pomočnik je nizki kitajec, Xie Feng, vodil bo trening.

Slika
Stadion in vsi klubski kompleksi




Popoldan DERBI



Seveda ni minilo brez zapletov, popoldan me čaka tekma derbi, proti ekipi iz Šanghaja Shenhua, največji rivali. Ekipo bom vodil že jaz, to je zahteval predsednik, ki me želi videti na delu, gre pa se za tretji krog pokala, zmaga nas pripelje v četrtfinale, cilj pa je spoznati ekipo. Vse se je zgodilo zelo na hitro, saj smo takoj po treningu odhitelii na letalo za Šanghaj, čudno mi je bilo, da smo trenirali doma saj igramo v gosteh, pa mi je eden izmed direktorjev rekel, da so naredili izjemo, da bi lahko spoznal ekipo takoj po podpisu pogodbe. Nasprotnika ne bom komentiral saj ga ne poznam, odigral bom s štirimi v obrambi, enim defenzivnim in dvema centralnima vezistoma, ter s po enim krilom na obeh straneh in enim klasičnim napadalcem, saj si ne želim blamaže. Igrali bomo hitro na protinapade. Griffiths, bo zaigral na desnem bočnem položaju, kjer je rekel da še ni igral, a tu je največja luknja, zato sem jo moral pokriti.



Shenhua Shanghai 0:0 Beijing Guo'an



Toooo, zmaga po enajstmetrovkah in napredovanje v četrtfinale, zabili smo vseh pet najstrožjih kazni, na blef sem izbral izvajalce in rutinirano so mi s pomočjo vratarja, ki je eno enajstmetrovko ubranil, prinesli napredovanje in dodatno vrednost že v prvi tekmi. Sedaj nas čaka ekipa Chanba v četrtfinalu, sledijo dva tedna premora, nato pa deseti krog prvenstva, proti ekipi Jiangsu.


Slika
Navijači so bili zelo veseli zmage nad največjim rivalom



Prva okrepitev


Prišel je 27-letni bočni branilec Liu Yu, odškodnina zanj je znašala skoraj pol milijona, je standardni reprezentat. Doslej je igral za našega naslednjega nasprotnika Jiangsu, podpisal pa je pogodbo do konca leta 2014. Iščem še okrepitev na položaju desnega bočnega branilca, ter v sredini. Skrbim, da najprej dobimo najboljše domačine, ki ne zavzamejo mesto tujca, saj lahko v ekipi igrajo le štirje tujci, od tega mora vsaj eden biti azijec, ter dodaten tujec je lahko na klopi.


Slika
Prva okrepitev




Adecir Santin Kadu novi pomočnik


Dogovoril sem se s Kadujem, slednji je zelo dober Zoranov prijatelj, podpisal pa je dveinpolletno pogodbo, njegov bivši klub Internacional bo prejel 60.000€ odškodnine. Kadu je zelo dober poznavalec nogometa, zanima ga hitra igra po bokih in je eden izmed ljudi, ki govori tekoče angleško in kitajsko, ter govori tudi srbohrvaško.




Debi v ligi


Slika


Nasprotnik je znan, ekipa Jiangsu, vemo kako igramo, mi se še uigravamo v novi formaciji s štirimi branilci, a gremo na zmago. Celotna ekipa si želi zmag, igramo doma, pričakujem okrog 40.000 tisoč gledalcev. Zadovoljen bi bil z borbo, saj nismo še 100%, čakamo na igralca na desnem bočnem položaju. Pri njih je najbolj nevaren igralec Aleksandar Jevtić, a se ga ne bojim, saj sem ga spremljal v dresu Crvene Zvezde, najbolj je nevaren, ko dobi žogo v noge, to mu moramo preprečiti.



Beijing 3:0 Jiangsu



38.000 ljudi je danes videlo odlično nogometno predstavo moje ekipe, pridobili smo prednost v šesti minuti, ko je Griffiths pobegnil obrambi, podal Martinezu, ki je zabil iz odlično izvedenega protinapada, nato je sledila odlična asistenca in izsiljena najstrožja kazen Matića, Xiangchuang je zabil po asistenci. Iz enajstih metrov pa je dosegel zadetek Piao Cheng. Jevtića smo ustavili, tako da je po tekmi bil jezen, kar sam nase.




Nova okrepitev pred tekmo 11. kola


Okrepil nas je desni bočni branilec Liu Jianye, star je 25 let, odškodnina za tega kitajskega reprezentanta je znašala 325.000, ki jo bo prejel klub Jiangsu. Tudi on je podpisal dveinpolletno pogodbo, v tem času bo nosil dres s številko osem. Zadnji trenutek se bom odločil, če bo v kadru proti ekipi Chanba, kjer blesti nekdanji član Genoe, Wilson, ter igrata še nekdanji nogometaš Lazia Fabio Firmani in Zvezdin otrok Miloš Bajalica. Gre za najboljšega nasprotnika doslej, cilj je vsaj točka, zmaga bi bila super, lahko bi nam prinesla mesta, ki vodijo v Ligo Prvakov.



Slika


Beijing 4:0 Chanba



Ole, Joel Griffiths je tokrat opravil vse sam, bil je povsod, zabil je dva zadetka, ampak pri obeh avtogolih je bil on tisti iz naše ekipe, ki je ustrelil proti golu. Presenečen sem, da nam je uspelo razbiti tako močnega nasprotnika, sedaj pa u lov za igralca na levem krilu in v sredini zvezne vrste. Smo že na četrtem mestu, za prvim Guangzhoum zaostajamo zgolj štiri točke. Xu Liang si je na tekmi poškodoval koleno, odsoten bo dober mesec, pohiteti moremo z okrepitvami sredine.


Slika
Lahko "Guma" okrepi ekipo Beijinga




12. Krog, vezista še ni na obzorju


Slika


Igramo proti ekipi Dalian kjer je nekdaj blestel Ermin Šiljak, glede na to, da smo rahlo oslabljeni, lahko morda pričakujemo prvi zadetek v rahli mreži, od zadnje tekme so minili le trije dnevi, smo utrujeni a gremo vseeno po zmago.




Dalian 0:2 Beijing



Wang Xiaolong je bil tokrat prvo ime srečanja, zabil je dva prelepa zadetka iz razdalje, ki sta nam prinesla nove tri točke. Čez štiri dni spet novi prvenstveni obračun, za prvim zaostajamo še štiri točke, ter ostajamo na četrtem mestu.

Slika
Wang goooool!





13. krog, tri tekme v tednu dni, problem majhnosti kadra


Slika



Sledi tekma, proti ekipi, ki je mesto za nami, Hangzhou, kjer igra brat našega Griffithsa Adam. Ekipa z obilo igralci, v kateri nihče posebej ne izstopa. Glede na razpored tekem so v rahli prednosti, a tudi tokrat gremo na zmago, je pa res da gre za najtežje gostovanje doslej.

ra8
Prispevkov: 154
Pridružen: 04. Apr 2012 17:48

Re: [FM12] Gone with the Wind - ra8 [Zgodba]

#9

Odgovor Napisal/-a ra8 » 05. Okt 2012 01:20

Hangzhou 2:4 Beijing


Nora tekma, hitri gol Francoisa po podaji iz kota je prinesel vodstvo, nato pa hitra igra v kateri se igralci Hangzhoua niso najbolje znašli in popolna norišnica, vpisali smo nove tri točke. Povdariti gre spet noro izključitev Xangchuanga v 50. minuti in nato tri zadetke naše ekipe z igralcem manj, kraljeval je kdo drug kot Griffiths.



Manager meseca


Prejel sem nagrado za managera meseca, kaj reči drugega, kot pričakovano. Saj nismo izgubili tekme, pridobili smo tri mesta na lestvici, smo na poti v ligo prvakov, a s tem se ne bomo zadostili, želimo mešati štrene vodilnim, biti pomembni, sestaviti nekaj, kar imajo tisti z obilo denarja, suverenost. Zahvaljujem se igralcem za dobro delo, posebej Griffithsu, ki je bil suveren skozi cel mesec. Sledi tekma proti ekipi Henan, ki je nisem utegnil najbolje spoznati, saj igramo tekme vsako sredo, ter med vikendom.


Slika
Najboljši posameznik meseca






14. kolo, na stadionu delavcev gostuje ekipa Henan


Slika



Ekipa, ki je ne poznam najbolje, na lestvici je pod nami, mi po običaju ciljamo na zmago, pred 30.000 gledalci kaj drugega kot borbo ne želim napovedati, soočamo se s pomankanjem kril, a tu smo zato da se borimo s temi vojaki, ki jih imamo.



Beijing 2:0 Henan


Joel Griffiths, ponovno prvo ime obračuna, tokrat mu je pomagal tudi Xiaolong, skupaj sta prispevala po en zadetek in asistenco, ter sama dobila srečanje, ki ni bilo za oko najbolj zanimivo. Veseli me, da nismo prejeli zadetka, ter da igramo hitro igro, z globinskimi podajami smo strah in trepet nasprotnikov. S to zmago smo zasedli tretje mesto, štiri točke smo oddaljeni od vrha, sledi derbi za drugo mesto.



Slika
Spet vrhunski Joel



Okrepitev sredine igrišča


Bruno Octavio, otrok Corinthiansa, je okrepil našo zvezno vrsto, gre za 26-letnega brazilca, ki igra primarno na položaju zadnjega vezista. Podpisal je pogodbo do konca leta 2016, za približno 17.000€ mesečno. Imel bo status sedmega tujca, a kaj ko sta dva poškodovana. Proti Tianjinu ga lahko pričakujemo v začetni enajsterici.

Slika
Nova konkurenca na sredini




15. Kolo, derbi drugega in tretjega



Slika



Ekipa Tianjina je naš tokratni tekmec, vse prej kot lahko bo, še posebej zato, ker gostujemo. A smo konkurenčni, tokrat nismo ekipno tako močni, kot smo bili v začetku, ko sem prevzel klub, saj manjkajo trije ključni igralci. Ponavljam, bojujemo se s temi, ki jih imamo. Hočem vsaj točko, borbo do zadnjega atoma, danes bomo odigrali malo bolj zaprto, saj bi poraz lahko pomenil izgubljene vse možnosti za osvojitev prvenstva.



Tianjin 0:0 Beijing


Spet, ko smo boljši, tam kjer nihče ne pričakuje, potem sodnik naredi svoje. Regularen zadetek je bil danes razveljavljen, g. sodnik, hvala a povedal sem nekaj krepkih in dobil opozorilo zveze. Me pa nič ne zanima, sodnik jo bo odnesel brez posledic, jaz pa sem ostal brez zmage, ter ekipa brez novih dveh točk.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti