Kvalifikacije za SP 2014

Zaklenjeno

Na katerem mestu bo Slovenija zaključila boje za SP 2014, ki bo v Braziliji?

1.
14
27%
2.
25
48%
3.
5
10%
4.
4
8%
5.
3
6%
6.
1
2%
 
Skupaj glasov: 52

Aljaska
Prispevkov: 202
Pridružen: 27. Dec 2011 11:07

Re: Kvalifikacije za SP 2014

#81

Odgovor Napisal/-a Aljaska » 30. Sep 2012 10:40

Spremembe bodo, morajo biti, pa četudi gredo te kvalifikacije v maloro.

golman
Samir je no.1, Oblak in Belec.
branici
edini centralni branilec reprezentant, ki redno igra, je Cesar, Šuler še vedno greje klop pri Legiji, alternativa, gledam samo tiste, ki redno igrajo, so Maroh (naj se ga že enkrat sproba, odigra naj en polčas, da vidimo), Anđelković (saj je igral v repki na boku, rajši naj se ga sproba v obrambi), Džinić, Samardžič in Rajčević.
bočni
Jokić, zanj sem vesela, da končno redno igra v klubu, ker sem prepričana, da bo boljši ob rednem igranju. Brečko pa je kar padel v formi, to je moje mnenje. Alternativa: Struna, Jovič, Mejač.
vezisti-defenzivni
Tukaj nas tepejo poškodbe in slaba forma. Krhin je poškodovan. Bačinovič je v slabi formi, prav tako se je v klubu preselil na klop. Ostanejo tako še Kurtič, joj ta palermo, ki zavira nogometašem razvoj kariere, boljše, da bi ostal pri vareseju ali pa izbral drug klub. Mertelj in Elsner sta edina, ki redno igrata. Matič pa ni reprezentančni kaliber.
ofenzivni
Birsa je poškodovan. Iličič je igralec navdiha, to pa je odvisno od dneva. Odličen je Kampl, pa tudi redno igra. Vučkič ima smolo s poškodbami, tukaj je treba biti previden pri forsiranju v člansko repko, ker je še mlad. Vršić pa je bil prej poškodovan in išče formo, v Austriji pa še ni pokazal vsega. Potem je tukaj še Cvijanovič, Pečnik, tale zlom noge v JAR je kar močno vplival na razvoj kariere. Kirm, sem vesela, da je zapustil Wislo, on rabi redno igranje.
napadalci
Prva violina je Matavž, ki pa rabi dobre podaje za zadetek. Zelo dobro se je ujel z Ljubijankićem, sploh proti ZDA, velika škoda, da ni ostal v Evropi. Tukaj so še Velikonja, rabi cajt v Cardiffu, sproba naj se Čavuševića, Berič je še mlad, sem pa prepričana, da bo v dveh letih bolj konstanten pri zabijanju golov. Volaš pa naj pride nazaj v MB, ga res pogrešam.

Selektor Stojanović veliko govori, kaj vse dela, napredka pa malo videnega, tak občutek imam. Prva enajsterica, jedro ekipe, še ni izoblikovana. Vedno več vprašanj. Mislim, da rabimo selektorja, ki ima mednarodne izkušnje z vodenjem repke ali iz močnih lig. Vem, da se dragih tujcev ne moremo privoščiti. Bo pa potrebno najprej urediti kaos na NZS, urediti prvo ligo, ker tale nered in različni interesi močno vplivajo tudi na repko.

To je moje mnenje, pa lep pozdrav.

barca_boy
Prispevkov: 249
Pridružen: 07. Mar 2012 19:15

Re: Kvalifikacije za SP 2014

#82

Odgovor Napisal/-a barca_boy » 30. Sep 2012 13:27

sicer pa bi se splačalo preizkusiti tudi apatiča in lazareviča.

Uporabniški avatar
janbuc
Prispevkov: 5895
Pridružen: 17. Dec 2011 18:44
Klub: FC Barcelona
Kraj: Šmartno pri Litiji
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2014

#83

Odgovor Napisal/-a janbuc » 01. Okt 2012 13:26


Uporabniški avatar
janbuc
Prispevkov: 5895
Pridružen: 17. Dec 2011 18:44
Klub: FC Barcelona
Kraj: Šmartno pri Litiji
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2014

#84

Odgovor Napisal/-a janbuc » 01. Okt 2012 15:48


Uporabniški avatar
janbuc
Prispevkov: 5895
Pridružen: 17. Dec 2011 18:44
Klub: FC Barcelona
Kraj: Šmartno pri Litiji
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2014

#85

Odgovor Napisal/-a janbuc » 05. Okt 2012 13:49

- Postava slovenske reprezentance za kval. tekmi s Ciprom in Albanijo:
Vratarji: Samir Handanović (Inter), Jan Oblak (Rio Ave), Jasmin Handanović (Maribor)

Branilci: Mišo Brečko, Dominic Maroh (oba Koln), Boštjan Cesar, Bojan Jokić (oba Chievo), Dejan Kelhar (Qabela), Andraž Struna (Cracovia), Marko Šuler (Legia)

Vezisti: Armin Bačinović (Hellas Verona), Goran Cvijanović (Maribor), Josip Iličić, Jasmin Kurtić (oba Palermo), Andraž Kirm (Groningen), Kevin Kampl (Red Bull Salzburg), Aleš Mertelj (Maribor), Aleksander Radsovaljević (VVV Venlo), Mirnes Šišić (OFI Kreta)

Napadalci: Robert Berić (Maribor), Zlatko Dedić (Bochum), Džengis Čavušević (St. Gallen), Tim Matavž (PSV Eindhoven), Nejc Pečnik (Sheffield Wednesday)
http://snl.si/reprezentanca/novice/2012100513185818/

Aljaska
Prispevkov: 202
Pridružen: 27. Dec 2011 11:07

Re: Kvalifikacije za SP 2014

#86

Odgovor Napisal/-a Aljaska » 05. Okt 2012 14:18

Kelhar Kaj je azerbajdžanska liga res bolj kvalitetna npr. od ukrajinske ali od serije B, MB pa špila v Ligi Evropa??????

Radosavljevic????????

Šuler, ki greje klopco pri Legiji ???????????????????

Sem razočarana, nobenih sprememb glede obrambe in upam celo staviti, da bomo pokasirali gole v obeh tekmah. Kaj ni Slaviša govoril, da naj vsi, ki ne bodo redno igrali, najprej uredijo status za igranje v repki...

Danes bom spremljala Hellas Verono in me prav zanima, če bo Bačinovič v prvi postavi...

Smile
Prispevkov: 361
Pridružen: 26. Dec 2011 15:07
Klub: Maribor
Kraj: Mlače

Re: Kvalifikacije za SP 2014

#87

Odgovor Napisal/-a Smile » 05. Okt 2012 15:11

Kje je pa Rok Elsner? :shock:

Aljaska
Prispevkov: 202
Pridružen: 27. Dec 2011 11:07

Re: Kvalifikacije za SP 2014

#88

Odgovor Napisal/-a Aljaska » 05. Okt 2012 20:37

evo, bacinovic ni v kadru za današnjo tekmo zaradi otečenega kolena ... kaj pa bo delal v repki, če ga koleno spet matra, naj rajši počiva.

Bury
Prispevkov: 160
Pridružen: 28. Dec 2011 22:51

Re: Kvalifikacije za SP 2014

#89

Odgovor Napisal/-a Bury » 06. Okt 2012 00:06

Spet ni Elsnerja, zraven Kelhar in Struna, ki niti v 2. Poljski ligi ne igra. Joj moj Slaviša ....

Uporabniški avatar
janbuc
Prispevkov: 5895
Pridružen: 17. Dec 2011 18:44
Klub: FC Barcelona
Kraj: Šmartno pri Litiji
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2014

#90

Odgovor Napisal/-a janbuc » 08. Okt 2012 16:58


barca_boy
Prispevkov: 249
Pridružen: 07. Mar 2012 19:15

Re: Kvalifikacije za SP 2014

#91

Odgovor Napisal/-a barca_boy » 11. Okt 2012 17:26

http://www.siol.net/sportal/nogomet/kva ... razen.aspx

toliko o tem kako je ljudski vrt vedno poln.

Uporabniški avatar
iniesta
Prispevkov: 413
Pridružen: 20. Dec 2011 16:01
Klub: ND Gorica
Kraj: Primorska

Re: Kvalifikacije za SP 2014

#92

Odgovor Napisal/-a iniesta » 11. Okt 2012 17:41

barca_boy napisal/-a:http://www.siol.net/sportal/nogomet/kva ... razen.aspx

toliko o tem kako je ljudski vrt vedno poln.
Kot, da ko igra reprezentanca tekme v Mb, hodijo na tekme samo Mariborčani in ko so tekme v Lj hodijo na tekme samo Ljubljančani. Za Slovenijo navijamo, tudi tisti, ki nismo iz Ljubljane in okolice in obiskujemo tekme ne glede na to ali so tekme v Lj in Mb, žal jutri nebom utegnil it na tekmo, ampak če bi imel čas bi šel v Mb. Ne vem, kaj ti non stop kritiziraš toliko Štajerce, če navijaš za Slo kupi karto pa pojdi na tekmo in ne pa hodit na tekmo samo kadar jo imaš pred nosom v Lj.
Moram reči, da bi gre prav na živce, ko vidim kako se kregajo Ljubljančani in Mariborčani glede reprezentance, kot, da je samo njihova in da drugi predeli Slovenije niso pomembni, še tako nas je malo in namesto, da bi bili združeni se raje kregamo.
Zakaj je do sedaj prodanih tako malo kart, pomoje je en razlog, slabe igre na začetku kvalifikacij, drugi slab odnos NZS, pa če kateri drugi razlogi.

LP
GREMO PLAVI, PROTI NOVI ZMAGI!!!
Tim Matavz> Po srcu sem 'plav'. Gorica je tista opcija!

barca_boy
Prispevkov: 249
Pridružen: 07. Mar 2012 19:15

Re: Kvalifikacije za SP 2014

#93

Odgovor Napisal/-a barca_boy » 11. Okt 2012 18:19

ko je nekdo napisal da niso ljubljančani krivi da niso bile stožice čisto polne ga ni nihče upošteval, hotel sem samo povedati da ljudski vrt ni nič boljši od stožic.
sicer pa tudi sam hodim na vse domače tekme reprezentance in tudi jutri grem, ampak mi je pa zelo od rok vozit se v maribor, če bi lahko bile vse tekme v ljubljani kot so bile včasih za bežigradom.

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: Kvalifikacije za SP 2014

#94

Odgovor Napisal/-a Astoria » 11. Okt 2012 18:49

Takole bom rekel. Veliko je takih iz Štajerske, ki v Ljubljano ne bo šlo iz principa. Prvič zato ker je to Ljubljana, drugič zato, ker jim je češ predaleč in tretjič zato, da se delajo norca zakaj ni toliko ljudi na tekmah. Sam kot Štajerc nisem tak in mi je čisto vseeno kje igramo, ker pač grem. Pa smo šli že v Koper, pa smo se tudi naenkrat na kupi našli Štajerci, ampak bolj malo. Prav tako recimo, ko sem bil na hokejski tekmi v Stožicah Slovenija-Avstrija, ko smo se uvrstili med elito, sem tudi bil presenečen, ko smo se kar naenkrat našli med sabo štajerci, ki smo prišli v Ljubljano hokej gledat. Nekateri pač smo taki, ki gremo bilokam spremljat Slovenijo v bilokaterem športu. Tudi v tujino.

Sam bi rad videl prenovljeno Fazanerijo, za tam, kot je predvidenih 8.000 mest in tekmo Slovenijo, da tudi grem tja pogledat in navijat. Verjetno bi zelo težko karto dobil, pomoje bi Prekmurci takoj pokupili.

Ampak pač ogromno ljudi je takih, ki se jim ne da, ali pa nočejo it drugam kot pa v Maribor, da se pač dokaže nekaj, kar se mi zdi čisto brezveze. Pa Stožice so grde, pa niso akustične, pa stadion je brez duše etc. Stadion je za Olimpijo, ni za Maribor in ostale klube in naj ga imajo pač kakšnega imajo in njim je všeč. Če pa greš na kako tekmo reprezentance 2-3 krat na leto, pa te ne bo hudič vzel, če boš preživel par urc v Ljubljani.

Samo kaj, ko je mentaliteta ljudi in stvari v glavi drugačna. Predvsem pa me žalosti, da so nekatere zamere ali odnosi iz klubov prešli na reprezentanco in si po novem ne vem kaj, če greš v Ljubljano. Že sam pogovor o tej tekmi, se nekaterim zdi zaničevanja vrednim. Niti po tv nočejo gledat, ker je pač tekma v Ljubljani.

O odnosih med NZS, pa Stojanovičem, Zahovičem pa niti ne bi začel raje.

barca_boy
Prispevkov: 249
Pridružen: 07. Mar 2012 19:15

Re: Kvalifikacije za SP 2014

#95

Odgovor Napisal/-a barca_boy » 11. Okt 2012 19:31

netgear67 napisal/-a:Takole bom rekel. Veliko je takih iz Štajerske, ki v Ljubljano ne bo šlo iz principa. Prvič zato ker je to Ljubljana, drugič zato, ker jim je češ predaleč in tretjič zato, da se delajo norca zakaj ni toliko ljudi na tekmah. Sam kot Štajerc nisem tak in mi je čisto vseeno kje igramo, ker pač grem. Pa smo šli že v Koper, pa smo se tudi naenkrat na kupi našli Štajerci, ampak bolj malo. Prav tako recimo, ko sem bil na hokejski tekmi v Stožicah Slovenija-Avstrija, ko smo se uvrstili med elito, sem tudi bil presenečen, ko smo se kar naenkrat našli med sabo štajerci, ki smo prišli v Ljubljano hokej gledat. Nekateri pač smo taki, ki gremo bilokam spremljat Slovenijo v bilokaterem športu. Tudi v tujino.

Sam bi rad videl prenovljeno Fazanerijo, za tam, kot je predvidenih 8.000 mest in tekmo Slovenijo, da tudi grem tja pogledat in navijat. Verjetno bi zelo težko karto dobil, pomoje bi Prekmurci takoj pokupili.

Ampak pač ogromno ljudi je takih, ki se jim ne da, ali pa nočejo it drugam kot pa v Maribor, da se pač dokaže nekaj, kar se mi zdi čisto brezveze. Pa Stožice so grde, pa niso akustične, pa stadion je brez duše etc. Stadion je za Olimpijo, ni za Maribor in ostale klube in naj ga imajo pač kakšnega imajo in njim je všeč. Če pa greš na kako tekmo reprezentance 2-3 krat na leto, pa te ne bo hudič vzel, če boš preživel par urc v Ljubljani.

Samo kaj, ko je mentaliteta ljudi in stvari v glavi drugačna. Predvsem pa me žalosti, da so nekatere zamere ali odnosi iz klubov prešli na reprezentanco in si po novem ne vem kaj, če greš v Ljubljano. Že sam pogovor o tej tekmi, se nekaterim zdi zaničevanja vrednim. Niti po tv nočejo gledat, ker je pač tekma v Ljubljani.

O odnosih med NZS, pa Stojanovičem, Zahovičem pa niti ne bi začel raje.
čisto si zadel

tilen89
Prispevkov: 442
Pridružen: 21. Dec 2011 10:59

Re: Kvalifikacije za SP 2014

#96

Odgovor Napisal/-a tilen89 » 11. Okt 2012 20:37

barca_boy napisal/-a:ko je nekdo napisal da niso ljubljančani krivi da niso bile stožice čisto polne ga ni nihče upošteval, hotel sem samo povedati da ljudski vrt ni nič boljši od stožic.
No po izjavah reprezentantov je LV boljši :) http://www.slovenskenovice.si/sport/nog ... ra-tekmece

Je pa to prepiranje med MB-LJ res šlo prek vseh mej. To kar je netgear napisal (za večino populacije pretirano) pa je obojestransko. Jaz sem mnenja, da za slabo vzdušje okrog reprezentance ni kriv noben spor LJ-MB ali NZS-NKMB, ampak predvsem katastrofalen start kvalifikacij in katastrofalno kadrovanje. Če bi imeli 6 pik in solidno igro, bi bili vsi spori in "spori" nekje v ozadju.

miki
Prispevkov: 115
Pridružen: 25. Jul 2012 14:04

Re: Kvalifikacije za SP 2014

#97

Odgovor Napisal/-a miki » 12. Okt 2012 11:28

Te zgodbe "kdo ima večjega" so brezveze. Dejstvo je, reprezentanca je 2008 prišla v MB, kljub vsem zgodovinskim zameram in katastrofalnim kvalifikacijam za EURO jo je pričakalo 10.000 ljudi, vse ostalo je zgodovina. Po SP 2010 je nekdo začutil potrebo da to pozitivno zgodbo, kljub nasprotovanju igralcev, selektorja in dela javnosti še enkrat več poruši in tako privleče na dan tudi vse stare zamere. Ne bom se spuščal v debate zakaj, ker to nima veze s športom, ampak s politiko.
Od takrat naprej je debata okoli tekem reprezentance v MB deplasirana, zgodbe ni več, kemije ni več in marsikdo se počuti samo še enkrat več nategnjenega. Če temu dodamo še ostale konflikte na relaciji MB LJ in celo skrajno pocenjujoče in pokroviteljske izjave Čeferina češ, če boste pridni, vam bom dal tekmo, potem jih verjetno ni malo, ki raje vidijo, da reprezentance sploh ni v MB, kot pa da jim predsednik NZS po vsem tem kar je MB dal SLO nogometu daje tovrstne cinične izjave.
Kdor je pričakoval poln stadion in oh in sploh vzdušje, očitno živi izven SLO nogometne realnosti. Marsikdo te reprezentance pač ne čuti kot svoje in se veliko lažje identificira s klubom, zato bo raje šel na Lazio in Tottenham. Dvomim da bo reprezentanca še kdaj imela (vsaj v MB) takšen dom, kot ga je imela med 2008 in 2010. Veliko truda bo potrebno vložit, ker odnos z navijači in javnostjo je zelo težko zgradit in zelo lahko podret, tudi če zanemarimo rezultatski vpliv, ki je seveda prav tako prisoten. Sploh pa je ljudi težko večkrat peljat na led, ko enkrat vidijo, da se zgodovina ponavlja.

Uporabniški avatar
janbuc
Prispevkov: 5895
Pridružen: 17. Dec 2011 18:44
Klub: FC Barcelona
Kraj: Šmartno pri Litiji
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2014

#98

Odgovor Napisal/-a janbuc » 13. Okt 2012 00:02


Smile
Prispevkov: 361
Pridružen: 26. Dec 2011 15:07
Klub: Maribor
Kraj: Mlače

Re: Kvalifikacije za SP 2014

#99

Odgovor Napisal/-a Smile » 13. Okt 2012 13:01

A lahko kdo prosim citira izjavo Jerkoviča, ki jo je izrekel v studiju?

juhubruhu
Prispevkov: 29
Pridružen: 22. Apr 2012 20:33

Re: Kvalifikacije za SP 2014

#100

Odgovor Napisal/-a juhubruhu » 13. Okt 2012 13:57

A tisto lekcijo o tem, kje naj se igrajo tekme in da so vsega krivi starši? :mrgreen:

Zaklenjeno

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov