[FM2015] Back to the top - aleen27 [zgo/kom]

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM2015] Back to the top - aleen27 [zgo/kom]

#21

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 16. Feb 2015 16:47

Lahko. Lahko še povem, da je taktika nekoliko defenzivneje naravnana kajti, ko se branimo se branimo vsi, enako velja, ko napadamo kajti centralna branilca sta včasih tudi na nasprotnikovi polovici. In to je razlog, da je ekipa utrujena - včasih fizio priproča za 6 igralcev na enkrat počitek ..

Slika Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM2015] Back to the top - aleen27 [zgo/kom]

#22

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 17. Feb 2015 00:05

Slika

SERIE A - CHAMPIONS!!

Že v moji drugi sezoni na klopi Interja smo postali prvaki Serie A kar je fantastičen uspeh. Dosegli smo kar 30 zmag ter 96 točk, imeli pa smo najboljši napad (101 zadetkov) in obrambo (31 prejetih). Prvenstvo smo osvojili (kako sladko) na Juventusovem stadionu. Sprehodimo se malce med nagradami za najboljše po letošnji sezoni:

Serie A Player of the Year: Memphis Depay (Inter)
Serie A Young Player of the Year: Andrija Živkovič (Inter)
Serie A Manager of the Year: Alen Duh (Inter)
Serie A Team of the Year: S. Handanović (Inter); Yuto Nagatomo (Inter), Stefan de Vrij (Inter), Juan Jesus (Inter), Alex Sandro (Juventus); Roberto Pereyra (Juventus); Bernard (Napoli), Mateo Kovačič (Inter); Paulo Dyabala (Palermo), Simone Zaza (Lazio), Mauro Icardi (Inter).
Serie A Midfield of the Year: Memphis Depay, Douglas Costa, Andrija Živkovič (vsi Inter)
Serie A Striker of the Year: Maurco Icardi (Inter), Miroslav Klose (Lazio), Wilfried Bony (Inter/Napoli)
Serie A Striker of the Year: Lukas Podolski, Alexandre Lacazette (oba Inter), Simone Zaza (Lazio)
Italian Media Italian Player of the Year: Simone Zaza (Lazio)
Italian Media Foreign Player of the Year: Douglas Costa (BRA/Inter)
Serie A Goalkeeper of the Year: Samir Handanović (Inter)
Serie A Defender of the Year: Stefan de Vrij (Inter)

Slika
Slika
Slika

LIGA PRVAKOV:

Manchester United nam je pokazal kam sodimo. Med manjše ekipe trenutno v Ligi prvakov. Vsako osvajanje lovorik, vsak uspeh terja svoj čas, svoj davek, svoje učenje. Mi smo ga plačali v obliki visokega poraza v Angliji, dobili pravo učno uro in pol nogometa. Manchester United, nas je praktično uničil. Kadar so želeli so izigrali obrambo. Zabili gol. Razlog zato? Ne vem. Morda pomanjkanje (evropskih) izkušenj. Pred vsem v obrambi. 20 let star Petar Stojanovič, ki mu je cena po sezoni narasla za kar 7.750.000€ in za katerega se mimgrede zanima Manchester City, 24-letna štoperja Juan Jesus in Stefan de Vrij in 20-letni Jose Luis Gaya, enostavno niso imeli takšnih težkih tekem še. Tudi vezna vrsta kjer igrata 19-letni Tielemans in 22-letni Kovačič ne. Da se o Depayu in Živkoviču ne pogovarjamo. Če smo lani bili premladi za Serie A, smo letos bili premladi za večji uspeh v Ligi prvakov. A tudi ta ekipa bo kmalu imela viden uspeh v Evropi. V to sem prepričan.

Slika
Slika

ITALIJANSKI POKAL - UBRANILI LOVORIKO

Finale pokala. Dvojna krona na vidiku? Moramo premagat Napoli. Tekma se še dobro ni začela, ko je vsem Interjevim navdušencem zastal dih - 23. sekunda tekme, Mertens je zabil a na srečo iz prepovedanega položaja. Šesta minuta, spet v napadu Napoli tokrat preko Olivere a je Handanovič odbil žogo do Stojanovića, ki se je dobro zagradil in izsilil prekršek. Končno smo se nekoliko otresli pritiska, Stojanović je na sredini igrišča odvzel žogo Taideru, jo poslal do Tielemansa, ki je sprve podal do Douglasa Coste, ki je žogo potisnil do Podolskega, ta jo je podaljšal do Icardija, ki je zabil za 0:1! Inter v vodstvu! Povišanje vodstva je sledilo 9. minut kasneje, ko je iz prostega strela najprej sprožil Douglas Costa, žoga se je od živega zidu odbila spet do Coste, ki je spet ustrelil. Tokrat je žoga zadela Campbella, se odbila do Icardija, ki je zabil za 0-2! V 38. minuti je Campbell podal do Mertensa, ki je streljal a je Handanović zaustavil tudi ta poskus. Do konca prvega polčasa je nato Mertens spet streljal a je zmagovalec bil Handanovič. Ekipi sta torej šle na odmor z 0-2 za Inter. Po odmoru pa povišanje vodstva! Douglas Costa je videl kako lepo uteka Petar Stojanović, ki je žogo nato poslal do Lukasa Podolskega, ki je zadel. Do konca tekme je Icardi še zabil vratnico to pa je bilo tudi vse - kar pomeni, da smo še drugič zapored osvojili Italian Cup!

Slika
Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM2015] Back to the top - aleen27 [zgo/kom]

#23

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 17. Feb 2015 14:22

Slika

DOBRO DELO PREPOZNALI TUDI TUJI KLUBI

Da se pri Interju dela zelo dobro so prepoznali tudi tuji in domači večji klubi. Sedaj vam predstavljam kateri naši igralci so zaželjeni iz vrst velikanov. Pa začnimo:

Francesco Bardi (GK - 1 nastop) - Roma
Petar Stojanovič (DR - 30 nastopov) - Chelsea, Manchester City, Paris Saint-Germain, AS Monaco
Yuto Nagatomo (DL/DR/ML/MR/AMR - 28 nastopov) - Real Madrid
Martin Odegaard (MC - 8 nastopov) - Barcelona
Alexandre Lacazette (ST/AMR - 33 nastopov) - Roma
Andrea Ranocchia (DC - 17 nastopov) - Real Madrid

Slika
Želi ga Mourinho!

TOKRAT SO IZBIRALI NAVIJAČI:

Igralec leta po izboru Interjevih navijačev:

78% - Douglas Costa
15% - Memphis Depay
5% - Juan Jesus
2% - Drug

Interjeva najboljša enajsterica v prejšnji sezoni:

Samir Handanovič; Petar Stojanović, Juan Jesus, Stefan de Vrij, Jose Luis Gaya; Youri Tielemans, Mateo Kovačič, Memphis Depay; Douglas Costa; Mauro Icardi, Lukas Podolski

Slika
Najboljši po izbiri navijačev

STROKOVNI ŠTAB:

Upokojil se je pomočnik trenerja Tonny Bruins Slot. To je napovedal že marca zato sem takoj pripravil menjavo zanj. To bo legenda Intera - Giuseppe Baresi.

PRESTOPNI ROK:

V Inter je prispela trojica nogometašev s katerimi smo pogodbe sklenili že prej: Eder Alvarez Balanta, Jan Oblak in Dodo so okrepitve!
V Interju še dva igralca s katerima je že bila sklenjena pogodba: Luka Zahović in Dorin Rotariu.
Dorin Rotariu, Romunski dragulj v vrstah Interja odhaja na posojo v Ajax
Kot vsaki poletni prestopni rok smo tudi letos prekinili pogodbe igralcem, ki klubu ne morejo dati ničesar: Matteo Mainini, Ivica Ivušić, Leonardo Longo, Alessandro Businaro, Fabio Eguelfi, Morten Knudsen, Nahuel Losada, Andrea Mira, Alessandro Ercole, Francesco Bigotto, Valeriano Nchama, Giacomo Zanetti, Fabio Della Giovanna, Dominic Smekal
Sklenjen dogovor o odhodu Fredy-a Guarina, ki bo 1. januarja 2017 zapustil vrste Intera in odšel v Gremio, ki je zanj plačal 4.000.000€. Odhod Guarina bo pomenil prvega v seriji odhodov starih igralcev. Na izhodnih vratih so namreč že (dlje časa) Rodrigo Palacio, Hernanes in Alvaro Pereira - vsi 30 let ali več.

Slika
Za prvo vratarsko ime pri Interju bosta spet kandidirala reprezetana Slovenije

NE LE IGRALCE, VELIK KLUB ŽELI MENE ...

... a na to ne dajem velike pozornosti zato sem ponudbo za razgovor s strani Manchester Uniteda zavrnil. Imam namreč jasne cilje z Interjem.

IN SEDAJ ŠE VELIKA REPREZETANCA

Na moj naslov je prispela zelo mamljiva ponudba. Ponudba iz strani ene izmed najboljših južnoameriških reprezetanc - Argentine. Seveda, sem v želji, da osvojim Copa Americo in World Cup ponudbo sprejel!

Slika

PRIPRAVLJALNE TEKME:

Uspešno je končano pripravljalno obdobje, ki pa se je nekoliko razlikovalo od lanskega. Zaradi Europskega prvenstva, kjer je sodelovala večina naših igralcev, ki seveda igrajo v prvi ekipi so večjo minutažo dobili igralci, ki lansko sezono niso bili v prvem planu. Tako se je naredila selekcija igralcev, ki bodo ostali v Interju in selekcija tistih, ki bodo v prihodjem letu zapustili Inter. Poglejmo rezultate:

Inter 1 - 0 Benfica (Podolski)
Virton 0 - 8 Inter (Zahovič 3x, Hernanes, Icardi 3x, Lacazette)
Kaiserslauten 0 - 1 Inter (Balaj ag)
Vancouver 1 - 2 Inter (Lacazette, Bonazzoli)

Slika
Priprave na novo sezono oddelane vrhunsko!

ITALIJANSKI SUPERPOKAL - ZAHOVIĆ POSKRBEL ZA ZMAGO!

Inter pod mojim vodstvom nadaljuje z zbiranjem lovorik - tokrat smo osvojili drugo zaporedno superpokalno lovoriko. Na tekmi na kateri smo bili prepričljivo boljši od Napolija so v začetni postavi Intera igrali trije Slovenci - Samir Handanović, Petar Stojanović in Luka Zahović. Prav slednji je celotno tekmo vnašal nemir v obrambo Napolija v 65. minuti pa Inter popeljal do vodstva z 2-1 in do končne zmage. Navijači Intera tako slavijo novega Slovenca!

Slika
Luka Zahović zadel na debiju proti Napoliju in poskrbel za superpokalno lovoriko!

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM2015] Back to the top - aleen27 [zgo/kom]

#24

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 19. Feb 2015 11:07

Slika

ŽREB LIGE PRVAKOV:
Manchester City, Inter, PSV, FC Kobenhavn

Slika
Favoriti skupine

POVEZAVA Z AZ

Pa se je uresničilo to kar sem si dolgo želel. Da imamo sklenjeno neko povezavo s klubom v eni izmed najboljših lig kjer se bodo lahko kalili naši bodoči nogometaši. Naš predsednik Erick Thomir in predsednik AZ-ja, Carlo Rossi sta sklenila dogovor o medsebojnem sodelovanju obeh klubov. Tako bomo lahko mi naše igralce pošiljali k njim na posojo plača pa bo v celoti pokrita iz Interjeve strani. Pravtako bomo imeli prednostno možnost pri kupovanju igralcev - to pomeni, če Real Madrid za koga ponudi 5.000.000€, imamo tudi mi možnost ponuditi enako vsoto, ki mora biti sprejeta.

Slika
V AZ Alkmaar najšli "povezan" klub kjer se bodo kalili naši nogometaši

NA MLADIH SE NE "ŠPARA"

Moja vizija je, da igram z mladimi talenti, ki lahko klub popeljejo do uspehov. A imam problem, da v ekipah U20 in U18 nimam večjega talenta na vidiku. Iz tega razloga smo že nagradnili "youth recruitment" sedaj pa smo začeli z gradnjo objektov za trening mladih nogometašev. Gradnja bo trajala okrog enega leta. Hvala, gospod predsednik!

Slika
Mlada ekipa bo dobila nove površine za trening

SERIE A - PO ZAČETNI PANIKI POSTAVILI STVARI NA SVOJE MESTO

Kljub krajši začetni krizi, ki to v bistvu sploh ni bila smo na lestvici Serie A zanesljivo vodilni. A vseeno nisem zadovoljen. Če smo imeli v lanski sezoni po desetih tekem 30 točk, jim imamo letos le 25 ob bistveno slabši gol razliki (lani +27, letos +23 - z manj prejetimi zadetki). Ekipa torej ne raste, kot bi si želeli a kako bo, bomo videli komaj ob koncu sezone. Opažam pa, da je tudi manj ambiciozna v primerjavi z lanskim letom kar bi lahko bil določen problem sploh proti večjim klubom - kar se je že pokazalo kot se bo videlo v rezultatih. Dejavnikov tukaj je več - menjava pomočnika trenerja in slabša fizična pripravljenost kar je pač davek naše taktike, se pa vsekakor trudimo, da se tudi fizična pripravljenost izboljša. Čaka nas zanimivo nadaljevanje sezone .. A naj še vseeno povem stvar glede golmanske pozicije: prvo ime si je izboril Jan Oblak in tekme z njim so neprimerno bolj mirnejše kot s Samirjem.

Slika
Slika
Slika

LIGA PRVAKOV - TRESEL SE JE TUDI MANCHESTER CITY

Če sem za Serie A dejal, da igralci niso tako ambiciozni kot lani, ko smo z lahkoto dobili prvenstvo pa lahko rečem, da je Liga prvakov povsem svoja zgodba ter, da je ambicioznost na precej višji ravni. Tekmi proti Kobenhavnu in PSV-ju smo z lahkoto dobili, Manchester City pa se je rešil po napaki naše obrambe, ko je Gaya hotel podati de Vriju a je žogo prestregel Agüero, ki jo je poslal za hrbet Jana Oblaka, ki si je izboril prvo vratarsko ime.

Slika
Slika
Slika




Slika


PRVA AKCIJA:

Prvi dve tekmi sta kar takoj kvalifikacijski za WC2018 v Rusiji. Kvalifikacijski sistem je zelo drugačen kot pri nam, ko poznamo več skupin evropskih reprezetanc. Tukaj so vse južnoameriške reprezetance v eni skupini prve štiri se neposredno uvrstijo na World Cup, peta pa preko play-offa. Trenutno zasedamo tretje mesto z dvema točkama zaostanka za Kolumbijo in Brazilijo. Naslednji dve tekmi sta prav proti prvourvščeni Kolumbiji in sedmouvrščenemu Peruju. Tukaj je mojih 23 kandidatov za ti dve tekmi:

Vratarji: Sergio Romero, Nicolas Francese, Jeronimo Rulli
Branilci: Cristian Ansaldi, Emanuel Mammana, Mateo Musacchio, Nicolas Otamendi, Marcos Rojo, Pablo Zabaleta
Vezisti: Agustin Allione, Angel Correa, Angel di Maria, Erik Lamela, Ezequiel Lavezzi, Javier Mascherano, Javier Pastore, Roberto Pereyra, Lucas Romero, Eduardo Salvio
Napadalci: Mauro Icardi, Lionel Messi, Carlos Tevez, Sergio Aguero

Slika
Emanuel Mammana velja za naslednika Ayale!

vs. Peru:

Prva tekma na Argentinski klopi in takoj kot sem že povedal kvalifikacijska. Proti Peruju je na igrišče prišla naslednja enajsterica: Rulli; Zabaleta, Otamendi, Mammana, Ansaldi; Pereyra, Mascherano, Di Maria; Salvio; Icardi, Messi. Že v 28. minuti sem moral prvič menjati kajti rahlo se je poškodoval Icardi in sem ga iz preventivnih razlogov vzel iz igre. V igro Tevez. In, ko je že vse kazalo na konec prvega polčasa ob izidu 0-0 je Messi lepo preigraval in podal do Salvia, ki je zadel za 1-0. V drug polčas smo krenili bolj odločno že v 49. minuti je poskušal Mammana a vratar Peruja je žogo odbil v kot. V 56. minuti je zadel Guerrero za Peru a iz prepovedanega položaja. Kako se zadeva mu je v 59. minuti pokazal Tevez, ki je na desni strani ukradel žogo, jo popeljal do roba kazenskega prostora, prenesel do Ansaldija, ki mu je podal nazaj, Carlitos pa zadel za 0-2! Pritisk Argentine se je le še stopnjeval v 70. minuti je Messi zadel vratnico, v 72. pa je Di Maria povišal na 0-3 z izjemnim strelom iz kakšnih 25 metrov. Že dve minuti kasneje pa je zadel kapetan, bog - Lionel Messi. 0-4 za Argentino in menjava Mascherano - Correa. Do konca tekme so nogometaši Peruja poskusili s strelom iz 40 metrov a brez uspeha.

vs. Kolumbija:

Proti Kolumbiji sem poslal isto enajsterico kot pri Peruju le z dvema menjavama. Correa je pričel tekmo namesto Mascherana, Tevez namesto Icardija. Prva nevarna akcija že v 9. minuti a je Pereyra streljal mimo vrat. V 24. minuti pa vodstvo domače Kolumbije. Po zmedi v kazenskem prostoru je Zabaleta zabil avtogol. Za 2-0 je v 28. minuti poskrbel Falcao in prva poteza na klopi Argentine - Correa iz igre, Lucas Romero v igro. In prav Romero je v 42. minuti podal do Messija, ki je oddal žogo Di Mariji, ki jo je poslal v kazenski prostor kjer je Carlos Tevez zadel za 2-1. Prvi polčas se je končal z 2-1 na začetku drugega pa je Tevez padel v kazenskem prostoru Kolumbije kar je izkoristil Lionel Messi, ki je iz enajstmetrovke zadel za 2-2! Druga menjava pri Argentini v 58. minuti, iz igre Eduardo Salvio, v igro Erik Lamela, ki je nekaj minut kasneje zadel vratnico! V 77. minuti je iz igre odšel Di Maria, v igro Lavezzi. Do konca tekme rezultata nismo obrnili v našo korist a povratek po 2-0 je izjemen. Škoda, kajti to tekmo sem zapravil jaz. Correa enostavno ne paše v to igro in preko njega je Kolumbija dosegla oba zadetka. Na tem mestu, več nebo igral.

Slika
Angel Correa je bil moja napaka zaradi katerega smo izgubili dve točki proti Kolumbiji!

DRUGA AKCIJA:

V drugi akciji pa tekma katero čakajo vsi ljubitelji nogometa. Tekma o kateri se med navdušenci Južnoameriškega nogometa največ govori. Tekma, ki ima lahko rečemo kar nacionalen pomen za obe državi - tekma proti Braziliji! A najprej bo potrebno odigrati srečanje proti Venezueli na domačih tleh v Buenos Airesu na stadionu Monumental, ki nosi tudi ime Antonia Vespucio Libertija, bivšega predsednika River Plateja. Nato pa sledi gostovanje v vroč Sao Paulo na Areno Corinthiansa, ki je v izjemno dobrem stanju in v dolžino meri 105m, v širino pa 68 metrov. In za ta dvoboj bomo potrebovali samo najboljše nogometaše. Tukaj je izbor 23-članov:

Vratarji: Sergio Romero, Nicolas Francese, Jeronimo Rulli
Branilci: Cristian Ansaldi, Emanuel Mammana, Mateo Musacchio, Nicolas Otamendi, Marcos Rojo, Pablo Zabaleta
Vezisti: Agustin Allione, Angel Correa, Enzo Perez, Erik Lamela, Javier Pastore, Javier Mascherano, Lucas Ocampos, Roberto Pereyra, Lucas Romero, Eduardo Salvio
Napadalci: Mauro Icardi, Lionel Messi, Gonazlo Higuain, Carlos Tevez

Da ob tem seznamu dodam še eno stvar - Juan Iturbe je kar dvakrat zavrnil vpoklic v reprezetanco. Škoda.

vs. Venezuela:

Že pred tekmo se je napovedovalo nekaj dobrega. Staidon je bil namreč razprodan v parih urah pa sprjeme kar 65.645 gledalcev kar priča o tem, da imamo zares podporo. Tudi vreme nam bo ugajalo kaj ti ob pričetku tekme bo prijetnih 11°C. Pred tekmo je bilo prvo vprašanje na novinarski konferenci kako bo zavrnitev Iturbeja vplivala na moj odnos do njega jaz pa sem mirno dejal, da ga razumem in verjamem v to, da boma nadaljevala z dobrim odnosom. Sedaj pa gremo k tekmi. Potrebno je bilo izbrati ekipo, ki bo naredila najboljše kar lahko - torej zmagala. Ni bilo nekih presenečenj oziroma skrivanj ali počitka igralcev zaradi prihajajočo tekmo z Brazilijo na igrišče so pritekli: Rulli; Zabaleta, Otamendi, Rojo, Ansaldi; Pereyra, Mascherano, Di Maria; Salvio; Icardi, Messi - torej praktično najboljša ekipa v tem trenutku. Ekipa Argentine je takoj krenila v napad, v 13. minuti pa se je poškodoval Salvio katerega je zamenjal Erik Lamela. V 21. minuti je sprožil Icardi a je Venezuelčane rešila vratnica. A do gola nismo dolgo čakali. V 28. minuti je po akciji celotne ekipe zadel Lionel Messi. Takoj po zadetku pa rošade v obrambi - Rojo se je preselil na levo stran, na desno je odšel Ansaldi, rahlo poškodovanega Zabaleto pa je zamenjal Mateo Musacchio. A igra se je nadaljevala z našim pritiskom v 35. minuti je Lamela sprožil že 9 argentinski strel proti golu Romoja, ki je strel ubranil. Nekaj minut kasneje pa ni mogel več ubraniti. Lamela se je spustil v samostojni prodor in v 43. minuti v slogu Messija zabil za 2-0! Utrujenega Messija je ob polčasu zamenjal sveži Gonzalo Higuain, ki je prvič resneje poskušal v 66. minuti a mu je pot do cilja preprečila vratnica. Do konca tekme smo le še postopoma mirili tempo in zmagali z 2-0.

Slika
Iturbe zavrnil reprezetančno vabilo!

vs. Brazilija:

Zaradi poškodbe na tekmi proti Venezueli je odpadel Pablo Zabaleta, namesto njega sem v reprezetanco vpoklical Gina Peruzzija. Sedaj pa k takoimenovanem Superclassicu med Brazilijo in Argentino in k dvoboju vodilnih ekip v Južnoameriških kvalifikacijah. Poglejmo obe enajsterici:
Brazilija: Jefferson; Danilo, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo; Lucas Silva, Luiz Gustavo; Ramires; Hulk, Oscar; Marcelo
Argentina: Rulli; Ansaldi, Otamendi, Musacchio, Rojo; Perez, Mascherano, Di Maria; Lamela; Higuain, Messi

Kakšna priložnost za Argentino že v 7. minuti! Po kotu Brazilije je Messi odvzel žogo pri svojem kazenskem prostoru in v polnem šprintu prišel do Jeffersona, ki je njegov strel odbil v kot. Na tekmi, ki ne velja za eno izmed bolj atraktivnih je v 26. minuti poskušal Marcelo a Rulli je dobro ocenil let žoge in ubranil. Dve minuti kasneje pa enajstmetrovka za domače in vodstvo po zadetku Davida Luiza. S tem rezultatom se je tudi končal prvi polčas. V 54. minuti je naslednjo priložnost zapravil Lamela. Do konca srečanja je ostalo pri izidu 1-0 za Brazilijo. Mi smo bili boljši a svojih priložnosti nismo izkoristili kot bi morali - popravni izpit že naslednji mesec na Supeclassicu.

Slika
Najdražji branilec v zgodovini nogometa popeljal svojo domovino do zmage nad Argentino

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: [FM2015] Back to the top - aleen27 [zgo/kom]

#25

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 19. Feb 2015 17:55

Super, KIU!

United pa kar odkupil Falcaa al kaj? :)

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM2015] Back to the top - aleen27 [zgo/kom]

#26

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 19. Feb 2015 19:37

Da, postal je celo kapetan ekipe kar zagotovo ne razveseljuje Wayna Rooneya jaz pa bi ob Icardiju in Lacazetteju še enega top napadalca .. ;) :roll:

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: [FM2015] Back to the top - aleen27 [zgo/kom]

#27

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 19. Feb 2015 20:17

Ima logike. :D

Uporabniški avatar
jazek77
Prispevkov: 85
Pridružen: 18. Nov 2012 09:21

Re: [FM2015] Back to the top - aleen27 [zgo/kom]

#28

Odgovor Napisal/-a jazek77 » 19. Feb 2015 20:42

Falcao kapetan pred Rooneyem ? Kdo je lahko tak "pameten" ?

Drugače pa dobro delo v Interju. :salute:

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM2015] Back to the top - aleen27 [zgo/kom]

#29

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 19. Feb 2015 22:39

Slika

SERIE A - STROJ SE JE SEGREL!

Po uvodu v sezono 2016/2017, ko igra ni bila bleščeča nisem bil najbolj zadovoljen je bilo potrebno nekaj spremeniti. Nekaj majhnih sprememb v taktiki je prineslo bolj tekočo igro, ki je bila tudi bolj unčikovita in mirna kar se tiče igre v obrambi. Proti Cagliariju je svoja prva dva zadetka v dresu Interja zabil Federico Bonazzoli, ki lahko v prihodnosti veliko prinese v napadu. Tradicionalno smo imeli probleme s Sampdorio, zadnje tri tekme v letu 2016 zanesljivo dobili.

Slika
Slika
Slika

LIGA PRVAKOV - ZMLELI MANCHESTER!

Že ob začetku ni bilo velikih težav v Ligi prvakov kar smo potrdili tudi v drugih treh tekmah. Izpostaviti moram le tekmo proti Manchester Cityju katerega smo zmleli s 4-0, je pa potrebno povedati, da pri Cityju ni bilo Zabalete, Navasa, Agüera, Jovetiča, Silve...

Slika
Slika
Slika

ŽREB IZLOČILNIH BOJEV LIGE PRVAKOV:

Ponavlja se lanska sezona? V osmini finala nam je žreb namreč spet določil Leverkusen katerega smo že lani izločili.

Slika
Spet na BayAreno

NAGRADE NAJBOLJŠIM V LETU 2016:

Slovenian Manager of the Year: Alen Duh (Inter)
Ballon d'Or: Lionel Messi (Barcelona)
World Player of the Year: Lionel Messi (Barcelona)
World Team of the Year: Manuel Neuer (Bayern M.); David Alaba (Bayern M.), Gerard Pique (Barcelona), Sergio Ramos (Real Madrid), Phillip Lahm (Bayern M.); James Rodriguez (Real Madrid), Aaron Ramsey (Arsenal); Cristiano Ronaldo (R. Madrid), Mesut Özil (Arsenal), DOUGLAS COSTA (Inter); Lionel Messi (Barcelona)
Asian Footballer of the Year: Yuto Nagatomo (Inter)
European Golden Boy: Andrija Živkovič (Inter)
French Player of the Year: Alexandre Lacazette (Inter)

Slika
Otrok Partizana najboljši mladi igralec Evrope!



Slika

TRETJA AKCIJA:

Po tekmi z Brazilijo sledi tekma z Brazilijo. Če je prejšnja tekma veljala kot kvalifikacijska za World Cup 2018 tokrat velja za Superclasico. To je sedaj že tradicionalna vsakoletna tekma med Brazilijo in Argentino in se bo igrala že peto leto. Do sedaj si Brazilija in Argentina delita ta "naslov" - vsaka zmagala po dvakrat. Bilo je potrebno določiti 22 igralcev, ki bodo kandidirali za nastop na tej tekmi. Vpoklic je spet zavrnil Juan Itrube. Selekcija Argentine:

Vratarji: Agustin Marchesin, Sergio Romero, Jeronimo Rulli
Branilci: Cristian Ansaldi, Federico Fazio, Emanuel Mammana, Mateo Musacchio, Nicolas Otamendi, Pablo Zabaleta
Vezisti: Angel Di Maria, Fernando Gago, Erik Lamela, Ezequiel Lavezzi, Javier Mascherano, Lucas Ocampos, Roberto Pereyra, Enzo Perez, Lucas Romero
Napadalci: Gonzalo Higuain, Mauro Icardi, Lionel Messi, Carlos Tevez

To je postava za naslednji Superclasico. Lucas Ocampos, bo imel možnost debitirati za Argentino, vpoklica pa ni dobil Paulo Dybala, ki ga lahko pričakuje na prihodnjih akcijah. Carlos Tevez, je dobil vpoklic kljub ne najbolj bleščeči formi pri Juventusu a še lahko vseeno doprinese kaj več. Pa povratniki v reprezetanco? Tu so Agustin Marchesin, Federico Fazio in Fernando Gago, ki je nazadnje za Argentino odigral tekmo pred dvema letoma na prijateljski tekmi proti Grčiji.

Superclasico velja za izjemno pomembno tekmo zato ga ne želim izgubiti zato je bilo potrebno zbrati najboljšo možno enajsterico. Tokrat sem ocenil, da v njej ni prostorja za Lionela Messija, ki je rahlo poškodovan.

Argentina: Rulli; Zabaleta, Otamendi, Fazio, Ansaldi; Mascherano, Gago, Lavezzi; Di Maria; Higuain, Icardi
Brazilija: Jefferson; Danilo, Juan Jesus, Gil, Alex Sando; Fernandinho, Luiz Gustavo; Hernanes; Hulk, Neymar; Gabriel Barbosa

Brazilci imajo tokrat slabšo obrambno linijo zato me veseli odločitev, da od začetka nebo igral Lionel Messi, ki bo s svojo hitrostjo vnašal nemir v njihovo obrambo v drugem polčasu. Da je ta tekma nekaj posebnega in si jo vsi želimo dobiti je v prvi minuti nakazal Luiz Gustavo, ki je poškodoval Angela Di Mario v igro pa debitant Lucas Ocampos, ki pa se je hitro poškodoval in rabil pomoč zdravnika. V 9. minuti pa enajstmetrovka za Brazilijo, ki jo je Neymar seveda izkoristil. Izkoristil pa je tudi napako obrambe dve minuti kasneje in po 11. minutah igre že 0-2 za Brazilijo. A nisom se predali in v 15. minuti je Federico Fazio zabil za 1-2 po podaji Lavezzija iz kota. V 22. minuti je Hulk povišal vodstvo na 1-3 .. Druga menjava pri Argentini v 32. minuti. Otamendi je zapustil igro v igro Mammana. A to ni ustavilo Brazilcev, ki so ponovno zadeli v 40. minuti - spet Hulk. Menjava ob polčasu Ocampos - Messi. Nič ni danes ustavilo Brazilcev in v 56. minuti se lahko zahvalimo vratarju, da ni prišlo do novega zadetka. V 56. minuti je Messi zapravil priložnost po tem, ko je bil 1 na 1 z Jeffersonom. V 57. minuti je Lionel podal do Icardija, ki ni zadel. V 73. minuti pa zadetek Argentine. Icardi je podal do Zabaleta, ki je poslal žogo v kazenski prostor kjer je zadel Lionel Messi. Napaka Rullija v 89. minuti, ko je podal Neymaru v noge a je Mammana pritekel od zadaj in žogo zbil v kot. Satistično glednao smo bili veliko boljši a to ne pomeni ničesar - izgubili smo proti Braziliji, igra ni takšna kot želim in to je velik problem ..

Slika
Začel potop Argentine

vs. Ekvardor

Časa za objokavanje ni bilo kajti že je sledila tekma proti Ekvadorju. Na igrišče smo pritekli z naslednjo enajsterico: Sergio Romero; Zabaleta, Mammana, Fazio, Ansaldi; Pereyra, Lucas Romero, Lavezzi; Lamela; Messi, Icardi
Po napaki Lavezzija so Ekvadorci krenili v hitri protinapad in v 18. minuti jih je v vodstvo poplejal Antonio Valencia. Lavezzi je nato streljal v 27. minuti a mimo vrat. V 31. minuti pa je Lamela ukradel žogo in jo poslal do Icardija, ki priložnosti seveda ni izpustil iz rok in zadel za 1-1. V 40. minuti se je poškodoval Lavezzi, zamenjal ga je Lucas Ocampos. Sedaj igra vezna vrsta prihodnosti Pereyra, Romero, Ocampos, Lamela .. A kljub temu so na začetku drugega polčasa Ekvadorci z lahkoto prevladovali a niso zadeli. Do konca tekme se ni dogajalo nič pretresljivega v 91. minuti pa odrešitev! Lionel Messi je poskrbel za zmago po podaji Icardija. Sedaj bom moral temeljito premisliti o moji usodi na klopi Argentine in povsem možno je, da zapustim to selektorsko mesto.

Kar nekaj časa sem iskal kje dam resign haha. In naposled sem ga dal ter zapustil Argentino. Ni bilo to, to ..

Slika
Messi in soigralci ostali brez selektorja

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: [FM2015] Back to the top - aleen27 [zgo/kom]

#30

Odgovor Napisal/-a Golman » 19. Feb 2015 22:42

Lahko das screen Ivana Sapunjica? Kaj pa ekipo, mislis kaj uveljaviti Italijane? Drugače pa hudo, da mas neko vizijo in izziv, kar je tudi mene pritegnilo :)
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM2015] Back to the top - aleen27 [zgo/kom]

#31

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 19. Feb 2015 23:13

Kar se tiče ekipe .. Ja bi si želel kakšnega Italijana več, a je tako, da če mi igralec ne pomeni dodatne kvalitete za ekipo je brezveze voziti na silo. Trenutno takšnega ne vidim razen Bryana Cristanteja, ki je trenutno v Benfici, ta pa zanj želi 40.000.000€. Saj denar imam ampak fant se more (žal) dokazati preden dam zanj takšen denar. Sicer pa izboljšujemo pogoje za mlade igralce, da bi lahko samo proizvajali igralce za prvo ekipo. A trenutno še pri meni takšnega ni na vidiku - morda Federico Bonazzoli, ki je zabil Cagliariju 2 zadetka. Sem pa že v zgodbi omenil, da bom prodal 30+ letnike in v to skupino spada tudi Lukas Podolski, ki se po poškodbi ne vrne v tisto formo v kateri je bil lani in če mi ga uspe prodati potem pride napadalec, ki ima ITA državljanstvo. Ni pa več tako mlad kot recimo Icardi .. ampak dobro en ali dva takšna igralca na 3 sezone si lahko privoščim .. Screen Ivana:

Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM2015] Back to the top - aleen27 [zgo/kom]

#32

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 20. Feb 2015 11:39

Slika

PRESTOPNI ROK - JANUAR 2017

Dolgo smo ga uspevali zadrževati, že poleti je želel oditi a se je Paris Saint-Germain prepozno oglasil z ponudbo. Sedaj je uradno - Douglas Costa odhaja iz Interja v katerega je prišel za 16.500.000€ in odigral 77 tekem, zabil 29 golov in 24 asistiral. V PSG odhaja za 50.000.000€ + 15% pri naslednji prodaji.
Kot menjava za Douglasa Costo prihaja 21-letni Bilal Basacikoglu za 10.750.000€ takoj, 11.500.000€ pa bomo Feyenoordu izplačali v 48-mesecih.
31-letni vezist Hernanes odhaja v Tottenham za 10.000.000€!
Fred Guarin za 4.000.000 v Gremio!
Alvaro Pereira za 1.000.000€ v Granado
Jose Luis Gaya odhaja v Manchester City, ki je zanj plačal 16.500.000€ ob njegovi naslednji prodaji pa dobimo še 30%.
Alex Telles, 24-letni Brazilec, prihaja kot zamenjava za Jose Luisa Gayo iz Galatasaraya za 10.500.000€!
Ob odhodu dveh centralnih vezistov smo ostali le s tremi - Kovačić, Tielemans, Odegaard - zato je bilo jasno, da bo potrebno poiskati še kakšnega. V Inter je iz AZ Alkmaara za 8.250.000€ prišel Markus Henriksen.
Odhaja Lukas Podolski, ki je v 40-ih tekmah za Inter zadel 24 zadetkov. Odhaja v Dinamo Moscow za 5.500.000€.
Po odhodu Podolskega je bila aktivirana odkupna klavzula v višini 46.000.000€ za Paca Alcacerja, ki prihaja v Inter iz Valencie. Podpisal je pogodbo do 2021. V skladu z našo filozofijo seveda - Paco šteje le 23 let ..
Dodo, 24-letni levi bočni branilec odhaja v Valencio za 6.000.000€.
Francesco Bardi odhaja na posojo v AZ Alkmaar.
Ob poškodbah Kovačića, Tielemansa in Depaya je bilo potrebno ukrepati in pripeljati novega vezista. Odločali smo se med petimi, na koncu smo izbrali najbolj unčikovitega v tej sezoni med temi petimi. Iz Chelseaja prihaja Marco van Ginkel za 20.000.000€
Ponudba Reala je za Icardija znašala neverjetnih 95.000.000 kar je 5.000.000€ manj od odkupne klavzule. Ponudba je res izjemna a ker sem ta prestopni rok že ostal brez dveh ključnih igralcev (Douglas Costa, Gaya) sem zavrnil ponudbo. Priznam pa, da je povsem možno, da bo Mauro odšel v Madrid poleti - a za kakšno ceno?
NAJBOLJ VROČEGA JANUARSKEGA PRESTOPNEGA ROKA ODKAR SEM V INTERJU JE KONEC. Hvalabogu .. Znebili smo se starejših igralcev, namesto Podolskega sem pripeljal Alcacerja, ter poskrbeli za rešitev v sredini ob poškodbah z van Ginkelom.

Slika Slika
Zamenjava za Douglasa Costo je (v FM gledano) reprezetant Turčije Bilal Basacikoglu

SERIE A:

Nismo prav veliko tekem odigrali v Serie A po zadnjem nadaljevanju. Kot veste imam navado odigrati kar precej tekem pa potem spisati a ta prestopni rok je bil res izjemen. Odhoda Douglasa Coste in Gaye, vam popolnoma neznani zamenjavi po mojem mnenju. V Italiji je vse po starem tukaj se bom dotaknil iger trenutno najzanimivejši igralcev pomoje v tem trenutku za vas - Tellas in Basacikoglu. Ne dogaja se prav pogostokrat, da mi je levi bočni branilec podal za zadetek. Tako je Gaya zbral le 7 asistenc v kar 64-ih odigranih tekmah za Inter. S Tellasom smo dobili isti profil igralca, ki pa je nekoliko bolj kompleten - ima nekoliko večjo moč, boljši je v skoku. Tudi kar se mentalnih sposobnosti tiče je boljši predvsem v Teamworku in Work Rate kar je meni zelo pomembno za takšnega branilca kot želim. Tehnične sposobnosti igralca - ima boljši crossing, passing in technique, pri markingu sicer vodi Gaya (att 13) a Tellas je veliko bolj kompleten. V petih srečanjih je (statistično gledano) upravičil svoj prihod kajti že je asistiral za zadetek. V petih srečanjih ima tudi 89% uspešnih podaj. Mislim, da sem že nekje napisal, da meni ni važno koliko zvezdic ima igralec pač pa kakšni atributi so, sedaj ne vem ali je bilo to napisano na facebook strani ali tukaj v zgodbi ampak vseeno - Tellas je takšen igralec - ima le 2,5* a je izjemno koristen. Pa menjava za Douglasa Costo? V tem trenutku še ne morem primerjati Bilala in Douglasa Coste. Slednji je namreč pri 26-ih letih že izdelan igralec, Bilal, ki jih ima le 21 pa še ne. A tudi njegova statistika je dobra - 5 odigranih srečanj, s tem, da je enkrat vstopil kot menjava in že dva zadetka ter ena asistenca. Je hiter, ima dobro tehniko preigravanja in dobro podajo. Torej neki približek Costi.

Slika
Slika
Slika

ITALIJANSKI POKAL:

Ni nič za govorit, pričakovano smo v polfinalu kjer se bomo soočili ali z Romo ali z Napolijem. Omenim lahko le, da je na četrtfinalni tekmi Marco van Ginkel že prispeval dve podaji ..

Slika
Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM2015] Back to the top - aleen27 [zgo/kom]

#33

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 21. Feb 2015 20:17

Slika

PODAŠLJŠEVANJE POGODB:

Mauro Icardi, je podaljšal pogodbo do leta 2021 z odkupno klavzulo 120.000.000€!

Slika
Z novo pogodbo!

ZAVRNITVE POGODB, KLUB KO ME ŽELIJO

- Arsenal (2x)
- Manchester United
- Chelsea
- Valencia

Slika
Cenim trud, škoda da je bil zaman ..

SERIE A:

8 krogov pred koncem prvenstva lahko rečem, da je vse postavljeno na svoje mesto čeprav še z nekimi določenimi težavami, ko ne zmagamo tiste tekme, ki bi jo praktično morali, tisto težjo pa dobimo z lahkoto. Ne vem kaj je temu razlog - morda motivacija? Ne vem a ob nezadovoljstvu prevlada zadovoljstvo. Kako gre to skupaj še sam ne vem ampak. Dobro .. Odlično se je v igro vklopit Paco Alcacer, ki je v devetih tekmah kar desetkrat zabil in petkrat podal, Alex Telles pa si je z dobrimi igrami priigral nastop v reprezetanci Brazilije! Bilal? Svojim letom primerno dober. Ostali? Majhen padec Icardija a brez nekih skrbi.

Slika
Slika
Slika

LIGA PRVAKOV:

Napredovali lahko rečem. V osmini finala "stari" znanec Bayer Leverkusen. Lani smo proti njim zadeli petkrat, dobili pa tri zadetke. Letos smo zadeli sedemkrat dobili pa en gol pa je sta obe ekipi skorajda identični. V četrtfinalu pa, hja dvojni rez .. Atletico Madrid, proti katerem bomo igrali naj bi bil slabši tekmec od Manchester Uniteda lani a četa Diega Simeoneja lahko zmeraj preseneti.

Slika
Slika

ITALIJANSKI POKAL - ZNOVA V FINALU, ZNOVA PROTI JUVENTUSU

V finalu ITA pokala se bo zgodil finale izpred dveh let, ko smo po enajstmetrovkah premagali Juventus. Tokrat upam, da ga bomo že prej. Sedaj pa kako smo prišli do finala. V polfinalu smo morali izločiti Napoli kar je zgledalo po prvi tekmi, ki smo jo dobili s 3-0 mala malica a nato šok! Na povratni tekmi je Napoli že po prvem polčasu vodil s 3-0! Med odmorom sem dejal igralcem naj se zberejo a ni pomagalo. Hvala Bogu, da lahko nato še med tekmo posameznikom daš navodila, da je potem Lacazette (Pozicija: AMR/ navodilo: Get Creative) podal Icardiju (Pozicija: ST / navodilo: get concetrate) za zadetek.

Slika
Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM2015] Back to the top - aleen27 [zgo/kom]

#34

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 22. Feb 2015 21:15

Slika

SERIE A - ODLIČNA IGRA ZAHOVIĆA INTERJU ZAGOTOVILA NASLOV ŽE ŠTIRI KROGE PRED KONCEM!

Po zadnjem nadaljevanju v Serie A ni bilo večjih pretresov. Odlično smo igrali, oziroma igrali smo toliko, da smo si priigrali še drugi zaporedni naslov prvaka spet proti Juventusu! In to kako.. S Slovenci v glavni vlogi namreč! Jan Oblak je zaustavljal poskuse Torinčanov, Petar Stojanović je bil na tej tekmi kapetan, Luka Zahović pa je zadel v ključnem delu tekme ob pritisku Juventusa za izenačenje nato pa še priboril enajstmetrovko. V ostalih tekmah nismo imeli večjih težav, morda mi je le nekoliko žal derbija z Milanom, ki se je končal neodločeno. Nagrade najboljšim:

Serie A Player of the Year: Memphis Depay (Inter)
Serie A Top Goalscorer: Mauro Icardi (Inter)
Serie A Young Player of the Year: Mateo Kovačić (Inter)
Serie A Manager of the Year: Alen Duh (Inter)
Serie A Team of the Year: Jan Oblak (Inter); Davide Zappacosta (Lazio), Stefan de Vrij, Juan Jesus, Alex Telles; Mateo Kovačić; Youri Tielemans (vsi Inter), Kevin De Bruyne (Juventus); Alexandre Lacazette, Mauro Icardi (Oba Inter), Veton Berisha (Lazio)
Serie A Winger of the Year: Memphis Depay (Inter)
Serie A Central Midfielder of the Year: Youri Tielemans (Inter)
Serie A Striker of the Year: Mauro Icardi (Inter)
Serie A Goalkeeper of the Year: Jan Oblak (Inter)
Serie A Defender of the Year: Stefan de Vrij (Inter)
Serie A Managers' Manager of the Year: Alen Duh (Inter)

Slika
Slika
Slika

LIGA PRVAKOV - ATLETICO (ŽAL) PREVISOKA OVIRA

Povsem enakovredni smo bili, če ne kje boljši na obeh tekmah a nas je pokopala moja nesojena okrepitev, Koke, ki ga želim že od samega začetka in trenutno je še dovolj mlad, da bi me lahko okrepil (25). Na prvi tekmi v gosteh smo izgubili z 2-1 zato sem na povratni skušal s taktično spremembo, ki bi lahko vplivala na igro Madrižanov in je. Stojanovića sem pomaknil višje na položaj AMR kjer je prispeval dve asistenci a smo v obrambi bili preslabi.

Slika
Slika

ITALIJANSKI POKAL - TRETJA ZAPOREDNA ZMAGA V FINALU

Kolikor je videti v statistiki na FM-ju smo porušili nov mejnik. Postali smo namreč prva ekipa v Italiji, ki je ta pokal zmagala trikrat zaporedoma. Popolnoma smo nadigrali Juventus in zasluženo slavili s 3-0. Sedaj napad na Superpokal kjer bomo skušali postati tretja ekipa, ki ga je osvojila trikrat zapored (Juventus, Milan).

Slika
Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM2015] Back to the top - aleen27 [zgo/kom]

#35

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 23. Feb 2015 18:35

Slika

PRESTOPNI ROK - POLETJE 2017:

Yuto Nagatomo za 16.000.000€ v Arsenal
Emmanuele Mammana, okrepil obrambo Interja, vrednost transferja je 9.500.000€
PSG je za Memphinsa Depaya po dolgih pogajanjih ponudil 65.000.000€ a sem ponudbo zavrnil. Poskusil je tudi Bayern a so naše zahteve bile prevelike (70.000.000€ + Kevin Volland)
PSG poskusil drugić - zahteva 110.000.000€ + Lucas Moura - PSG zavrnil ..
Andrea Ranocchia odhaja! Sprejel je namreč ponudbo AS Saint-Etienne, ki je zanj plačal 5.250.000€! Žal,
Mauro Icardi, je kot Douglas Costa enostavno želel narediti korak naprej in oditi v klub kjer se lahko bori za Ligo prvakov. Ponudba, ki je v resnici bila sprejeta že januarja .. Da, Icardi odhaja v Real Madrid za 95.000.000€!
Lucas Moura, za katerega je PSG še pred to sezono zahteval 63.000.000€ je okrepil Inter za 15.000.000. 5 milijonov takoj, ostali denar po 48-ih mesecih
Če, se poškoduje Petar Stojanović, zamenjave zanj ni. Dosedaj smo njegovo odsotnost krpali s Andreo Bandinijem kateremu je potekla pogodba. Namesto njega je na položaj sedmega rezervnega igralca prišel lani "najboljši" desni bočni igralec in tretji v izboru za najboljšega mladega igralca Davide Zappacosta iz Lazia za 7.750.000€.
Tukaj je tudi zamenjava za Icardija! Tudi ta prihaja iz Lazia za 7.750.000€. Simone Zaza je okrepil napad Interja.
Domen Črnigoj, odhaja v PSV za 2.700.000€
Napisal sem o razočaranju, ki ga je uprava pripravila zame, sedaj so se delno odkupili - dolgo časa sem si želel pripeljati tega igralca, sedaj mi je naposled s pomočjo uprave, ki mi je posodila denar uspelo. Zvezda prestopnega roka v Evropi je postal dosedanji igralec Atletico Madrida, reprezetant Španije, Koke s polnim imenom Jorge Resurreccion Merodio. Skupna vrednost transferja: rekordnih 103.000.000€!

Slika
S Kokejem do naslova Lige prvakov?

RAZOČARANJE ..

Uprava me je razočarala. Ustavili so gradnjo trening centra za mlade. Smo komaj 14. julija torej mesec in pol pred koncem prestopnega roka v katerem smo zaslužili 116.000.000€, jaz sem jih na razpolago dobil samo 36.000.000€. Sicer smo se dogovorili, da od naslednjih prodaj dobim 50% denarja ampak še vedno ni to, to..

Slika
Uprava, uprava ..

EVROPSKA KLUBSKA LESTVICA:

Inter je napredoval za štiri mesta na deseto mesto v novi Evropski klubski lestvici za sezono 2017/2018. Prvih deset klubov:

1. FC Bayern München,
2. Real Madrid
3. PSG
4. Barcelona
5. Juventus
6. Chelsea
7. Arsenal
8. Manchester United
9. Manchester City
10. Inter

Slika
Med prvo deseterico najboljših Evropskih klubov!

PRIPRAVE NA NOVO SEZONO:

Priprave na novo sezono so potekale v dveh delih. Prvi del v Turčiji je bil namenjen predvsem na fizični del in z težjimi obračuni. Besiktas, Fenerbahce, Galatasaray in Trabzonspor so bili nasprotniki proti katerim smo nabirali fizično moč in kondicijo pa tudi treningi so bili posvečeni le fizični pripravi in bili na najvišji možni stopnji. Rezultati? Temu delu priprav primerni:

Besiktas 0 - 7 Inter (Alcacer 3x, Lacazette, Basacikoglu, Balanta, Zahović)
Fenerbahce 3 - 3 Inter (Lucas Moura, Zahovič 2x)
Galatasaray 2 - 1 Inter (Alcacer)
Trabzonspor 2 - 3 Inter (Zahović, Lacazette, Lucas Moura)

Drugi del priprav smo opravili na Portugalskem, kjer smo večinoma igrali le proti nižjeligašem. Bil je namreč za taktični del. Tudi ta del odlično oddelan.

FCP B 2 - 3 Inter (Basacikoglu, de Vrij, Lacazette)
Alverca 0 - 8 Inter (Živković, Alcacer 4x, Depay 2x, Lacazette)
Felgueiras 0 - 10 Inter (Alcacer 3x, Depay 2x, Lacazette 4x, Živković)
Beira-Mar 0 - 5 (Lacazette 3x, Depay, Jović)

Slika
Po dobrih pripravah se je Luka poškodoval ..

SUPERPOKAL:

Čas je za prvo uradno tekmo v sezoni 2017/2018. Tukaj najprej obe enajsterici Interja in Juventusa.

Inter: Oblak; Zappacosta, Mammana, de Vrij, Alex Telles; Kovačić, Tielemans, Depay; Živković; Alcacer, Lacazette
Juventus: Buffon; Lichtsteiner, Marlon, Romanga, Chiellini; Pereyra, Vidal, Pogba; Eriksen; Januzaj, Kenedy

Inter bo na tej tekmi pogrešal poškodovanega Stojanovića in Zahovića, Juventus brez Alexa Sandra in Alavara Morate.

5' - Alcacer je lepo podal do Lacazetteja, ki je streljal a je Romanga žogo odbil na golovi črti.
14' - Vodstvo Juventusa! Eriksen je podal iz kota, zadel pa Vidal.
16' - Nova priložnost za Inter je Buffon izbil v kot.
45' - Do konca nato le še igranje na sredini, brez omembe vrednih akcij ..
KONEC PRVEGA POLČASA

49' - Kakšna akcija Interja! Kovačić je podal do Tielemansa, ki je preigral Vidala in podal do Lacazetteja ta pa zadel prečko!
54' - In izenačenje! Depay je izvajal prosti strel iz razdalje 27 metrov od gola in zadel!
60' - Prva menjava na tekmi - iz igre Lacazette, v igro Simone Zaza.
67' - Allegri zapira igro! Namesto Christiana Eriksena v igro Leonardo Bonucci
76' - Jackson Martinez je zadel a bil na srečo v prepovedanem položaju
80' - Živković po samostojenem prodoru lepo zaključil a Buffon je žogo odbil v kot ..
86' - Zaza je streljal, žoga končala v prečki
KONEC REDNEGA DELA, SLEDIJO PODALJŠKI

90' - Druga menjava pri Interu, Živkovića je menjal Basacikoglu, ter druga pri Juventusu kjer je namesto napadalca Kenedyja vstopil vezist Claudio Marchisio.
97' - Poskus Bilala je zletel mimo vrat Juventusa
101' - Iz igre Paco, v igro Lucas Moura pri Interu.
KONEC PRVEGA DELA PODALJŠKA

113' - Depay je odlično streljal a je Buffon strel ubranil
119' - Tokrat je Buffon ujel strel Bilala ...
120' - Po zavlačevanju Buffona sledijo enajstmetrovke
KONEC DRUGEGA PODALJŠKA

PRVA SERIJA: Vidal zadel, Buffon ubrail strel Zazaja
DRUGA SERIJA: Oblak ubranil strel Januzaja, Buffon pravtako ubranil strel Kovačića
TRETJA SERIJA: Oblak v levo, žoga po sredini - zadetek Jacksona, Buffon v desno, žoga spet po sredini in zadetek Moure
ČETRTA SERIJA: Marchisio zadel, Mammana z zadetkom ohranil upanje za Inter. Sedaj mora Oblak ubraniti enajstmetrovko ..
PETA SERIJA: Jan Oblak žal ni ubranil enajstmetrovke, ki jo je izvajal Paul Pogba in Juventus je na krilih Buffona osvojil superpokalno lovoriko ..
KONEC TEKME NA KATERI JE BUFFON DOBESEDNO SAM REŠIL JUVENTUS

Slika


Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: [FM2015] Back to the top - aleen27 [zgo/kom]

#37

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 23. Feb 2015 20:27

Nora ekipa. Ima, da pokoriš vse z levo roko. :)

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: [FM2015] Back to the top - aleen27 [zgo/kom]

#38

Odgovor Napisal/-a Golman » 24. Feb 2015 09:29

Luka Jovič :dol:
Drugače pa hudo, kaj si naredu z Interjem, se sploh druga Italijanska moštva kaj razvijajo ali ostajajo isti poden?
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM2015] Back to the top - aleen27 [zgo/kom]

#39

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 24. Feb 2015 13:01

Ne vidim kluba, ki bi lahko v naslednjih dveh sezonah resneje napredoval. Če se osredotočim samo na nekako glavne kandidate, ki bi me lahko ogrozili:

A.C. Milan - na vratih 35-leten nesrečen Diego Lopez, ki želi iz Milana, zamenjave zanj nimajo oziroma imajo Brazilca, ki je lani odigral šest tekem ter dobil devet golov. Obramba jim je povprečna, glavno ime je Adil Rami, njegovi partnerji so na desnem boku Nyom, v osrčju obrambe Gyomber in na levi Daprela. Vezna vrsta jim je stara (Honda-30, Bradley 30, Bonaventura 29 - izstopa Bentaleb 22, ki igra zaradi poškodbe de Jonga 32). Pričakovano je že odšel El Shaarawy za nepričakovanih in smešno nizkih 16 milijonov. V napadu imajo Nielsena, ki je prišel pred to sezono in je v svoji karieri odigral 190 tekem ter le 54x zadel, Ben Yedderja, ter starega znanca Patoja (oba sta pravtako prišla pred to sezono), ki pa je poškodovan.

Juventus - zanimiva ekipa, ki ima potencial na golu klasično Buffon, njegova zamenjava je Emil Audero. V obrambi imajo še pred nekaj sezonami mojega Mbayeja, Marlona, Chiellinija in Alexa Sandra. V vezni vrsti kraljuje Paul Pogba ob Eriksenu ter Emre Canu in Puglieseju - nekih zamenjav zanj nimajo morda le Roberto Pereyra. Napadalni del imajo lepo popolnjen z Januzajem, Kenedyjem, Džekom in Martinezom a prav slednja, ki bi morala biti prva napadalca nimata hitrosti, ki bi jima dovoljevala da presenečata mojo obrambo ..

Roma - po imenih ekipa, ki bi morala biti letos druga na lestvici. Na vratih je Colombi, osrčje obrambe tvorita Kjaer in Škrtel na bokih pa nekoliko nepoznan Johnson (USA) in Ogbonna. Sedaj pa prihajamo v najboljši del Rome, vezna vrsta. Strootman, Pratto, Pjanić, Wellington Nem, de Rossi, Nainggolan, Bruno Fernandes, Konoplyanka.. Izjemna vezna vrsta, ki ima pred seboj Doumbio ter Destra. A vsi vemo, da Roma svojega potenciala nikakor ne zna unovčiti - nikoli.

Napoli - razen parih imen (Mertens, Dyabala, Rojo, Bernard) ne vidim nekoga, ki bi lahko bil tako dober, da bi Napoli postal prvak lige ..

Vsekakor bi lahko rekel, da nekako stik - kar se tiče igralnega kadra - z nami drži le Roma. Razočaran sem nad Juventusom, ki je imel super ekipo, ki bi se lahko gradila okrog De Bruyna, katerega so prodali Unitedu za 30mio, svojega glavnega napadalca Llorenteja za 3.200.000€ v Southampton in če sem mislil, da je lansko peto mesto Juveta na koncu Serie A naključje sem se na superpokalu prepričal da so izjemno padli. Lani izjemen Lazio pa je preveč zlahka spustil Zappacateja in Zazaja k nam še predtem pa Berisho v Liverpool, da bi lahko letos resneje ogrozil vrh Serie A. Želel bi si močnejše ekipe predvsem zaradi našega napredka, ker če Serie A dobimo z levo roko potem nimamo kaj iskati v Champions League. Čeprav imam izjemno ekipo s katero bi v roku leta ali dveh moral priti vsaj do polfinala CL.

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM2015] Back to the top - aleen27 [zgo/kom]

#40

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 24. Feb 2015 20:51

Slika

USODA HOTELA, DA SE V SKUPINSKEM DELU SREČATA ČETRTFINALISTA

Bile so izžrebane skupine Lige prvakov v sezoni 2017/2018. Usoda je hotela, da se lanska četrtfinalista srečata že v skupinskem delu. Kroglice so nam namreč prinesle Atletico Madrid ob njem pa še CSKA Moscow in Standard Liege.

Slika
Kako daleč letos?

NOVO PRESENEČENJE UPRAVE

Uprava se je zaradi dobrega dela z denarjem za plače igralcov odločila, da bom lahko sedaj ves denar, ki ga dobim od prodaje igralcev izkoristil za nakup novih.

Slika
It's all about money ..

SERIE A - BREZ PRETRESOV, RDEČ KARTON JUANA ZA LE REMI PROTI FIORENTINI

Odlično v novo sezono ter nora forma napadalcov, kraljujeta predvsem Luka Jović in Paco Alcacer ob katerih je Mauro Icardi popolnoma pozabljen. Težave smo imeli edino z Laziem a smo si zagotovili zmago. Remi proti Fiorentini predvsem zaradi rdečega kartona Juana Jesusa v drugi minuti tekme kar nam je popolnoma porušilo vse ..

Slika
Slika
Slika

LIGA PRVAKOV - 3x3 = 9!

V prvih treh tekmah Champions League smo trikrat zmagali in si praktično že zagotovili napredovanje v osmino finala. Rekordna zmaga nad CSKA Moskvo ter navdušojoča predstava proti Atleticu sta me pustili brez besed ..

Slika
Slika
Slika




Slika

SPET POSKUS Z REPREZETANCO - TOKRAT Z REPREZETANCO SLOVENIJE!

Po neuspeli avanturi z Argentino sem si pri sebi nekako rekel, da reprezetance več nebom vodil. A sedaj se je vse obrnilo na glavo, dobil sem namreč vabilo, da sprjemem selektorsko mesto na stolčku Slovenije. Glavni cilj je uvrstitev na EP2020. Prvi dve tekmi bosta prijateljski proti Katarju in Mehičanom.

Slika
Svojo ero na klopi Slovenije začenjam ob 77. mestu na svetovni lestvici .. Kako visoko lahko pridem z Slovenijo?

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta