Sojenje 2012/13

Tilenckuuu
Prispevkov: 189
Pridružen: 16. Maj 2012 08:30

Re: Sojenje 2012/13

#41

Odgovor Napisal/-a Tilenckuuu » 30. Sep 2012 08:04

Če nekdo gre v dvoboj na višini 180cm z nogo je to že samo po sebi nevarna igra in se dosodi indirektni udarec. Če je prišlo do udarca, pa potem če je prišlo do le-tega, sodnik presodi če je bila velika intenziteta, če je bila varnost nasprotnika močno ogrožena in če je sploh imel namen igrati z žogo in na podlagi teh dejavnikov presodi ali podeli opomin ali izključitev.

Težko je presoditi na podlagi subjektivnega mnenja navijača kluba, prav tako potem mnenje navijača drugega kluba, ki celo pravi, da nima kaj z glavo tiščati tam, kjer je nevarno - sploh to slednje je neumnost prve sorte, igranje s podplatom že nad stopalom nasprotnika je samo po sebi nevarna igra, kaj šele igranje na višini nasprotnikove glave. Je pa res, da se kot nevarna in nepremišljena igra tretira tudi igranje z glavo denimo v območju pod pasom nasprotnika, kjer bi lahko brez težav igral z nogo in se prav tako dosodi indirektni udarec.

Mi je pa strašno zanimiva situacija s tekme Koper:Maribor, ki jo je prilepil Tilen in mi čisto nič ni jasno, čemu prekinjena akcija (ofsajd, predvidevam?)
Preberite blog z mojimi zapisi na temo športa, politike, potovanj in dela v tujini:

https://boringslovenian.blogspot.co.at/

Aljaska
Prispevkov: 202
Pridružen: 27. Dec 2011 11:07

Re: Sojenje 2012/13

#42

Odgovor Napisal/-a Aljaska » 30. Sep 2012 10:54

Pri nas nobene oddaje o tekmah, sploh pa o sojenju.
Na youtubu si lahko ogledate, kako Poljaki komentirajo vsako sojenje v Ekstraklasi v oddaji liga+ekstra, tudi v 3D tehniki, če je treba.

Oddaja liga+ekstra traja eno uro, najprej so highlitsi vseh tekem, intervjuji z igralci in trenerji, različne reportaže, na koncu pa je še debata o sojenju. Odlično, priporočam ogled.

V youtube vtipkajte besedi kontrowersje kolejka, pa boste našli, ta del oddaje so dolge cca 15 do 20 min.

tilen89
Prispevkov: 442
Pridružen: 21. Dec 2011 10:59

Re: Sojenje 2012/13

#43

Odgovor Napisal/-a tilen89 » 30. Sep 2012 11:45

Tilenckuuu napisal/-a: Mi je pa strašno zanimiva situacija s tekme Koper:Maribor, ki jo je prilepil Tilen in mi čisto nič ni jasno, čemu prekinjena akcija (ofsajd, predvidevam?)
Da, po mnenju stranskega sodnika naj bi bil Berič v prepovedanem položaju in vplival na igro. Že morda res, da je bil v ofsajdu, pa še to bolj na tesno (podobna situacija kot pri golu Čadikovskega), vendar na igro zagotovo ni vplival. Zame neupravičeno razveljavljen gol.

Tilenckuuu
Prispevkov: 189
Pridružen: 16. Maj 2012 08:30

Re: Sojenje 2012/13

#44

Odgovor Napisal/-a Tilenckuuu » 30. Sep 2012 12:12

Ni bil v ofsajdu, ker se gleda pač del telesa, s katerim je (bi) igral z žogo in je bil v liniji pač.

Kakorkoli že, tudi vpliva nekega ni bilo, sicer se je gibal proti žogi, ampak na vratarja ni imel vpliva, saj je stal precej iz smeri. Hvala bogu ni vplivalo na razplet tekme, ker če bi, bi ga Zaho raztrgal, kdorkoli je že bil 2. pomočnik na tej tekmi.
Preberite blog z mojimi zapisi na temo športa, politike, potovanj in dela v tujini:

https://boringslovenian.blogspot.co.at/

alakazaam
Prispevkov: 206
Pridružen: 20. Jun 2012 16:17

Re: Sojenje 2012/13

#45

Odgovor Napisal/-a alakazaam » 01. Okt 2012 10:59

Tilencku, poglej fotke od Vancaš Požega po tekmi, ko ima en lep odtis krampona na zgornji ustnici. Mislim da je to več kot dovolj intenzitete, še malo več, pa bi bilo že zelo nevarno za zdravje... No vsem na stadionu je bilo jasno, da bi moral iti Žitko v garderobo, samo sodniki niso videli situacije.

Uporabniški avatar
iniesta
Prispevkov: 413
Pridružen: 20. Dec 2011 16:01
Klub: ND Gorica
Kraj: Primorska

Re: Sojenje 2012/13

#46

Odgovor Napisal/-a iniesta » 14. Apr 2013 12:34

Spet slabo sojenje včeraj. Omenil bi zelo sporen rdeč karton Ibraimija. Ne vem zakaj v zadnjem času sodniki kažejo za podobne primere rdeče kartone. Včeraj Ibraimi, prejšnji teden Guberac, na začetku spomladi se mi zdi, da je zaradi mahanja z rokami izklučitev dobil Rep (naj me kdo popravi če ni bilo zaradi udarca z roko), potem v prvem spomladanskem krogu N´Diaye. Vse te izklučitve so bile za lase privlečene. Omenil pa bi da so že drugi krog zapored bile oškodovane Domžale, prejšnji teden so jim razvejavili čisti gol za vodstvo, včeraj pa je bil v ofsajdu Delamea Mlinar pri prvem golu Olimpije. En krog ne mine brez sodniških napak.
GREMO PLAVI, PROTI NOVI ZMAGI!!!
Tim Matavz> Po srcu sem 'plav'. Gorica je tista opcija!

Tilenckuuu
Prispevkov: 189
Pridružen: 16. Maj 2012 08:30

Re: Sojenje 2012/13

#47

Odgovor Napisal/-a Tilenckuuu » 17. Apr 2013 06:14

Ibraimijeva situacija je bila precej vprašljiva, ampak kar se tiče Repa (ostalih situacij ne poznam, žal), je bilo vse čisto. 5m pred sodnikom ga je kar konkretno repnil po obrazu s komolcem. Ni bilo v sklopu nekega grajenja, neke akcije, ampak pač neumnost prve klase.
Preberite blog z mojimi zapisi na temo športa, politike, potovanj in dela v tujini:

https://boringslovenian.blogspot.co.at/

Tilenckuuu
Prispevkov: 189
Pridružen: 16. Maj 2012 08:30

Re: Sojenje 2012/13

#48

Odgovor Napisal/-a Tilenckuuu » 17. Apr 2013 11:50

Slika

Odgovor na iniesto in na alakazaamov prispevek na SNP-ju.

Sicer slika je slaba, kakovost je slaba, pozicija je blesava, ampak sem precej ok zadel trenutek oddaje žoge. Jasno je vidno, da Delamea ni v ofsajdu (igralec čisto spodaj oz. levo če gledamo smer napadanja Olimpije). Igralec, ki ga krije, je več kot očitno zamudil pri "ofsajd zanki", prav tako je zamudil v kasnejši fazi napada pri vračanju iz obrambe in SPET ni bilo ofsajda.

To je moje mnenje in tu se je Stančin (mislim, da je bil on) odločil pravilno.

Kar se tiče te tekme, sem ošvrknil še situacijo, ko je Čadikovski zadel (ne vem sploh zakaj prekinjena igra), potem spet roko Zarifovića (dvignjena nad glavo, komot penal), ostalo ne vem.

Sicer pa sem gledal konferenco na TV NKD po tej tekmi, poslušal Oražma in Mojsilovića in res zanimivo poslušanje, žal pa nekoliko skeli nepoučenost oz. nekvaliteta novinarjev. Pravzaprav sta imela samogovor in se odgovori niso nanašali na vprašanja, ki bi lahko bila, glede na tekmo, zastavljena kvalitetneje.

Prav tako se ne strinjam z oceno Oražma, da je sodniška trojka Skomina-Žunič-Ul najkvalitetnejša tu, pravzaprav sta Arhar in Stančin (subjektivno mnenje), pred Žuničem in Ulom, no, Žunič se mi še ne zdi dovolj izkušen in dorasel funkciji, Ul med drugim opravlja delo veliko bolje, po mojem mnenju, da ne bo kdo mislil, da imam vpogled v kake ocene kontrolorjev.

Po drugi strani, Čeferina kot glavnega sodnika niti ne mislim komentirati, kar pove že veliko.
Preberite blog z mojimi zapisi na temo športa, politike, potovanj in dela v tujini:

https://boringslovenian.blogspot.co.at/

Tilenckuuu
Prispevkov: 189
Pridružen: 16. Maj 2012 08:30

Re: Sojenje 2012/13

#49

Odgovor Napisal/-a Tilenckuuu » 17. Apr 2013 11:57

Prav tako bi ob tej priložnosti rad opozoril na neumnost iz tekme Maribor : Rudar, ki se je prav tako predvajala po nacionalki in sem pričakoval, da jo boste SNP-jevci opazili in o njej napisali kako pikro, kajti več kot zaslužili so si jo fantje na tisti tekmi.

Sodniška trojka je bila Skomina-Rojko-Arhar, vsi sodniki na mednarodni listi, kar pomeni "top of the pop", kot bi lahko rekel, a uspelo jim je nevideno tudi na najnižjih nivojih.

Rojko je namreč omenjeno tekmo (to je tekma 1. SNL lige, da ne bo pomote) začel brez zastavice. To je sicer zelo težko izvesti, zakaj, namreč na 1. SNL nivoju se mi zdi, da je prihod sodnikov na tekmo 90 ali 75 minut pred tekmo, ne vem točno in če bi recimo 1 uro do tekme preverili opremo - se zgodi, da pozabiš (pa čeprav sta ponavadi v kompletu 2 zastavici in bi Skomina, se mi zdi, moral imeti s sabo "beep" paket, to sta zastavici + beep senzor, ki ga ima na roki in pomočnik nato s klikom na zastavico sproži ta senzor, ki zapiska in glavni sodnik prej zazna dvignjeno zastavico), bi pa lahko kak okoliški sodnik posredoval in jim dostavil kake zastavice.

Ne - njim je 5 minut do tekme postalo jasno, da zastavic nimajo, nakar je prvih 15 minut (na posnetku, ki ga najdete na rtvslo.si se bo ob zadetku Mezge jasno videlo, da Rojko akcijo spremlja brez zastavice) Rojko mahal z rokami, nato mu je domačin na stadionu naredil improvizirano zastavico iz ročaja metle in strgane markirke. Šele nekje okrog 25. minute so jim dostavili zastavico. Torej, pol ure pred tekmo bi bilo dovolj, da bi opazili, da pa niso, je precej sramotno.
Preberite blog z mojimi zapisi na temo športa, politike, potovanj in dela v tujini:

https://boringslovenian.blogspot.co.at/

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Sojenje 2012/13

#50

Odgovor Napisal/-a Golman » 17. Apr 2013 18:14

Tilenckuuu, prosil bi te, če pogledaš Zasebno Sporočilo.
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

alakazaam
Prispevkov: 206
Pridružen: 20. Jun 2012 16:17

Re: Sojenje 2012/13

#51

Odgovor Napisal/-a alakazaam » 19. Apr 2013 14:43

Telenckuuu moral bi najt posnetek iz tekme, ko so imeli kamero v liniji. Tu se ne vidi dobro, ker je kot slab in je nemogoče karkoli ocenit, ko sem pogledal pa posnetek, ko so kamero ki je v liniji ustavili je pa telo delamee najmanj meter v ofsajdu. Če bi nekje zbrskali tisto sliko bi bilo bolj jasno, tukaj se ne vidi, se ne da ocenit, ker je kot najslabši možen praktično gledaš delameo v hrbet domžalčana pa v prsa... moraš pa videt ramo ob rami. Jaz sem še vedno 1000% da je bil ofsajd

kevo1414
Prispevkov: 154
Pridružen: 17. Jan 2012 17:39

Re: Sojenje 2012/13

#52

Odgovor Napisal/-a kevo1414 » 15. Maj 2013 15:57

Na tekmi Celje - Olimpija smo lahko ponovno videli katastrofalno sojenje. V manj kot tednu dni je bila Olimpija (pa še kdo drug) že dvakrat oškodovana in to kar močno. Včeraj je sodil Kajtazović in če se ne motim je tudi on bil tisti, ki je takrat Guberacu dal tisti smešen rdeči karton.

http://www.siol.net/sportal/nogomet/slo ... mpija.aspx

Tilenckuuu
Prispevkov: 189
Pridružen: 16. Maj 2012 08:30

Re: Sojenje 2012/13

#53

Odgovor Napisal/-a Tilenckuuu » 15. Maj 2013 20:03

Tega penala mu res ne bi bilo potrebno piskat, pa tudi pri kao igranju z roko Šelige mam na sumu, da je bilo znotraj, ampak se ne vidi najbolj.

Sicer pa ni vidne nobene napake več :P
Preberite blog z mojimi zapisi na temo športa, politike, potovanj in dela v tujini:

https://boringslovenian.blogspot.co.at/

Zaklenjeno

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov