Mini zgodbe

Torressinjo
Prispevkov: 186
Pridružen: 18. Dec 2011 12:15
Klub: Liverpool

Re: Mini zgodbe

#21

Odgovor Napisal/-a Torressinjo » 08. Jul 2013 15:23

Mogoče kdo ve zakaj mi javlja crash dumps?

gr8
Prispevkov: 1
Pridružen: 22. Jul 2013 00:07

Re: Mini zgodbe

#22

Odgovor Napisal/-a gr8 » 23. Jul 2013 01:42

Še nekaj malega z moje strani.
Moja nogometna zgodba se je začela v Celju..
Slika
SEZONA 2012/13
Poraz z Mariborom v superpokalu (2:1); v kvalifikacijah za Ligo Evropa poraz v 2. krogu proti Twenteju; v polfinalu pokala nas je izločil MB; v prviligi končali na 5. mestu
PRESTOPI
LESTVICA
*zaradi fairplaya smo dobili priložnost v Evropi tudi naslednjo sezono
SEZONA 2013/14
v Ligi Evropa skupinski del; v pokalu poraz proti Olimpiji (2. krog); v ligi 3.
PRESTOPI
PRVALIGA
LIGA EVROPA
SEZONA 2014/15
v Ligi Evropa skupinski del; v pokalu poraz proti Muri (polfinale); prvo mesto v ligi
PRESTOPI
PRVALIGA
LIGA EVROPA
SEZONA 2015/16
zmaga proti Muri v superpokalu (1:0); skupinski del Lige Prvakov; v četrfinalu pokala poraz proti Domžalam; znova prvaki lige
PRESTOPI
PRVALIGA
LIGA PRVAKOV
SEZONA 2016/17
zmaga v superpokalu proti Mariboru (3:1); skupinski del Lige Prvakov; v pokalu poraz proti Rudarju (2. krog); prva liga - prvo mesto
PRESTOPI
PRVALIGA
LIGA PRVAKOV
SEZONA 2017/18
v superpokalu zmaga proti Mariboru (11m); skupinski del Lige Prvakov; v pokalu poraz v 2. krogu proti Gorici
PRESTOPI
LIGA PRVAKOV
No, za božič leta 2017 pa je sledila selitev v Ajax, ki je leto po osvojenem naslovu zasedal skromno 13. mesto v Eredivisie. Cilj je bil seveda v najkrajšem možnem času spraviti ekipo na vrh, ter v nekaj letih osvojiti Evropo oz. priti bliže velikim evropskim klubom. V Celju je trenerski stolček zasedel Jernej Javornik in ekipo popeljal do novega naslova (pokala tudi njemu ni uspelo osvojiti). Ker smo bili v LP tretji, so Celjani igrali še v evropski ligi in s 6:1 v šestnajstini finala izgubili z Unitedom.
Slika
Takoj v prvi sezoni nam je uspelo s 13. mesta skočiti na 5. in si nato priigrati Evropo. V pokalu smo v polfinalu morali priznati premoč Feyenoordu, v Evropski Ligi pa smo v nadaljevanju premagali CSKA, nato pa klonili proti Chelseaju. Od takrat naprej smo vsako leto, torej petkrat zapored osvojili ligo, štirikrat pokal, trikrat pa nizozemski superpokal.
Do naslednje selitve (leto 2024) smo v Ligi Prvakov leta 2020 izpadli v osmini finala proti Realu, leta 2021 v polfinalu proti Barceloni, leta 2022 v četrtfinalu proti Realu, leto kasneje pa jo osvojili z zmago nad Valencio z 1:0.
V naslednji sezoni smo osvojili še evropski superpokal proti Borussiji in pa klubsko svetovno prvenstvo proti Sao Paulu. Leta 2024 nas je v polfinalu porazil PSG. Ob koncu te sezone sem odstopil in čakal na nove izzive. V Ajaxu smo v šestih letih za okrepitve porabili 195M, dobili pa 330M, kasneje ob prevzemu Laudrupa, so vsi najboljši igralci odšli v bogate klube kot so Real, Barca, City, Valencia in predvsem v PSG. In to je bil razlog za selitev v Lyon.. PSG je od leta 2013 do leta 2024 zbral kar 9 naslovov. Vedno bliže pa sta bila še dva kluba s tajkuni na čelu - Lens in Monaco. Blizu vrhu je vedno bil tudi Marseille.
CHAMPIONS LEAGUE 2022/23
7.1.2025 se je torej začelo novo obdobje z Lyonom..
Slika
Po polovici sezone smo končali na drugem mestu, v evropi pa v osmini finala izgubili proti Realu. Sezono kasneje smo osvojili Coupe de France z zmago nad Dijonom, v ligi pa končali tri točke za PSGjom, spet na drugem mestu. V Ligi Prvakov smo prišli do polfinala, kjer nas je ustavila Valencia. Nato pa sezona 2026/27 in najprej zmaga v superpokalu proti PSGju, kasneje pa še osvojitev prvenstva s kar 20 točkami več od Parižanov. V finalu Coupa de la Ligue smo klonili proti Rennesu, v LP pa nas je v osmini finala zaustavil Liverpool..
V novi sezoni pa spet zmaga v superpokalu in trenutno, 2. septembra 2027 dve točki zaostanka za vodilnim. Kaj sledi zdaj? Upam da čimprej Coupe de la Ligue in potrditev, da smo sedaj mi največji klub v Franciji. :kup:
LIGUE 1 2026/27

še nekaj ssjev za na konec:
EREDIVISIE PAST WINNERS
PL PAST WINNERS
CL PAST WINNERS
Carlos Fontanelli - 2017 (Celje) - 2027 (Sao Paulo)
Ademir Navarrete - 2024 (Ajax)
Ricardo August - 2024 (Ajax)
John van de Kerkhof - 2024 (Ajax)
Hector Caballero - 2027 (Lyon)
Diego Gutierrez - 2027 (Lyon)
Matias Gallardo - 2027 (Lyon)
Slika

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: Mini zgodbe

#23

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 23. Jul 2013 13:11

Zavidanja vredna kariera. :)

Uporabniški avatar
Dobljan
Prispevkov: 214
Pridružen: 13. Jul 2013 19:30
Klub: Arsenal FC

Re: Mini zgodbe

#24

Odgovor Napisal/-a Dobljan » 29. Jul 2013 09:27

Kje ste dobil take grbe ker pri moji FM13 so grbi leseni.
http://www.hattrick.org/StartPage.aspx? Za več pomoči pri igri si preberi http://www74.hattrick.org/Help/BeginnersGuide.aspx
Najdeš me pod istim imenom.

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: Mini zgodbe

#25

Odgovor Napisal/-a m4ke » 29. Jul 2013 09:33


Uporabniški avatar
Dobljan
Prispevkov: 214
Pridružen: 13. Jul 2013 19:30
Klub: Arsenal FC

Re: Mini zgodbe

#26

Odgovor Napisal/-a Dobljan » 29. Jul 2013 09:43

Aja. Sam še to. V čem se razlikuje Foptball manager pa Football Manager Clasic?
http://www.hattrick.org/StartPage.aspx? Za več pomoči pri igri si preberi http://www74.hattrick.org/Help/BeginnersGuide.aspx
Najdeš me pod istim imenom.

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: Mini zgodbe

#27

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 29. Jul 2013 10:13


Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: Mini zgodbe

#28

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 15. Apr 2014 22:45

Podforum FM totalno mrtev! Je kdo za to, da ga z zgodbami spet malo poživimo? :D

Uporabniški avatar
jazek77
Prispevkov: 85
Pridružen: 18. Nov 2012 09:21

Re: Mini zgodbe

#29

Odgovor Napisal/-a jazek77 » 21. Apr 2014 09:12

Seveda, jaz razmišljam o tem da malo predstavim mojo zgodbo z Manchester Unitedom (danes začenjam 13. sezono). 8-)

Če bo interes lahko čez vikend začnem s predsavitvijo teh 13. sezon, naprej pa vsako sezono posebej. :D

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: Mini zgodbe

#30

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 21. Apr 2014 19:12

Ti kar. :D Jaz pa igram 2. sezono s Southamptonom. Verjetno bom kar tukaj v tej temi malo opisal dosedanjo dogajanje. :)

jakapurg
Prispevkov: 161
Pridružen: 21. Dec 2011 17:01
Klub: Dravinja
Kraj: Slovenske Konjice

Re: Mini zgodbe

#31

Odgovor Napisal/-a jakapurg » 22. Apr 2014 16:07

Tudi jaz lahko napišem kakšno zgodbo. :)

Smile
Prispevkov: 361
Pridružen: 26. Dec 2011 15:07
Klub: Maribor
Kraj: Mlače

Re: Mini zgodbe

#32

Odgovor Napisal/-a Smile » 22. Apr 2014 23:05

Fantje zgodbe so več kot dobrodošle. Srečno vsem

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: Mini zgodbe

#33

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 06. Maj 2014 00:28

Ajde, bo še kdo začel, da ne boma sama z jazekom? :D

Pietro
Prispevkov: 2338
Pridružen: 14. Nov 2012 15:08

Re: Mini zgodbe

#34

Odgovor Napisal/-a Pietro » 07. Maj 2014 01:46

Jaz FM-ja letos predvsem zaradi primanjkovanja časa ob vsem urednikovanju portala žal ne igram več, veste pa tisti iz foruma FM-SLO in Nogomania, da sem vedno z veseljem pisal zgodbe, zato pa rad danes tudi kakšno zgodbo preberem, tako da kar pogumno fantje... :)

Uporabniški avatar
Cuenca39
Prispevkov: 186
Pridružen: 20. Dec 2011 21:34
Klub: Fc Barcelona

Re: Mini zgodbe

#35

Odgovor Napisal/-a Cuenca39 » 06. Jul 2014 16:55

V prihodnjih dneh lahko pričakujete tudi mojo zgodbo. Mislim da bo pisanje zgodbe edini način da se motiviram za igranje FM-ja :)

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: Mini zgodbe

#36

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 19. Nov 2014 13:11

Nekaj na brzino. Igram z Athletic Bilbaom, trenutno sem na začetku 3. sezone. Zaenkrat še vedno brez lovorike, ampak je jeba s temi Baski, ker se praktično ne moreš okrepit. :)

Prvo sezono smo odigrali zelo dobro, bi pa bili še višje, če ne bi tako poceni izgubljali točk predvsem na manjših tekmah, ki smo jih jemali preko k*rca. Kot lahko vidite, 12 remijev, od tega vsaj polovica proti ekipam iz spodnjega dela lestvice. Iz Evrope smo hitro izpadli.

Slika


Druga sezona je bila overall precej slabša, zato pa smo bili malenkost boljši v evropskih tekmovanjih. V skupinskem delu LP smo bili 3., v Ligi Europa pa smo prišli do četrtfinala, kjer nas je izločil City (2:2, 4:1).

Slika


Pravkar se je začela tretja sezona, katero smo s pripravljalnimi tekmami vred pričeli izjemno. Po 5 krogih imamo 4 zmage in remi, še vedno pa smo tudi brez prejetega gola. Letos za razliko od prvih dveh sezon obramba deluje veliko bolje, napad pa se zaenkrat še ni prebudil.

Je pa seveda res, da doslej še nismo imeli kakšne težje tekme, to nas še čaka.

Slika Slika


Taktika, ki jo trenutno uporabljam:

Slika


Kot pravim, ekipe praktično ne moreš okrepiti zaradi pravila Baskov, vse kar ti preostane je, da upaš, da boš v intake-u dobil dobre regene in pa da "kradeš" po mladinskih ekipah Sociedada in Osasune. :D

Doslej sem dobil dva dobra regena, predvsem Altamira je fantastičen in ravno to kar rabimo - super napadalca. Ima potencial za WC napadalca. Po slabih predstavah špic v teh prvih 5 krogih sem se odločil, da ga vpokličem v prvo ekipo. Drugi pa je Pascual, ki že dobiva priložnosti.

Slika Slika


Za konec klubskega poročila pa vam toplo priporočam še enega igralca - Aymerica Laporteja. Letos še sicer brez nastopa, ker se je v francoski reprezentanci poškodoval, drugače pa zelo dobro napreduje in kaže odlične predstave.

Slika


Po letošnjem Euru je kar nekaj selektorjev izgubilo službo, zato sem se prijavil pri Portugalcih, Angležih, Špancih, Srbih in Nizozemcih. Na koncu sem dobil ponudbi Portugalske in Nizozemske. Odločil sem se za slednjo in kvalifikacije začel s solidno zmago.

Slika

Uporabniški avatar
Cuenca39
Prispevkov: 186
Pridružen: 20. Dec 2011 21:34
Klub: Fc Barcelona

Re: Mini zgodbe

#37

Odgovor Napisal/-a Cuenca39 » 19. Nov 2014 18:44

Probaj vstrajat tako dolgo dokler ti ne uspe osvojiti prvenstva. :gor:

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: Mini zgodbe

#38

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 19. Nov 2014 21:45

Sicer včasih kar (pre)hitro odneham z igrami, ampak tukaj pa imam vsaj še zaenkrat kar veliko motivacijo in upam, da mi res uspe. :D

Uporabniški avatar
Cuenca39
Prispevkov: 186
Pridružen: 20. Dec 2011 21:34
Klub: Fc Barcelona

Re: Mini zgodbe

#39

Odgovor Napisal/-a Cuenca39 » 16. Dec 2014 11:37

Slika

OLYMPIQUE MARSEILLE 2014/2015

LIGA

Naslov prvaka se je odločal v zadnjem krogu, potrebovali smo nujno zmago in to tudi naredili.
Naslednjo sezono bomo skušali končati z manj porazi.

Slika

STATISTIKA IGRALCEV V LIGI

Slika


POKALI

V Coupa de la Ligue smo izpadli v četrtfinalu proti Lillu z 2-1. Lille je kasneje postal prvak tega pokala.
V French Cupu smo izpadli proti Lyonu z 3-2 v 9th Round.

STATISTIKA EKIPE

Slika


FINANCE

Tekom sezone smo bili v rdečih številkah. Sedaj je že bolje in upam da nam bo Liga Prvakov lepo napolnila blagajno.

Slika


TRANSFERI

Potrebovali smo boljšega backup vratarja, tako da smo v januarskem prestopnem roku pripeljali Pacheca iz Madrida. Sergi Samper je prišel na posojo
z možnostjo odkupa po izteku posoje za 11,5 milijona evrov. Če bo denar bomo to izkoristili, če ne pa pač ne.

Slika

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: Mini zgodbe

#40

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 27. Jun 2015 00:23

Slika

Večino svoje "FM 2015 kariere" sem porabil za igranje save-a z Manchester Unitedom, katerega sem se v
letu 2026 nekoliko naveličal, zato sem se odločil za novi save z nekoliko večjim izzivom. Ker se enostavno
ne morem ločiti od Anglije, sem se odločil za bivšega Premierligaša Portsmouth F.C., ki je po izpadu iz elitne
angleške lige (2010) zaradi finančnih težav le še strmo padal. Klub, ki je v sezoni 2008/09 zaradi osvojitve FA pokala
igral celo v skupinskem delu takranega pokala UEFA danes igra šele v četrtem rangu tekmovanja oz. League Two.

Ko sem začel igro sem opazil, da finančno stanje ni ravno bleščeče, je pa daleč od katastrofalnega. Sicer
za nakupe nisem dobil prav veliko denarja, zato sem se odločil še tistih nekaj tisoč evrov transfer budgeta
raje nakazati na wage budget in dobiti igralce, ki so brez klubov. Moj kratkotočni in dolgoročni cilj sta samoumevna.
Prvi je seveda osvojiti četrto ligo in se uvrstiti v League One, drugi pa vrnitev v obljubljeno deželo - Premier Ligo.




TRANSFERS

Glede odhodov ni potrebno izgubljati preveč besed, na posojo sem poslal igralce, ki po moji oceni
niso dovolj kvalitetni za prvo ekipo Pompeyja. Večina teh bo po sezoni verjetno tudi prodana.

Kar se tiče okrepitev, se je velika večina igralcev dobro izkazala. Med drugimi so se nam pridružili
tudi trije Slovenci, ki so bili brez klubov. Džafić in Handanagić sta bila med pomembnejšimi členi moštva,
Ljubec pa ni pustil vidnejšega vtisa. Nato je sledila velika poteza našega kluba, povezali smo se namreč
z Manchester Cityjem, ki je postal naš parent club in takoj smo se dogovorili za posoje Lopesa, Poza,
Bytyqija in Plummerja. Vsi štirje so bili stalni člani prve postave, Lopes najboljši igralec, Pozo pa najboljši
strelec lige.

Slika




TAKTIKA

Skoraj vse tekme v sezoni (razen težjih gostovanj, predvsem v pokalih) smo odigrali s to taktiko, ki jo
lahko vidite spodaj. 4-4-2 z wingerjema. Ta taktika mi je zelo dobro delovala že pri Unitedu, zato sem se
odločil, da jo bom poskusil uporabiti tudi pri Portsmouthu in na srečo se je tudi tukaj izkazala za uspešno.

Slika




PRVI CILJ DOSEŽEN

Prva sezona je bila zelo uspešna. Uresničili smo si primarni cilj, ki smo si ga zadali in to je seveda
uvrstitev v tretjo ligo. To nam je uspelo brez večjih težav in z rekordom, kar se tiče največjega števila
točk v sezoni v League 2. Doslej si je ta rekord lastil Plymouth Argyle (101 točka), zdaj je le-ta naš.
Kot lahko vidite smo imeli tudi najboljšega strelca lige (Pozo), najboljši igralec lige pa je postal Lopes.

Slika




DVOJNA KRONA

Nepričakovano smo osvojili še pokal Johnstone's Paint Trophy, kjer smo na poti do lovorike odpravili
kar tri klube, ki igrajo ligo višje kot mi. Najprej smo bili usodni za Swindon, ki se je v tej sezoni celo
uvrstil v Championship, nato Millwall, v finalu pa še Wigan Athletic, kasneje sicer prvaka League 1!
V pokalih FA in Capital One smo kaj hitro izpadli, sicer proti Ipswich Townu in QPR-ju.

Slika




PRED DRUGO SEZONO: BUDGET NEPRIMERNO VIŠJI, CILJ ENAK

Več kot očitno je, da so si v vodstvu Portsmoutha napredovanja zelo želeli, ko nam je to uspelo, pa so
me/nas tudi temu primerno nagradili. Glede na letošnjo sezono (za transferje cca. 200k), je budget
za naslednjo sezono vrtoglav. Cilj pa seveda ostaja enak, napredovanje v League One. Četudi brez lovorike.

Slika




Slika

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov