Slovenski ligaški sistem

Novice, vprašanje in ostalo povezano s vsemi "letnicami" FM
Odgovori
Uporabniški avatar
G2K
Prispevkov: 114
Pridružen: 29. Apr 2012 23:13
Klub: FC Santa Claus

Slovenski ligaški sistem

#1

Odgovor Napisal/-a G2K » 23. Feb 2013 11:57

Mene pa zanima, če mi lahko kdo natančno opiše naš nogometni ligaški sistem - kam in koliko ekip izpade v regionalne lige ipd. Delam namreč na razširitvi za slovenske nižje lige.

Trenutno mi je znano tole:

1. SNL (1 izpade + 1 v dodatne kvalifikacije)
2. SNL (izpadejo 2 ekipi)

3. SNL Zahod (1 napreduje - koliko jih izpade? 2?)
3. SNL Vzhod (="=)

Od tu naprej mi ni preveč jasno. Seznanjen sem z MNZ ligami, a ne vem kakšen je pretok ekip (katere spadajo pod 4., 5. in 6. ligo.

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Slovenski ligaški sistem

#2

Odgovor Napisal/-a Golman » 23. Feb 2013 12:57

Bom usmeril Viator&Vektorja, mislim, da je njemu precej bolj znano. Bi te pa prosil za ta dodatek, da ga deliš še z nami, če boš želel ;)
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Uporabniški avatar
G2K
Prispevkov: 114
Pridružen: 29. Apr 2012 23:13
Klub: FC Santa Claus

Re: Slovenski ligaški sistem

#3

Odgovor Napisal/-a G2K » 23. Feb 2013 13:36

Seveda, bom delil, ko končam. Me čaka sicer še kar dosti dela. :)

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Slovenski ligaški sistem

#4

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 23. Feb 2013 15:54

Ja, iz (vsake) 3.SNL dva kluba avtomatsko izpadeta, trije pa napredujejo.
Zahod: primorska, gorenjska, ljubljanska
Vzhod: štajerska, pomurska, ptuj (prvak igra kvalifikacije z drugouvrščenima ekipama štajerske in pomurske)
potem pa je odvisno od tega kam sodita izpadla drugoligaša, bom dal primer.
iz 2.SNL izpadeta dva zahodna kluba -> iz 3.SNL zahod izpadeta še dva, torej štirje (v tem primeru na vzhodu dva)
iz 2.SNL izpade en zahodni klub -> iz 3.SNL izpade še en, torej trije (na vzhodu tudi trije)
iz 2.SNL ne izpade noben zahodni klub -> iz 3.SNL izpadeta zgolj dva (na vzhodu štirje)

Iz šestih naštetih regionalnih lig napreduje šest klubov. Koliko jih izpade je tudi tu odvisno od višjih lig in od tega koliko jih napreduje iz nižje lige.
Štajerska: iz nižjih lig (MNZ MB in MNZ CE) napredujeta dva kluba, izpade en do pet klubov
Pomurksa: iz nižjih lig (MNZ MS in MNZ LE) napredujeta dva kluba, izpade en do pet klubov
Primorska: ni nižjih lig
Ljubljanska: iz nižje lige (MNZ LJ) napreduje le en klub, izpade en do štiri klubov
Gorenjska: iz nižje lige (druga gorenjska) napreduje mislimda le en klub, izpade en do štiri klubov
Ptuj: liga je letos nova in ne vem koliko klubov napreduje iz lige MNZ PT, ugibam dva, potem izpade en do pet klubov

V ljubljanski in gorenjski ligi lahko pride do primera, ko vanjo iz 3.SNL zahod ne izpade noben klub. Ker prvak napreduje, zadnji pa avtomatsko izpade, potem ob edinem novincu iz MNZ lige ostane še eno mesto prosto. V tem primeru napreduje še drugouvrščeni iz MNZ lige.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Uporabniški avatar
G2K
Prispevkov: 114
Pridružen: 29. Apr 2012 23:13
Klub: FC Santa Claus

Re: Slovenski ligaški sistem

#5

Odgovor Napisal/-a G2K » 26. Feb 2013 10:30

Hvala ti za tole! Seveda pa je Editor zaenkrat še preveč preprost, da bi lahko integriral tako zakompliciran sistem. Sem se pa kar približal realnosti. Trenutno imam takšen sistem, povejte, če je ustrezen in če še kaj popravim:

3. SNL Z (1 napreduje, 3 izpadejo)
3. SNL V (1 napreduje, 3 izpadejo)

EPNL (1 napreduje)
1. Gorenjska Liga (1 napreduje, 1 izpade)
RLL (1 napreduje, 1 izpade)
Štajerska Liga (1 napreduje, 3 izpadejo)
PNL (1 napreduje, 4 izpadejo)
Superliga Ptuj (1 napreduje, 2 izpadeta)

Celje (1 napreduje v ŠNL)
Maribor (2 napredujeta v ŠNL)
Pomurje (2 napredujeta v PNL)
Lendava (2 napredujeta v PNL)
MNZ LJ (1 napreduje v RLL)
2. Gorenjska Liga (1 napreduje v 1. GL)
MNZ Ptuj (1 napreduje v Superligo)

Zaenkrat zaradi pomanjkanja ekip nisem aktiviral 6. lige (Ptuj 2. razred in 2. MB liga).

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Slovenski ligaški sistem

#6

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 02. Mar 2013 14:57

Kul, edino na ptuju se ti ne izide, iz Superlige izpadeta dva, iz MNZ lige pa pride en. :?:
Pa v MS in Lendavi pomoje (če ni nekih posebnosti) napreduje samo prvak.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Uporabniški avatar
G2K
Prispevkov: 114
Pridružen: 29. Apr 2012 23:13
Klub: FC Santa Claus

Re: Slovenski ligaški sistem

#7

Odgovor Napisal/-a G2K » 02. Mar 2013 15:21

Ja, pri Ptuju sem že prej nastavil, da iz MNZ napredujeta dva. Narobe sem prepisal. Za Pomursko ligo pa sem spremenil, kot si dejal.

Sistem v igri deluje, malo bom še simuliral, če se pojavijo kakšne težave, potem pa delim. Edina težava do sedaj je, da Rudar Trbovlje vedno pristane v 3. ligi Vzhod. Parametri in tudi zemljepisna lega stadiona/mesta so nastavljeni pravilno, a vseeno pristane v napačni ligi ... Novih igralcev in osebja pa se mi ni dalo dodajati - nimam niti časa za to, niti ne bi mogel slediti spremembam skozi čas.

Liverpool
Prispevkov: 98
Pridružen: 13. Sep 2012 14:18

Re: Slovenski ligaški sistem

#8

Odgovor Napisal/-a Liverpool » 04. Mar 2013 16:34

v prekmurju bo z sezono 2013/2014 začel velati drugačen sistem, ker Pomurske lige več NE bo....
Tako bosta imela MNZ Murska Sobota in MNZ Lendava vsak po dve ligi (1. MNZ MS, 2. MNZ MS ter 1. MNZ L in 2. MNZ L) mislim da bosta prvaka 1 MNZ MS in 1 MNZ L igrala kvalifikacije za 3 SNL..... oziroma nekaj v tem smislu

pavalec
Prispevkov: 8
Pridružen: 16. Feb 2015 23:31

Re: Slovenski ligaški sistem

#9

Odgovor Napisal/-a pavalec » 17. Feb 2015 07:36


Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov