Prva liga 2012/13

Zaklenjeno
Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Prva liga 2012/13

#121

Odgovor Napisal/-a Golman » 20. Nov 2012 11:51

Statistika 19. kroga:
Statistični posladki 19.kroga http://www.prvaliga.si/novice/?id=2196

Prva liga NZS:
• 19. krog Prve lige NZS, je bil strelsko najbolj bogat v letošnji sezoni. Nogometaši so skupaj dosegli kar 19 zadetkov, oziroma 3,8 gola na tekmo.
• Visoka zmaga Maribora šteje dvojno. Najvišja gostujoča zmaga (6:1) je namreč tudi nasploh najvišja zmaga katerekoli ekipe v letošnji sezoni. Obratno seveda velja tudi za najvišji poraz.

Maribor:
• Najvišja zmaga sezone .
• Najvišja gostujoča zmaga sezone.
• Marcos Tavares je dosegel prvi "hat-trick" v sezoni, drugi "hat-trick" proti Gorici in tretji "hat-trick" doslej v Prvi ligi NZS.
• Goran Cvijanović je zabil že svoj šesti zadetek proti Gorici, svojemu bivšemu klubu v Prvi ligi NZS.
• Aleš Mertelj je prejel svoj prvi rumeni karton v sezoni.

Olimpija:
• Aleksander Šeliga je na desetih tekmah v letošnji sezoni na igrišču preživel natanko 900 minut.
• Damjan Trifković je proti Domžalam zabeležil 150. prvoligaški nastop in presegel mejo 11.000 minut na zelenici.
• Blaž Božič se lahko po novem pohvali s 100 nastopi v Prvi ligi NZS.

Luka Koper:
• Koper je prvič v letošnji sezoni nepremagan že na šestih zaporednih tekmah.
• Matej Pučko je dosegel 11. prvoligaški zadetek, drugi proti Aluminiju, svojemu bivšemu klubu.

Domžale:
• Nejc Vidmar je v Stožicah dočakal 70. tekmo v Prvi ligi NZS.
• Tadej Rems je ob preseženih 1000 minutah na igrišču prejel prvi letošnji rumeni karton.
• Luka Vrhunc je dočakl prvih pet minut v letošnji sezoni.

Celje:
• Miha Korošeč je proti Triglavu odigral 60 tekmo v Prvi ligi NZS, ob tem pa presegel 5.000 prvoligaških minut.
• Tadej Vidmajer je prvič v letošnji sezoni dočakal priložnost v dresu Celja in si prislužil tudi prvi letošnji rumeni karton.
• Lutfi Bilali in Žan Horvat sta proti Triglavu dočakala svoj 10.nastop v Prvi ligi NZS.

Triglav:
• Klemen Šturm je odigral svojo dvajseto tekmo v Prvi ligi NZS
• Enis Đurković je zadel že četrto prvoligaško tekmo zapored. Njegov prvi zadetek v Celju je bil zanj jubilejni deseti v Prvi ligi NZS.
• Jalen Pokorn je v Celju presegel mejo 17.000 minut na slovenskih prvoligaških zelenicah.

Aluminij:
• Aluminij je s točko proti Kopru prekinil najslabšo serijo iz letošnje sezone, štirih zaporednih porazov.
• Robert Kurež je ob svojem jubilejnem 50. nastopu v Prvi ligi NZS zabil deveti zadetek.

Gorica:
• Matija Širok je dosegel prvi zadetek v sezoni in drugi zadetek nasploh v Prvi ligi NZS.
• Welle N'diaye je proti Mariboru presegel 2000 minut v Prvi ligi NZS.

Rudar Velenje:
• Že šestič zapored se je zgodilo, da v tekmah Rudarja vsaj ena ekipa ni dosegla zadetka.
• Elvis Bratanović je v Murski Soboti odigral 60. tekmo v Prvi ligi NZS.

Mura 05:
• Jaka Šafer je debitiral v Prvi ligi NZS, ob tem pa ohranil mrežo nedotaknjeno.
• Jure Travner je na deseti tekmi v letošnji sezoni dosegel svoj prvi zadetek.
• Dragan Jelič je proti Rudarju presegel magično mejo 10.000 prvoligaških minut.
• Mate Eterović je z vodilnim zadetkom proti Rudarju dosegel že svoj 30. zadetek v Prvi ligi NZS.
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: Prva liga 2012/13

#122

Odgovor Napisal/-a Astoria » 02. Dec 2012 17:29

Tako, jesenski del je za nami (+zaostala tekma Rudar-Maribor).
Kaj povedati nasplošno:
Maribor rutinirano na 1.mestu hiti po 11. naslov prvaka. Olimpija je očitno dobila pravega trenerja z Razdrhom in menim, da bo na koncu brez problema osvojila 2.mesto. Za tretje mesto pa se bosta borila Domžale in Koper. Celje bo znova šlo na pokal in tako priti znova v Evropo.

Prijetno presenečenje so za mene letos Domžalčani, ki igrajo zelo dobro, le doma se še morajo popraviti. Prav tako je Pušnik zrihtal Celje, kar je tudi prijetno presenečenje. Koper za razliko od lani suvereno dobro nastopa od samega začetka.
Tudi Triglav bi lahko v jesenskem delu štel med ta prijetna presenečenja,

Negativno presenečenje zagotov Mura z vsemi "pripetljaji". Prav tako Rudar, ki ga nisem pričakoval v borbi za obstanek. Za Gorico sem enakega mnenja kot za Rudar. Aluminij me je malo razočaral, sem ga pričakoval nekje takoj za Celjem na lestvici, ampak očitno ne gre.

Največja kritika pa gre definiitivno na obisk tekem, kateri se mi zdi zelo zelo slab. Maribor ni izjema, Mura pa tako ali tako napram lanski sezoni.

Če še primerjam največe pluse in minuse v primerjavi letošnje in lanske sezone:

+
-zelo zanimivo na začelju lestvice, kjer se bodo Triglav, Gorica, Aluminij, Rudar in Mura borili za obstanek

-
-slabši obisk tekem
-zgolj en prenos v živo na tv
-slabše navijanje in prihod gostujočih navijaških skupin

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Prva liga 2012/13

#123

Odgovor Napisal/-a Golman » 03. Dec 2012 12:01

Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Prva liga 2012/13

#124

Odgovor Napisal/-a Golman » 03. Dec 2012 18:50

Drugače pa najbolj bode v oči trenutno garnitura na NZS, ki že ne vem koliko časa obljublja glavnega sponzorja lige, o glavnem sponzorju pa drugače ne duha ne sluha. Katastrofa.
Več bom pa spisal jutri oz. ponoči.
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Uporabniški avatar
janbuc
Prispevkov: 5895
Pridružen: 17. Dec 2011 18:44
Klub: FC Barcelona
Kraj: Šmartno pri Litiji
Kontakt:

Re: Prva liga 2012/13

#125

Odgovor Napisal/-a janbuc » 03. Dec 2012 18:55

VIDEO: Ščulac in Šimundža ocenita jesenski del
http://www.sport-tv.si/d166523/Sport_TV ... i_del.html

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Prva liga 2012/13

#126

Odgovor Napisal/-a Golman » 05. Dec 2012 00:11

Maribor: Rutinirano na prvem mestu. Žal bomo rabili še nekaj časa, da bodo Mariborski igralci lahko dobivali izkužnje v Slovenski ligi, slej ali prej začnejo stagnirati, razen Evropskih tekem... Zaho je odlično spravil Maribor iz minusa v plus.

Olimpija: Na začetku so se zelo lovili, no kasneje se je izkazalo da je Razdrh tisti tapravi. Pozna mladince, ki jih uspešno uveljavlja v prvo moštvo. Kapun, Zajc, Šporar... Tudi Olimpija bo počasi postala odskočna deska v tujino. Edino kar me moti je to, da denar od prodaje ne gre klubu ampak Rastoderju.

Celje: Še enkrat več je dokazal Pušnik, da zna delati z mladimi igralci. Vseeno so presegli moja pričakovanja.

Rudar: Ne vem, ampak se mi zdi, da ima Rudar boljšo ekipo(po imenih sodeč) kot pa zaseda mesto. Nisem najbolj poučen v Velenjski nogomet, tako da kaj več nebi rekel...

Aluminij: Nekako po pričakovanjih, čeprav je imel nekje na sredini jesenskega dela kar vzpon, pa so potem hitro na realna tla padli. Vseeno se bo v drugem delu poznala finančna stiska, vsaj tako je moje mnenje.

Domžale: Zaenkrat po pričakovanjih, njihov trener igra zelo napadalni nogomet, kar mi je zelo všeč. Imajo veliko mladih perspektivnih igralcev. Pričakujem jih v drugem delu morda še višje kot so sedaj.

Gorica: Veliko igralcev so razprodali, pa so se pojavili novi, ki presenečajo. Dejstvo pa je, kot je Iniesta napisal, obramba Gorice je katastrofalna. Bomo videli kako bo v zimskem premoru, ampak kaj več kot je trenutno od njih ne pričakujem. Bodo ostali v ligi, ampak bolj pri koncu razpredelnice.

Koper: Kot zmeraj in do zdaj, so v Kopru dosti mučkali, Bračun pa Čadikovski... No sedaj je Italijanski trener končno začel stvari postavljati na svoja mesta. Ne vem sicer kaj se dogaja, ampak v Kopru so se poleti okrepili zelo dobro. Bubalo(ki naj nebi več bil v klubu?), Lotrič... Bomo videli kaj bo prinesel drugi del prvenstva za njih.

Triglav: Glede na to, kakšne finančne težave ima/je imel, so trenutno v zelo dobri formi, igralci se borijo. Zame so največje presenečenje jesenskega dela.

Mura: Rekel bom samo žalost. Kako zapravljajo prekmurski nogomet vodilni možje pri Muri je katastrofalno. Največje razočaranje doslej...

Kar bode v oči je obisk tekem(izvzamem Maribor)... Za Muro še razumem zakaj je nizek obisk tekem, za ostale klube pa bolj ali manj ne. Koper, Olimpija? Zelo, zelo slabo. Celje se očitno malo prebuja, ampak počasi... O NZS sploh ne bom rekel besed, glede na to kako sem bil navdušen, da bo šla Prva Liga pod njihovo okrilje, sem trenutno zgrožen kaj se dogaja...

Kar se tiče igralcev, me je pa najbolj presenetil Kurež, ki zelo dobro igra za Aluminij. Rad bi še omenil Žigona iz Gorice, Šporarja pri Olimpiji (njega sem izvzel, še par mladih me je navdušilo), pri Mariboru odličnega in izjemnega Ibraimija itd...
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Uporabniški avatar
janbuc
Prispevkov: 5895
Pridružen: 17. Dec 2011 18:44
Klub: FC Barcelona
Kraj: Šmartno pri Litiji
Kontakt:

Re: Prva liga 2012/13

#127

Odgovor Napisal/-a janbuc » 07. Dec 2012 18:52

Najboljši nogometaš jeseni je Enis Đurkovič
http://www.sport-tv.si/d166660/Nogomet/ ... kovic.html

Uporabniški avatar
janbuc
Prispevkov: 5895
Pridružen: 17. Dec 2011 18:44
Klub: FC Barcelona
Kraj: Šmartno pri Litiji
Kontakt:

Re: Prva liga 2012/13

#128

Odgovor Napisal/-a janbuc » 08. Dec 2012 17:55

TEKME MED MARIBOROM IN RUDARJEM NE BO!

Preloženo tekmo nogometne Prve lige med Rudarjem in Mariborom, ki bi morala biti na sporedu v nedeljo ob 16.00, so zaradi slabega vremena odpovedali. Odigrana bo spomladi.

Tudi Velenje je tako kot vso državo zajelo močno sneženje, zato je novica o odpovedi pričakovana. Maribor ima po končanem jesenskem delu prvenstva s tekmo manj na prvem mestu na lestvici devet točk prednosti pred Olimpijo.


VIR: rtvslo.si

Chamberlain
Prispevkov: 613
Pridružen: 20. Dec 2011 14:30
Kraj: Cerklje ob Krki

Re: Prva liga 2012/13

#129

Odgovor Napisal/-a Chamberlain » 09. Dec 2012 10:26

Še moj kratek povzetek dogajanja v prvem delu sezone:
Maribor je preprosto najboljša ekipa v Prvi ligi. Imajo širok kader, ki je uspešno nastopal tako v Evropi, kot v domačem prvenstvu. Tudi druga postava Maribora, je premočna za to ligo. Morda bo januarja odšel kak igralec, ampak večjih težav z obranitvijo naslova Maribor ne bi smel imeti. Sedaj je prišel še Fajič, ki je zame najboljši napadalec v ligi, tako da bodo nasprotniki še bolj v strahu pred Mariborom.
Olimpija je druga ekipa lige, z Razdrhom so ujeli formo. Delati so začeli pametno, priložnost so dobili nekateri mladi fantje, tako da gre v pravo smer Olimpija. Upam, da se bodo tudi navijači vrnili na stadion, in da ne bodo morda po treh porazih odpustili trenerja.
Domžale so se vrnile v vrh. Po moje bodo bile hudo bitko s Koprom za tretje mesto. Imajo kar mlado, simpatično ekipo.
Koper. Od Kopra sem pričakoval več. Morda celo, da bodo po jesenskem delu pred Olimpijo. Če bodo spomladi ujeli formo lahko morda prehitijo celo Olimpijo, drugače je pa njihova realnost 3. mesto.
Celje. Sredina lestvice. Sicer ne vem kako je s finančnim stanjem, je pa ekipa mlada, Pušnik je dober trener in verjamem, da so sposobni zadržat in ostat na petem mestu.
Triglav je manjše presenečenje jesenskega dela sezone. Je pa res, da je druga polovica lestvice dokaj izenačena, tako da lahko kar hitro padejo navzdol
Gorica. To je njihova realnost, po odhodu HIT-a. Žigon je bil svetla točka v jesenskem delu. Morda, če bodo pokazali malo boljšo formo lahko končajo tam na 6. mestu.
Rudar. Prav tako realno stanje. Več kot boja za obstanek ne pričakujem od njih.
Aluminij se kar dobro kosa v 1. sezoni v prvi ligi. Nekaj dobrih predstav, jih pa čaka boj za obstanek.
Mura. Položaj na lestvici ni realen odraz kvalitete moštva, ampak prej odraz razmer v samem klubu. Upam, da bodo obstali in da se nekako popravijo razmere v klubu. Ker bi bilo res škoda za Prvo ligo, če se bo izgubila Mura..

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Prva liga 2012/13

#130

Odgovor Napisal/-a Golman » 18. Dec 2012 08:00

Primerjava klubov, sicer je v Srbskem jeziku, je pa objavljeno na uradni strani na FB od Jelen Super Lige....
TOP 10 klubova po broju gledalaca u prvom delu sezone 2012. / 2013. u 12 nacionalnih prvenstava (Austrija, Češka, Slovačka, Slovenija, Mađarska, Hrvatska, BiH, Srbija, Makedonija, Albanija, Rumunija, Bugarska):

1. Steaua Bukarest (Rum) 21.398
2. Crvena Zvezda (Srb) 16.911
3. Rapid Beč (Aus) 14.480
4. Sturm Graz (Aus) 11.699
5. Petrolul Ploiesti (Rum) 11.254
6. Botev Plovdiv (Bug) 10.375
7. Viktoria Plzen (Češ) 10.350
8. Austria Beč (Aus) 9.750
9. Hajduk (Hrv) 9.250
10. Red Bull S. (Aus) 8.987
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Prva liga 2012/13

#131

Odgovor Napisal/-a Golman » 29. Dec 2012 16:38

Kako lahko igralec dobi dva rdeča kartona? V Slovenski ligi je mogoče, oz. v statistiki uradne strani Prve Lige :)
http://www.prvaliga.si/Tekma/zapisnik/?id_tekme=9361
p.s.: Seveda gre za Krisa in Alena :)
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: Prva liga 2012/13

#132

Odgovor Napisal/-a Astoria » 01. Mar 2013 10:55

Torej kaj pričakovati od spomladanskega dela?

Boj za tretje mesto in uvrstitev v kv. za Ligo Evropa bo izjemno zanimiv. Koper napoveduje odprt boj, ampak tokrat mu nasproti stojijo letos močne Domžale. Za Celje po odhodu Pušnika nimam nekih pozitivnih misli glede pridružitve temu boju, ampak upam, da se motim. Nekako imam občutek, da bo Celje znova v finalu z Mariborom v finalu pokala in da bodo tako drugič zapored igrali v kv. Lige Evropa.
Potem pa bo tu boj za obstanek v ligi. Mura se mi zdi nekako močna sedaj, če se lahko tako izrazim in mislim, da bodo višje od predzadnjega mesta na koncu,če ne bo prišlo do nekih novih zapletov in problemi z licenciranjem. Rudar je svoje prijateljske tekme igral zelo dobro. Triglav se mi letos zdi nekako najmočnejši od vseh nastopih do sedaj v 1.ligi. Aluminij bi naj dobil neke kvalitetne okrepitve. Nekako pa vseeno najmanj možnosti dajem Aluminiju za obstoj. Predvsem zaradi njihove uprave kluba, ki zna marsikaj prikrojiti. Denarja za novo tribuno ni in še vedno zbirajo sponzorje zanjo, tako, da zna to presoditi, da, če ne bo to šlo skozi, znajo it nazaj v 2.ligo.

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Prva liga 2012/13

#133

Odgovor Napisal/-a Golman » 01. Mar 2013 15:11

Bi se nekako strinjal s tvojim postom, vseeno pa mislim da so Domžale dosti močnejše kot Koper. Koper mi na vsake toliko časa izgleda zelo čuden, mutni posli :)
Drugače si pa pozabil na Gorico in njihove finančne težave, vseeno mislim, da lahko izpadejo v drugo ligo, če bo šlo tako naprej, upam pa samo, da se ne naredi črni scenarij in klub propade.
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: Prva liga 2012/13

#134

Odgovor Napisal/-a Astoria » 01. Mar 2013 15:17

Prva liga po novem Prva liga Telekom Slovenije

http://www.prvaliga.si/novice/?id=2372

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6579
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Prva liga 2012/13

#135

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 01. Mar 2013 17:29

po novem ali po starem? :mrgreen:
Slika
(logo iz junija 2006)
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Uporabniški avatar
xpero39
Prispevkov: 470
Pridružen: 30. Jun 2012 21:06
Klub: NK Maribor
Kraj: Gornja Radgona

Re: Prva liga 2012/13

#136

Odgovor Napisal/-a xpero39 » 01. Mar 2013 17:47

=) Logotip je boljši kot ta novi, mogoče modernizacija tegale ( iz 2006) bi bila najboljša rešitev.

kevo1414
Prispevkov: 154
Pridružen: 17. Jan 2012 17:39

Re: Prva liga 2012/13

#137

Odgovor Napisal/-a kevo1414 » 01. Mar 2013 20:08

No lepo, da se je vsaj malo premaknilo na bolje pa čeprav smo na sponzorja morali po obljubah Čeferina čakati več kot leto dni, kar je vsekakor sramota. Kljub temu "uspešnemu" pogajanju o televizijskih pravicah ima pri meni Čeferin že veliko črnih madežev, ki si jih (morda) ne bo nikoli očistil, vsaj pri meni. Še vedno sem mnenja, da NZS-ju mora biti prva prioriteta liga in šele nato reprezentanca, ker nenazadnje vse skupaj izhaja iz lige, kjer se bodoči reprezentantje ustvarijo poleg tega pa sem mnenje, da mora NZS voditi strokovnjak, ki ima rad nogomet, še boljše pa je če je bil direktno povezan z njim. Kakorkoli upam, da bo studio na zelo visoki ravni to pa pomeni:
1.) Začetek studija eno uro pred tekmo. Po tekmi ravno tako.
2.) Gostje studija: Najmanj dva strokovnjaka, nekdanji sodnik, voditelj, en predstavnik iz NZS-ja in legenda obeh klubov (odvisno katera tekma se bo igrala). To bi bil nekakšen standard, v posebnih oddajah se pa lahko povabi še kakšnega navijače od ekip 1.SNL ali kakšnega novinarja itd..
3.) Pester program: Za začetek predstavitev lige in njene zgodovine. Delo v klubih in NZS-ju. Podrobna analiza tekem obeh tekmecev pred tekmo, kot po njej, prej opravljeni intervjuji z igralci, trenerji ali z ljudmi, ki imajo dela za pisarniško mizo. Sodniška analiza tekem, vklop v živo po tekmi za izjave trenerjev in igralcev in še in še
4.) Nagradne igre: Pred zaključkom oddaje nagradne igra za gledalce oddaje, naprimer zastonj vstopnica neke tekme, dresi, šali, žoge itd itd..

Zahteve so morda za začetek visoke ampak to mora biti najmanjši cilj vsake take oddaje. Že skrajni čas je, da se začne delat, ker vso zgoraj našteto stvari so prisotne v ligah, ki smo jih včasih gazili, kot za šalo. Potrebne pa so korenite spremembe na samem vrhu NZS-ja če želimo še kaj upati v tej naši ligi. Lahko bi reku še kakšno kritiko čez RTV ampak ne bom oziroma bom napisal samo naslednje: NZS in RTV sta rak rana Slovenske lige s tem, da imam za RTV še nekakšno upanje, za NZS pa je upanje že zdavnaj izginilo.

Moram pohvaliti vaše prizadevanje za 1.SNL. Sem že bil član tega foruma že prej pa me je majhno število vpisov v temah in pa majhno število uporabnikov kaj kmalu odvrnilo od pisanja na forumu, me je pa vaša stran tako navdušila, da sem se moral vrniti :) tako, da vse čestitke in upam, da ne boste obupali. Kar se tiče izgled strani je meni zelo super, črno ozadje me sploh ne moti in pa samo postavitev oziroma razporeditev novic. Pravzaprav se mi zdi krasno in upam, da bo tako ostalo. Želel pa bi si, da bi stran imela svoj url, forum pa svoj, da se bo dalo prek googla hitreje najti. Pa še en nasvet. Dobro bi bilo, da bi čim hitreje izvedeli, kakšno vsoto bodo imeli klubi na sezono od teh televizijski pravic preden vam kakšen drugi medij to novico vzeme :D . Srečno

kevo1414
Prispevkov: 154
Pridružen: 17. Jan 2012 17:39

Re: Prva liga 2012/13

#138

Odgovor Napisal/-a kevo1414 » 01. Mar 2013 20:32

Sem pozabil omenit. Že skrajen čas je, da se h komentiranju tekem pridruži še kakšen, ki se malo bolje spozna na nogomet recimo Zupan, Protega ne izključujem niti bivših trenerjev. Tako nebi poslušali le nabijanja o času tekme in kateri igralec je pri žogi ampak bi lahko slišali tudi kakšno strokovno analizo med samo tekmo.

miki
Prispevkov: 115
Pridružen: 25. Jul 2012 14:04

Re: Prva liga 2012/13

#139

Odgovor Napisal/-a miki » 02. Mar 2013 09:34

Najprej, res me zanima, koliko sta Planet in RTV plačala za avtorske pravice, če sploh kaj in koliko od tega bodo dobili klubi?

Sam, kar se tiče prenosov Prve lige zagovarjam naslednji model. NZS bi morala iti v razpis v katerem bi ponudila pravice za prenose tekem Prve lige ob naslednjih pogojih:

1. Prenašati je potrebno najmanj dve tekmi na kolo, če kupec pravic želi prenašati več tekem, jih lahko prenaša tudi več, ne sme pa manj kot 2.

2. Vse pravice se prodajo paketno enemu ponudniku, če želi prenašati več televizij, lahko izbrani ponudnik proda ali ne proda pravice posameznih tekem tudi drugim televizijam.

3. Ponudnik dobi pravico do imena sponzorja lige, ki ga lahko proda tudi drugemu podjetju.

4. Ponudnik mora zagotoviti najmanj enkrat tedensko eno urno oddajo o Prvi ligi, v kateri se v prve pol ure prikažejo povzetki tekem, zadetki, pokomentira sporne sodniške odločitve...... v drugem delu pa sledi studijski del o aktualni problematiki slovenskega nogometa, kjer gostujejo trenerji, predsedniki klubov, športni direktorji, nogometaši, managerji......

Pogodba se sklene za dobo npr. 3 let. Izbran je ponudnik z najvišjo ponujeno premijo. Kompletna premija iz avtorskih pravic se razdeli med klube Prve lige.

Za začetek se mi zdi takšen model povsem dovolj, po preteku pogodbe bi pa videli, kako se je stvar obnesla.
Če bi kasneje razrešili še problem stavnic in neumnega Kebrovega zakona, je to glede na trenutno stanje Prve lige že veliko.

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Prva liga 2012/13

#140

Odgovor Napisal/-a Golman » 02. Mar 2013 13:52

Bolj me skrbi, da je pogodba s Telekomom podpisana kratkoročno in ne dolgoročno. Drugače pa tudi mene zanima predvsem finančni del, vsi pa vemo da v Slovenskem nogometu so finance za navadnega ljubitelja nogometa prikrite. Kot je že Kevo povedal, bom tudi jaz, da je že čas, da se končno naredi neka kvalitetna oddaja, recimo temu kvaliteto smo imeli takrat na POP TV ko je bila oddaja, kjer se je povzelo 5 lig v nogometu, samo vsi vemo, da to ni bilo na takšni kvaliteti kot si jo mi želimo. Tudi sam si želim kvalitetne sogovorce ter možnost vključevanja gledalcev in ljubiteljev nogometa s telefonskimi klici.
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Zaklenjeno

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 57 gostov