[FM 2016] Drava Ptuj - jazek77 (zgodba)

Odgovori
Uporabniški avatar
jazek77
Prispevkov: 85
Pridružen: 18. Nov 2012 09:21

[FM 2016] Drava Ptuj - jazek77 (zgodba)

#1

Odgovor Napisal/-a jazek77 » 04. Nov 2015 20:25

20. junij 2015
Krajnc je novi trener NK Drava Ptuj !


Vodstvo Nogometnega kluba Drava Ptuj je danes predstavilo Julijana Krajnca kot novega trenerja kluba.
Krajnc je dejal da je zelo vesel da bo lahko svoje trenerske sposobnosti razvijal na Mestnem stadionu na Ptuju in da so navijači "Kurentov" prepričani da bo naredil razliko v klubu.

Prav tako se je vodstvo zahvalilo staremu trenerju Francu Fridlu za dobro delo v klubu, saj jih je pripeljal nazaj v drugo ligo.

Predstavitev kluba


Slika


NK Drava Ptuj je polprofesionalen klub ustanovljen leta 1933. Trenutno igrajo v Slovenski drugi ligi, kjer so si mesto zagotovili v lanski sezoni, ko so si izborili napredovanje iz Slovenske tretje lige sever.
Kurenti kot je tudi vzdevek nogometašev Drave seveda prihajajo iz najstarejšega mesta v Sloveniji Ptuja, ki leži na vzhodu države. Njihovi največji rivali pa so nogometaši Aluminija iz Kidričevega ki leži le slabih 10 kilometrov od Ptuja.

Klub igra domače tekme na Mestnem stadionu ki lahko sprejme 4000 navijačev, ampak je na navadnih tekmah prostora le za 2207 gledalcev, saj je toliko tudi sedežev. Mestni stadion je bil zgrajen leta 1955 in obnovljen leta 2005, trenutno pa je v občinski lasti. Tako pogoji za trening kot pogoji za mlade nogometaše so podpovprečni.

Slika

Če se boste okoli pusta potikali po Ptuju, jih boste zagotovo videli.


21. junij 2015
Tiskovna konferenca ob predstavitvi


V: Tukaj sedite kot nov trener NK Drave, kot njihov velik navijač je to zagotovo izpolnitev vaših sanj?
O: Zagotovo. Nemorem se nehati smejati, res krasen občutek.

V: Se vaše ambicije v klubu ujemajo z predsednikovimi?
O: Absolutno. Ne dvomim da je v interesu predsednika le najboljše za klub in navijači imajo srečo da klub vodi tako ambicijozen um.

V: So pričakovanja predsednika (zgornja polovica lestvice) pošten in uresničerljiv cilj?
O: Vesel sem z smerjo v katero gremo. Vsi v klubu hočejo biti le najboljši kot so lahko, tako tudi jaz.

V: V trenerski svet ste stopili pri le dvajsetih letih. Nekateri kritiki pravijo da boste težko uveljavili avtoriteto v slačilnici pri igralcih ki so starejši od vas. Kaj pravite na to?
O: Veliko je primerov kjer so bili mladi trenerji uspešni v nogometu. Nevem zakaj nebi bil še jaz eden izmed teh.

V: Niste nevem kako ugledni človek če smem reči in veliko ljudi je bilo presenečenih da ste bili izbrani za trenerja. Lahko malo poznan trener kot ste vi vodi takšen klub kot je Drava ?
O: Imam se za absolutno primernega za to službo.

V: Prihajate iz bližine Ptuja, ali vam to pomaga pri pridobivanju navijačev na svojo stran?
O: Mislim da mi je to v veliko pomoč. Daje mi nekakšno vez z navijači in lahko gradimo na tem.

V: Novi trenerji ponavadi prinesejo spremembe v klub in nekateri se morda bojijo za službo. Bo veliko sprememb?
O: Vsi bodo imeli priložnost da mi dokažejo da so res vredni da ostanejo v klubu.

V: Franc Fridl je bil priljubljen med mnogimi navijači, ki so zdaj žalostni zaradi njegovega odhoda. Ali lahko dobite na svojo stran dvomljivce in ohranite njihovo podporo, predvsem v tem delu sezone?
O: Zelo sem optimističen glede tega. Če zmagamo nekaj tekem in stvari peljemo v pravo smer, sem prepričan da bodo veseli.

V: NK Drava ima visoke ambicije in vaša zaposlitev je zadnji korak proti temu. Ste prava oseba ki lahko da iskreno obljubo da bo to izpolnil, predvsem v kratkem času?
O: Prepričan sem v svoje trenerske sposobnosti in upam da se lepo ujemajo s tem krasnim klubom.

V: Tako mimogrede če bo kakšen agent bral vaše današnje komentarje, je kakšen del ekipe ki jo želite okrepiti v bližnji prihodnosti?
O: Nisem pripravljen govoriti o kakršnih koli prestopih, zadovoljen sem z trenutno ekipo.

Drava potrdila prihod Miletiča


NK Drava je zaposlila 39-letnega hrvaškega skavta Darko Miletič. Podpisal je enoletno pogodbo po kateri bo služil 180€ na teden.

Slika

Na stadionu ob reki Dravi je zapihal nov veter

Uporabniški avatar
jazek77
Prispevkov: 85
Pridružen: 18. Nov 2012 09:21

Re: [FM 2016] Drava Ptuj - jazek77 (zgodba)

#2

Odgovor Napisal/-a jazek77 » 05. Nov 2015 20:49

26. junij 2015
Bilali v Dravo !


Albanski osrednji branilec Amir Bilali se je pridružil Dravi na posojo do konca sezone.

Bilali se je pridružil Celju leta 2014 pred tem pa je igral za Cremonese, v sezoni 2012/13 pa je bil celo na posoji pri rimskem Laziu.

Slika


Zajc spet na Ptuju


Krilni nogometaš Gorazd Zajc je prestopil v Dravo iz Dogoš brez odškodnine. Zajc ki je pred Dogošami igral za Aluminij je dejal da je vesel prestopa na Ptuj in upa na dober začetek.

Zajc je podpisal dvoletno pogodbo, po kateri mu bodo Ptujčani plačevali 350€ na teden.

K Dravi je prestopil še izkušeni osrednji branilec Janez Aljančič, tudi on brez odškodnine.

Slika


27. junij 2015

Tiskovna konferenca


Danes se je na Mestnem stadionu na Ptuju zgodila tiskovna konferenca po prihodih Gorazda Zajca in Janeza Aljančiča v Dravo. Krajnc je odgovarjal na vprašanja petim novinarjem ki so prišli.

V: Sedite ob novih okrepitvah. Čutite kaj navdušenja in ponosa ob takšnih dnevih?
O: Vesel sem da smo imeli priložnost pripeljati takšna igralca.

V: Katero je po vaše najboljše mesto v ekipi za Zajca?
O: Napadalec.

V: Potem bo to mesto na katerem ga boste uporabljali?
O: Največ bo igral tam, bodo pa prišli časi ko ga bomo potrebovali tudi kje drugje.

V: Verjetno upate da bo Zajc postal velik del uspeha pri Dravi v prihodnosti?
O: Da, Gorazd nas lahko pripelje do uspehov.

V: Se boste morali znebiti nekaterih igralcev da boste naredili prostor za plače za nove igralce?
O: Niti ne, finančna struktura kluba je omogočala nakupa. Nobeden igralec nebo odšel zaradi tega.

V: Kakšen je vaš odnos z Zajcem in zakaj si želi sodelovati z vami?
O: Imam veliko spoštovanje do Gorazda in se veselim dela z njim.

V: Ali ste prepričani da lahko Aljančič prinese tisto kar je potrebno na velikih tekmah?
O: Imam popolno zaupanje da bo Janez dal vse od sebe ko ga bo klub potreboval.

29. junij 2015

Prijateljska tekma

NK Drava Pruj : Iraklis Salonika 1908
13' 0-1 Pavlos Kyriakidis
29' 1-1 Niko Tisaj
40' 2-1 Luka Lavrinc
78' 2-2 Pavlos Kyriakidis

Št. gledalcev: 260


4. julij 2015

Prijateljska tekma

NK Drava Ptuj : Istra 1961
11' 0-1 Damir Zlomislić
48' 0-2 Milan Djurić
72' 0-3 Stefan Nikolič

Št. gledalcev: 213

11. julij 2015

Prijateljska tekma

Kozármisleny SE : NK Drava Ptuj
10' 1-0 Mártin Kiss
43' 2-0 Dániel Toht (pen.)
57' 2-1 Luka Šalamun
84' Janez Aljančič (rk.)

Št. gledalcev: 177

18. julij 2015

Prijateljska tekma

ND Bilje : NK Drava Ptuj
38' 0-1 Gorazd Zajc

Št. gledalcev: 62

Uporabniški avatar
jazek77
Prispevkov: 85
Pridružen: 18. Nov 2012 09:21

Re: [FM 2016] Drava Ptuj - jazek77 (zgodba)

#3

Odgovor Napisal/-a jazek77 » 07. Nov 2015 15:42

27. julij 2015


Prijateljska tekma

NK Drava Ptuj 0 : 0 GFS Panaitolikos


Št. gledalcev: 215

Konec priprav za NK Dravo


Ptujčani so končali priprave na novo sezono. Dosegli so 1 zmago, 2 remija in 2 poraza.
Novi trener Drave ki je prvič vodil kakršno koli ekipo na pripravah je povedal: Zelo sem zadovoljen s pripravami ne glede na rezultate, ki pa tudi niso tako slabi kot izgledajo. Dvakrat smo igrali neodločeno z dvema Grškima prvoligašama, enkrat celo ohranili mrežo nedotaknjeno. Delati bomo morali v napadu in verjamem da se bo napredek videl že na naslednji tekmi tu na Ptuju proti Šenčuru. Vljudno vabim vse naše navijače da nam pomagajo graditi pot proti Prvi ligi.

Liga


Začetek je bil zelo spodbuden, no po drugi tekmi pa se je vse ustavilo. Na naslednjih 4 tekmah nismo zabili niti gola in po porazu proti Radomljam me je vodstvo poklicalo na zagovor. Obljubil sem jim dober rezultat na tekmi proti Tolminu. Po prvem polčasu smo vodili in vse je kazalo da se bom izmazal, no v drugem polčasu pa spet razpad sistema in po osmih tekmah sem že bivši trener Drave.

Slika

Slika


Zdaj se začenja iskanje novega kluba in upam da tudi več uspeha z njim.

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2016] Drava Ptuj - jazek77 (zgodba)

#4

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 07. Nov 2015 19:00

Ti tudi odpuščen? Welcome to the club. 8-)

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: [FM 2016] Drava Ptuj - jazek77 (zgodba)

#5

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 07. Nov 2015 20:25

Aj jebemo, škoda. Sem upal na dolgo in uspešno zgodbo. Jebiga, gremo dalje. :D Boš začel novo zgodbo ali boš v tem sejvu skušal najti drugi klub?

Uporabniški avatar
jazek77
Prispevkov: 85
Pridružen: 18. Nov 2012 09:21

Re: [FM 2016] Drava Ptuj - jazek77 (zgodba)

#6

Odgovor Napisal/-a jazek77 » 08. Nov 2015 08:00

Sem že našel nov klub, popoldne sledi nadaljevanje zgodbe.

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: [FM 2016] Drava Ptuj - jazek77 (zgodba)

#7

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 14. Nov 2015 12:18

Kdaj bo nadaljevanje? :p

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov