Katero tujo ligo najraje spremljate?

Odgovori

Katero tujo ligo najraje spremljate?

Premier League
6
33%
Ligue 1
0
Brez glasov
La Liga
4
22%
Bundesliga
2
11%
Serie A
3
17%
drugo...
3
17%
 
Skupaj glasov: 18

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Katero tujo ligo najraje spremljate?

#1

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 07. Maj 2012 00:11

Anketa...
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Katero tujo ligo najraje spremljate?

#2

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 07. Maj 2012 00:20

Osebno Bundesligo, že od malega. Ko sem začel spremljati nogomet je bila sicer najmočnejša liga španska (1998, 1999... tam nekje) oz. se je v naslednjih letih zelo dvignila kvaliteta, samo je nisem imel gledati kje. Bundesligo pa se je veliko prenašalo na teh nemških kanalih, pa še revije Bravo Sport si lahko kupil v MS, nemški jezik mi je domač že od malega, tako da sem lahko spremljal bolj podrobno. V zadnjih letih je bolj popularna angleška liga, špansko ligo bolj ali manj spremljajo tisti, ki navijajo za Barco ali Real (vsaj jaz sem dobil tak občutek), Serie A se kar dosti prenaša na teh športnih kanalih, mi je pa zanimivo, da je še vedno relativno majhen interes za Bundesligo. Meni je kot liga dosti bolj zanimiva kot ostale lige, ampak dobro, okusi so različni.

Francoska Ligue 1 je v bistvu kar dobra liga, zelo napeta, klubi so zelo izenačeni, na žalost je bila vmes tista dominacija Lyon-a, zdaj se nam obeta dominacija PSG-ja... Ampak zadnjih nekaj prvenstev je bilo res napetih in vrednih ogleda. Se pa lige še vedno drži stereotip, da na tekmah pade malo golov, kar je res. Ekipe igrajo precej defenzivno. Mislim pa, da je v francoski ligi več mladih talentiranih domačih igralcev, kot pa npr. v angleški ligi.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6578
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Katero tujo ligo najraje spremljate?

#3

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 07. Maj 2012 00:53

Jaz najraje spremljam HNL, če to šteje pod tuje. :mrgreen: Od "velikih" pa razen Nemčije in Španije niti ne vem kaj se dogaja. Nemška liga mi je fajn zaradi jezika, tako kulturno mi je najbliže, čeprav ne spremljam nobenega kluba kaj posebej resno, Hertha je žal dokaj zanič zadnja leta. V bistvu od teh tujih velikanov navijam le za Atletico.
Panonszki napisal/-a:špansko ligo bolj ali manj spremljajo tisti, ki navijajo za Barco ali Real (vsaj jaz sem dobil tak občutek).
Ma ne vem, če je to toliko stvar navijačev, kot predvem medijev. Meni se zdi predvsem, da se ves časa generira občutek, kot da se spremlja špansko ligo samo zaradi Reala in Barce. Ravno to me še najbolj moti... Ne vem kako naj to opišem, ampak kot celota je ta liga tukajšnjemu prostoru se mi zdi zelo daleč, sploh v primerjavi z nemško in angleško. Poroča se vse okoli dogajanja v obeh trenutno vodilnih klubih, liga kot celota pa v tujini ni uspela izoblikovati nekakšnega branda. No, to jih v veliki meri ni uspelo niti doma, ta finančna tv politika o kateri smo govorili v drugi temi, je povsem zgrešena.

Povsem neodmevna v tujini, a zelo močna in zanimiva, pa je še ruska liga. :idea:
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Katero tujo ligo najraje spremljate?

#4

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 07. Maj 2012 01:09

Atletico se meni zdi kot edini klub, za katerega je vredno navijati v Španiji. :) Sem jih tudi jaz dosti spremljal, sploh tam 2007-2010, gledal skoraj vse tekme. Škoda, da nimajo nobene možnosti, da se spustijo v boj za naslov španskih prvakov, v ligi prvakov pa jih tudi nikjer ni.

Ruska liga je močna, samo me nikoli ni privlačila. Izven zahodne Evrope največ spremljam argetinsko ligo in občasno še druge južnoameriške lige, pogledam kakšno tekmo. Od južnoameriških klubov mi je najbolj všeč San Lorenzo, super navijači, bogata tradicija in zgodovina. Hrvaško ligo sem nehal spremljati tam okoli 2004, mi pač ni zadosti zanimiva.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Chamberlain
Prispevkov: 613
Pridružen: 20. Dec 2011 14:30
Kraj: Cerklje ob Krki

Re: Katero tujo ligo najraje spremljate?

#5

Odgovor Napisal/-a Chamberlain » 07. Maj 2012 13:02

Sam najbolj spremljam Premier ligo in Serie A, sploh zato ker moja najljubša kluba Arsenal in Juventus igrata v teh ligah. Španske La lige ne maram gledati, ker se večinoma Real in Barcelona izživljata nad nasprotniki :) Nemško Bundesligo pa spremljam malo manj. Predvsem zaradi tega, ker je ni ne Šport TV, ne na Sportklubu. Kak derbi si pa seveda pogledam na Eurosportu. Francoska liga mi pa nikoli ni bila interesantna. Prav tako ne lige na vzhodu.

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Katero tujo ligo najraje spremljate?

#6

Odgovor Napisal/-a Golman » 07. Maj 2012 20:04

Poleg Slovenske lige zelo podrobno spremljam tudi Srbsko ligo. Drugače pa me privlači Nemška bundesliga odkar več ni dominacije Bayerna, oz. bom takole rekel, zelo rad sem jo spremljal ko je v Bayernu igral Jancker in Elber, Effenberg, Kahn itd. ter v Borussiji Viktor Ikpeba, Jan Koller, Lehmann itd. To se še najbolj spomnim, drugače pa sem jo vmes nehal spremljati, zadnjo sezono pa jo spet z zanimanjem spremljam kolikor mi čas dopušča, ker je res vrhunska, všeč mi je dober nogomet... Seria A bi rekel, da se dokaj zapustil zaradi razlogov, ki so bili v tej ligi prisotni, čeprav kakšen derbi zelo rad pogledat. Španske lige niti ne spremljam toliko, so mi pa simpatični bolj klubi iz sredine lestvice kot pa Barca in Real.
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Uporabniški avatar
RyanGiggs#11
Prispevkov: 325
Pridružen: 09. Jan 2012 10:10
Klub: Manchester United FC
Kraj: Ljubljana

Re: Katero tujo ligo najraje spremljate?

#7

Odgovor Napisal/-a RyanGiggs#11 » 12. Maj 2012 10:43

Najraje spremljam Premier League.. Poleg PL pa še Srbsko ligo in pa Bundesligo..

mprivse
Prispevkov: 154
Pridružen: 25. Dec 2011 17:21

Re: Katero tujo ligo najraje spremljate?

#8

Odgovor Napisal/-a mprivse » 12. Maj 2012 11:08

Jaz že 4 leta bolj podrobno spremljam Angleško prvenstvo , pred tem sem samo spremljal Arsenal. Poleg Angleške lige pa spemljam še Nemško , Italijansko , Francosko , Špansko in Nizozemsko ligo a te spremljam samo ko je na sporedu kakšen derbi oz. ko nimam drugih planov.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov