Bundesliga

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Bundesliga 2011/12

#21

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 14. Maj 2012 22:55

Karlsruhe je izpadel iz druge lige, na obeh tekmah so remizirali z Jahn Regensburgom, a zaradi golov v gosteh izpadli. Danes so bili sicer malo boljši, a niso zadržali vodstva. Lavrič je dal izenačujoči gol, razen tega pa se ni ravno preveč izkazal.

Jutri igrata še Hertha in Fortuna povratno tekmo za Bundesligo v Düsseldorfu.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Bundesliga 2011/12

#22

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 17. Maj 2012 14:47

Tudi Hertha je izpadla, a se zdaj pritožujejo zaradi domnevne neregularnosti tekme, ki so jo malo pred koncem prekinili domači navijači. V Berlinu zato zahtevajo ponovitev. :?
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Bundesliga 2011/12

#23

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 17. Maj 2012 17:16

Ja pa kaj še. Adijo Hertha, bili ste preprosto zanič. Bo vsaj berlinski derbi v 2. ligi naslednje leto.

Fortuna pa si zasluži priložnost v 1. ligi.

Upam samo, da se čimprej vrne 1860 München.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Chamberlain
Prispevkov: 613
Pridružen: 20. Dec 2011 14:30
Kraj: Cerklje ob Krki

Re: Bundesliga 2011/12

#24

Odgovor Napisal/-a Chamberlain » 17. Maj 2012 18:41

Adler kot prost igralec iz Bayera v HSV. Vsekakor odlična okrepitev :)

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Bundesliga 2011/12

#25

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 17. Maj 2012 19:03

Od je bil še ne dolgo nazaj na istem nivoju kot Neuer (stara sta približno enako, 1 leto razlike mislim da), še leta 2010 je bil prvi trener nemške reprezentanca za Svetovno prvenstvo v JAR. Potem pa se je poškodoval, Neuer je odlično izkoristil priložnost, imel še fenomenalno sezono s Schalkejem naslednje leto in zdaj je tam kjer je. Ampak Adler je še vedno velik talent in dober vratar.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Bundesliga 2012/13

#26

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 27. Maj 2012 17:15

Herthi očitno ne bodo dovolili ponoviti tekme proti Fortuni. Hoteli so ponoviti tekmo, ker so navijači domače Fortune vdrli na igrišče 2 minut pred koncem sodniškega podaljška. Potem se je po daljšem premoru tekma sicer nadaljevala in končala, vendar so se pritožili čez pogoje, v katerih je bila odigrana, saj so se bali za svojo lastno varnost. No, zdaj so Hertho zavrnili, vendar kolikor sem spremljal lahko še vedno grejo na neko višje sodišče s tem. Bomo videli, kaj se bo zgodilo, osebno ne verjamem, da bo kaj iz tega in Hertha se bo morala čimprej sprijazniti z 2. ligo. Kakorkoli gledamo, ekipa, ki je igrala tako obupno na koncu sezone kot oni in naredila toliko neumnih potez, si pač ne zasluži ostati v ligi. Te dodatne kvalifikacije so itak dobili samo zaradi še bolj obupnega Kölna, v sezoni 10/11 bi gladko leteli ven.

Tako da evo, lahko rečemo, da imamo znanih 18 klubov. Prestopni rok se še ni zares začel ampak vseeno mislim, da bosta glavna favorita spet Dortmund in Bayern. Schalke, če zadrži Huntelaarja, zagotovo glavni favorit za 3. mesto in z nekaj prednosti pred ostalimi. Za tisto 4. mesto, ki še vodi v LP, pa bo hud boj med več klubi, zna se spet zgoditi kakšno presenečenje. Glavni favoriti pomoje Wolfsburg, Stuttgart, Leverkusen. Potem Bremen in Hannover. Za obstanek pa se bodo verjetno borili vsi 3 novinci + Freiburg, Mainz, Augsburg. Tukaj zna biti zelo pestro.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Bundesliga 2012/13

#27

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 27. Maj 2012 17:17

proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Bundesliga 2012/13

#28

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 27. Maj 2012 19:41

Jah, nič posebej novega. Ni herthe in Kölna, ki sta igrala res katastrofalno, s tem da tudi jaz mislim, da je v Belrinu zadeva že bolj kot ne zaključena. Bo pa zato mestni derbi v drugi ligi in bom lahko tisto malo bolj spremljal. Kar se tiče bundeslige bosta na vrhu verjetno spet BVb in Bayern, potem pa v boju za Lp standardno Schalke in morda bi lahko po par letih spet presenetil Werder, škoda edino da niso dobil nič od prestopa Pizarra. Spodaj pomoje Eintracht ne bo imel težav z obstankom, za ostala dva novinca bo težje.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Bundesliga 2012/13

#29

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 27. Maj 2012 20:08

Jaz sem isto mislil lani za Hertho, da ne bo težav, začeli so tudi super, potem pa mrk v 2. polovici sezone. Bundesliga je čisto nepredvidljiva, tako da je treba vsako napoved jemati z zadržki.

Kar se tiče Werderja pa so mi vedno šli na živce, tako da sem osebno vesel, da niso dobili nič. Seveda, stvar posameznika. :) Za njih sem simpatiziral edino v časih Ailtona, raje vidim njih na vrhu kot Bayern. Ailton pa itak legenda Bundeslige.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Bundesliga 2012/13

#30

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 03. Jun 2012 02:06

Magath spet kupuje. V Wolsburg prihaja Bas Dost iz Herenveena, napadalec, odškodnina 9 milijonov €.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Uporabniški avatar
janbuc
Prispevkov: 5895
Pridružen: 17. Dec 2011 18:44
Klub: FC Barcelona
Kraj: Šmartno pri Litiji
Kontakt:

Re: Bundesliga 2012/13

#31

Odgovor Napisal/-a janbuc » 26. Jun 2012 11:32

1. krog:
Slika

Cel spored sezone je tukaj:
http://cdn.static.bundesliga.de/media/n ... 013_bl.pdf

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Bundesliga 2012/13

#32

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 19. Avg 2012 21:29

DFB pokal je spet potrdil tradicijo, že v prvem kolu so izpadli Werder, Hertha, HSV in Hoffenheim. Jutri je še vzhodnonemška klasika Chemnitz-Dynamo. To je pomoje še vedno najbolj zanimivo pokalno tekmovanje v Evropi, fa cup gor ali dol.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Bundesliga 2012/13

#33

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 19. Avg 2012 22:01

Tudi precej pomena ima, pomoje celo več kot FA cup trenutno. Pomoje zato, ker ima Bundesliga samo 34 tekem in nobenega ligaškega pokala in podobnih neumnosti, pa se ekipe dejansko lahko osredotočijo tudi na pokal. Jaz sem bil kar vesel Schalkejevih lovorik v tem tekmovanju. Škoda za HSV drugače, privoščil bi jim nek naslov po dolgem času. Pa a niso lani rekli, da Dynamo zaradi divjanja navijačev letos ne bo smel igrati v pokalu?
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Bundesliga 2012/13

#34

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 02. Sep 2012 22:09

Sicer spet ne paše čisto sem, ampak da ne odpiram teme za en post. Danes je bilo na mestnem derbiju regionalne lige (četrti rang) v Leipzigu med Lokomotivo in Red Bullom kar 24.795 gledalcev. :shock:
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Bundesliga 2012/13

#35

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 29. Sep 2012 00:11

Danes Fortuna - Schalke 2-2. Sem zadovoljen, da sem ostal doma in gledal tekmo. 2. polčas je bil odlična reklama za Bundesligo, super tekma, Schalke igra fenomenalno vendar danes preprosto ni imel sreče. Je pa Fortuna zelo kvalitetna ekipa in lahko letos preseneti. Še vedno so neporaženi, danes so dobili prvi gol v svojo mrežo. Za Schalke sem brez skrbi, 2 točki sta izgubljeni vendar dvomim, da bo na koncu tako tesno, da bosta manjkali ravno ti dve. Kaj več od 3. mesta ne pričakujem, všeč mi je, da je igra na zelo visokem nivoju, čeprav je seveda še ogromno pomanjkljivosti, ampak Schalke pač ni Barca. Holtby je res velik talent ampak večkrat preveč komplicira stvari, poleg tega je proti koncu izgubil preveč žog. Hunter je zapravil 2 lepi priložnosti, ki bi lahko končali tekmo. Drugače pa ne bi rad preveč kritiziral, ker je to Schalke, ki ga hočem gledati.

Poleg tega je res lepo videti polne stadione na skoraj vseh tekmah. Če bi danes videl samo tribune, bi mislil, da gre za nek ultra-pomemben derbi dveh ekip, ki se borita za naslov vsako leto. V resnici pa gre samo za še eno tekmo Bundeslige. 8-)
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Uporabniški avatar
janbuc
Prispevkov: 5895
Pridružen: 17. Dec 2011 18:44
Klub: FC Barcelona
Kraj: Šmartno pri Litiji
Kontakt:

Re: Bundesliga 2012/13

#36

Odgovor Napisal/-a janbuc » 02. Okt 2012 17:21


Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Bundesliga 2012/13

#37

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 16. Nov 2012 02:11

Zanimivo, Allofs gre v Wolfsburg. Me prav zanima, kaj bodo zdaj naredili pri Werderju. :?:

btw, Hertha na dobri poti do povratka, zadnja tekma 1:6.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Bundesliga 2012/13

#38

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 16. Nov 2012 03:13

Augsburg in Furth favorita za izpad, lepo bi bilo, če napredujeta Braunschweig in Hertha, dosti raje vidim slednja kluba v 1. ligi, čeprav tudi proti prvima dvema nimam nič, samo ne zdita se mi kluba, ki bi imela kvaliteto za dolgoročno igranje v 1. ligi. Braunschweig bo lepa poživitev, če bodo nadaljevali tako kot so začeli letošnjo sezono, bodo prvaki 2. lige.

Ne vem, kaj naj si mislim o Kaiserlauternu, klub z velikim potencialom vendar v zadnjih letih zelo nestabilen kar se tiče rezultatov.

Od drugoligašev si drugače najbolj želim v 1. ligi 1860 München in enega od vzhodnonemških tradicionalnih klubov.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Bundesliga 2012/13

#39

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 16. Nov 2012 12:23

Vzhodnonemški so v krizi, Dynamo in Erz.Aue v boju za obstanek, Hansa životari v tretji ligi, isto Chemnitz, Halle, Lok.Leipzig na dnu četrte itd. Edini ki igrajo dobro, into zame kar presenetljivo, so Energie Cottbus,torej ravno klub ki ne sodi med tradicionalne. Pri Unionu pa bodo pomoje zadovoljni že obstankom, dva derbija sta pa le. Drugo leto bo spet bolj tuga.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Bundesliga 2012/13

#40

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 04. Mar 2013 21:39

Gledam malo Eintracht Braunschweig, ki izgublja v Duisburgu, že včeraj pa je izgubila tudi Hertha. Zgeda so se oboji malo preveč sprostili po veliki prednosti, medtem ko se ostali itak na polno borijo za obstanek ipd. Vseeno pa mislim da bo 12 pik pred tretjim za Hertho in Eintracht B zadostovalo do konca, saj je na sporedu le še deset krogov. Sam sem s takim razpletom kar zadovoljen. :gor:

Tudi Union vztraja na odličnem petem mestu in ima še povsem realne možnosti za dodatne kvalifikacije. Berlinski derbi v bundesligi bi bil res mega.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov