Skupina A

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Skupina A

#1

Odgovor Napisal/-a Golman » 21. Maj 2012 14:40

Slika Poljska
Slika Grčija
Slika Rusija
Slika Češka
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Uporabniški avatar
janbuc
Prispevkov: 5895
Pridružen: 17. Dec 2011 18:44
Klub: FC Barcelona
Kraj: Šmartno pri Litiji
Kontakt:

Re: Skupina A

#2

Odgovor Napisal/-a janbuc » 21. Maj 2012 15:44

Slika
1. krog

08.06.2012
18:00
Poljska-Grčija (Warsaw)

20:45
Rusija-Češka (Wrocław)

2. krog

12.06.2012
18:00
Poljska-Rusija (Warsaw)

20:45
Grčija-Češka (Wrocław)


3. krog

16.06.2012
20:45
Grčija-Rusija (Warsaw)
Češka-Poljska (Wrocław)

mprivse
Prispevkov: 154
Pridružen: 25. Dec 2011 17:21

Re: Skupina A

#3

Odgovor Napisal/-a mprivse » 22. Maj 2012 10:52

Poljaki in Rusi so pomoje v tej skupini favoriti . Poljaki zaradi tega ker igrajo doma in imajo v svojih vrstah kar nekaj odličnih igralcev Vojček ( Arsenal ) potem Blasikowsky , Piszczek , Lewandowski ( Dortmund ) , Obraniak ( Bordeaux ).
Na drugi strani pa so Rusi zame neznanka a imajo veliko igralcev , ki bolj ali manj igrajo skupaj v domačih klubih , mislim da samo enih par jih igra izven Rusije napamet vem za Pogrebnjaka in Aršavina.

Tilenckuuu
Prispevkov: 189
Pridružen: 16. Maj 2012 08:30

Re: Skupina A

#4

Odgovor Napisal/-a Tilenckuuu » 22. Maj 2012 14:08

Pa še od teh dveh Arshavin igra za Zenit Sankt Petersburg, če se dobro spomnim. Od reprezentantov še igra Izmailov na portugalskem drugo pa vsi v ruski ligi. Ki pa je nekje na nivoju francoske, tako da kar močna.
Preberite blog z mojimi zapisi na temo športa, politike, potovanj in dela v tujini:

https://boringslovenian.blogspot.co.at/

mprivse
Prispevkov: 154
Pridružen: 25. Dec 2011 17:21

Re: Skupina A

#5

Odgovor Napisal/-a mprivse » 22. Maj 2012 15:33

S tem da Andrej igra kot posojen tja s strani Arsenala

joco81
Prispevkov: 26
Pridružen: 28. Apr 2012 10:12

Re: Skupina A

#6

Odgovor Napisal/-a joco81 » 23. Maj 2012 13:54

za mene so isto favoriti rusi in domačini, vendar poljaki ne tako veliki kot bi nekateri mislili, sicer je res da imajo dobre igralce, vendar pa kolko spremlam imajo precej velike probleme in niso v željeni formi. za ruse potihem navijam, niso igrali slabo v kvalah, sicer rezultati vmes niso bili kot bi morali biti, vendar je igra bila kar dobra, par tekem kar sem si ogledal jih je najbolj je**la učinkovitost, če to odpravijo bi morali brez problema naprej. bodo pa tukaj po mojem mnenju vse kar trde tekme oz. v stavniškem jeziku bo skoraj na vsaki tekmi favoriziran under 2,5 (kvot sicer nisem gledal vendar sem pa 99% da je tak, fajn bi sicer blo da ni pa bi se znalo izkoristit) in zaradi teh pričakovanih trdih tekem se tudi zna zgoditi marsikaj.

Tilenckuuu
Prispevkov: 189
Pridružen: 16. Maj 2012 08:30

Re: Skupina A

#7

Odgovor Napisal/-a Tilenckuuu » 24. Maj 2012 10:43

Jaz sem mnenja, da bodo Grki 1. v skupini
Preberite blog z mojimi zapisi na temo športa, politike, potovanj in dela v tujini:

https://boringslovenian.blogspot.co.at/

joco81
Prispevkov: 26
Pridružen: 28. Apr 2012 10:12

Re: Skupina A

#8

Odgovor Napisal/-a joco81 » 24. Maj 2012 14:08

Tilenckuuu napisal/-a:Jaz sem mnenja, da bodo Grki 1. v skupini
ja saj grki so mojstri za take tekme kot se pričakujejo v tej skupini, pogledal sem tudi kvote in za under se dobi od 1,50-1,60 kar je IMO realno (pred samimi tekmami ko bo folk malo bolj stavljal bo verjetno še nižje), saj dejansko na nobeni tekmi (vsaj jaz) ne vidim možnosti neke goliade. grki se na takih tekmah znajdejo, navijal bom za ruse, dejstvo pa je, da se lahko zgodi marsikaj, marsikaj bo odvisno od prvega doseženega gola, lahko bo odločil tudi samo kaki korner in je to to. težkda grupa za napovedovat.

Uporabniški avatar
janbuc
Prispevkov: 5895
Pridružen: 17. Dec 2011 18:44
Klub: FC Barcelona
Kraj: Šmartno pri Litiji
Kontakt:

Re: Skupina A

#9

Odgovor Napisal/-a janbuc » 29. Maj 2012 14:11

Češki kandidati za EP 2012 (23):
Vratarji: Petr Čech (Chelsea, Ang), Jan Laštůvka (Dnipro Dnipropetrovsk, Ukr), Jaroslav Drobný (Hamburger SV, Nem);

Branilci: Roman Hubník (Hertha Berlin, Nem), Michal Kadlec (Bayer Leverkusen, Nem), Tomáš Sivok (Beşiktaş, Tur), David Limberský (Viktoria Plzeň), František Rajtoral (Viktoria Plzeň), Theo Gebre Selassie (Slovan Liberec), Marek Suchý (Spartak Moskva, Rus);

Zvezni igralci: Tomáš Rosický (Arsenal, Ang), Petr Jiráček (Wolfsburg, Nem), Daniel Kolář (Viktoria Plzeň), Václav Pilař (Viktoria Plzeň), Jan Rezek (Anorthosis Famagusta, Cip), Jaroslav Plašil (Bordeaux, Fra), Milan Petržela (Viktoria Plzeň), Tomáš Hübschman (Šahtar Donjeck, Ukr), Vladimír Darida (Viktoria Plzeň);

Napadalci: Milan Baroš (Galatasaray, Tur), Tomáš Pekhart (Nürnberg, Nem), David Lafata (Jablonec), Tomáš Necid (CSKA Moskva, Rus).

Seznam Rusije za EP 2012:
vratarji: Igor Akinfejev (CSKA Moskva), Vjačeslav Malafejev (Zenit St. Peterburg), Anton Šunin (Dinamo Moskva);

branilci: Aleksander Anjukov (Zenit St. Peterburg), Aleksej Berezucki (CSKA Moskva), Sergej Ignaševič (CSKA Moskva), Vladimir Granat (Dinamo Moskva), Jurij Žirkov (Anži Mahačkala), Dimitrij Kombarov (Spartak Moskva), Roman Šaronov (Rubin Kazan), Kiril Nababkin (CSKA Moskva);

vezisti: Igor Denisov (Zenit St. Peterburg), Konstantin Zirjanov (Zenit St. Peterburg), Roman Širokov (Zenit St. Peterburg), Denis Glušakov (Lokomotiva Moskva), Igor Semšov (Dinamo Moskva), Marat Izmailov (Sporting Lizbona), Alan Dzagojev (CSKA Moskva);

napadalci: Andrej Aršavin (Zenit St. Peterburg), Aleksander Keržakov (Zenit St. Peterburg), Aleksander Kokorin (Dinamo Moskva), Roman Pavljučenko (Lokomotiva Moskva), Pavel Pogrebnjak (Fulham).
Reprezentanca Grčije:
vratarji: Kostas Chalkias (Paok), Michalis Sifakis (Aris), Alexandros Tzorvas (Palermo);

branilci: Vasilis Torosidis (Olympiakos), Sokratis Papastathopoulos (Werder Bremen), Avraam Papadopoulos (Olympiakos), Jose Holebas (Olympiakos), Stelios Malezas (Paok), Giorgos Tzavelas (Monaco), Yiannis Maniatis (Olympiakos), Kyriakos Papadopoulos (Schalke);

vezisti: Giorgos Karagounis (Panathinaikos), Kostas Katsouranis (Panathinaikos), Giorgos Fotakis (Paok), Kostas Fortounis (Kaiserslautern), Yiannis Fetfatzidis (Olympiakos), Sotiris Ninis (Panathinaikos), Grigoris Makos (Aek Atene);

napadalci: Georgios Samaras (Celtic), Dimitris Salpigidis (Paok), Kostas Mitroglou (Atromitos), Nikos Liberopoulos (Aek Atene), Fanis Gekas (Samsunspor).
Seznam Poljske za EP 2012:
vratarji: Wojciech Szczesny (Arsenal), Przemyslaw Tyton (PSV Eindhoven), Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Bialystok);

branilci: Sebastian Boenisch (Werder Bremen), Marcin Kaminski (Lech Poznan), Damien Perquis (Sochaux), Lukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Marcin Wasilewski (Anderlecht), Jakub Wawrzyniak (Legia Varšava), Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznan);

vezisti: Jakub Blaszczykowski (Borussia Dortmund), Dariusz Dudka (Auxerre), Kamil Grosicki (Sivasspor), Adam Matuszczyk (Fortuna Düsseldorf), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor), Rafal Murawski (Lech Poznan), Ludovic Obraniak (Bordeaux), Eugen Polanski (Mainz), Maciej Rybus (Terek Grozni), Rafal Wolski (Legia Waršava);

napadalci: Pawel Brožek (Celtic), Robert Lewandowski (Borussia Dortmund), Artur Sobiech (Hannover 96).

Chamberlain
Prispevkov: 613
Pridružen: 20. Dec 2011 14:30
Kraj: Cerklje ob Krki

Re: Skupina A

#10

Odgovor Napisal/-a Chamberlain » 08. Jun 2012 14:08

Torej danes se končno začenja težko pričakovano evropsko prvenstvo. Otvoritvena tekma bo med Poljsko in Grčijo. Favoriti so po moje Poljaki, na otvoritveni tekmi bo velik pritisk, da domače prvenstvo začnejo z zmago. Sam napovedujem malo zadetkov in končni remi. Ključni igralec bo po moje pri Poljakih Lewandowski :)
Na tekmi med Rusi in Čehi pa pričakujem zmago Rusov. Rusi so se pred prvenstvom izkazali z zmago na pripravljalni tekmi z Italijani s 3:0. Iz tek zmage lahko črpajo samozavest na prvi tekmi v tej skupini.

mprivse
Prispevkov: 154
Pridružen: 25. Dec 2011 17:21

Re: Skupina A

#11

Odgovor Napisal/-a mprivse » 08. Jun 2012 15:37

Pomoje za Poljake to nebo pritisk ampak bo na njih vplivalo samo pozitivno , da igrajo pred svojimi navijači. Sam menim da bo Polska gladko odpravila Grke prav tako pa bo na drugi tekmi Rusija šla gladko skozi Čehe.

Chamberlain
Prispevkov: 613
Pridružen: 20. Dec 2011 14:30
Kraj: Cerklje ob Krki

Re: Skupina A

#12

Odgovor Napisal/-a Chamberlain » 08. Jun 2012 18:52

V 1. polčasu povsem zasluženo vodstvo Poljakov z 1:0. Strelec edinega zadetka pa je Lewandowski, ki je zadel z glavo. Poljska je veliko bolje začela in imela še nekaj lepih priložnosti tako da bi bilo lahko vodstvo še višje. Je pa sodnik naredil neumnost. Dva rumena kartona je dal grškemu branilcu in ga po moje prestrogo izključil. Na koncu je bila še (morebitna) roka Poljaka? Sam ne vem kako sodniki ponavadi dosodijo v taki situaciji. Sam ne bi dosodil enajstmetrovke, ker nisem videl namere po igranju z roko. Je pa kar očitno Poljak z roko potegnil žogo. Poljaki so me res navdušili, s tako igro je četrtfinale povsem realno in bodo tudi tam zelo nevarni, kdorkoli bo nasprotnik.

Uporabniški avatar
koka-kola
Prispevkov: 80
Pridružen: 18. Dec 2011 16:46
Klub: Manchester United

Re: Skupina A

#13

Odgovor Napisal/-a koka-kola » 08. Jun 2012 18:57

Sodnik se je vidlo da je sodil v prid Poljakov.

Chamberlain
Prispevkov: 613
Pridružen: 20. Dec 2011 14:30
Kraj: Cerklje ob Krki

Re: Skupina A

#14

Odgovor Napisal/-a Chamberlain » 08. Jun 2012 19:00

Zelo očitno. Mislim, da niti en prekršek Sokratisa ni bil za rumeni karton. Bojim se, da se bo favoriziralo domačine s strani sodnikov na tem prvenstvu. Kot na SP 2002 Južno Korejo recimo. Pa tudi Poljaki so pokazali tako igro, kvaliteto, da sodniške pomoči danes ne potrebujejo.

Chamberlain
Prispevkov: 613
Pridružen: 20. Dec 2011 14:30
Kraj: Cerklje ob Krki

Re: Skupina A

#15

Odgovor Napisal/-a Chamberlain » 08. Jun 2012 20:12

V drugem polčasu obrnjena slika. Boljši so bili Grki in to so kronali z zadetkom. Po moje pravičen remi z 1:1. V 1. polčasu precej boljša Poljska v 2. pa Grčija. Torej na koncu lepa otvoritvena tekma in nekako pričakovan rezultat. Res zelo izenačena je tale skupina A.
Grčija je imela tudi priložnost za zmago, ampak je Karagounis zapravil enajstmetrovko. Dva zadetka, dinamična igra, dva rdeča kartona, edino sodnik je imel nekaj slabih odločitev.
Obeta se nam res izjemno prvenstvo, če sklepam po otvoritveni tekmi!

Tilenckuuu
Prispevkov: 189
Pridružen: 16. Maj 2012 08:30

Re: Skupina A

#16

Odgovor Napisal/-a Tilenckuuu » 09. Jun 2012 01:32

Sicer nisem pogledal celotne tekme, ampak zakaj bi ne bil rumeni karton vlečenje/odrivanje igralca, ki je žogo že spravil mimo tebe? Samo nizki intenziteti in dejstvu da je igralco malce spodrsnilo se lahko Sokratis zahvali, pa bi lahko tukaj komot prejel direktni rdeči za prekršek v čisti situaciji, če ni bilo 20m okrog nobenega (ajde mogoče malo pretiravam, ampak res sama sta bila).

Roke je zelo očitno postavil nanj, ga zaustavil, s tem obetaven napad, e jebiga.
Preberite blog z mojimi zapisi na temo športa, politike, potovanj in dela v tujini:

https://boringslovenian.blogspot.co.at/

mprivse
Prispevkov: 154
Pridružen: 25. Dec 2011 17:21

Re: Skupina A

#17

Odgovor Napisal/-a mprivse » 09. Jun 2012 09:39

Poljaki so razočarali po celi črti v 2 polčasu. Če bi v prvem zadeli vsaj polovico priložnosti bi bil rezultat na koncu v njihovo prid. Rusija na drugi strani je pokazala oz. bolje rečeno Aršavin in Dzagojev sta pokazala česa sta sposobna , gladka zmaga nad Čehi . Naslednji krog bo odločilen za Čehe in Grke če bo neodločeno gresta naprej Polska in Rusija. Sam še vedno upam da bodo Poljaki pokazali svojo kvaliteo tu merim na Obraniaka.

Shury
Prispevkov: 63
Pridružen: 21. Dec 2011 20:01
Klub: FC Barcelona

Re: Skupina A

#18

Odgovor Napisal/-a Shury » 09. Jun 2012 11:15

Tilenckuuu napisal/-a:Sicer nisem pogledal celotne tekme, ampak zakaj bi ne bil rumeni karton vlečenje/odrivanje igralca, ki je žogo že spravil mimo tebe? Samo nizki intenziteti in dejstvu da je igralco malce spodrsnilo se lahko Sokratis zahvali, pa bi lahko tukaj komot prejel direktni rdeči za prekršek v čisti situaciji, če ni bilo 20m okrog nobenega (ajde mogoče malo pretiravam, ampak res sama sta bila).
Meni je bolj zgledalo da je Poljaku spodrsnilo in bi verjetno tako ali tako padel, grški branilec se ga je minimalno dotaknil oziroma ga oviral, jaz sploh faula ne bi piskal. Drugi karton pa tudi smešen, bil je faul, ampak ni bilo videt kakšnega "komolčka" ali pa kakšne umazane igre, da bi rabil pokazat karton. Tko da za mene neupravičen rdeč.

Tilenckuuu
Prispevkov: 189
Pridružen: 16. Maj 2012 08:30

Re: Skupina A

#19

Odgovor Napisal/-a Tilenckuuu » 09. Jun 2012 11:36

Da, jaz če sodim tole tekmo, tole ne bi sodil prekršek. Se pa tudi strinjam s prvo situacijo in prvim rumenim.

Je pa res, da nek mednarodno priznani sodnik obdan z napotki kontrolorjev in nadrejenih verjetno bolje razsodi v takem primeru, kot pa mi.
Preberite blog z mojimi zapisi na temo športa, politike, potovanj in dela v tujini:

https://boringslovenian.blogspot.co.at/

Chamberlain
Prispevkov: 613
Pridružen: 20. Dec 2011 14:30
Kraj: Cerklje ob Krki

Re: Skupina A

#20

Odgovor Napisal/-a Chamberlain » 09. Jun 2012 12:08

Rusi so res navdušili. Izgledajo organizirano, kvalitetno. Aršavin je imel svoj večer, škoda da takšnih predstav ni kazal pri Arsenalu. No to pa niti ni čudno, ker je večinoma igral na levem krilu in ne na poziciji, ki mu najbolj ustreza - za napadalcema.
Odlična predstava tudi Dzagojeva. Res odlično je odigral, velik talent in če bodo Rusi prišli daleč bo eden izmed hitov prvenstva. Keržakov ni imel svojega dne, je pa prekrasen gol zadel Pavljučenko po tem, ko je zamenjal Keržakova.
Rusi so zame eni tihih favoritov na tem EP, glede na videno včeraj.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov