3.SNL - Zahod 2013/2014

Zaklenjeno
Uporabniški avatar
zmaj
Prispevkov: 491
Pridružen: 27. Okt 2013 18:03
Kraj: Ljubljana

Re: 3.SNL - Zahod 2013/2014

#121

Odgovor Napisal/-a zmaj » 01. Feb 2014 16:00

Hmmm.. no skoda je pa perota... s katerim naj bi blo zebvse dogovorjeno potem pa zadnji trenutek prestopnega roka odide... je pa to zdaj priloznost za mlade domacine da se dokazejo :)

knap
Prispevkov: 169
Pridružen: 18. Jan 2014 12:07

Re: 3.SNL - Zahod 2013/2014

#122

Odgovor Napisal/-a knap » 05. Feb 2014 11:31

V Trbovljah stavkajo, kot smo si lahko prebrali v članku. Kot je meni znano ne gre za visok znesek, morda jim dolgujejo za mesec in ne več. Že tako so imeli igralci v Trbovljah astronomske zneske za ta nivo lige, sedaj pa se je skisalo tudi igralcem. Kot mi je znano jim je vodstvo kluba vedno izplačalo obljubljeno, verjetno bo tako tudi sedaj. Vsi, ki tukaj živimo se zavedamo, da so Trbovlje gospodarsko zelo opešale in logična posledica je, da tudi za šport primanjkuje denarja. Po moji oceni so šli igralci malce predaleč, saj so čisti amaterji in ne profesionalci. Kot je zapisal trener v članku, škodijo samo sebi in tega se naj zavedajo. Po informacijah, ki krožijo naj bi za vsem tem dogajanjem stal že zdavnaj odpisani Damir Memišević, ki mu je po vsej verjetnosti vseeno, saj bo kaj kmalu zaključil kariero. Škoda je, da so nasedli predvsem perspektivni mladi igralci. Se pa strinjam, da morajo dobiti obljubljeno.

Zanima me zakaj nič ne piše o stavki pri sosednjem Zagorju, saj naj bi po mojih informacijah stavkali tudi tam, ker jim vodstvo prav tako dolguje obljubljeno? Pa mislim, da gre tam za precej višji znesek.

V prihodnjih letih lahko pričakujemo kolapse številnih klubov, če se situacija hitro ne izboljša.

Ceks
Prispevkov: 661
Pridružen: 18. Jan 2012 16:34

Re: 3.SNL - Zahod 2013/2014

#123

Odgovor Napisal/-a Ceks » 05. Feb 2014 12:49

Po eni strani razumem igralce, po drugi strani pa mislim, da si nikakor nebi smeli privoščiti stavke. Če ti klub dolguje denar in meniš, da ga neboš nikoli dobil enostavno prekini pogodbo in prepusti mestu nekomu, ki je pripravljen igrati zastonj. To je 3.liga, popolnoma amaterska raven. Stavko so začeli po prestopnem roku, ko je prepozno iskati zamenjave in igralce, ki bi morda igrali zastonj, kar se mi zdi zelo hinavsko.

Že res, da če so bile obljube in pogodbe podpisane za določeno plačilo bi se tega klub moral držat. A v takšnem času smo, ko je šport na žalost postal zadnja skrb in bo tu denarja najmanj...

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6579
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: 3.SNL - Zahod 2013/2014

#124

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 05. Feb 2014 13:11

Mja, zakaj bi igral zastonj, če ti klub nekaj obljubi. Ravno to, da so Trbovlje gospodarsko opešale, pa pomeni, da številnim igralcem tudi ti (baje nevisoki) zneski ogromno pomenijo, saj praktično nimajo drugih dohodkov.

V Zagorju pa štrajkajo že 10 let... :mrgreen:

Sam sicer nisem velik ljubitelj štrajkov za denar, ker itak menim, da bi fuzbal moral biti amaterski, ampak mi je bila pa vedno čudna ta logika, češ igralec ne sme štrajkat, klub pa lahko ne plačuje. :?:
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

S.O.K.91
Prispevkov: 11
Pridružen: 28. Jul 2013 23:51

Re: 3.SNL - Zahod 2013/2014

#125

Odgovor Napisal/-a S.O.K.91 » 05. Feb 2014 18:49

Danes naj bi imeli v Zagorju sestanek in prvi trening, nekaj diši tudi po stavki, vendar se še ne ve točno, kaj in kako.

Uporabniški avatar
zmaj
Prispevkov: 491
Pridružen: 27. Okt 2013 18:03
Kraj: Ljubljana

Re: 3.SNL - Zahod 2013/2014

#126

Odgovor Napisal/-a zmaj » 05. Feb 2014 19:20

knap napisal/-a:V Trbovljah stavkajo, kot smo si lahko prebrali v članku. Kot je meni znano ne gre za visok znesek, morda jim dolgujejo za mesec in ne več. Že tako so imeli igralci v Trbovljah astronomske zneske za ta nivo lige, sedaj pa se je skisalo tudi igralcem. Kot mi je znano jim je vodstvo kluba vedno izplačalo obljubljeno, verjetno bo tako tudi sedaj. Vsi, ki tukaj živimo se zavedamo, da so Trbovlje gospodarsko zelo opešale in logična posledica je, da tudi za šport primanjkuje denarja. Po moji oceni so šli igralci malce predaleč, saj so čisti amaterji in ne profesionalci. Kot je zapisal trener v članku, škodijo samo sebi in tega se naj zavedajo. Po informacijah, ki krožijo naj bi za vsem tem dogajanjem stal že zdavnaj odpisani Damir Memišević, ki mu je po vsej verjetnosti vseeno, saj bo kaj kmalu zaključil kariero. Škoda je, da so nasedli predvsem perspektivni mladi igralci. Se pa strinjam, da morajo dobiti obljubljeno.

Zanima me zakaj nič ne piše o stavki pri sosednjem Zagorju, saj naj bi po mojih informacijah stavkali tudi tam, ker jim vodstvo prav tako dolguje obljubljeno? Pa mislim, da gre tam za precej višji znesek.

V prihodnjih letih lahko pričakujemo kolapse številnih klubov, če se situacija hitro ne izboljša.
Jah ce je res tako kot pravis da je povod te stavke organiziral en igralec ali dva trije stirje je za vodstvo popolnoma enostavna resitev ta da te igralce odstranijo in imajo problem resen... ostalo bo 15 igralcev ki si zeli igranja neglede na obljubljeno placilo... se pa popolnoma strinjam da kar se obljubi je treba izpolnit tukaj pa ni debate...

knap
Prispevkov: 169
Pridružen: 18. Jan 2014 12:07

Re: 3.SNL - Zahod 2013/2014

#127

Odgovor Napisal/-a knap » 05. Feb 2014 20:31

Vodstvo nima jajc, morda bodo navijači naredili svoje, ki verjetno ne bodo kar nemo požrli tole. Glede na to, da se peš odpravljajo na derbije v Zagorje, si kaj takega niso zaslužili s strani igralcev. Moje mnenje je, da bi se morali ti igralci sami odstraniti, saj predstavljajo gnilobo v zrelem jabolku. Jedro ekipe je zrelo in nepokvarjeno. Ekipa ima perspektivo. Dokler se Rudar ne reši te gnilobe, se bodo take in podobne zgodbe ponavljale. Še enkrat poudarjam, da igralci morajo dobiti vse kar jim je bilo obljubljenega, vendar ne na tak način in ne v 3. ligi, lepo vas prosim. Danes naj bi se igralci z vodstvom kluba le dogovorili in pogovorili. Informacija potrjena, stavkajo tudi v Zagorju.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6579
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: 3.SNL - Zahod 2013/2014

#128

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 06. Feb 2014 02:40

http://www.nkkranj.si/8491/novice/jesen ... je-lige-4/
Pridobili bomo več lokalnih derbijev, porabili manj denarja za prevoze na tekme, sodniški stroški bodo nižji, namesto licenciranja bomo imeli pravilnik, po katerem bo vodstvo tekmovanja odločilo ali klub izpolnjuje pogoje za igranje v omenjeni ligi.
Skratka isti pofl kot včasih. Zanič sodniki, razrite livade in vaški klubi. Kvaliteta celotne lige bo padla za en rang.
Naj bi šli pa gor kot sem že rekel cirka trije iz gorenjske. Pa kakšen več iz ljubljanske.
Baje je MNZ Murska Sobota proti. :gliha: Pa ravno oni bi si mislil, da bodo najbolj za. :agent:

Upam, da res ne bo ime pokrajinska liga ljubljansko-gorenjske regije. :nene: Imamo namreč ime za kaj takega, Kranjska.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

nogometaš
Prispevkov: 686
Pridružen: 16. Jul 2013 13:55

Re: 3.SNL - Zahod 2013/2014

#129

Odgovor Napisal/-a nogometaš » 06. Feb 2014 09:52

Ja zadnjič sem bil malo nejasen, zdaj se pa približno ve kaj želijo naredit.Predsednik nogometne zveze Murske Sobote je po radiju povedal ( če sem prav razumel ) da želi NZS narediti 4 regionalne lige, da se nebi več imenovale "3 SNL " in da je zelo proti temu , potem bi morali narediti tudi 2 drugi ligi z tem pa pade tudi kvaliteta nogometa itd. Idealno bi pač bilo, da se druga liga razširi na 12 klubov in naredijo tri tretje lige . Osebno bi rekel takole, če ni dovolj denarja naj se tudi sodniški in še kateri stroški zmanjšajo za 20% .Potni stroški bi bili manjši z uvedbo treh lig.Lige bi ostale zanimive kvaliteta nogometa bi pa nekako ostala. Pa še to ; v Pomurju je če se ne motim 8 tretjeligašev in ti klubi so oddaljeni eden do drugega od 3 -5 km in če bi naredili 4 " regionalne " lige potem bi bila nazaj Pomurska liga, če se ne motim to želijo tako ali tako nazaj narediti brez teh tretje ligašev , saj so videli , da z ovedbo občinskih lig , je zanimanje za nogomet zelo padlo. ( če kdo ne ve so v Pomurju lansko sezono ukinili "Pomursko ligo" in ustanovili # občinske lige# ), ki se pa ni obneslo kod sem napisal že zgoraj. Takole bom povedal Pomurci zdaj vedo kaj je dobro in kaj ne. In to v poduk ostalim tretje ligašem v Sloveniji # ja enkrat se samo sosedov naveličaš gledat # bi rekel, me zanima kako igrajo kje drugje nogomet ali ne !!???

Uporabniški avatar
xpero39
Prispevkov: 470
Pridružen: 30. Jun 2012 21:06
Klub: NK Maribor
Kraj: Gornja Radgona

Re: 3.SNL - Zahod 2013/2014

#130

Odgovor Napisal/-a xpero39 » 06. Feb 2014 10:24

Seveda, da je Pomurska zveza proti, ko so pa lani šli ukinit Pomursko ligo, zdaj pa jo bo država nazaj uvedla na državni ravni. lol . Me veseli, da bo NZS popravla kar uničuje PNZ, sicer bo to verjetno pomenlo spet eno ligo v PNZ in s tem manj dnara za zvezo, vendar več dnara si ta predsednik itak ne zasluži.

Sicer se vsi pritužujejo glede kvalitete, seveda da bo kvaliteta padla, če ne bi pa padli klubi zaradi financ. Sploh pa mislim, da kvaliteta ne bo toliko padla, saj več derbijev vedno poviša motivacijo igralcev, kakor tudi več gledalcev na tekmah. Edino vprašanje je kako bodo sedaj delovali sodniki...

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6579
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: 3.SNL - Zahod 2013/2014

#131

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 06. Feb 2014 10:52

Sej ne gre samo za kvaliteto igre. Gre za kvaliteto vsega skupaj, kvaliteto organizacije, infrastrukture, sojenja, navijaštva...

Pa še nekaj, odločitev NZS-ja je pomoje povsem mimo vseh zakonov in pravil, ki jih je ta organizacija (po diktatu UEFE) zadnja leta sama sprejemala. Sprememba tekmovanja mora biti namreč znana najmanj pred začetkom predhodne sezone, kar v tem primeru še zdaleč ni bilo tako. Če bi se kravatarjem v Nyonu dalo ukvarjati z nižjeligaši v Slo. bi ziher meli probleme, takole pa bo protipravna odločitev zveze (na čelu s pravnikom) očitno šla skozi v interesu "višjih ciljev". Seveda je tudi dogajanje v četrtem rangu močno spremenjeno ob takšnih napovedanih odločitvah, kar pomeni, da imamo letos najmanj tretje in četrte lige neregularne. :burzuj:

Iz pravilnika HNS:
Odluka o promjeni sustava natjecanja donosi se najkasnije godinu dana prije početka natjecanja.
Tole so morali Hrvati par let nazaj unesti po navodilih UEFE. Sigurno so ali pa bi vsaj morali imeti isto tudi pri NZS.

:rdeci: Aha, pred začetkom tekmovanja morajo biti določene propozicije.
S propozicijami se določi zlasti:
- način tekmovanja ekip v naslednjem tekmovalnem letu/ napredovanje in izpadanje/,
Naj mi torej nekdo iz NZS pokaže te propozicije za napredovanje v 3.SNL.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

savinja
Prispevkov: 125
Pridružen: 14. Avg 2012 12:25

Re: 3.SNL - Zahod 2013/2014

#132

Odgovor Napisal/-a savinja » 06. Feb 2014 12:14

Viator&Vektor napisal/-a:Naj mi torej nekdo iz NZS pokaže te propozicije za napredovanje v 3.SNL.
NZS tole rešuje kar z okrožnicami.
http://www.nzs.si/resources/files/doc/d ... 072013.pdf

Lani so iz Štajerske lige izstopili vsi klubi MNZ Ptuj razen Bistrice. Z okrožnico je bilo "uzakonjeno", da bo prvak MNZ Ptuj igral kvalifikacije za 3.SNL z drugouvrščenima ekipama Štajerske in Pomurske lige. Pa tega ni vedelo 99% klubov Štajerske lige in je bila po zadnjem kolu cela štala.
Mimogrede, vse je bila bližnjica, da se je Drava iz zadnje lige ekspresno prebila v 3.ligo.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6579
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: 3.SNL - Zahod 2013/2014

#133

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 06. Feb 2014 12:27

Ja, vem kako rešuje NZS take probleme. :mrgreen: Majo pač srečo, da se nihče ne zbuni, lani so Zreče izstopile, letos pa bo verjetno sprememba tudi večini kar odgovarjala.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

kikak
Prispevkov: 32
Pridružen: 21. Dec 2011 08:46

Re: 3.SNL - Zahod 2013/2014

#134

Odgovor Napisal/-a kikak » 06. Feb 2014 16:46

Tolminu je cilj 2. liga, zato so že 20.1 začeli s treningi.

http://www.nktolmin.si/novice/1785

Danes pa imajo predstavitev načrtov glede ciljev, infrastrukture, marketinga...

http://www.nktolmin.si/novice/1790

knap
Prispevkov: 169
Pridružen: 18. Jan 2014 12:07

Re: 3.SNL - Zahod 2013/2014

#135

Odgovor Napisal/-a knap » 06. Feb 2014 21:24

Lepo, da so začeli s pripravami in vsem ostalim, ampak treba se bo dokazati tudi na igrišču. Tudi v Trbovljah še vedno ostaja cilj 2. liga, vsaj glede na izjave vodilnih v klubu. Težko verjamem, da lahko kdo od tretjeligašev sploh preživi v 2. ligi. Apetiti igralcev zrastejo, za obstanek klub potrebuje kakšno okrepitev. Vse se začne vrteti v krogu, vse se vrti samo okoli denarja. Verjemi, da lahko napredovanje pomeni tudi propad, ker potem tudi "domači" igralci začnejo razmišljati drugače. Ti, ki so prej igrali za kikiriki, potem začnejo razmišljati bolj kapitalistično. Na žalost tudi v športu štejejo samo denarci. Brez denarcev ni avtobusa, ni večerje, ne moreš plačati redno sodnikov, stroškov do zveze, do igralcev, .... No money, no funny.
Trboveljčani si po mojem mnenju vsekakor zaslužimo višjo ligo in boljše tekme, ker tukaj ljudje dejansko živijo za nogomet. Navijači gredo za ekipo do konca sveta, če je treba. Kako pa je s tem v Tolminu? Kaj bi za 2. ligo pomenil Tolmin ali pa Rudar Trbovlje, ali npr Zagorje? Pa spoštovanje do vseh klubov. Razlika je očitna, ker v Trbovljah ali Zagorju se ob derbiju zbere 2000 gledalcev in bi se jih na višjem nivoju zbralo še več. To je ta razlika med Tolminom in klubom, ki je ima tradicijo in zgodovino.

kikak
Prispevkov: 32
Pridružen: 21. Dec 2011 08:46

Re: 3.SNL - Zahod 2013/2014

#136

Odgovor Napisal/-a kikak » 07. Feb 2014 10:21

Res da nima Tolmin takega derbija kot je Zagorje - Rudar, kjer bi se zbralo po 2000 ljudi, ima pa zveste navijače in tudi enega izmed boljših povprečnih obiskov v ligi. Na gostovanjih je ponavadi tudi več tolminskih navijačev kot domačih. Znajo pa zanimive tekme pritegnit tudi več ljudi. Pred leti ko je bila Olimpija še v 3. ligi, se je na tekmi zbralo več kot 1500 ljudi.

S.O.K.91
Prispevkov: 11
Pridružen: 28. Jul 2013 23:51

Re: 3.SNL - Zahod 2013/2014

#137

Odgovor Napisal/-a S.O.K.91 » 07. Feb 2014 22:43

Tole je pa iz Zagorja...
Po dolgem času smo znova tudi mi aktivni. V sredo, 5.2. smo pričeli s pripravami na spomladanski del prvenstva. Kljub nekaterim ugibanjem o stavki igralcev, te seveda niso resnične! Res, da je bilo nekaj zaostalih dolgov, vendar pa so igralci kljub temu pričeli s treniranjem, vodstvo kluba pa se je držalo svojih obljub in poplačalo dolgove danes, tako da gre Nk Zagorje skupaj novim zmagam naproti. V spomladanskem delu je ekipa ostala praktično nespremenjena, pridružil pa se nam je nov igralec, ki prihaja iz drugoligaške ekipe Nk Krško, kjer je jeseni odigral več kot 700 minut. Okrepitev je vsekakor dobrodošla, nov igralec pa bo poostril konkurenco na bočnih položajih v obrambi. Več o tem igralcu sledi...

Uporabniški avatar
zmaj
Prispevkov: 491
Pridružen: 27. Okt 2013 18:03
Kraj: Ljubljana

Re: 3.SNL - Zahod 2013/2014

#138

Odgovor Napisal/-a zmaj » 09. Feb 2014 18:10

Bom se jst nekaj dodal in sicer da ni treba gledat spico obiska na tekmah... u tolminu pravis da je bil na tekmi 3 lige z olimpijo lp obisk.. ja amapk na vsaki drugi pa ne... dokler je trenutno v zasavskih klubih vedno zanimanje za tekmo sam vem da v trbovljah vsako domaco tekmo obisce v popvprecju 350 - 400 ljudi (odmerjeno na oko).... ne slisi se veliko vendar na gostovanjih vidim ponavadi vec navijacev rudarja kot domacinov... ne da bi zdej poskusal reci da zarad tega si pa bolj trbovlje kot drugi zasluzijo ligo visje ampak dejstvo je da je obisk visok tudi za drugo ligo...

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6579
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: 3.SNL - Zahod 2013/2014

#139

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 09. Feb 2014 21:35

Razumem point, ampak si ravno slab primer zbral. Tolmin ima kar lepo gledanost in sodi med klube z največ privrženci v 3.SNL zahod, hodijo tudi na gostovanja. Rudar bi bil itak kul za drugo ligo, ampak Tolmin pa tudi. Mene letos sploh ne skrbi, prva polovica lestvice so sami bolj kot ne fajn klubi. Je pa Tolmin edini resno zastavil za drugo ligo, vsi ostali so bolj tako če bo, bo.

Zagorje, Tolmin, Rudar, Zarica, Izola, Tabor... zamenjam bilokaterega drugoligaša za enega od teh klubov.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Pietro
Prispevkov: 2338
Pridružen: 14. Nov 2012 15:08

Re: 3.SNL - Zahod 2013/2014

#140

Odgovor Napisal/-a Pietro » 11. Feb 2014 11:16

O kadrovskih spremembah v 3. SNL zahod, predvsem v smeri prihodov.
http://www.snportal.si/3-liga/3-liga-za ... i-tolminu/

Zaklenjeno

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov