Skupina A

Shury
Prispevkov: 63
Pridružen: 21. Dec 2011 20:01
Klub: FC Barcelona

Re: Skupina A

#21

Odgovor Napisal/-a Shury » 09. Jun 2012 12:49

Tilenckuuu napisal/-a:Je pa res, da nek mednarodno priznani sodnik obdan z napotki kontrolorjev in nadrejenih verjetno bolje razsodi v takem primeru, kot pa mi.
Hja, tukaj se ne bi ravno v celoti strinjal. Treba je vedeti, da ti "strokovnjaki", ki komentirajo potem te sodniške odločitve, ponavadi prihajajo iz sodniških vod, in že zato raje podprejo odločitev svojega stanovskega kolega, četudi ta včasih ni povsem pravilna. In recimo za včeraj me noben sodniški strokovnjak ne bo prepričal, da sta bila oba rumena upravičena.

Shury
Prispevkov: 63
Pridružen: 21. Dec 2011 20:01
Klub: FC Barcelona

Re: Skupina A

#22

Odgovor Napisal/-a Shury » 09. Jun 2012 12:58

Drugače pa že prvi dan menda kar veliko pretepov: http://www.youtube.com/watch?v=FatjxXstPik Tud Nemci pa Angleži so menda že bili v akciji...s tega vidika zna bit ta Euro polomija.

Tilenckuuu
Prispevkov: 189
Pridružen: 16. Maj 2012 08:30

Re: Skupina A

#23

Odgovor Napisal/-a Tilenckuuu » 09. Jun 2012 13:38

Shury napisal/-a:
Tilenckuuu napisal/-a:Je pa res, da nek mednarodno priznani sodnik obdan z napotki kontrolorjev in nadrejenih verjetno bolje razsodi v takem primeru, kot pa mi.
Hja, tukaj se ne bi ravno v celoti strinjal. Treba je vedeti, da ti "strokovnjaki", ki komentirajo potem te sodniške odločitve, ponavadi prihajajo iz sodniških vod, in že zato raje podprejo odločitev svojega stanovskega kolega, četudi ta včasih ni povsem pravilna. In recimo za včeraj me noben sodniški strokovnjak ne bo prepričal, da sta bila oba rumena upravičena.
Upravičena sta do te mere, da če sodnik najde dober izgovor oz. dobro utemelji svojo odločitev, bi mu v tistem danem trenutku po nekem danem spletu naključij lahko res pokazal rumeni karton.

Ampak ko uporabiš zdrav razum pa te stvari, bi bilo bolje, da ne bi, ker da se po včerajšnjem "dar-mar-u" Rusov nad Čehi govori o sodniški odločitvi na tekmi prej, ki je kvečjemu podžgala "oškodovance", ti kot sodniku ravno ne šteje v prid.

Morda se pa motim.
Preberite blog z mojimi zapisi na temo športa, politike, potovanj in dela v tujini:

https://boringslovenian.blogspot.co.at/

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Skupina A

#24

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 17. Jun 2012 01:21

No, super skupina, kar se tiče napetosti in izenačenosti. Kvaliteta fuzbala kot takega ni bila ne vem kako visoka, veliko napak, ampak ravno napake znajo večkrat tekmo narediti zanimivo. Zame ta skupina samo potrjuje, da je širitev tekmovanja dobra odločitev. Ko bomo imeli 24 ekip na tekmovanju bo takih izenačenih skupin še več. Tukaj bi si v bistvu vsaka ekipa po svoje zaslužila napredovanje, po svoje pa tudi ne. Na koncu srečni Grki in Čehi. Verjetno bodo zdaj oboji leteli ven, ampak tudi preostali ekipi ne bi imeli kaj več možnosti proti Nemčiji.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Shury
Prispevkov: 63
Pridružen: 21. Dec 2011 20:01
Klub: FC Barcelona

Re: Skupina A

#25

Odgovor Napisal/-a Shury » 17. Jun 2012 13:03

Panonszki napisal/-a:Zame ta skupina samo potrjuje, da je širitev tekmovanja dobra odločitev. Ko bomo imeli 24 ekip na tekmovanju bo takih izenačenih skupin še več.
Po kakšni logiki že? Tukaj je šlo samo za srečen žreb, da so v skupini pristale približno isto močne ekipe. Ne razumem kako bi razširitev pripomogla k bolj izenačenim skupinam?

Chamberlain
Prispevkov: 613
Pridružen: 20. Dec 2011 14:30
Kraj: Cerklje ob Krki

Re: Skupina A

#26

Odgovor Napisal/-a Chamberlain » 17. Jun 2012 13:10

Skupine so zelo izenačene. Že sedaj. Edini ekipi, ki pred zadnjim kolom nimajo možnosti za uvrstitev v četrtfinale sta Irska in Švedska. To priča v izjemni izenačenosti. Se grem pa stavit, da bi tako Slovenija, Srbija, Belgija, Norveška in še kup ostalih ekip bile na tem prvenstvu povsem konkurenčne tem ekipam v skupini A. Tako kot je že bilo povedano v Evropi ni nekih ekip, ki bi se jih razbilo. na tem prvenstvu niti ena ekipa ni prikazala do sedaj neke superiornosti in da je ne vem kako boljša od drugih. Prav tako nobena ekipa, da je toliko slabša. No Irska, ajde je še najslabša.

Shury
Prispevkov: 63
Pridružen: 21. Dec 2011 20:01
Klub: FC Barcelona

Re: Skupina A

#27

Odgovor Napisal/-a Shury » 17. Jun 2012 13:41

Zame sta Nemčija in Španija pokazale precej več od ostalih, upam si tudi trditi, da bo eden od teh dveh prvak na koncu. In ja, kot si napisal - skupine so že sedaj zelo izenačene, zato ne vidim, kako bi lahko 8 dodatnih ekip povečalo izenačenost? In zame recimo ko si glih omenil - Slovenija in Srbija nimajo kaj iskati na tem prvenstvu - če jih je v izredno lahki skupini na koncu prehitela ena boga Estonija, potem si to NE zaslužijo, sori. Pa lahk majo ne vem kakšno ekipo na papirju, če te na koncu kvalifikacij prehiti Estonija, potem boljše da se sploh ne kažeš na Euro. Ne vem, meni je res fino, da je na Euru 16 top ekip, in kvalifikacije služijo tudi temu, da se prefiltrira ekipe, ki v trenutnem obdobju ne blestijo. Zdej če so pa žrtev Angleži, Nizozemci ali pa Belgijci - jbg. Si že niso zaslužili.

Chamberlain
Prispevkov: 613
Pridružen: 20. Dec 2011 14:30
Kraj: Cerklje ob Krki

Re: Skupina A

#28

Odgovor Napisal/-a Chamberlain » 17. Jun 2012 13:52

Izenačenost sicer po moje ne bi padla skoraj nič. Bi pa z razširitvijo dobili še več presenečenj, kar je samo dobro. Res Slovenija in Srbija si niso zaslužile nastopa na tem EP.. priznam. Sem pa izrazil mnenje, da bi bile povsem konkurenčne recimo v tej skupini. Poglej na prijateljski 1:1 proti Grkom, ki so sedaj med 8 v Evropi. Se grem stavit, da bi se enakovredno borili z njimi, prav tako Srbi, Belgijci in še mnogo ekip.
No Nemci po moje niso ravno blesteli, čeprav navijam za njih na tem prvenstvu. Niso pokazal, da bi ne vem kako odstopali. Bati se jih ravno ne rabi nihče. Špancev pa še manj. Dobro, nadigrali so slabe Irce, pa remi proti Italiji. Pravi testi za njih šele pridejo.

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Skupina A

#29

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 17. Jun 2012 14:22

Kvalifikacije so nepravične in ne prikažejo realne kvalitete ekip. Igra se samo 8-10 tekem v skupini, in to v obdobju 2 let. Če je to komu realen pokazatelj kdo si zasluži biti kje, potem res ne vem... To je isto kot če bi v ligo prvakov iz ne vem angleške lige prišli klubi, ki so na prvih 4 mestih po samo 8 krogih. Pa vsaka ekipa ima lahko neko serijo. Tako da govoriti o tem, da si ekipa, ki ni prišla skozi kvalifikacije, ne zasluži biti na tekmovanju, je neumnost. Seveda bi si zaslužila biti na tekmovanju in polno ekip, ki niso prišle na Euro, bi bilo v skupini A čisto konkurenčnih.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti