SNP -> Slovenski nogometni portal

Zaklenjeno
Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

SNP -> Slovenski nogometni portal

#1

Odgovor Napisal/-a Golman » 23. Feb 2013 17:06

Čeprav je v Sloveniji aktivnih kar nekaj internetnih portalov, tako profesionalnih kot ljubiteljskih, na katerih lahko spremljate med drugim tudi slovenski nogomet, doslej še nismo naleteli na stran, na kateri bi lahko spremljali samo in izključno slovenski nogomet (pri tem seveda zanemarimo spletni strani Nogometne zveze Slovenije in prvaliga.si). S tem namenom smo snovali SNP – Slovenski nogometni portal. Spremljati, promovirati, pisati samo o slovenskem nogometu.
Za SNP nas skrbi več ljubiteljev slovenskega nogometa, ki nam je ljubše stiskati pesti na tribunah slovenskih stadionov za svoj domači, lokalni klub, kakor pa spremljati po televiziji tekme zvenečih tujih nogometnih klubov. Smo amaterji, si pa prizadevamo za profesionalni pristop. Začeli smo z nogometnim forumom (http://www.nogometni-forum.si), danes nadaljujemo zgodbo še s SNP – internetnim portalom. Postanite in ostanite naš zvesti bralec, če bi se želeli pridružiti naši ekipi, vas z veseljem sprejmemo medse.

Ekipa SNP

http://www.nogometni-forum.si/snp
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Uporabniški avatar
xpero39
Prispevkov: 470
Pridružen: 30. Jun 2012 21:06
Klub: NK Maribor
Kraj: Gornja Radgona

Re: SNP -> Slovenski nogometni portal

#2

Odgovor Napisal/-a xpero39 » 24. Feb 2013 16:27

=)

Uporabniški avatar
Kibby
Prispevkov: 60
Pridružen: 27. Dec 2011 17:12
Klub: Mura
Kraj: Fazanerija

Re: SNP -> Slovenski nogometni portal

#3

Odgovor Napisal/-a Kibby » 25. Feb 2013 17:36

Kaj se tiče designa in layouta strani porazno. Stran izgleda mrtvaško.
Drugače pa kapo dol za trud.
Slika

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: SNP -> Slovenski nogometni portal

#4

Odgovor Napisal/-a Golman » 25. Feb 2013 20:03

Vsak ima svoj okus in hvala bogu da je tako. Mislim pa da glede na to, da nimamo velikih financ, za ureditev dizajna je zame soliden(vem za tisto pravilo da naj bi portali imeli svetlo ozadje...), vam pa obljubim da v prihodnosti pride tudi lepši dizajn strani. Tokrat smo se pac bolj osredotočili na vsebino. Bolj nam je pomembna kvaliteta člankov...
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Ceks
Prispevkov: 661
Pridružen: 18. Jan 2012 16:34

Re: SNP -> Slovenski nogometni portal

#5

Odgovor Napisal/-a Ceks » 25. Feb 2013 21:19

Še en moj, malo bolj konstruktiven komentar.

Slabo:
-Stran je zelo počasna in ima počasen odziv. Že ko "skrolam" po njej se zatika.
-Novice so zame nepregledne, morale bi biti bolj vidne, ker so čisto skrite pod tistimi zavihki.
- Logotip in napis "Slovenski Nogometni Portal"

Dobro:
- Novice so razporejene po prvi ligi in nižjih ligah, pravtako so na prvi strani lestvice vseh lig, kar je pohvalno in hitro pregledno.
- Bomo vidli kako bo z ažuriranjem le teh in nasploh ažuiranjem novic na strani.
- Link do foruma

Solidno:
- Izgled strani ni ravno najbolši, nikakor pa ni katastrofalen kot je nekdo zgoraj napisal

Mnenje / Predlog:
Vsekakor nočemo gledat copy/paste novic iz Nogomanije in drugih strani, ker se potem bere 3x iste novice na različnih poratlih. Probajte osvežit zadevo z raznimi interviuji in obiski na terenu. Moj predlog je, da vključite še navijaško sceno zraven. Zanimiv bi bil svoj oddelek "Navijaštvo" ali kaj podobnega, kjer bi se objavljale izključno slike/koreografije/komentarje navijačev ali pa samo slike popolnjenosti in obiska tribun. Lahko bi se tudi naredilo interviju ali kratek povzetek zgodovine navijanja in navijaških skupin, ali pa povzelo zgodovino klubov od nastanka do sedaj. Vem tudi, da obstaja stran fotoultas, ki je namenjena samo navijačem, boje morda se lahko z njimi povežete in kako novico o navijačih objavite iz njihove s trani... Uglavnem, možnosti je dosti...

Drugače pa vse pohvale za trud in veliko sreče želim.

Pietro
Prispevkov: 2338
Pridružen: 14. Nov 2012 15:08

Re: SNP -> Slovenski nogometni portal

#6

Odgovor Napisal/-a Pietro » 25. Feb 2013 21:38

Glede "tehnološko-dizajnerskega" dela težko kaj povem, zato je bolj zadolžen Golman. Ampak bodite malce potrpežljivi, tudi on se je s tem projektom učil nekaterih novih stvari. In redkokomu že v prvo uspe narediti super stvar, ki bi jo hvalili vsi po vrsti. Vaja dela mojstra, zato pa mamo možnosti izboljšav, do tega pa nam pomagajo tudi vaše graje in pohvale.
Je pa tudi meni kolega potožil, da dokaj počasi odpira stran, jaz sicer s tem nimam težav, glede na to, da živim v študentskem domu, kjer je internetna povezava super.
Bom pa se pa bolj dotaknil samih novic, ažuriranje bo pač sprotno kolkor se bo le dalo. Smo trenutno rahlo kadrovsko podhranjeni, bi bilo zelo dobrodošlo, če bi še kdo priskočil na pomoč, predvsem za zahodni del Slovenije. Dejstvo je, da imamo vsi še drugi obveznosti (fax, služba, itd), ampak to delamo pač iz naše dobre volje. Naš cilj vsekakor ni copy/paste novic iz ostalih portalov, ampak včasih pač nekaterih novic ne moreš zapisati kaj dosti drugače, kot pa so recimo zapisana na drugih portalih.
Vidim sam našo prednost predvsem v pokrivanju drugoligaškega in upam, da tudi tretjeligaškega tekmovanja, saj se o tem na ostalih portalih zelo redko ali pa skoraj nikoli ne piše. Na področju Prve Lige neke tople vode ne moremo ravno izumljati...

foto
Prispevkov: 819
Pridružen: 17. Dec 2011 15:34

Re: SNP -> Slovenski nogometni portal

#7

Odgovor Napisal/-a foto » 25. Feb 2013 21:51

Ceks napisal/-a:Še en moj, malo bolj konstruktiven komentar.
Mnenje / Predlog:
Vsekakor nočemo gledat copy/paste novic iz Nogomanije in drugih strani, ker se potem bere 3x iste novice na različnih poratlih. Probajte osvežit zadevo z raznimi interviuji in obiski na terenu. Moj predlog je, da vključite še navijaško sceno zraven. Zanimiv bi bil svoj oddelek "Navijaštvo" ali kaj podobnega, kjer bi se objavljale izključno slike/koreografije/komentarje navijačev ali pa samo slike popolnjenosti in obiska tribun. Lahko bi se tudi naredilo interviju ali kratek povzetek zgodovine navijanja in navijaških skupin, ali pa povzelo zgodovino klubov od nastanka do sedaj. Vem tudi, da obstaja stran fotoultas, ki je namenjena samo navijačem, boje morda se lahko z njimi povežete in kako novico o navijačih objavite iz njihove s trani... Uglavnem, možnosti je dosti...
Da še sam podam svoje videnje ...
Diferenciacija po vsebini od Nogomanie nam je pomembna, ne toliko zaradi tekmovalnosti kolikor zaradi filozofije snovalcev SNP-ja, ki se razlikuje od Nogomaniine: slovenski in ne tuji nogomet, analitični, izvirni članki (ne zgolj in samo ažurnost v obliki novic, kakor hitro se kje kaj zgodi), različni novinarski žanri. Vse to pa bo rabilo tudi svoj čas.
Tudi navijaštvo bo verjetno zastopano, predvsem v svoji pozitivni plati. Pravzaprav je bilo z objavljenimi fotografijami v fotogaleriji zastopano že doslej na nogometnem forumu. Čeprav je poudarek SNP-ja slovenski nogomet, ne toliko navijaštvo. S fotoultras.si ne bi mogli biti povezani bolj, kot smo.
Poleg tega je že tudi bolj površnemu bralcu nogometnih in navijaških forumov ter portalov jasno, da lahko samo na fotoultras.si in nogometnem-forumu.si (odslej tudi na SNP) dobijo zelo natančne podatke o obiskanosti slovenskih prvoligaških tribun. Gledalci so vedno prešteti do človeka natančno in zaradi določenih okoliščin zaokroženi navzgor. Niti klubi sami zaradi specifičnih okoliščin ne razpolagajo s tako točnimi podatki. Tudi v tem segmentu bi radi stopili korak naprej.

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: SNP -> Slovenski nogometni portal

#8

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 26. Feb 2013 13:38

Mene zanima zakaj ni url www.snp.si ali kaj takšnega. Zakaj se navezuje na forum? Ker bi bilo mislim, da bolj prepoznavno če bi bil svoj url. Moja kritika gre samo na preglednost novic.. Dajte nekaj v stilu NM naredit(stolpičasto v kategorijah) ter top 3 novice na veliko, da bolj padejo v oči... Ostalo glee na to da smo pri začetku zelo pozitivno...

Veliko sreče!

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: SNP -> Slovenski nogometni portal

#9

Odgovor Napisal/-a Golman » 26. Feb 2013 15:11

Bo tudi www.snp.si v kratkem času, kot sem že rekel, nas je začetek prvenstva prehitel, ampak bomo tudi vse sproti popravljali on osvežili. Kot smo že povedali, se na Nogomanijo ne bomo zgledovali, verjetno ste vajeni njihovega sistema strani, kjer menu ne pride do izraza, ampak samo novičke v stolpičastem predelu. Hočemo dati poudarek tudi na Menijski del strani, torej Prva Liga, Nižje lige, Kolumne... Bomo pa se potrudili in tudi naredili nekaj bolj inovativnega glede novičk, vse ob svojem času. Morem poudariti, še enkrat, da smo bolj ali manj ekipa ljubiteljev našega nogometa in ne računalničarji oz računalniški tehniki ;)
Če bi imel kdo željo, da bi sodeloval lahko mirne volje piše na ZS, pove kaj zna pa se dogovorimo ;) Žal finance ne omogočajo nekih profesionalnih stvari, zato pa na žalost ali na srečo je tako, kot je.

Glede počasnosti strani jaz problemov nimam, pa imam starejši notesnik tukaj kjer delam, povezava je bolj slaba... Doma, kjer imam optiko in boljši namizni računalnik pa mi v Google Chrome stran zaostaja ko jo scrollam dol, v IE mi pa navadno dela. Bom probal pogledati, če se da tukaj kaj narediti, prosim pa te Ceks, da mi sporocis, ce v IE stran hitreje dela?
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Ceks
Prispevkov: 661
Pridružen: 18. Jan 2012 16:34

Re: SNP -> Slovenski nogometni portal

#10

Odgovor Napisal/-a Ceks » 26. Feb 2013 18:27

Uporabljam Chrome. Pri skrolanju se zatika se samo na prvi strani, morda zaradi veliko gibajočih se slik?

Na podstraneh ne zatika. Se da preživet...

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: SNP -> Slovenski nogometni portal

#11

Odgovor Napisal/-a Golman » 26. Feb 2013 18:37

Probaj za foro v IE in Mozilli, če imaš možnost. Ker meni na Chromu tudi nekaj šteka, drugim prijateljem pa dela normalno, ne vem zakaj...
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: SNP -> Slovenski nogometni portal

#12

Odgovor Napisal/-a Golman » 20. Maj 2013 10:19

Če ima kdo željo pri sodelovanju in pisanju člankov lahko kontaktira mene, BOCo-ta, foto-ta ali Pietra za več informacij ;)
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Zaklenjeno

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov