Povprečni obisk v ligah

Odgovori
Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Povprečni obisk v ligah

#1

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 26. Avg 2012 02:53

Slika

Zanimiva lestvica. Bundesliga dobesedno beži pred ostalimi. Lani so sicer izpadli klubi z veliko gledanostjo (Köln, Kaiserlautern, Hertha), tako da bo letos rekord težko spet presežen, bo pa številka ostala podobna. Na tej lestvici je poudarjena visoka uvrstitev MLS, ki pa meni ni ne vem kako presenetljiva, Amerika je kljub vsemu velika nacija, klubi so porazporejeni po celi državi in logično se mi zdi, da bodo mesta kot so New York, Dallas, Seattle, Los Angeles, Kansas, Chicago itd. nabrala neko solidno številko. Za kitajsko ligo velja nekaj podobnega, po svoje tudi za Mehiko. Pri Nemčiji je zelo pohvalen tudi obisk v 2. ligi, ki bo letos verjetno še večji, ker so pač izpadli prej omenjeni klubi. Poleg tega je pri nemški prvi ligi potrebno upoštevati, da so vsi klubi iz bivše zahodne Nemčije, torej v bistvu pokrivajo samo 2/3 Nemčije, recimo. Meni je smešno, ko tukaj nekateri govorijo o Angliji in kako je tam lepo urejeno z navijači, ko pa je v bistvu še najboljši primer v Evropi Nemčija, kjer jim je uspelo na stadion privabiti tako družine in višje sloje kako tiste z manj denarja in ultrase, karte imajo primerno ceno, pustijo ti piti pivo na stadionu in imajo tudi lepo narejena stojišča za tiste, ki pač hočejo stati in navijati.

Brazilska liga ima katastrofalno nizko cifro, ampak tam pač ne slovijo po ne vem kakšnem obisku, oni raje igrajo nogomet kot pa da hodijo na tekme, tako pač je. Za argentinsko ligo je številka razumljiva, to ni tako velika nacija, poleg tega pa je večina klubov skoncentrirana na Buenos Aires in bližnjo okolico, kjer je ogromno klubov s tradicijo in s svojo navijaško bazo, ne samo v 1. ligi.

Od velikih lig ima slab obisk Italija, pomoje so razlogi za tak slab obisk slabi stadioni (odkar ima Juventus modernejši stadion takoj privabi več ljudi), relativno visoka cena kart, policijska represija nad ultrasi in tudi dejstvo, da imajo 3 črtasti klubi navijače po celi Italiji, ki ne navijajo za svoje lokalne klube. Mislim, da se je kult lokalnega kluba še najbolj razvil v Angliji in v Nemčiji, kjer dejansko ljudje spremljajo svoje klube ne glede na rezultate, čeprav jih seveda tudi tam dosti navija za kak Bayern ali United, a ni to tako izrazito kot v Italiji in Španiji, kjer prevladujejo črtaste ekipe in Barca&Real.

Eredivisie ima tudi lep obisk, poleg tega je to zelo izenačena liga z dosti goli. Kar se mene tiče ena od bolj zanimivih lig za spremljat in mogoče malo preveč zapostavljena.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov