Borussia Dortmund

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Borussia Dortmund

#21

Odgovor Napisal/-a Golman » 05. Feb 2012 16:08

Se strinjam. Prvenstvo je takoj bogatejše in zanimivejše s takimi obračuni, včeraj Schalke proti Mainzu dominiral celo tekmo, samo gola pa niso uspeli zabit za zmago. Bomo videli. Pa offtopic :)
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

YourTeamIsShit
Prispevkov: 74
Pridružen: 10. Jan 2012 01:12
Klub: FC Bayern Munich
Kraj: Šmartno pri Slovenj Gradcu

Re: Borussia Dortmund

#22

Odgovor Napisal/-a YourTeamIsShit » 13. Feb 2012 10:54

Mislim, da so letos trenutno favoriti za osvojitev Bundeslige, igrajo super nogomet in imajo veliko prednost pred Bayernom, ki igra v CL kamor bo Bayern usmeril večino moči, ker se igra finale na Allianz Areni. Če Bayernu uspe priti do polfinala ali celo finala, bo po mojem trpela forma v Ligi ( ki zadne čase ni bila blesteča, a se popravlja) saj ima Bayern prekratko klop, da bi lahko igral na treh frontah enako uspešno. Dortmund ima na drugi strani samo pokal ( proti drugoligašu) ter Ligo tako, da bodi bolj spočiti od Bavarcev.

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Borussia Dortmund

#23

Odgovor Napisal/-a Golman » 11. Apr 2012 01:10

Ne vem v katero tekmo naj bi napisal tale post, pa bom kr sem napisal, ker je Dortmund domačin. Jutri nas čaka oz. danes, zelo zanimiva tekma, ki bo odločala prvaka. Tekma med Borussio in Bayernom. Pričakujem zelo zanimivo tekmo, atraktivno, poln "napaljen" stadion. Bomo videli, je pa končno lepo občutiti "derbi" med Borussio in Bayernom. Že prejšnjo leto je bil, to leto je pa zame bolj tisto, da občutim, da bo res zanimivo :D
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Uporabniški avatar
RyanGiggs#11
Prispevkov: 325
Pridružen: 09. Jan 2012 10:10
Klub: Manchester United FC
Kraj: Ljubljana

Re: Borussia Dortmund

#24

Odgovor Napisal/-a RyanGiggs#11 » 11. Apr 2012 08:34

Danes bo vsekakor zanimivo v Dortmundu, kjer bo Borussia gostila Bayern, neporednega konkurenta za naslov Bundeslige.. Borussia ima trenutno 3 točke prednosti pred Bayernom, ki mora danes obvezno zmagati drugače se lahko pomoje kar poslovi od naslova prvaka.. Dobra novica za Borussio je da bo verjetno v 2.polčasu dobil šanso Mario Göetze, ki je odločil 1.derbi v Munchnu.. Tekme žal ne bom mogel gledat, ker danes igra moj United ampak vseeno ne dvomim, da bo šlo za poslastico.. Upam, da zmaga Borussia in obrani naslov prvaka..

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Borussia Dortmund

#25

Odgovor Napisal/-a Golman » 11. Apr 2012 09:14

RyanGiggs#11 napisal/-a:Danes bo vsekakor zanimivo v Dortmundu, kjer bo Borussia gostila Bayern, neporednega konkurenta za naslov Bundeslige.. Borussia ima trenutno 3 točke prednosti pred Bayernom, ki mora danes obvezno zmagati drugače se lahko pomoje kar poslovi od naslova prvaka.. Dobra novica za Borussio je da bo verjetno v 2.polčasu dobil šanso Mario Göetze, ki je odločil 1.derbi v Munchnu.. Tekme žal ne bom mogel gledat, ker danes igra moj United ampak vseeno ne dvomim, da bo šlo za poslastico.. Upam, da zmaga Borussia in obrani naslov prvaka..
Neporednega a? :D
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Uporabniški avatar
RyanGiggs#11
Prispevkov: 325
Pridružen: 09. Jan 2012 10:10
Klub: Manchester United FC
Kraj: Ljubljana

Re: Borussia Dortmund

#26

Odgovor Napisal/-a RyanGiggs#11 » 11. Apr 2012 11:24

Pardon tiskarski škrat.. :lol: Mislim sem seveda neposrednega.. :lol: In pa še en popravek mojega posta.. Namreč Mario Goetze danes ne bo igral na derbiju kar je velik plus za Bayern.. Bo vseeno težka tekma za Bavarce ampak ima sedaj Bayern toliko šans več pomoje..

YourTeamIsShit
Prispevkov: 74
Pridružen: 10. Jan 2012 01:12
Klub: FC Bayern Munich
Kraj: Šmartno pri Slovenj Gradcu

Re: Borussia Dortmund

#27

Odgovor Napisal/-a YourTeamIsShit » 11. Apr 2012 16:30

Mah, po mojem mnenju se je preveč govorilo o povratku Goetzeja, ki po mojem ne bi veliko vplival na potek tekme ( mogoče mentalno na ostale igralce) saj dvomim, da bi bil kar v vrhunski formi po dolgi odsotnosti. Dortmund krasi moštven duh, ker so pač še vedno, gledano nasplošno, underdog proti Bayernu. Bayern ima močnejšo sredino, napad ter vratarja, Dortmund pa boljše centralne branilce, bočni so po mojem izenačeni, tu izstopa seveda Lahm. Igrajo pa Dortmund boljše kot ekipa, ker ima Bayern več superzvezdnikov, kar pomeni precej ega in če tekma ne poteka po njihovih željah znajo kr hitro zgubit živce. Mogoče vidim neko prednost Bayerna v tem, da so bolj navajeni igrati 2 tekmi tedensko ter seveda želja po maščevanju ter dejstvo, da so prišli v igro za naslov po zelo slabem položaju. Najpomemnejši se mi danes pri Bayernu zdi Schweinsteiger, če bo v formi bo Bayern dominiral na sredini in imel velike šanse za zmago.

Uporabniški avatar
RyanGiggs#11
Prispevkov: 325
Pridružen: 09. Jan 2012 10:10
Klub: Manchester United FC
Kraj: Ljubljana

Re: Borussia Dortmund

#28

Odgovor Napisal/-a RyanGiggs#11 » 11. Apr 2012 18:42

Nikoli se ne ve.. Poglej samo Valencio iz Uniteda.. Tipson je bil skoraj en mesec poškodovan, pride nazaj in raztura prvo tekmo.. :lol: Šalo na stran, se strinjam, da po poškodbi verjetno nebi bil v neki formi ampak dosti je že samo da je prisoten na igrišču kar da igralcem še dodatno energijo.. Imaš klube kjer je že prisotnost prvega zvezdnika pomeni veliko..

Uporabniški avatar
janbuc
Prispevkov: 5895
Pridružen: 17. Dec 2011 18:44
Klub: FC Barcelona
Kraj: Šmartno pri Litiji
Kontakt:

Re: Borussia Dortmund

#29

Odgovor Napisal/-a janbuc » 11. Apr 2012 21:56

BVB je blizu novega naslov! :)

BORUSSIA (D) - BAYERN 1:0 (0:0)
Lewandowski 77.

Samo Robben ni mogel, da gola. Lepa tekma je bila.

YourTeamIsShit
Prispevkov: 74
Pridružen: 10. Jan 2012 01:12
Klub: FC Bayern Munich
Kraj: Šmartno pri Slovenj Gradcu

Re: Borussia Dortmund

#30

Odgovor Napisal/-a YourTeamIsShit » 12. Apr 2012 16:58

Ja lepa tekma in morem rečt, da zaslužena zmaga Dortmunda. Bayern ni igral slabo, samo so bli pred golom preveč neodločni, kar nekajkrat bi Ribery ter Robben lahko streljala ali podala bolj odkritemu igralcu pa nista. V prvem polčasu boljši Dortmund, v drugem Bayern, a skupno gledano kakšna priložnost ali dve na strani Dortmunda. Naslov je zdaj Dortmundov, kar me niti ne prizadane toliko, ker so bli pač v bistvu 1 mesec nazaj v bistvu že 7 točk spredaj in sem naslov že takrat odpisal, sploh ker Bayern nima dovolj dolge klopi za 3 tekmovanja, letos pa so večino energije vložli v CL, ki je letos prioriteta. Upam, da jih ta poraz ni preveč mentalno strl. Čeprav me opogumlja dejstvo, da so s prihodom Schweinsteigerja zaigrali veliko bolj napadalno in predvsem boljše.

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Borussia Dortmund

#31

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 12. Apr 2012 20:58

Odprta igra, lahko bi se razpletlo tudi drugače, Bayernu je manjkal Schweini, izgledalo je, kot da je vsaka 2. podaja čisti gambling. Veliko napak na sredini na obeh straneh, super štoperja Dortmunda, eden najboljših štoperskih parov na svetu (Subotić - Hummels), če bi bil jaz manager Manchester Cityja bi ponudil 100 miljonov € za oba skupaj, in bi bila vredna vsakega centa. Neuer na drugi strani branil super, na začetku sem mislil, da bo uprizoril še en "one man show", kot ga je na tem stadionu lani ( http://youtu.be/BaXsAWp9Sas" onclick="window.open(this.href);return false; ), samo pri tistem golu ni mogel nič. Bayern preprosto nima klopi za tekmovanje na vseh 3 frontah. Tudi Dortmund ne, samo Dortmund je takoj izpadel iz Evrope - njim se je to poznalo v Evropi, Bayernu pa v Bundesligi.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Chamberlain
Prispevkov: 613
Pridružen: 20. Dec 2011 14:30
Kraj: Cerklje ob Krki

Re: Borussia Dortmund

#32

Odgovor Napisal/-a Chamberlain » 04. Jun 2012 13:53

Super novica za navijače Dortmunda. Hummels je podpisal novo pogodbo do leta 2017. Z novo pogodbo bo zaslužil 19 milijonov, torej 3,8 na leto. Tudi če bo v bližnji prihodnosti prodan to pomeni, da bo Dortmund dobil visoko odškodnino. Ne pa kot v primeru Kagawe (Če bo odšel) in Sahina, ki je recimo odšel za manjši denar kot pa je bil vreden (Če bi imel dolgoročno pogodbo).

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Borussia Dortmund

#33

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 04. Jun 2012 16:30

Pri Sahinu je bil problem, da je imel v pogodbi neko čudno klavzulo, ki mu je omogočala odhod za tako nizko ceno. Vsaj tako se jaz spomnim.

Kagawa pa je bil zelo poceni nakup in verjetno niti pri Dortmundu niso računali, da se bo tako hitro razvil, zato so z njim podpisali pogodbo samo za 3-leta, ki je zdaj noče podaljšati, ker je pač ambiciozen in hoče naprej. Niti ne moreš pričakovati od tujca, da se bo tako navezal na klub, kot sta se Götze (tudi pred kratkim podaljšal pogodbo) in Hummels. Dortmund bo še vedno zaslužil ampak niti približno toliko, kot bi lahko, če bi imel igralec daljšo pogodbo. Mislim da je treba pri japonskih igralcih upoštevati še to, da z nakupom igralca iz te države nemudoma dobiš ogromno japonskih navijačev na svojo stran, ki potem kupujejo drese in nasploh začnejo spremljati tvoj klub. Pri Unitedu se tega očitno zavedajo in se klub hoče promovirati še na Japonskem, potem ko je že zelo priljubljen v Indiji in kolikor vem tudi v Kitajski, pa še v kaki azijski državi. To je vse biznis, je pa treba priznati, da se japonski nogomet zelo dviga in se najde tam kar precej talentiranih igralcev. Dortmund ni edini nemški klub, ki je tam za poceni denar kupil talenta, je pa imel to srečo, da je kot kaže kupil najboljšega.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Chamberlain
Prispevkov: 613
Pridružen: 20. Dec 2011 14:30
Kraj: Cerklje ob Krki

Re: Borussia Dortmund

#34

Odgovor Napisal/-a Chamberlain » 04. Jun 2012 17:40

Potem sem pa kot kaže nekaj zamešal.

To se pa strinjam. Po mojem mnenju je tudi Park tako dolgo v Unitedu ravno zaradi tega. Azijski trg je res zelo velik in Azijci so čisto nori na svoje igralce, ki igrajo v najmočnejših tujih ligah. Zagotovo potem tudi klubi vodijo tako politiko, da pripeljejo kakšnega takšnega igralca.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Borussia Dortmund

#35

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 08. Apr 2014 23:17

Slabo sojenje Skomine v Dortmundu. Škoda.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov