[FM2016] aLeen27 - Pot v x .. [zgodba/komentarji]

Odgovori
aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

[FM2016] aLeen27 - Pot v x .. [zgodba/komentarji]

#1

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 07. Nov 2015 11:55

[quote]Slika

NEDŽAD OKČIČ ZAPUSTIL KOPER

Nogometaši Kopra so zadnji dan prestopnega roka ostali brez Domna Črnigoja in Marka Krivičića, klub pa je zapustil tudi trener Nedžad Okčič, ki je pred kratkim zamenjal Vanolija, ki je pred njim na klopi Kopra zdržal dobre tri mesece, Okčič pa ni odvodil niti ene same tekme. Kar pa je še bolj zanimivo na klop naj bi sedel 49-letni strokovnjak, ki je dosedaj bil pomočnik trenerja pri mladinski ekipi NK Boča!

Slika[/quote]

[quote]Slika

POTRJENO: STROKOVNJAK IZPOD BOČA NA BONIFIŠKI TRENERSKI STOLČEK!

Nogomet včasih piše čudne zgodbe in prav tako je tudi v tem primeru. V Koper je namreč prišel "nogometni strokovnjak" iz NK Boč-a, Alen Duh. Uradno pismo medijem iz FC Kopra:

Koper naznanja, da je 49-letni Alen Duh zasedel mesto glavnega trenerja Kopra. To je njegova prva služba v vlogi glavnega trenerja, sklenili pa smo enoletno pogodbo.

Izjava Duha o upravi in ciljih: Uprava mi ni podala nobenih filozofij oziroma ciljev. Sem pa si jih nekako sam sestavil: v prvenstvu se želim uvrstiti v med prvih pet oziroma više - v mesta, ki vodijo v Evropska tekmovanja. V slovenskem pokalu se MORAMO uvrstiti v najmanj četrtfinale medtem, ko v superpokalu in Evropskih kvalifikacijah nimamo nekih posebnih želj.

Slika[/quote]

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM2016] aLeen27 - FC Koper [zgodba/komentarji]

#2

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 07. Nov 2015 21:20

Slika

PRESTOPNI ROK

- Na posojo v Koper prihaja Agostino Camigliano, ki se najbolje znajde na levem bočnem položaju, lahko pa igra tudi na štoperskem položaju
- Denis Šme, 21-leten centralni branilec na žalost odhaja v Metalist, ki je zanj odštel kar 625.000€ kar je rekordna prodaja iz Kopra!

Slika
Vso srečo v Metalistu



PRIPRAVE

Pripravljalnih tekem praktično nismo imeli. Odigrali smo le eno proti Dravi in zmagali 4-1. V času do prve evropske tekme smo oddelali le serijo treningov na katerem so wingeri imeli prav posebno nalogo: pogledati kje je soigralec preden se odločijo za strel, da mu podajo.

Slika
Samo treningi in s samo eno pripravljalno tekmo



KVALIFIKACIJE ZA LEAGUE EUROPA

Noro, noro, noro! Presegli smo vsa pričakovanja. Presegli smo naša pričakovanja, pričakovanja nogometne Evrope. Sloveniji in Evropi smo nekako dokazali, da v Sloveniji ne obstaja samo Maribor. pač pa je tukaj tudi mali Koper. Prvega kroga ne bom preveč omenjal kajti tega smo morali preskočiti. Ampak nato je prišel ODD, za proti kateremu smo bili veliki underdogi in nam nihče ni dal niti malo možnosti. Pa smo jih premagali in odšli v naslednji krog z zmago 0:3 na gostovanju ter remijem 0:0 na domačem igrišču. Žreb nam je nato namenil Vit. Guimaraes proti katerem je pred prvo domačo tekmo pisalo nekaj v stilu, da se pričakuje zmaga portugalcev z 0:3 ali višje. Pa smo naredili še eno čudo ter zmagali z 1:0 in odšli na gostovanje. Kar bo pa bo .. In eksplozija navdušenja v 25. minuti, ko nas je Lotrič popeljal v vodstvo z 0:1. Ampak ne samo to, vso tekmo smo bili boljši in na koncu tudi zmagali kljub rdečemu kartonu Agostina Camigliana. Torej: KOPER JE V PLAY-OFFU KVALIFIKACIJ ZA LEAGUE EUROPA! Tam bomo igrali proti Trabzonsporu. Kaj lahko naredimo tam? Ne vem, vseeno mi je kajti svoje cilje smo izpolnili že ob zmagi nad ODD-om..

Slika
Ali lahko Koper naredi čudež in se uvrsti v UEFA Europa League?!



SLOVENSKI SUPERPOKAL

FC Koper - NK Maribor, je bila tekma za otvoritev sezone 2015/2016 na domači sceni! Tekma se je odvijala po pričakovanjih - Maribor je prevzel pobudo, imel večjo posest žoge ter povedel že v 17. minuti, ko je zadel Amir Dervišević. A tudi mi smo imeli svoje načrte ter kljub manjši posesti žoge bili bolj nevarni kar se je obrestovalo v 44. minuti, ko je po podaji Gorana Galešiča zadel Mitja Lotrić. Drugi polčas se je začel podobno in Mariborčane je v 53. minuti po strelu iz prostega strela zadel Mitja Viler. V 76. minuti je svoje dodal še sodnik, ko je Hadžiču pokazal rdeč karton in tako je bilo tekme praktično konec, čeprav je kasneje Handanović dvakrat rešil vrata Maribora nato pa je v 90. minuti zmago Maribora potrdil Marcos Tavares. Igralec tekme? Jasmin Handanović, kar pove dovolj ..

Slika
Najboljši igralec superpokala!



PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE

Po treh krogih prvenstva smo edina ekipa s 100% izkupičkom, z najboljšo gol razliko. Tudi to je nekako presenečenje kot naše dobre igre v kvalifikacijah za League Europa. Seveda bi bilo lepo ostati na vrhu do konca sezone a potrebno se je zavedat, da je do konca še velikoo časa..

Slika
Slika
Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM2016] aLeen27 - FC Koper [zgodba/komentarji]

#3

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 08. Nov 2015 11:44

Slika

PRESTOPNI ROK

- Na posojo iz Maribora prihaja vratar Aljaž Cotman, ki bo zamenjal poškodovanega Vasjo Simčiča
- Za prekinitev posoje je zaprosil Josip Ivančič. Njegovi želji smo ugodili ..

Slika


KVALIFIKACIJE ZA LEAGUE EUROPA

Če smo po zmagi nad Odd-om in Vit. Guimaraesom napravili pravi mali čudež potem se bojim, da za to nimam več besed. Enostavno neverjetno je to kar mi je uspelo, še sam ne verjamem.. Premagali smo namreč favorizirani Trabzonspor in to dvakrat. Na obeh tekmah so prevladovali Turki, na prvi imeli kar 68% posesti žoge v svojih nogah pa niso uspeli zmagati, še več mi smo jih premagali 3-0. Na drugi tekmi smo šli branit vodstvo imeli več posesti v svojih nogah in ubranili vodstvo kljub silovitim naletom Trabzonsporja. Ključni moment play-offa je bilo prvih pet minut na prvi tekmi kjer smo v 3. minuti zabili kar dva gola in si tako zagotovili "mirno" nadaljevanje tekme oziroma smo se lahko osredotočili na branjenje. Na drugi tekmi nisem vedel kako se odločiti za strategijo zato sem v prvem polčasu uporabil counter attack - highly structured po dveh zadetih golih pa več ni bilo dvoma - contain ter highly structured v sistemu 4-5-1 kar je bil malo dvorezen meč a so na srečo igralci Trabzonspora med 17 sproženimi streli na vrata zadeli le enkrat. Letošnja League Europa bo zelo zanimiva kajti Slovenija bo imela kar dva predstavnika: nas in Maribor. V naši skupini so: Bešiktaš, Bayer Leverkusen in Dinamo. Prav proti slednjemu bomo iskali točke a tudi če skupinski del končamo z 0 točkami nebo nekega razočaranja kajti potrebno se je zavedat, da imamo le 18 igralcev, ki kandidirajo za igro, od tega so to trije vratarji. Pa še skupina Maribora: Kobenhavn, Athletic Bilbao in Molde. Veliko lažje delo za aktualne državne prvake ..

Slika



PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE

Hja, velik izziv je ta Koper in glede na vse se zelo dobro držimo. Igramo namreč tekme na vsake tri tekme, z osemnajstimi igralci, ki so zelo utrujeni. Zraven tega nimamo kondicijskih trenerjev, fizioterapevt je le en zato regeneracija igralcev ni takšna kot bi morala biti. Pa vseeno po sedmih odigranih tekmah zasedamo drugo mesto z le točko zaostanka za vodilnimi Domžalami proti katerim smo izgubili edino tekmo kar pa ni noben šok oziroma ni razočaranje glede na fizično stanje igralcev. Morda bi še le izpostavil tekmo proti Zavrču proti kateremu so me fantje še enkrat več presenetili in prav ponosen sem postal na njih. Imeli smo namreč veike težave, po 47. minuti že zaostajali z 1-3 a smo nato preobrnili rezultat na 4-3 in prišli do končne zmage. Well done, boys!

Slika
Slika
Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM2016] aLeen27 - FC Koper [zgodba/komentarji]

#4

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 10. Nov 2015 21:37

Slika

UEFA EUROPA LEAGUE

Konec pravljice za letošnjo sezono, konec Evropskih sanj z grenkim proikusom. Osvojili smo sicer tretje mesto a se zavedamo, da bi lahko bilo boljše. A neizkušenost je terjala svoj davek sploh na tekmah proti Leverkusnu, kjer smo na prvi tekmi dobili dva rdeča kartona ter gol v 90. minuti za poraz ter na drugi tekmi, kjer smo dobili "le" en rdeč karton. Boli tudi predzadnja tekma kjer nas je Dinamo precej nadigral, sploh v prvem polčasu, pa še avtogol smo zadeli. Tekme z Bešiktašom so bile popolnoma realne, škoda le za dve enajstmetrovki na zadnji, ki so ju Turki realizirali ter na tak način dosegli pet zadetkov. A na koncu koncev ne morem biti nezadovoljen kajti, če bi mi kdo pred pričetkom igranja rekel, da se bomo uvrstili v League Europa bi ga vprašal po zdravju.

Slika
Slika



PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE

Jesenski prvaki, z 18. točkami prednosti pred prvim zasledovalcem! Kljub igranju v League Europa smo se dobro držali tudi v prvenstvu in ob veliki utrujenosti zmagovali tekmo za tekmo. Seveda so bili porazi in slabše tekme na račun te utrujenosti a nimamo se kaj za pritoževati. Igramo odlično in nekako nimamo konkurence. A to je le prvi del prvenstva, tako bo potrebno odigrati še drugega in dobiti nekatere tekme, ki jih sedaj nismo. Kaj večjega ni za izpostaviti ...

Slika
Slika
Slika


POKAL SLOVENIJE

Edini del kjer sem bil razočaran. Sicer smo se uvrstili v polfinale a morda si ga nismo zaslužili. Že na prvi tekmi proti Ankaranu smo se namreč mučili in slavili šele po podaljških. Izgubili smo tudi drugo četrtfinalno tekmo proti Velenju, kjer smo imeli veliko srečo, da smo dali gol kajti če ga ne bi bilo, bi spet igrali podaljške. V polfinalu proti Olimpiji ..

Slika
Slika


ZANIMIVOSTI

- Podaljšal sem pogodbo s Koprom, do leta 2019 že sredi oktobra
- Ustvarili smo reprezetanta! To je Mitja Lotrić, ki je sodeloval ob preboju Slovenije na EP2018 v dodatnih kvalifikacijah
- Največkrat kaznovani igralec je Tijan Jaiteh - 1x ustni opomin zaradi rdečega kartona, 1x odvzem tedenske plače zaradi rdečega kartona ter 3x odvzem dvotedenske plače zaradi manjkanja na treningih
- Aleksander Knavs in Bojan Špehonja sta s 1.1.2016 postala trenera v prvi ekipi Kopra
- Slovenski igralec leta 2015 je postal Josip Iličič
- Z upravo nismo spremenili ciljev za to sezono - primarni cilj še vedno ostaja uvrstitev okoli petega mesta in uvrstitev četrtfinalne pokalnega tekmovanja - slednje smo že presegli
- Pojavila so se namigovanja, da odhajam v Anderlecht kar pa sem v medijih zavrnil - ni nujno, da zavrnem če ponudba pride tudi uradno ..

Slika
Mitja Lotrić - novopečeni reprezetant!

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM2016] aLeen27 - FC Koper [zgodba/komentarji]

#5

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 11. Nov 2015 19:15

Slika

OD BOČA DO ANDERLECHTA V LE NEKAJ MESECIH!?

Ali se pri Kopru spet obeta menjava trenerja? Vse kaže na to kajti Anderlecht je namreč odpustil svojega trenerja Rene Peetersa, ki je z moštvom doživel kar štiri zaporedne poraze, moštvo Anderlechta pa je na le petem mestu Belgian Pro League. Glavni kandidat za trenera naj bi bil Alen Duh, ki je javno priznal, da želi v Anderlecht: "Ne želim razočarati vodilnih v Kopru a nekaj je jasno: prevzeti Anderlecht, bi bilo nekaj velikega zame in seveda si želim to. Želim to čimprej zaradi mojega napredovanja ter zaradi Kopra, kateremu se čez 20 dni začnejo priprave zato ne bo veliko časa za izbiro mojega naslednika. Belgijski viri zatrjujejo, da je Duh glavni kandidat za položaj na Constant Vanden Stocku ter, da je že bil tam na razgovoru! Vodilni pri Kopru pa so dejali le, da upajo, da si Duh premisli in ostane pri njih.

Vsekakor zanimiva pot Duha.. Od pomočnika trenerja pri Boču, do League Europe s Koprom - ali bo sedaj sledilo dokazovanje v Belgiji?

Slika



Slika

DUH OBLEGAN - SEDAJ GA HOČE TUDI A.C. MILAN!

Slika



Slika

A.C. MILAN IN DUH PRAKTIČNO ŽE DOGOVORJENA

Konec je ugibanj, Duh gre v Milano kjer bo prevzel tamkajšnjega prvoligaša A.C. Milan! Po razgovoru se je oglasil vodilni pri Milanu, Silvio Berlusconi, ki je Duhu dal na voljo, da si spremeni strokovni štab ter pripelje katerega koli člana v Milan. Duh je pri Milanu pustil takšen strokovni štab kot je in tako pri Kopru pustil vse stare sodelavce. S tem je torej že zapečatena usoda Duha, ki se seli na San Siro!

Slika


Slika

GOSPOD TRENER OSTAJA!

Po bombadiranju s strani Anderlechta in po ponudbi enega izmed največjih klubov na svetu A.C. Milana lahko ponosno potrdimo, da Duh ostaja naš trener! Potem, ko je bil že praktično dogovorjen z Milanom, manjkal je le podpis pogodbe so vendarle prevladali športni motivi in beseda upravi pravi trener: "Vsi vemo, da je Milan eden največjih klubov na svetu, ki je trenutno v krizi zato bi ga bil motiv prevzeti še večji - pripelajti Milan tam kamor spada in kjer je že bil bi bilo izjemno. A imam še nedokončano delo v Kopru, sem sem prišel po naslov prvaka česar še nisem dobil. Sem pa dobil veliko več - priložnost, da me opazijo največji klubi. To mi je nekoliko nepričakovano dal Koper in zato mislim, da moram tudi jaz nekaj dati nazaj in ne vem kaj bi bilo boljše kot naslovi. Hvala Kopru za zaupanje, hvala Anderlechtu in Milanu za zanimanje a zame ni dvoma, ostajam trener Kopra!

Slika



PRESTOPNI ROK

- Okrepil nas je drugi strelec lige, Rok Zorko!
- Tijan Jaiteh odhaja v Rosenborg!

Slika
Dobrodošel v FC Koper!

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM2016] aLeen27 - FC Koper [zgodba/komentarji]

#6

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 13. Nov 2015 18:23

Slika

PRESTOPNI ROK

- Damir Hodžić, eden nepogrešljivih članov ekipe je izrazil željo, da okrepi Molde, ki je zanj plačal 110.000€. Želja mu je bila izpolnjena, Hodžić ob odhodu: "Hvala Kopru za vse. Hvala tudi trenerju, ki je zares pripomogel k temu, da sem igral še boljše. Upam, da se še kdaj vrnem!"
- Rekorden prestop! Mitja Lotrić, je naslednji, ki je odšel. V Krasondar za 1.500.000€ + 20% od naslednje prodaje. Vso srečo Mitja!

Slika



PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE

Prvaki! Nekaj česar si sploh nisem predstavljal, ko sem prevzel Koper z namenom, da naredim nekaj iz tega kluba. Za začetek League Europa sedaj pa državni prvaki, drugič v zgodovini. Z 82. točkami. Drugi del sezone brez pretresov, razen ene majhne krize, ko nismo zmagali na 4ih tekmah zapored. Da povem nekaj zanimivosti oziroma prejemnike nagrad, ki so jih po sezoni podelili navijači:

Igralec sezone: Matej Palčić
Okrepitev sezone: Rok Zorko (16 tekem, 11 golov, 2 asistenci, 2 igralec tekme)
Mladi igralec sezone: Matej Palčić

Slika
Slika
Slika



POKAL SLOVENIJE

Tudi tukaj prvaki. Brez večjih posebnosti, morda lahko le povem to, da je v finalu Maribor že vodil z 1-0 ..

Slika
Slika

ZANIMIVOSTI

- Žan Nikolić, 19-letni otrok Kopra, je zadel na svojem debiju proti Gorici!
- 2.3.2016 smo dosegli rekord v nizu nepremaganosti v PLTS - traja ze od 25.9.2015
- Zavrnil sem ponudbo za razgovor iz strani Feyenoorda
- Dobil sem ponudbo s strani Liverpoola - razgovor sprejet!
- Iz Liverpoola so mi sporočili, da razgovor ni bil uspešen ..
- Pred tekmo za prvaka sem fantom dejal, da smo lahko prvaki a se niso strinjali in dejali, da tega niso zmnožni - neambicioznost in razočaranje ..
- Po sezoni sem fantom dejal, da se lahko v naslednji sezoni uvrstimo v kvalifikacije za League Europa a je spet sledila negativna reakcija v smislu nesamozavesti
- Kljub izrednim finančnim uspehom so se pogoji za trening poslabšali! Uprava jih nima namena poboljšati ..
- Vsaj nekaj sem dosegel - izboljšali se bodo pogoji za treninge mladih nogometašev!


ZAKLJUČEK OB KONCU SEZONE

Odhajam. Klub mi je postal premali za moje cilje, igralci z izjemo Vekića, Palčiča, Zorka niso to kar bi želel. Pravtako nimajo tiste zmagovalne mentalitete, ki bi jo želel. Res je, da smo naredili izjemne uspehe a dvomim, da jih lahko v prihodnosti ponovimo. Dvomim že v zmago v pokalu Slovenije, kaj šele v PLTS oziroma o igranju v League Europa. Pogovarjali smo se z boljšimi nogometaši pa nobeden ni želel niti na posojo v Koper, zraven tega pa odhajata tudi Camigliano in Cotman. Prav slednji je bil izjemno pomemben za nas v tej sezoni. Zaenkrat še ne vem kam odhajam a že vem, da ne bom vodil Kopra v naslednji sezoni.

Slika
Adijo, Bonifika!

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM2016] aLeen27 - Pot v x .. [zgodba/komentarji]

#7

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 13. Nov 2015 19:21

[quote]Po sezoni sem dobil tri izjemne ponudbe:

AFC Ajax - klub, ki je prejšnjo sezono v svoji ligi končal kot prvi a se je Frank de Boer odločil, da zapusti to klop in odide v Inter.
Atletico Madrid - rdeče-beli so spet presenetili Španijo in Ligo BBVA končali na drugem mestu za Realom. Diego Simeone, se je tako kot de Boer odločil oditi in odšel je. V Manchester City ..
NK Maribor - razočaranje pravkar končane sezone v Sloveniji - Krunoslav Jurčić je bil odpuščen, Maribor pa želi mene na vročem stolčku Ljudskega vrta!

Ponudbe, ki sem jih zavrnil že na začetku:

Basaksehir Futbol Külübü - wtf?
Perugia - klub, ki me enostavno ne privlači. Vsaj sedaj še ne ..[/quote]



Slika

Pa imam nov klub! Po FC Kopru pri katerem sem preživel eno sezono ter osvojil dvojno krono ter doživel v igranje v League Europa je bil čas za nov izziv. Tega sem dobil pri Ajaxu kjer imam dokaj "lahko" nalogo - spet osvojiti naslov prvaka, ki ga je pred menoj tudi Frank de Boer, ki je v klubu bil 5 let in 170 dni ob tem pa osvojil pet državnih prvenstev ter eno pokalno tekmovanje. Domnevam, da mi Ajaxa ni potrebno kaj preveč predstavljati zato bom vam na hitro opisal situacijo v klubu: strokovni štab bo ostal nespremenjen oziroma se bo spremenil komaj po kakšnih parih mesecih v klubu. Kar se tiče igralcev imamo kar nekaj nezadovoljnih. Pojdimo po vrsti:

- Viktor Fischer - želi v drug klub,
- več igranja pa želijo Mitchell Dijks, Mike van der Hoorn, Riechedly Bazoer in Lerin Duarte.

Najboljši igralec po mnenju pomočnikov je vezist Nemanja Gudelj (kliknite na ime igralca za screenshot)


KAJ PA LAHKO PRIČAKUJETE VI?

Veliko več vsega. Veliko več screenshotov, veliko več bo povedano o dogajanju v klubu. Želel bi tudi, da pustite kakšen komentar kar bi vi želeli videti v zgodbi, da tako postane zgodba res ena najboljših ..

Slika
Vitrina kluba!

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM2016] aLeen27 - Pot v x .. [zgodba/komentarji]

#8

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 14. Nov 2015 08:15

Slika
Slika

27.6.2016

PRE-SEASON FITNESS REPORT:

Igralci, ki so se vrnili v polni pripravljenosti:
Lasse Schöne, Nick Viergaver, Ricardo van Rhjin, Mitchell Dijks, Lerin Duarte

Igralci, ki so se vrnili zelo utrujeni:
Nicolai Boilesen in Viktor Fischer - oba sta dobila teden dodatnega počitka

Igralci, ki so še zmeraj z reprezetanco:

Jasper Cillessen in Joël Veltman - z Nizozemsko reprezetanco na Evropskem prvenstvu. Nizozemska je trenutno v četrtfinalu!

MEET THE PLAYERS:

Za nami je prvo srečanje v katerem sem se predstavil kot nov trener ter predstavil cilje za naslednjo sezono - osvojitev prvenstva. Oboje so zelo dobro sprejeli tako, da sedaj nadaljujemo s pripravami na novo sezono!


SISTO OKREPIL AJAX

Ajax in FC Midtjylland sta sklenila dogovor o prestopu Piona Sista v Ajax. Višina transfera bo v roku 48-mesecov znesla 7.000.000€. Sisto je s strani strokovnega štaba bil poslan na izobraževanje nizozemskega jezika.

Slika

28.6.'16

DIJKS V SKRBEH ...

... glede igralnega časa. V pogovoru sem mu razložil, da ima sedaj novo priložnost, da se dokaže in zasede mesto v prvi enajsterici.

PODALJŠANJE POSOJE

Z Arsenalom smo sklenili dogovor, da Yaya Sanogo še eno leto ostane v Ajaxu kot posojen član Arsenala.

Slika

29.6.'16

ŽIVKOVIĆ PODALJŠAL POGODBO

Prišlo je do podaljšanja pogodbe z enim največjih talentov v Ajaxu. Richario Živković, je podaljšal do 30. junija 2020!

Slika

1.7.'16

DVE OKREPITVI:

V klub sta prišli dve novi okrepitvi, ki sta bili dogovorjeni že prej. To sta 33 letni Edson Braafheld (DL) in Afonso Figueiredo (23 let, DL). Oba sta v klub prišla zastonj.

BOILESEN ZAPUSTIL KLUB

Nicolaiu Boilesenu se je iztekla pogodba, ki je nisem mogel podaljšati kajti že prej je sklenil dogovor z Burnleyom.

Slika

DUARTE V DÜSSELDORF

Lerin Duarte, ni bil v mojih načrtih in tako odšel v Düsseldorf, ki je zanj plačal 500.000€

4.7.'16

SPIJKERMAN SE JE UPOKOJIL

Dosedanji pomočnik trenerja Hennie Spijkerman se je upokojil in več ne bo deloval v nogometu. Nadomestil ga bo Tonny Bruins Slot!

Slika

8.7.'16

FISCHER ODHAJA V WOLFSBURG

Viktor Fischer, ki se ni dal pregovoriti in želel oditi v boljšo ligo odhaja v Wolfsburg, ki je zanj plačal 7.500.000€. Srečno!

Slika

23.7.'16

DIJKS ODHAJA

Mitchell Dijks, odhaja v OGC Nice, ki je zanj plačal 1.300.000€

GUDELJ KAZNOVAN

Nemanja Gudelj, ki je proti PSV-ju prejel rdeč karton je bil ustno opozorjen, da naj tega več ne dela. Nemanja je dejal, da razume opozorilo ter, da se bo izboljšal v prihodnosti.

Slika



PRIJATELJSKE TEKME:

Končano je pripravljalno obdobje za sezono 2016/2017. Velik poudarek je bil predvsem na fizičnem delu zaradi nedavnega Evropskega prvenstva in utrujenosti igralcev. Žal smo odigrali samo tri prijateljske tekme s katerimi sem dokaj zadovoljen, so pa pokazale, da bo potrebnega še veliko dela, da igralci dojamejo kaj želim s taktično zamislijo od njih. Rezultati:

Bassano 0 - 5 Ajax (Yaya Sanogo 3x., Nemanja Gudely, Daley Sinkgraven)
SC Weiz 1 - 1 Ajax (Yaya Sanogo)
Palermo 1 - 0 Ajax

Slika
Najboljši strelec Ajaxa v pripravah!


Slika
DUTCH SUPER CUP; 23.8.'16

De Topper Derby, že na začetku sezone, v nizozemskem superpokalu! Pred tekmo se je oglasil tudi Edgar Davids, ki je povedal koliko ta tekma pomeni obojnim navijačom ter se obrnil v preteklost, ko je na derbiju igral tudi on. Uporabljam taktiko, ki sem jo imel v Kopru torej 4-2-2-2. Začetna enajsterica: Cillessen; Van Rhijn, Dominguez, Veltman (c), Reidewald; Gudelj, Ortigoza; Schöne, Sinkgraven; Živković, Remy. Kot se spodobi za Ajax smo celotno tekmo prevladovali, potisnili PSV globoko na svojo polovico skozi vso tekmo a nas je rdeč karton Nemanja Gudelja žal zmedel in nismo uspeli zadeti drugega gola zato se je tekma odločala po enajstmetrovkah v katerih smo bili zmagovalci. Prva lovorika pri Ajaxu torej ..

Slika

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: [FM2016] aLeen27 - Pot v x .. [zgodba/komentarji]

#9

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 14. Nov 2015 12:51

Kaj pa svojega golgeterja iz Bonifike ne boš pripeljal? :mrgreen: :mrgreen: Jk, napovedujem dokaj gladko osvojitev Eredivisie in vsaj osmino finala LP. :gor:

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM2016] aLeen27 - Pot v x .. [zgodba/komentarji]

#10

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 14. Nov 2015 21:18

Slika
Slika

JONG AJAX DO VISOKE ZMAGE

Andries Ulderink, mi je predstavil povzetek tekme proti Leopoldsburgu in me presenetil z višino rezultata. Zmagali smo namreč z kar 8-1!

ODŠLA NA POSOJO

Damon Mirani (20 let, vratar) je odšel na posojo v Almere City, Frenkie de Jong (18 let, vezist) pa v Heracles

30.7.'16

V AJAXU TUDI MALCOM!

Eden največjih talentov iz Brazilije, natančneje iz Corinthiansa je okrepil Ajax! To je Malcom, ki nas bo v 48-mesecih stal okrog 17.000.000€. Tudi on je tako kot Sisto odšel na izobraževanje jezika, da se adaptira v okolje kar se da hitro.

Slika

2.8.'16

POŠKODOVAL SE JE BRAAFHEID

Na treningu se je huje poškodoval Edson Braafheid, ki bo zaradi poškodbe kolena odsoten pol leta.


5.8.'16

PRIČAKOVANJA V SEZONI 2016/17

Uprava mi je predstavila svoja pričakovanja za novo sezono. Transfer budget na dan 5.8.'16 znaša 6.620.000€, wage budget pa 658.000€ na teden. Pričakovanja po tekmovanjih:

Liga prvakov: ni pričakovanj, lahko obstanemo tudi v skupini
Eredivisie: zmaga
Dutch cup: zmaga

11.8.'16

MURIĆ IN OWUSU NA POSOJI

Leeroy Owusu (18 let, DR) in Robert Murić (20 let, AMR) sta odšla na posoji v sc Heerenveen oziroma Lokeren

Slika

13.8.'16

DO ZMAGE TUDI U19

Ekipa Ajaxa do 19 let je premagala Groningen U19 z rezultatom 0-3.

21.8.'16

ODMOR ZA SISTA

Po zmagi nad Utrehtom sem se odločil, da Sista pošljem na enotedenski odmor. Razlog je utrujenost kajti Sisto je med poletnim odmorom igral na olimpijskih igrah za mlade.

Slika

24.8.'16

DEVETNAJST REPREZETANTOV IN ŽREB ZA DUTCH CUP

Ajax ima 19 vpoklicanih reprezetantov! Pa poglejmo katere:

Nizozemska u19: Sherel Floranus, Carel Eiting, Matthijs de Ligt, Jeffrey de Lange, Connor Blöte
Srbija u19: Dragisa Gudelj
Belgija u21: Nathan Leyder
Nizozemska u21: Richairo Živković, Kenny Tete, Abdelhak Nouri, Donny van de Beek
Francija: Loic Remy
Nizozemska: Jasper Cillessen, Jairo Riedwald, Paul Verhaegh
Srbija: Nemanja Gudelj
Portugalska: Alfonso Figueiredo
Južna Afrika: Thulani Serero
Paragvaj: Nestor Ortigoza

V žrebu za Dutch Cup smo v drugem krogu dobili Spakenburg.

Slika

25.8.'16

Žreb za Ligo prvakov nam je prinesel naslednjo skupino: Benfica, Juventus, Young Boys. Sam sem mnenja, da gre za skupino v kateri bi se morali uvrstiti v naslednji krog tekmovanja.

Slika
Kandidati za končno zmago v skupini

26.8.'16

LIEGON ODHAJA

Ruben Ligeon je podpisal pogodbo za FC Utrecht, ki je zanj plačal 450.000€.

17.9.'16

ŽIVKOVIĆ POŠKODOVAN

Richairo Živković, se je na tekmi proti ADO Den Haagu lažje poškodoval in bo odsoten en teden.

Slika
Lažja poškodba glave ..

22.9.'16

DVA DEBITANTA IN NOV NASPROTNIK

Na pokalni tekmi proti Spakenburgu, ki smo jo dobili z 4-0 sta debitirala Matthijs de Ligt in Rayan El Azrak. V naslednjem krogu bomo igrali proti AFC-ju

23.9.'16

NOV REKORD

Padel je prvi rekord pod mojim vodstvom - šest tekem zapored nismo prejeli zadetka kar je nov Ajaxov rekord.

29.9.'16

ŠTIRJE OPOZORJENI

Po visokem porazu proti Benfici sem ustno opozoril Jaspera Cillessena, Jaira Riedewalda, Afonsa Figueireda in Joëla Veltmana.

Slika
Tudi kapetan Veltman odigral zelo slabo ..

30.9.'16

SEDEM ČLANSKIH REPREZETANTOV

Nizozemska: Jasper Cillessen, Jairo Riedewald, Ricardo van Rhijn
Srbija: Nemanja Gudelj
Danska: Pione Sisto, Lucas Andersen
Portugalska: Afonso Figueiredo

Slika
Z dobrimi igrami do reprezetance - Lucas Andersen


Slika
EREDIVISIE

Dobro, ampak lahko mi to boljše speljemo. Dobro, vidi se, da so morali igralci iz taktike 4-1-2-2-1 preklopiti na 4-2-2-2, z neko drugačno filozofijo. Na nekaterih tekmah se je izkazalo, da smo na pravi poti sploh na zadnji proti Willemu. Večino tekem smo sicer prevladovali a to še ni bilo to. Izredno všeč mi je tudi izjemna ambicioznost igralcev, ki tudi sami hočejo zmeraj več. Za Eredivisie me ne skrbi letos, bolj imam druge skrbi ..

Slika
Slika
Slika


Slika
LIGA PRVAKOV

... to so te druge skrbi. Nekako smo v krču. Če sem prej dejal, da v ligi prevladujemo na vsaki tekmi je v Ligi prvakov popolnoma drugače. Ob žrebu sem napisal, da pričakujem uvrstitev v osmino finala a sedaj moramo narediti vse, da si izborimo tretje mesto in sezono v Evropi reševati preko League Europa.

Slika
Slika
Slika


Slika
DUTCH CUP

Odigrana samo ena tekma proti Spakenburgu, zmaga z 4-0. Gremo naprej do finala.

Slika
Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM2016] aLeen27 - Pot v x .. [zgodba/komentarji]

#11

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 15. Nov 2015 14:21

Slika
Slika

26.10.'16

AJAX PROTI SPARTI V ČETRTEM KROGU NIZOZEMSKEGA POKALA!

AFC Ajax bo v četrtem krogu nizozemskega pokala igral proti Sparti Rotterdam! Tekma se bo odigrala na Het Kasteelu, 14.12.2016. Sparta je v prejšnjem krogu nizozemskega pokala izločila Heerenveen!

Slika

16.11.'16

GUDELJ SE JE POŠKODOVAL!

Na zadnji reprezetančni akciji se je poškodoval Nemanja Gudelj, ki bo tako odsoten en teden.

Slika

20.11.'16

REIDEWALD BO ODSOTEN EN MESEC!

Da na treningih ni popuščanja dokazuje tudi to, da se je na treningu letos poškodoval že tretji igralec. To je sedaj postal Jairo Riedewald, ki bo odosten en mesec.

23.11.'16

KONEC EVROPSKE POTI ŽE TEKMO PRED ZADNJIM KROGOM

AFC Ajax zaključuje evropska tekmovanja v sezoni 16/17 s porazom proti Juventusu z 4-0. Preostane nam le še tekma proti Benfici, ki pa šteje le za ugled..

Slika
Juventus ponižal AFC Ajax ..

25.11.'16

JONG AJAX SPET ZMAGAL

Tokrat proti NAC Bredi z 1-3. Jong Ajax po 16ih tekmah v Jupiler League (2. nizozemska liga) zasedajo peto mesto s 27 točkami, vodilni strelec lige pa je prav naš napadalec Queensy Menig.

26.11.'16

ZMAGA TUDI ZA U19

Ekipa Ajaxa U19, ki v svoji ligi zaseda prvo mesto je zmagala proti FC Utrecht u19 z 2-1.

29.11.'16

SISTO KONČAL UČENJE OSNOV ...

... Nizozemskega jezika! Sisto je pokazal veliko volje pri učenju osnov jezika, sedaj pa bo poslan na naprednejše izobraževanje jezika.

30.11.'16

SISTO POŠKODOVAN

Na včerajšnji tekmi proti Benfici se je poškodoval Pione Sisto. Poškodoval si je ramo in bo odsoten 2 meseca.

Slika

15.12.'16

V ČETRTFINALU POKALA PROTI ...

... Willem II. Ugoden žreb.

Slika
EREDIVISIE

Pa je končan prvi del sezone katerega smo odigrali suvereno in imamo tako devet točk prednosti pred drugouvrščenim Feyenoordom. Odigrali smo dobro z izjemo dveh tekem: proti SC Cambuur kjer smo zaostajali z 2-0 pa smo se nato v zadnjih minutah rešili in iztržili remi ter proti NEC-u proti kateremu smo izgubili. Sicer nezasluženo ampak tudi to je nogomet. Do konca sezone je še šestnajst tekem in devet točk prednosti bi moralo zadostovati, da osvojimo prvenstvo ob predpostavki, da se nam še zgodi kakšen kiks ali dva.

Slika
Slika
Slika

LIGA PRVAKOV

Kaj reči? Popolno razočaranje, drugo leto moramo biti boljši. Če na šestih tekmah osvojiš le eno zmago pa imaš v skupini Benfico in Young Boyse, ki so realno premagljivi .. Škoda, zapravili smo lepo možnost za vsaj preboj v League Europa, ki je tekmovanje, ki bi ga morda lahko celo osvojili.

Slika
Slika

DUTCH CUP

Še eno razočaranje predvsem na tekmi proti Sparti, kjer smo se rešili po podaljških. Ampak dobro, to je specifično tekmovanje. Še zmeraj smo v igri tako, da nisem povsem nezadovoljen.

Slika
Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM2016] aLeen27 - Pot v x .. [zgodba/komentarji]

#12

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 21. Nov 2015 10:38

Slika
Slika

30.12.'16

DUH POSTAL "MANAGER OF THE YEAR"

Postal najboljši trener leta v Sloveniji za vodenje FC Kopra!

5.1.'17

ODHODI ..

Ajaxov vezist, Nemanja Gudelj, ki je na Amsterdam Areni preživel dve sezoni ter odigral 42 tekem v katerih je trikrat zadel in šestkrat podal odhaja v Liverpool, ki je zanj plačal 15.000.000€!
Odhaja pa tudi Arkadisz Milik, ki gre v Bologno, ki je zanj plačala 1.600.000€. Milik je v dresu Ajaxa odigral 20 tekem in petkrat zadel.
Na posojo v Lokeren oziroma AA Gent pa se selita Nathan Leyder in Abdelhak Nouri.
Še en odhod sklenjen .. Matthijs de Ligt, ki je po trenerjevih ocenah eden največjih potencialov za prihodnost je odšel na posojo v FC Dordrecht!
Odhodom na današnji dan očitno ni videti konca. Spet je v igri Bologna. Tokrat tja odhaja Nick Viergever, ki je odšel za 2.300.000€

6.1.'17

ČISTKA V AJAXU SE NADALJUJE

Sedmi odhod v dveh dneh! Tokrat je iz Ajaxa odšel Thulani Serero katerega je za 3.000.000€ v svoje vrste vzel Hoffenheim.
In imamo osmega! Amin Younes, ki ni dobil prave priložnosti (v dveh sezonah je odigral le 9 tekem) odhaja v Lech za 2.700.000€!
Tokrat potrjena prihod in odhod. Začnimo pri prihodu: po letošnji sezoni prihaja Giuseppe Rossi, ki mu poteče pogodba s Fiorentino. Na posojo v PEC Zwolle pa odhaja Dejan Meleg.

7.1.'17

ŠE DESETI ODHOD

Aschraf el Mahdioui, ni v načrtih trenerja zato je odšel v nov klub - Manisaspor, ki je zanj odštel skromnih 60.000€.

8.1.'17

ODHAJA TUDI BRAAFHEID

Edson Braafheid, za katerega nimam niti približno pojma kaj dela v Ajaxu, končno odhaja. V Brighton za 130.000€!

ODIGRANA TEKMA PROTI CRVENI ZVEZDI, ODHAJA DOMINGUEZ

Danes smo odigrali lažjo prijateljsko tekmo proti Crveni Zvezdi, ki smo jo dobili z 5:1 (Živković, Sanogo, Malcom, Remy 2x). Odhaja pa Alvaro Dominguez, ki se za 5.500.000€ seli v Watford.

Slika
Najbolj "boli" odhod Gudlja

11.1.'17

JONATHAN SLIVA OKREPIL AJAX!

Eden največjih talentov, ki trenutno prihajajo iz Argentine, 22-letni Jonathan Silva je okrepil Ajax za 14.250.000€. Ajax je 3.500.000€ nakazal takoj, preostanek denarja bo Sporting dobil v naslednjih štirih letih.

12.1.'17

DANKERLUI PREKINIL POGODBO, PODPISAL STOJANOVIĆ

Ajax in Damil Dankerlui sta prekinila pogodbo. Je pa danes za Ajax podpisal 21-letni Petar Stojanović, ki velja za enega največjih upov na Balkanu.

Slika
IZ Maribora v Ajax!

14.1.'17

DE LANGE V ALMERE CITY

Naslednik Jaspera Cillessena odhaja na posojo v Almere City, kjer mu bo zagotovljeno redno branjenje.

22.1.'17

TETE V BOURNEMOUTH

Kenny Tete odhaja v Anglijo. Bourenemouth je zanj plačal 1.000.000€.

Slika

25.1.'17

DUH: NE KRŠIMO PRAVIL; TEN HAG: AJAX GA NAJ ODPUSTI!

Po zmagi nad Utrechtom je veliko prahu povzorčila poškodba Rens van Eijdena, ki bo odsoten 2 meseca. Trener Utrechta Ten Hag me je obtožil "nasilnega" nogometa jaz sem mu odgovoril:"To me je nasmejalo. Zakaj za vraga mi bo kdo govoril kako naj vodim svoje moštvo, ki je mimogrede najboljše v državi?! Ne kršimo nobenih pravil, poškodbe se v nogometu enostavno dogajajo!" Medijski ping-pong je nato nadaljeval Ten Hag, ki je dejal:"Naj ga Ajax kar odpusti, če nebo spremenil stila igre." Hja, nekdo ni prenesel poraza ..

31.1.'17

LUCAS SILVA IZ REALA V AJAX!

Ajax je potrdil novo okrepitev. Tokrat gre za 23-letnega vezista iz Brazilije, ki je prišel iz Reala! Zanj smo plačali 6.500.000€!

Slika

2.2.'17

V POLFINALU PROTI TWENTEJU

Izžrebani so bili polfinalni pari nizozemskega pokala. V polfinalu bomo videli dvoboj Ajaxa in Twenteja. Ajax ima v svoji vitrini 18 naslovov tega pokala, Twente pa le tri. Le katera ekipa bo bolj uspešna v lovu na nov naslov?!

11.2.'17

FIGUEIREDO IN MALCOM POŠKODOVANA

Na tekmi proti sc Heerenveenu sta se poškodovala Figueiredo in Malcom, ki bosta odsotna en mesec..

5.3.'17

NAJPREJ TEN HAG, SEDAJ VAN DEN HAM

Imam probleme z nasprotnimi trenerji izgleda. Tokrat z Van den Hamom s katerim sem v izjemno slabih odnosih, sedaj se niti rokovala nisma. Medijem sem dejal, da nimam interesa poboljšati odnosa z nekom, ki ne premore niti toliko profesionalizma, da bi ponudil roko. No, on pa je postregel z izgovorom, da sem izginil preden bi se to moralo zgoditi. Ups! :D

12.3.'17

EL AZRAK IN VOS DO PRVENCA!

Rayan El Azrak in Robin Vos, sta debitirala v Eredivisie in že na prvi tekmi proti FC Emmnu zadela!

Slika

17.3.'17

15 REPREZETANTOV

Slika


29.3.'17

FINALE POKALA

Po zmagi nad Twentejem smo se uvrstili v finale pokala kjer bomo igrali proti 11-kratnemu prvaku Feyenoordu.

1.4.'17

PRVAKI!

Feyenoord, drugouvrščeno moštvo Eredivisie je le remiziral proti Heerenveenu in tako smo postali prvaki že po 29 odigranih tekmah ..

Slika

16.4.'17

AJAXOVA ŠOLA ZA ZMAGO

Ob zmagi na derbiju proti PSV-ju sta zadela dva igralca iz naše šole. Justin Kluivert in Robin Vos. Naj se nadaljuje v takšnem stilu ..

Slika
Justin po očetovih stopinjah?


Slika
KONEC SEZONE - AJAX PRVAK!

Končala se je še ena sezona Eredivisie - zmagovalec spet Ajax. Sezona v kateri smo blesteli se je končala s tekmama v katerih je igralo kar sedem mladincov kateri so pokazali, da v prihodnosti lahko računam na njih. Po sezoni se spet pojavljajo špekulacije koga bom vodil v naslednji sezoni. Govori se o Valenciji, Arsenalu in Cityu a jaz bom ostal v Ajaxu, to je definitivno. Nočem biti "one season stand manager." :D Glavna naloga za naslenednjo sezono: obdržati vse najboljše igralce in kreniti na nekaj več..


Slika
Slika
Slika


Slika
PRVAKI TUDI V DUTCH CUPU

Nasplošno gledano nepomemben pokal, v katerem smo se mučili a na koncu ga tudi dobili. Z dvema zadetoma Lucasa Andersena v finalu ..

Slika
Slika

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM2016] aLeen27 - Pot v x .. [zgodba/komentarji]

#13

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 21. Nov 2015 12:57

Slika

KOPER, AJAX, LIVERPOOL!

Ponavadi vsak začne Football Manager z vodenjem svojega najljubšega kluba. Tudi jaz sem vedno a tokrat ni bilo tako. Odšel sem v Koper, ki mi je eden najbolj antipatičnih klubov in nato ob velikih špekulacijah skorajda prevzel Liverpool, ki mi ni dal ponudbe in odšel v Ajax. Tam sem preživel eno sezono, ki ni bila bleščeča - ja še zmeraj me muči zadnje mesto v Ligi prvakov. Sedaj pa sem končno dobil ponudbo, ki je ne morem zavrniti. Ponudbo kluba, ki ga imam nekako najraje zraven Maribora. Želi me Liverpool in ponudbo sem sprejel.. Zraven sem vzel pomočnika trenerja Tonny-ja Bruins Slot-a, ki bo moj pomočnik tudi pri Liverpoolu, Dennisa Bergkampa, ki bo treniral napadalce in človeka, ki bo bdel nad razvojem mladih Wim-a Jonk-a. Izključen ni niti prihod kakšnega izmed igralcov. Cilji? Popeljat Liverpool tam kjer mu je mesto. Na vrhu! (Rockahh, bo sedaj imel pripombo in bo rekel, da spadamo na vrh Championshipa. Da rešimo zmedo naj povem, da spadamo na vrh Premier League). :D

V naslednjem reportu bom opisal stanje v ekipi ter način igranja, ki bo isti kot pri Kopru in Ajaxu!

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: [FM2016] aLeen27 - Pot v x .. [zgodba/komentarji]

#14

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 21. Nov 2015 15:44

aLeen27 napisal/-a:Cilji? Popeljat Liverpool tam kjer mu je mesto. Na vrhu! (Rockahh, bo sedaj imel pripombo in bo rekel, da spadamo na vrh Championshipa. Da rešimo zmedo naj povem, da spadamo na vrh Premier League). :D!
Haha, na vrh Premier Lige spada samo en klub in vsem nam je jasno, kateri. :D Drugače pa srečno, nimam nič proti, če je v tvojem sejvu Liverpool prvi. :P

Smile
Prispevkov: 361
Pridružen: 26. Dec 2011 15:07
Klub: Maribor
Kraj: Mlače

Re: [FM2016] aLeen27 - Pot v x .. [zgodba/komentarji]

#15

Odgovor Napisal/-a Smile » 21. Nov 2015 16:30

Rockahh napisal/-a:
aLeen27 napisal/-a:Cilji? Popeljat Liverpool tam kjer mu je mesto. Na vrhu! (Rockahh, bo sedaj imel pripombo in bo rekel, da spadamo na vrh Championshipa. Da rešimo zmedo naj povem, da spadamo na vrh Premier League). :D!
Haha, na vrh Premier Lige spada samo en klub in vsem nam je jasno, kateri. :D Drugače pa srečno, nimam nič proti, če je v tvojem sejvu Liverpool prvi. :P
City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, City, :cast: :cast: :cast: :kanta: :kup:

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM2016] aLeen27 - Pot v x .. [zgodba/komentarji]

#16

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 26. Nov 2015 08:57

Slika

PRIČAKOVANJA

Uprava mi je predstavila svoja pričkovanja za katere mi je namenila kar 102.000.000€ za nove nakupe!

LEAGUE EUROPA:

Ni pričakovanj, da se uvrstimo v nadaljno fazo tekmovanja - začnemo v skupini

PREMIER LEAGUE:

Želijo le uvrstitev v League Europa.

FA Cup:

Polfinale

Capital One Cup:

Ta pokal baje ni pomemben zato lahko izpademo že po prvi tekmi ..

Moja pričakovanja pa so nekoliko višja. V Liverpool nisem prišel za to, da bi le sodeloval v tekmovanjih pač pa da jih zmagujem!

Slika
Zmagati vsaj Capital One Cup

EKIPA:

vratarji: Vratarsko zasedbo sestavlajo Simon Mignolet, Jack Butland in Daniel Ward. Slednji bo zagotovo tretji vratar. Prva dva se bosta za mesto v prvi enajsterici borila na pripravljalnih tekmah.

Branilci: Desni bočni položaj bo zagotovo zavzel Nathaniel Clyne, štoperski dvojec bosta vsaj od začetka Sakho in Škrtel. Iščemo igralca za levi bok ..

Vezisti: Vezna vrsta nam je najmočnejši del ekipe. Coutinho, Emre Can, Nemanja Gudelj, Jack Wilshire, Firmino .. Morda prihaja le kakšen winger.

Napad: Marković, Ings, Balotelli in Sturridge. Ings odhaja. Zagotovo prihaja en napadalec.

Slika
Od njega pričakujem zeeelo veliko

TAKTIKA:

Igrali bomo po sistemu 4-4-2 z dvema wingerjema na položaju AML in AMR. Taktika je narejena Counter - Fluid. Želimo obdržati čimveč posesti in bili zelo disciplinirani. Način podajanja ni točno določen, tako da taktika ni direktna in ni niti tista tika-taka z kratkimi podajami. Čimbolj enostavno, podajamo prostemu igralcu in skušamo žogo čimprej spraviti v nasprotnikov gol. Za to potrebujemo hitre bočne in krilne igralce, ki vedo spraviti uporaben predložek. Kar se tiče vezistov: ball winning midfielder in AP- Attack. BMW, ves čas ostaja zadaj in ima nalogo razbijati napade in prav ta igralec je vsaj zame eden najpomembnejših v tej taktiki. AP zadolžen za uporabne žoge napadalcom, da zabijajo.

Slika

PRIPRAVE:

Odigrali smo pet pripravljalnih tekem katere smo oddelali odlično, točno tako kot sem si zamislil. Glede na to, da je to del sezone, ki je nekako najnapornejši zaradi treningov smo bili na vseh tekmah dominantni, tekaško zelo razpoloženi. Izjemno dobri obeti za Premier League. V oči bode le poškodba Sturridgeja, ki bo odsoten do oktobra.

Slika

TRANSFERJI:

Slika

PREMIER LEAGUE:

V Premier League smo vstopili silovito. Na prvih treh tekmah igrali odlično, premagali celo Manchester United (katerega vodi Carlo Ancelotti). Četrta tekma bi znala biti prelomna. Odigrali smo izjemno slabo proti Arsenalu in povsem zasluženo izgubili s 4-0. Potrebno je bilo pokazati avtoriteto zato je bilo kar 8 igralcev kaznovanih z odvzemom eno tedenske plače kar so sprejeli zelo dobro. Kaznovani igralci so: Emre Can, Phillippe Coutinho, Roberto Firmino, Pione Sisto, Jack Wilshere, Afonso Figueiredo, Riechedly Bazoer in Martin Škrtel. Se pa je pokazalo na tej tekmi nekaj nujnega: potrebujemo centralnega branilca! Kasneje smo še na dveh tekmah imeli neke težave nato pa začeli igrati kot se spodobi. Naslednje tri tekme ključne za sezono? Igramo namreč proti Tottenhamu, Manchester Cityu in Chelseaju.

Slika
Slika
Slika

CAPITAL ONE CUP:

Odigrali smo dve tekmi proti Brightonu in Wolvesom, obe so igrali igralci, ki ne dobijo priložnosti. Navdušila Ibe na levem boku in Antonio Rüdiger na DC.

Slika

LEAGUE EUROPA:

League Europa smo začeli super in dokazali, da smo najboljša ekipa v skupini. Morda je manjše presenečenje le Maribor, ki je drugi v skupini! Načrt: cilj je premagat Besiktas in pomagati Mariboru, da pride ven iz grupe.

Slika
Slika
Slika

Slika
BRAZILIJA:

Dobil sem en prečudovit klic, klic najboljše reprezetance na svetu. To je Brazilija katero sem prevzel in takoj smo odigrali tekmo proti Argentini katero smo dobili po strelanju enajstmetrovk. Drugi zbor je bil za kvalifikacije za SP2018 s tekmama proti Urugvaju (s katerim sem bil v pogovorih v lanski sezoni) in Bolivijo. Igralci za ta zbor:

VRATARJI: Diego Alves, Alisson, Marcelo Grohe
BRANILCI: Danilo, Jemerson, Thiago Silva, Alex Sandro, Jorge, Doria, Mario Fernandes, David Luiz
VEZISTI: Fernandinho, Rafinha, Douglas Costa, Neymar, Jorge, Elias, Willian, Roberto Firmino, Oscar, Phillippe Coutinho
NAPADALCI: Malcom, Gabriel Barbosa, Bernard

MENJAVE ZARADI POŠKODB:

Po tekmi z Urugvajem se je zgodila naslednja menjava Thiago Silva (branilec) - Felipe Anderson (vezist). Branilca nisem vpoklical zaradi tega, ker so trije centralni dovolj za (slabo) Bolivijo.

TEKMI:

Glavni cilj je bil dosežen: uvrstili smo se na svetovno prvenstvo. Obe tekmi smo odigrali zelo dobro, nasprotnika kar nadigravali. Imamo fantastično ekipo s katero bi lahko osvojili SP2018.

Tudi ostale tekme sme odigral z nekako isto ekipo in premagal Venezuelo ter Kolumbijo z rezultatom 3-2, Japonsko na prijateljski tekmi pa "le" z 1-0.

Izpostaviti gre tudi, da ko sem prevzel Brazilijo smo bili šesti, sedaj smo prvi na svetovni FIFA lestvici!

Slika
BREZ PORAZA PRED SVETOVNIM PRVENSTVOM IN PRVI NA LESTVICI FIFE!

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti