Mini zgodbe

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Mini zgodbe

#1

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 18. Sep 2012 13:28

Naslov je jasen - povzetek sezone v enem ali dveh postih.

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: Mini zgodbe

#2

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 27. Nov 2012 22:21

Slika
2012/13 Season Review: Zorko vrnil naslov na Old Trafford!

Novi trener Manchester Uniteda, ki je klub prevzel pred začetkom letošnje sezone, je odlično
oddelal svojo prvo sezono na klopi enega največjih klubov, kot nagrado za to pa je dobil
ponujeno podaljšanje pogodbe in sicer kar za pet let. Kot nam je zaupal, je to pogodbo brez
pomislekov podpisal, bojda pa je od vsega navdušenja sploh ni v popolnosti prebral.






PRIPRAVLJALNO OBDOBJE

Nogometaši Manchester Uniteda so se odpravili na priprave na Kitajsko, po tem pa so doma
odigrali še eno prijateljsko tekmo in sicer proti Estudiantesu. Pripravljalno obdobje je bilo
rezultatsko gledano odlično.

Slika






PRESTOPI

Rok Zorko se je ob prihodu na Old Trafford odločil, da v poletnem prestopnem roku ne bo
krepil ekipe, saj to po njegovem mnenju ni bilo potrebno, po tem, ko so pred njegovim
prihodom ekipo že okrepili Robin van Persie, Shinji Kagawa, Nick Powell, Alexander Büttner
ter Angelo Henriquez.

Pozimi je vendarle pripeljal enega igralca, a to je bil bolj kot ne nakup za prihodnost. Prišel
je namreč nadarjeni angleški winger Nathan Redmond. Za 18-letnika so Rdeči vragi odšteli
8,500,000 evrov, prišel je iz Birminghama, že letos pa je dobil kar nekaj priložnosti za
dokazovanje, kar je mladenič dobro izkoristil.

Zanimivo, tudi prodan pod Zorkovim vodstvom ni bil še noben igralec. Odhodov je bilo sicer
kar precej, a pri vseh je šlo le za posoje, na sliki spodaj pa lahko vidite prav vse.

Slika






PREMIER LEAGUE

Po tem, ko je lani Premier Ligo osvojil Manchester City, je bil glavni cilj novega trenerja jasno
pripeljati naslov nazaj v rdeči del mesta in to mu je tudi uspelo! Vragi so postali prvaki že dva
kroga pred koncem. Nihče ni pričakoval, da bo Tottenham igral tako izjemno in da bo na koncu
posegel po tako visoki uvrstitvi, West Brom pa velja za eno največjih presenečenj sezone, seveda
poleg Aston Ville. Wigan, Sunderland in Fulham bodo v prihajajoči sezoni igrali v Championshipu,
predvsem slednji in Sunderland pa tako slabe uvrstitve zagotovo niso pričakovali.

Dobesedno nujno pa je omeniti še nekaj. In sicer sijajno dejstvo, da je United letos na Old
Traffordu
enostavno blestel. Spodnja lestvica domačih tekem vas bo osupnila!


Končna lestvica

Slika


Lestvica domačih tekem

Slika


Lestvica strelcev:

Slika






LIGA PRVAKOV

V Ligi prvakov letos našemu klubu ni šlo vse po načrtih, a zaradi odličnih predstav v
domovini, to ni bilo tako v ospredju. United je namreč izpadel v četrtfinalu, ko ga je izločil
francoski Lille, slednji pa so napredovali po zaslugi zadetka v 91. minuti na povratni tekmi.

Slika






FA CUP

In še drugo osvojeno tekmovanje Uniteda v tej sezoni. Najstarejše nogometno tekmovanje
na svetu, ki poteka vse od leta 1871, so Zorkovi varovanci očitno vzeli zelo resno, saj so
večino tekem zanesljivo zmagali, je pa res, da razen prve tekme, niso ravno imeli res težkih
nasprotnikov, City so pa vendarle izločili.

Slika






CAPITAL ONE CUP

Ligaški pokal, ki je pred začetkom letošnje sezone spremenil ime iz Carling Cup v Capital
One Cup
je bil skorajda v rokah Uniteda, a so v finalu Vragi pokleknili pred Newcastlom!

Slika






STATISTIKA

Slika






PRED NASLEDNJO SEZONO...

V zimskem prestopnem roku letošnje sezone je Zorko pripeljal le mladega Nathana Redmonda,
a konec prestopnega roka ni pomenil, da bo Slovenec prenehal biti aktiven na nogometni
tržnici
. Dogovoril se je namreč za tri okrepitve, ki bodo klub okrepili pred začetkom nove
sezone.

Ob tem je potrebno omeniti še to, da se pogodbe iztekajo mnogim mlajšim igralcem Uniteda,
poleg njih pa tudi Ryanu Giggsu, Riu Ferdinandu in Ryanu Tunnicliffu. Strateg Rdečig vragov se
je bojda odločil, da z nobenim od teh treh ne bodo podaljšali pogodbe, Giggs pa bo najverjetneje
zaključil kariero. Paul Scholes je podaljšal še za eno sezono.

Novinci, ki bodo v naslednji sezoni nosili dres Uniteda, pa so...

Slika Slika Slika

rokey7
Prispevkov: 10
Pridružen: 25. Dec 2011 10:58

Re: Mini zgodbe

#3

Odgovor Napisal/-a rokey7 » 29. Nov 2012 14:39

Tako kot vsako leto, prvo zacnem igrat s svojim domačim klubom NK Bela krajina. Letos sem po novem tudi sam v igri ( Rok Gregorčič ).

2012/2013

Slika Slika Slika

2013/2014

Slika Slika Slika

2014/2015

Slika Slika Slika

Playoff

Slika Slika

2015/2016

Slika Slika Slika

2016/2017

Slika Slika Slika

2017/2018

Slika Slika Slika

2018/2019

Slika Slika Slika

2019/2020

Slika Slika Slika

UEFA

Slika

Če vas kaj zanima oz. želite SS, vprašajte :)

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: Mini zgodbe

#4

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 29. Nov 2012 17:34

Uhh, zdaj pa še PAOK nažgat. :D


Ker si že tako daleč v igri, bi te prosil za nekaj SS-jev:

- NK Zavrč
- NK Stojnci
- Stjepan Kokot
- Rok Zorko

Hvala! :D

rokey7
Prispevkov: 10
Pridružen: 25. Dec 2011 10:58

Re: Mini zgodbe

#5

Odgovor Napisal/-a rokey7 » 29. Nov 2012 18:14

Ja nažalost mi je spet javilo tisto napako ki sm jo nalimal v temo težave, tako da sem moral še enkrat odigrat proti FH i 2 ligaški tekmi. Tekma s FH se je končala spet 1:1 in sem v nadaljevanju dobil Lile, ki me je v Franciji nažgal 6:1, doma sem jim pa premagal samo 1:0.

si se upokojil in ne morem pogledat zate :D

Slika Slika

Slika

Slika Slika

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: Mini zgodbe

#6

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 29. Nov 2012 20:14

Aja, hitro sem šel v penzijo. :lol: Hvala za SS-je, keri pa maš skin to? :)

rokey7
Prispevkov: 10
Pridružen: 25. Dec 2011 10:58

Re: Mini zgodbe

#7

Odgovor Napisal/-a rokey7 » 29. Nov 2012 20:35

Steklo x3 :)

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: Mini zgodbe

#8

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 15. Dec 2012 20:37

Slika
2013/14 | Nove štiri lovorike v vitrini Manchester Cityja!


Ravnokar se je končala nova izjemno uspešna sezona za Manchester City. Slednji je zopet potrdil
dejstvo, da se prebija med najboljše klube na svetu, za nekatere pa je celo že v samem vrhu, a pri
sinje-modrih ostajamo na realnih tleh in gremo korak za korakom.

Sezona 2013/14 je v naše vitrine prinesla nove štiri lovorike. Prvič v teh štirih letih, ko klub vodi
Rok Zorko, pa je bil City tudi v plusu kar se tiče prestopov, čeprav so se v medijih spet pojavljale
govorice o velikih nakupih. V "delu" novinarjev sta bila predvsem dva nora prestopa in sicer naj
bi za Falcaa Atletico zahteval nekaj prek 100 milijonov evrov, za Cristiana Ronalda pa je Real hotel
kar nerealnih 250 milijonov evrov. Angleški in evropski prvaki so po tem razumljivo ponudbi opustili.





:: PRESTOPI ::

Glavni trije, oz. najodmevnejši odhodi so bili vsekakor odhod Joleona Lescotta v Chelsea, na
slednjega pri Cityju niso več resno računali, pa tudi njegove predstave niso bile več na nivoju,
Roberta Lewandowskega v Bayern, Poljak je sicer zabil kar nekaj zadetkov za sinje-modre, a
po trenerjevem mnenju je vendarle pokazal premalo, ter odhod Adela Taarabta v AC Milan,
slednji tudi ni več našel forme iz svoje prve sezone pri nas, zato je odšel v Italijo.

Kakšnih resnih okrepitev pa letos ni bilo. Praktično je vseh pet novincev le naložba za prihodnost.
Od vseh je letos nekaj priložnosti v prvi ekipi dobil Brazilec Marcao in svoje minute solidno izkoristil.


Slika

Slika





:: PRIJATELJSKE TEKME ::

Letos se je strateg sinje-modrih odločil za mednarodne pripravljalne tekme na katerih je
bila njegova ekipa zelo uspešna. Vseh pet tekem je namreč dobila, videlo pa se je tudi, da
je napad v izjemni formi. Ekipa s strategom na čelu je z nestrpnostjo pričakovala začetek sezone.


Slika





:: COMMUNITY SHIELD ::

Letošnji nasprotnik je bil Liverpool, ki se po nekaj sušnih letih vendarle prebuja in se počasi
spet prebija v vrh angleškega nogometa. City je še drugič zapored osvojil to lovoriko, po tem,
ko je lani padel Wolverhampton pa so letos pokleknili še Redsi. Prvaki so bili na igrišču precej
boljši, kot kaže rezultat. Tekmo je odločil zdaj že bivši igralec Cityja Joleon Lescott.


Slika





:: PREMIER LEAGUE ::

Manchester City je že četrtič zaporedoma osvojil elitno angleško ligo! Letos za razliko od
prejšnjih sezon zelo suvereno, kar za 12 točk je namreč zaostal najbližji zasledovalec Chelsea.
Več se je definitivno pričakovalo od rdečega dela Manchestra, presenetil pa je Liverpool, ki
se počasi, kot je že bilo omenjeno, spet vrača v svojo formo. Razočarali so pri Evertonu, kar
se tiče spodnjega dela lestvice, pa v bistvu ni večjih presenečenj.


Slika

Slika





:: CAPITAL ONE CUP ::

Še eno tekmovanje, v katerem so sinje-modri izjemno suvereni. V vseh treh sezonah z novim
trenerjem so namreč osvojili Ligaški pokal, vsa tri leta pa so v finalu merili moči z londonskimi nasprotniki.

Slika





:: FA CUP ::

Povsem drugače pa za City velja v FA pokalu, kjer vedno zelo hitro izpadejo. Letos se je po
prvi tekmi zdelo drugače, a jih je nato izločil Southampton. Angleški prvaki so to tekmovanje
nazadnje osvojili davnega leta 1969.


Slika





:: LIGA PRVAKOV ::

Manchester City je sezono tako kot začel, tudi zaključil na fenomenalen način - s slavjem v
Ligi prvakov
, kjer je v finalu padla nemška Borussia Dortmund. City je evropski prvak postal
še drugič v zadnjih treh sezonah in po zaslugi tega bo imel v naslednji sezoni priložnost za
še dve dodatni lovoriki - Evropski superpokal in Svetovno klubsko prvenstvo. Obe omenjeni
lovoriki je v lanski sezoni že osvojil.

Najbolj pa v oči zagotovo pade prva četrtfinalna tekma proti madridskemu Realu, ki je na Etihadu
bil nadigran, kot najverjetneje še nikoli, v Manchestru so Galaktiki namreč "zadeli sedmico".


Slika





:: STATISTIKA ::


Slika





:: PRED NOVO SEZONO ::

Iz tabora Manchester Cityja so prišle novice, da se je klub že dogovoril za dva prestopa,
eden bo izveden v poletnem, drugi pa v zimskem prestopnem roku nove sezone. Zorko pa je
naznanil tudi, da bo poleti klub zagotovo zapustil izkušeni brazilski branilec Maicon, a trenutno
snubcev še ni.




V poletnem prestopnem roku bo obrambo prvakov okrepil angleški reprezentančni desni
bočni branilec Kyle Walker, ki je doslej jasno igral za Tottenham. Prestop je dogovorjen že
nekaj časa, obe strani čakata le še na realizacijo, ki bo 9.6.2014. Spursi so na svoj račun
že dobili nakazanih 24,000,000 evrov.

Slika




Pozimi pa bo prišel še en branilec. 17-letni Joao Roberto Purciuncula Meireles, ali na kratko
kar Fusca zagotovo ni znan prav nikomur, v Braziliji pa je sigurno drugače na stvari, saj velja
za enega boljših mladih branilcev. Po "poklicu" je centralni branilec, vrednost prestopa pa bo
znašala nekaj čez milijon evrov.

Slika

Uporabniški avatar
Cuenca39
Prispevkov: 186
Pridružen: 20. Dec 2011 21:34
Klub: Fc Barcelona

Re: Mini zgodbe

#9

Odgovor Napisal/-a Cuenca39 » 15. Dec 2012 20:48

To ti je pravi City, ne pa Mancinijev City 8-)
Keri skin maš to ? ;)

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: Mini zgodbe

#10

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 15. Dec 2012 20:59

Hehe, ta ima vsaj lovorike. :D

Alavanja 12 Darkness.

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: Mini zgodbe

#11

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 25. Dec 2012 12:03

Slika
2014/15 | Nova sijajna sezona, norec Cavani kar 61-krat v polno!


Za Manchester Cityjem je še ena izvrstna sezona. Že petič zapored so osvojili Premier Ligo,
ubranili so naslov Lige prvakov, ki so jo v zadnjih štirih letih osvojili kar trikrat, četrtič zapored
so dobili tudi angleški Ligaški pokal ter osvojili še angleški in evropski superpokal. Nekaj sreče
jim je zmanjkalo le v FA pokalu ter na Klubskem svetovnem prvenstvu.

To sezono si bomo zapomnili tudi po fenomenalnih predstavah urugvajskega napadalca
Edinsona Cavanija, ki se je na 64 nastopih med strelce vpisal kar, verjeli ali ne, 61-krat in
s tem bil tudi najboljši strelec Premier Lige in Lige prvakov, čeprav mu je bil v prvenstvu
ves čas za petami letos prav tako izvrstni Fernando Torres.





:: PRESTOPI ::

Od igralcev, ki so zapustili naš klub, je bilo največ zlitega črnila zagotovo za Davida Silvo,
Aleksandra Kolarova in Maicona. Predvsem za zadnja dva, ki sta še lani redno igrala za prvo
ekipo sinje-modrih, medtem, ko je bil Silva že lani na posoji.

Zorko se je lotil pomladitve obrambne vrste, po tem, ko je bil s predstavami slednje v lanski
sezoni skrajno nezadovoljen. Tako je pripeljal Fabia in Walkerja za bočna položaja in Sakha kot
centralnega branilca. Vsi trije so se v krstni sezoni pri Cityju zelo dobro znašli. Prišel pa je tudi
brazilski vezist Ganso od katerega pa je prvi mož Cityja pričakoval več. Ostala dva pa sta nakupa
za prihodnost.


ODHODI:

Slika


PRIHODI:

Slika





:: PRIPRAVLJALNE TEKME ::

Prijateljske kot prijateljske, ponavadi niso realen pokazatelj ničesar, a vendarle so naši
fantje pripravljalno obdobje dali skozi z odliko. Predvsem predstava proti italijanskemu
Interju je bila vredna občudovanja.


Slika





:: COMMUNITY SHIELD ::

Tudi v letošnji sezoni smo gledali enosmerni promet celotno superpokalno tekmo. Tokratna
žrtev Community Shielda je bil West Bromwich Albion, ki dobesedno ni mogel migniti s prstom.


Slika





:: EVROPSKI SUPERPOKAL ::

Videli smo derbi dveh angleških ekip, boljši pa je bil angleški prvak, ki si je novo
lovoriko zagotovil v izdihljajih prvega polčasa.


Slika





:: CAPITAL ONE CUP ::

Tekmovanje, ki je slovenskemu managerju poleg Premier Lige očitno pisano na kožo. City
je Ligaški pokal namreč osvojil v vseh štirih sezonah, odkar Zorko sedi na njihovi klopi.


Slika





:: FA CUP ::

Če smo govorili, da je trenerju Cityja Ligaški pokal pisan na kožo, pa to prav gotovo ne
moremo reči za FA pokal, kar je še edino tekmovanje, ki ga Zorko s Cityjem še ni osvojil.


Slika





:: SVETOVNO KLUBSKO PRVENSTVO ::

Sinje-modri so v finalu doživeli neverjetno nesrečen poraz proti brazilskemu Flamengu.
Že podatek, da je City sprožil 25 strelov, Flamengo pa le 3, pove dovolj o tekmi, Angleži
so imeli tudi 68% posest žoge, da o tem, da so prek Agüera zapravili enajstmetrovko, sploh
ne govorimo.


Slika





:: PREMIER LEAGUE ::

Boj za prvaka je letos trajal vse do zadnjega kroga, a je na koncu vendarle zmagal City, ki
je sicer na derbiju s Chelseajem v 35. krogu izgubil. Najprijetnejše presenečenje sezone je
definitivno Southampton, ki se je uspel uvrstiti v Evropo, precej visoko za svoje razmere je
končal tudi West Ham. Razočaral je Manchester United, ki je takoj po koncu sezone odpustil
Martina O'Neilla in zaposlil Andreja Villasa-Boasa. Lahko Portugalec popelje United na stara pota?


Slika


Slika





:: LIGA PRVAKOV ::

Še tretjo sezono zaporedoma sta se v izločilnih bojih udarila Manchester City in Real Madrid.
Prvič je bil v četrtfinalu uspešnejši Real, lani na isti stopnički City, tudi letos pa sinje-modri,
tokrat v finalu.

Angleži so prevladovali praktično vso tekmo, a niso znali izkoristiti svojih priložnosti. Madridčani so
povedli v prvem polčasu, a so nogometaši Cityja do konca prvih 45 minut uspeli poravnati
na 1:1. Tako je tudi ostalo do konca rednega dela, po podaljških pa je vendarle slavil City.


Slika





:: STATISTIKA ::


Slika





:: PRIHODNOST ::

Med to sezono sem bil že kar nekajkrat skoraj povsem odločen, da zapustim City in grem
na lov za novimi izzivi. A ker ni bilo nobene ponudbe, pa tudi noben meni zanimiv klub ni
imel "insecure job" trenerja, sem ostal pri Cityju in zaenkrat mi ni nič žal.

Ko je United odpustil O'Neilla takoj po koncu sezone, sem se ponudil njim, a so se odločili
za AVB-ja, tako, da bom najverjetneje ostal pri sinje-modrih vsaj še eno sezono.

Glede prestopov pred naslednjo sezono vam ne morem povedati še nič. Lani smo bili v tem
času že dogovorjeni za prestop Kyla Walkerja, letos pa zaenkrat še nič. Pravzaprav sploh ne
rabimo okrepitev na nobenem položaju, tako, da bodo najverjetneje med prihodi le naložbe
za prihodnost
.

Naj povem še to, da sem bil med sezono že skoraj dogovorjen za prestop Karima Benzemaja,
ki se mu zdaj izteče pogodba in bi prišel zastonj, sprejel je že vse pogoje, a sem se na koncu
premislil in preklical dokončanje deala.

Pietro
Prispevkov: 2338
Pridružen: 14. Nov 2012 15:08

Re: Mini zgodbe

#12

Odgovor Napisal/-a Pietro » 22. Jan 2013 01:01

Slika
SKN SANKT PÖLTEN

NV ARENA
Slika

Tudi sam sem pred kratkim štartal z FM13. Za začetek sem si izbral zanimiv izziv in sem prevzel vodenje avstrijskega drugoligaša SKN St. Pölten. Klub sem izbral predvsem zaradi potenciala, ki ga imajo v novem stadionu, ki sprejme osem tisoč navijačev. Čeprav je bil obisk skozi sezono bolj slab v povprečju se je na tekmah zbiralo med 1200 in 2000 gledalcev. Vodstvo kluba mi pred začetkom sezone za okrepitve ni namenilo nobenih sredstev (tako kot v bistvu v večini avstrijskih drugoligašev), ravno tako sem imel bolj malo manevrskega prostora tudi pri plačah. Mislim, da sem imel za plače na voljo še 4-5 tisoč evrov na mesec. Tudi s prihodom novega lastnika in predsednika sredi sezone se finančna slika kluba ni kaj dosti spremenila, saj je novi lastnik pokril le minus na računa, ki je tedaj znašal več kot pol milijona evrov, za transferje pa je namenil dobrih pet tisočakov.

A kljub temu mi je že takoj na začetku uspelo ujeti veliko ribo, saj sem v klub zvabil nazadnje vratarja Juventusa Alexa Manningerja, ter občasnega reprezentanta in bivšega člana graškega Sturma Klausa Salmutterja, ki sta bili veliki okrepitvi za ekipo, ki naj bi se po predvidevanjih potegovala za sredino lestvice. Pred koncem prestopnega roka sem podpisal še pogodbo s Senegalcem Dinom Djibo, ki je bil na položaju defenzivnega vezista več kot dovolj za drugo ligo. Poleg omenjenih sem si od prvoligašev izposodil še nekaj obetavnih mladcev in na ta način povečal širino v moštvu ter se obenem izognil dodatnim stroškom za plače. Pomembnejših odhodov v prvi sezoni ni bilo, zaradi prihoda Manningerja sem na posojo v grško prvo ligo poslal obetavnega vratarja Christopha Rieglerja, ki pa se zaradi hude poškodbe kolena v Grčiji ni naigral.

PRIHODI 2012/13
Slika

ODHODI 2012/13
Slika

Nekih hudih presežkov v igri skozi celotno sezono ni bilo za opaziti, saj nismo zabeležili nobene visoke zmage. Ponavadi smo zmagovali z golom ali največ z dvema goloma razlike. Pravo blamažo pa smo si privoščili spomladi, ko smo s kar 5:1 izgubili proti SV Grödigu, ki je ob koncu sezone končal na devetem mestu prvenstvene lestvice in po porazu v razigravanju z bivšim bundesligašem LASK-om iz Linza, izpadel iz lige.

JESENSKI DEL SEZONE 2012/13
Slika

SPOMLADANSKI DEL SEZONE 2012/13
Slika

Nič kaj bolj prepričljivejše kot v prvenstvu, nogometaši niso igrali niti v pokalu, a vendarle smo se s kar nekaj sreče prebili v finale, kjer smo se pomerili z velikanom iz Dunaja - Rapidom. Tudi v finalu je bila sreča še vedno na naši strani, saj smo dvakrat zadeli iz dveh strelov, Dunajčani pa so Manningerja premagali le enkrat. Slavje morda ni bilo zasluženo, je bilo pa zato toliko bolj strastno. Z zmago v pokalnem tekmovanju smo si priigrali tudi možnost nastopa v kvalifikacijah za Ligo Europa. Smo si pa na račun te zmage tudi finančno precej opomogli, predvsem na račun vstopnic in TV pravic, saj se je tekma odigrala na razprodanem nacionalnem stadionu Ernst-Happel.

STATISTIKA FINALNE TEKME ÖFB POKALA
Slika

ERSTE LIGA - KONČNA LESTVICA
Slika

Pred začetkom krstne sezone kluba v Bundesligi, smo moštvo okrepili z desetimi nogometaši. Med pomembnejšimi okrepitvami za novo sezono so Dalibor Radujko, ki bo nadomestil Senegalca Djibo, ki smo ga prodali v nemški Chemnitz, v napadu se bo z najboljšim lanskoletnim strelcem Segovio (zabil je šest pokalnih in sedemnajst ligaških - drugi strelec lige) izmenjeval še en znanec iz slovenskih igrišč Mate Eterović, na priložnost pa v ozadju čakal tudi izposojeni član sarajevskega Želježničara - Šaban Pehilj. Ravno tako smo iz Željota na posojo zvabili še perspektivnejšega defenzivnega vezista Nermina Zolotića, ki je odlični predstavi prikazal na tekmi kvalifikacij za Ligo prvakov, ki so jo Sarajevčani odigrali z Mariborom. Oba Bosanca že imata izkušnje z igranjem v avstrijski Bundesligi, saj sta spomladanski del pretekle sezone preživela na posoji pri Wolfsbergu, kjer je imel slednji precej zajetno minutažo. Po imenu najbolj zvenečo okrepitev pa verjetno predstavlja bivši nemški reprezentant David Odonkor, ki se je v zadnjih letih sicer malce izgubil, a bo s svojo hitrostjo predstavljal precejšen izziv bočnim branilcem nasprotnikov, če le ne bo poškodb. Igro bo na sredini igrišča organiziral nekdanji up splitskega Hajduka - Dinko Trebotić, za katerega smo zagrebški Lokomotivi plačali kar 130 tisoč evrov odškodnine, kar je seveda klubski rekord. Veliko okrepitev v zadnji vrsti pa bodo predstavljali novinci Mathias Maak in Patrick Farkas, oba z izkušnjami z igranjem v Bundesligi, ter Francoz Jérémy Abadie.

PRIHODI 2013/14
Slika

ODHODI 2013/14
Slika

Osnovni cilj v novi sezoni bo obstanek v ligi, kar bo več bo seveda velik uspeh. Zopet pa bomo svojo priložnost iskali v pokalnem tekmovanju, kjer pa bo seveda veliko odvisno od sreče pri žrebu in tudi sreče na samih tekmah. Kar se tiče tekmovanja v kvalifikacijah za Ligo Europa pa je velik uspeh že sama uvrstitev v kvalifikacije. Klub si želi predvsem atraktivnega nasprotnika ki bi napolnil NV Areno.

NAJBOLJŠI NOGOMETAŠI V MOŠTVU
ZA SCREENSHOT KLIKNI NA IME IN PRIIMEK NOGOMETAŠA!
Mate ETEROVIĆ
Patrick FARKAS
Matthias MAAK
Alex MANNINGER
David ODONKOR
Michael POPP
Dalibor RADUJKO
Klaus SALMUTTER
SEGOVIA
Dinko TREBOTIĆ

FINANČNO STANJE - 13. JULIJ 2014
Slika

Jure#44
Prispevkov: 116
Pridružen: 22. Nov 2012 22:39

Re: Mini zgodbe

#13

Odgovor Napisal/-a Jure#44 » 08. Feb 2013 02:18

Oprostite ker je samo en SS vendar takega začetka sezone še nisem imel :

Slika

HAJDUK!

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: Mini zgodbe

#14

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 24. Feb 2013 16:02

Sicer ni ravno prava mini zgodba, a bom le na kratko opisal po sezonah. Trenutno sem pred začetkom sezone 2016/17. Sejv sem začel z angleško reprezentanco, ki jo vodim še zdaj (poraz v finalu EURA 12, dobil SP 14 in EURO 16). Takoj po dobrih predstavah moje reprezentance na EURU 12 so začele padati ponudbe. Najprej sem se potikal po "manjših" klubih, a nikjer nisem ostal prav dolgo.

Začel sem pri ITA nižjeligašu Feralpi Salo, a sem hitro izgubil motivacijo, nato sem šel k finančno obubožanemu Boltonu v Championship. Pred začetkom sezone sem vseeno uspel sestaviti odlično ekipo, ki bi se morala boriti za sam vrh 2. ANG lige, a ni šlo vse po načrtih, zato sem po kakšnih 15 krogih dal odpoved (klub je še v isti sezoni prišel v Premier Ligo). Potem sem prevzel Everton, ki je bil na dnu Premier Lige in v zimskem prestopu nekoliko prenovil moštvo. Tudi tu nisem bil prav dolgo, saj sem dobil ponudbo Juventusa. Evertonu se v tej sezoni ni uspelo obdržati v Premier Ligi.

Pri Juventusu pa povsem drugačna zgodba. Prevzel sem jih pred sezono in pol v cca. 20. krogu, ko so bili 6. na lestvici, zaostanek za 1. mestom pa je znašal kakšnih 8 točk. Rezultati so bili odlični, z AC Milanom pa smo se do zadnjega kroga borili za naslov, kateri je na koncu vendarle pripadel nam. Osvojili smo tudi Coppo Italia, medtem, ko smo v Ligi prvakov izpadli v polfinalu proti Manchester Cityju.

V lanski sezoni smo prepričljivo dobili Serie A, v pokalu šokantno izpadli v polfinalu proti Romi (prednost iz domače tekme 4:2, 10 minut pred koncem povratne smo imeli še vse v svojih rokah in zdelo se je, da lahko samo čudež reši Romo in jo tudi je, zabili so trikrat in šli v finale), v Ligi prvakov pa smo tokrat izpadli že v osmini finala, kjer nas je presenetila Chelseajeva neverjetna učinkovitost.

Letos pričakujem dominacijo v Italiji (se pravi, da osvojimo Serie A + Coppa Italia) in upam, da nam bo končno kaj več uspelo tudi v Ligi prvakov. Zastonj smo dobili dve veliki okrepitvi (Courtois, Dani Alves), kar nas je naredilo še močnejše.

Moj cilj je v nekaj letih zgraditi ekipo iz mladinskega pogona. Tam imamo precej izjemno nadarjenih mladeničev na vseh položajih in upam, da se bodo tudi v prvi ekipi izkazali, trenutno pa so tisti res najboljši, na posojah v klubih prve in druge ITA lige.


Moja ekipa Juventusa pred začetkom sezone 2016/17:

Slika


Več pa tukaj:

https://www.facebook.com/rockahh.fm.stories

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: Mini zgodbe

#15

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 22. Maj 2013 23:44

Slika
2013/14 - FC Porto postaja eden najboljših evropskih klubov!

Portugalski velikan se očitno vrača na stara pota tudi v najelitnejšem evropskem tekmovanju - Ligi
prvakov! To se je izkazalo predvsem v zadnjih dveh letih, ko je bil Porto zelo blizu celo osvojitvi
naslova, a mu je obakrat spodrsnilo na zadnji stopnički.

Ravnokar se je končala sezona 2013/14, imamo mešano ekipo mladih in izkušenejših igralcev,
tudi mladinska ekipa je fantastična (vsa leta gladko prvi, s skoraj vsemi možnimi zmagami v
sezoni). Tudi mladinci dobivajo precej šans v prvi ekipi in praktično nikoli ne razočarajo.
Naprimer 18-letni Hervin Ongenda je letos nastopil na 9 prvenstvenih tekmah in zabil kar
12 zadetkov, fascinantno.



2011/12

Začeli smo super. Pokorili celo Portugalsko, doma osvojili vse štiri možne lovorike. V Ligi prvakov
pa smo žal izpadli že v osmini finala, kjer nas je izločil Chelsea.

Lovorike:
- Supertaça
- Liga ZON Sagres
- League Cup
- Taça de Portugal


Slika



2012/13

V drugi sezoni nam je na domačih tleh spodletelo le v pokalu (Taça), na ostalih frontah pa smo
bili izjemni. Tudi v Ligi prvakov, kjer smo v finalu kljub dobri igri morali priznati premoč Barci.

Lovorike:
- Supertaça
- Liga ZON Sagres
- League Cup


Slika

Slika



2013/14

Tudi letošnja sezona je bila zelo dobra. Zadane cilje (razen Ligaškega pokala) smo spet izpolnili.
Še drugič zaporedoma smo prišli tudi v finale Lige prvakov, kjer pa je za nas letos bil usoden
Bayern, tokrat žal z očitno pomočjo sodnikov.

Lovorike:
- Supertaça
- Liga ZON Sagres
- Taça de Portugal


Slika

Slika



First Team Squad

Slika

Uporabniški avatar
Cuenca39
Prispevkov: 186
Pridružen: 20. Dec 2011 21:34
Klub: Fc Barcelona

Re: Mini zgodbe

#16

Odgovor Napisal/-a Cuenca39 » 29. Maj 2013 20:32

Slika

NK Maribor 12/13 - Šampionska sezona!!!

Torej danes sem končal zelo uspešno sezono z Mariboron s katero sem vsekakor več kot zadovoljen.
Odločil sem se da spišem kratko mini zgodbo.

Slovenska prva liga

V domačem prvenstvu smo končali kot prvaki z 14 točkami prednosti pred drugouvrščenim Rudarjem. Lahko bi bilo
boljše ampak smo v spomladanskem delu sezone nanizali kar 5 porazov (enega pa v jesenskem).

SlikaSlika

Slovenski pokal

Tudi v finalu pokala smo slavili, čeprav pa ni bilo tako lahko priti do finalne zmage.

SlikaSlika

Kvalifikacije za Ligo Prvakov in skupinski del Lige Europa

V Evropi smo nanizali odlične predstave, igrali tako kot sem zahteval in nam je čudežno uspevalo. Igrati z Mariboron s povdarkom na posesti proti boljšim nasprotniku in dominirati je bilo res nekaj izjemnega. Na koncu nam je vedno zmanjkal kanček sreče in morda tudi malo več izkušenj, ampak nič zato. Na koncu vsekakor zadovoljen z rezultati.

SlikaSlika

SlikaSlika

SlikaSlika

Slovenski superpokal

Vsekakor se je superpokal igral na začetku sezone. Z zmago smo si tako tudi nekako postavili temelje za prihajajočo sezono.

Slika

Statistika igralcev po sezoni

Slika

To je pa tudi vse. Odločil sem se, da po izteku pogodbe zapustim klub, saj sem tu osvojil vse in grem novim izivom naproti. :D

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: Mini zgodbe

#17

Odgovor Napisal/-a m4ke » 25. Jun 2013 20:32

Slika Slika Slika
Prvič po Championship Managerju 01-02 sem se odločil, da se resneje lotim slovenske lige. Pred začetkom igranja si nisem
mislil, da bo moja kariera trajala tako dolgo (in še vedno traja), saj so se pretekle kariere, katere sem začel s slovenskim
klubom po sezoni, dveh vedno končale. Ta kariera traja že neverjetnih 13 sezon, piše se že leto 2024 in v tem času sem
osvojil nekaj lovorik in vzgojil kar nekaj dobrih nogometašev, kar bom poskušal sedaj v nekaj stavkih tudi predstaviti.

Informacije o klubu in stadionu z začetka: Klub leta 2013 in Fazanerija leta 2013
Informacije o klubu in stadionu leta 2024: Klub leta 2024 in Makovec Arena leta 2024

Finančno stanje kluba leta 2024: Finance
Zgodovina lovorik: Lovorike

Koeficient kluba v Evropi: Koeficient

Statistika trenerja v karieri: Statistika
Lovorike kot trener v svetu: Lovorike
Pred začetkom igranja sem se odločil, da bodo jedro ekipe sestavljali predvsem domači "resnični" igralci. Tako so v klubu
ves ta čas ostali Drakovič, Maruško, Janža, Kouter, Bohar, Andrej Lotrič. Dolgo časa je bil član kluba tudi Denis Kramar in
tudi povratnik Žiga Kous. Vse do 40-leta sem v klubu uspel obdržati tudi Fabijana Cipota, saj je s svojim 17 determination
opravil kar veliko tutoringa ostalim igralcem.

Fabijan Cipot ---> 2017 ---> kot trener v klubu

Igralci obarvano rdeče so člani prve postave.

Filip Drakovič ---> 2013 ---> 2024
Matic Maruško ---> 2024
Erik Janža ---> 2020 ---> 2024
Nino Kouter ---> 2020 ---> 2024
Damjan Bohar ---> 2020 ---> 2024
Andrej Lotrič ---> 2013 ---> 2024
Žiga Kous ---> 2020 ---> 2024
Mohamed Camara ---> 2017 ---> 2020 ---> 2021 ---> 2024


Golman:
Ludovic Guyot ---> 2015 ---> 2024
Francesco Calderoni ---> 2020 ---> 2024

Obramba:
Makhtar Thiam ---> 2015 ---> 2024
Janko Moranjkic ---> 2017 ---> 2024
Charles Msiza ---> 2018 ---> 2024
Casper Larsen ---> 2022 ---> 2024
Mustafa Kemal Sert ---> 2023 ---> 2024
Denis Volk ---> 2024
Anton Ceh ---> 2024
Colin Griffin ---> 2024

Sredina:
Nebojsa Valencic ---> 2014 ---> 2024
Lars Stiefel ---> 2015 ---> 2024
Alvaro Monzon ---> 2019 ---> 2024
Julian Vozila ---> 2019 ---> 2024
Diego Oyenard ---> 2019 ---> 2024
Mustapha Ali ---> 2020 ---> 2024
David Elmer ---> 2021 ---> 2024
Gonzalo Mussis ---> 2023 ---> 2024

Napad:
Jakub Bilek ---> 2013 ---> 2018 ---> 2019 ---> 2024
Alex Pozzi ---> 2016 ---> 2024
Dennis Bergner ---> 2016 ---> 2024
Anze Novak ---> 2017 ---> 2024
Srdjan Antic ---> 2020 ---> 2024
Nestor Onofri ---> 2022 ---> 2024
Stipe Golubic ---> 2023 ---> 2024
Robert Kondic ---> 2024

Na posoji:
Hrvoje Jovanovic ---> 2017 ---> 2024
Said Maouche ---> 2020 ---> 2024
Denilson ---> 2022 ---> 2024

Talenti v U-18:
Petar Dimitrov ---> 2024
Miroslav Misic ---> 2024
Toni Mitrovic ---> 2024
Jozef Kolaric ---> 2024
Bojan Mihelic ---> 2024
Če kdo želi še kakšen dodaten SS ali ga kaj zanima naj kar vpraša. :gor:

Pietro
Prispevkov: 2338
Pridružen: 14. Nov 2012 15:08

Re: Mini zgodbe

#18

Odgovor Napisal/-a Pietro » 25. Jun 2013 22:53

Uffff kar lahko rečem je edino, svaka ti čast! :n1:

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: Mini zgodbe

#19

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 07. Jul 2013 17:40

Svaka čast, res, da si tako dolgo zdržal. Pa kakšni U18 igralci.

Bi lahko dal moj SS (Rok Zorko), če sem sploh še v igri? :D

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: Mini zgodbe

#20

Odgovor Napisal/-a m4ke » 08. Jul 2013 14:50

Sem tudi jaz zelo presenečen da,sem tako dolgo zdržal (celo zato, ker sem igral slo ligo, ki je do sedaj nisem nikoli). Ni te več v igri. :gor:

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti