Premier League 2011/12

Chamberlain
Prispevkov: 613
Pridružen: 20. Dec 2011 14:30
Kraj: Cerklje ob Krki

Re: Premier League 2011/12

#21

Odgovor Napisal/-a Chamberlain » 16. Apr 2012 15:46

Kakšno je vaše mnenje na trenutni potek Premier lige? Sam sem pred sezono pričakoval troboj za naslov. Man. United, Man. City in Chelsea. Boj za naslov še vedno traja med kluboma iz Manchestera. Pred sezono bi prednost dajal Cityu, ker ima zares dolgo in močno klop. Ampak zelo se pozna razlika med trenerji, SAF je veliko boljši od Mancinija. Chelsea presenetljivo zelo slabo. Pričakoval sem, da se bo sposoben boriti za naslov, ampak so pod AVB-jem pogoreli na celi črti. Tako, da jih čaka boj za Ligo prvakov. Arsenal sem pričakoval nekako na teh mestih od 3-5, 3. mesto je blizu upam, da bodo te zadnje tekme odigrali v taki formi kot so trenutno in ne bo težav. Čeprav je še derbi s Chelseajem. Tottenham je celo sezono zelo stanoviten, no zadnje čase so malo padli in hud boj jih še čaka za uvrstitev v Ligo prvakov. Če se ne bodo uvrstili, se bojim da bodo prodali Modrića. Newcastle bi označil za eno izmed presenečenj sezone, sicer sem jih pričakoval tam okoli 6,7 mesta ampak s tem, da se še vedno borijo za uvrstitev za v Ligo prvakov pa presenečajo vse. Imajo pa res ubijalski napadalni dvojec in zelo pametno kupujejo.
Če sem Srake označil za 1. presenečenje sezone bi Liverpool označil kot prvo razočaranje. Res, da so v FA Cupu v finalu in da so osvojili Ligaški poka a predstave v PL? Čisti polom. Od te ekipe sem pričakoval boj z Arsenalom in Tottenhamom za Ligo prvakov. Everon in Sunderland pričakovano na mestih kjer spadata. Poleg Newcastla sta pa prijetni presenečenji sezone tudi Norwich in Swansea. Trenutno so na zadnjih treh mestih Wolverhampton, Blackburn in Bolton. Na 16. in 17. mestu sta pa Wigan in QPR. Bo še zelo zanimivo v boju za obstanek. Škoda bi pa bilo videti, da bi izpadel recimo Bolton ali pa Blackburn.

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Premier League 2011/12

#22

Odgovor Napisal/-a Golman » 17. Apr 2012 09:27

No, da še jaz nekaj pripomnem glede letošnje Premier League.
Presenečenje lige bi jaz izpostavil, kot si že sam omenil, Newcastle in pa Swanseo, kljub temu, da v zadnjem času ne niza dobrih rezultatov, doma so res zelo dobri, dobro igrajo taktično, kratke podaje, dobro zapirajo prostor, premagali so recimo Manchester City ipd.
Newcastle kot si že povedal, imajo res zelo dober napad s Ben Arfo, P. Cisse in Dembo Ba. Ubijalski napadalni trio. Rezultati, ki jih kažejo so res vrhunski.
Rad bi še poudaril, da me je letos zelo prijetno presenečil napadalec Grant Holt iz Norwicha.
Razočaranje to sezono pa zame dve ekipi, Liverpool in Chelsea. Pač, vsi smo pričakovali nekaj več, od Chelseaja, ker jih je prevzel Villa-Boas, od Liverpoola, ker so vložili dosti denarja. To je na kratko to od mene.
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Uporabniški avatar
RyanGiggs#11
Prispevkov: 325
Pridružen: 09. Jan 2012 10:10
Klub: Manchester United FC
Kraj: Ljubljana

Re: Premier League 2011/12

#23

Odgovor Napisal/-a RyanGiggs#11 » 17. Apr 2012 10:22

City pričakovano na vrhu in v boju z naslov čeprav imajo sicer trenutno bolj mal šans ampak vendarle nekaj jih pa še imajo.. Doma gostijo še United.. Arsenal mi je presentljivo visoko glede na to, da sta poleti odšla Fabregas in Nasri.. Pokazali so da denar ni vse in zasluženo med TOP 4 glede na katastrofalen začetek sezone in tisti visok poraz proti nam 8:2 avgusta.. Liverpool je nedvomno največje razočaranje Premier League glede na porabljen denar za okrepitve pred sezono sem jih pričakoval višje od 7.mesta.. Za največje presenečenje velja sigurno Newcastle.. Če bi mi kdo pred sezono rekel da se bodo borili za Ligo Prvakov bi se mu smejal. Kot drugo presenečenje je pa Swansea City za katere sem pričakoval boj za obstanek.. United pa je znova pokazal veliko srce in veličino kluba.. Celo sezono se že borimo s poškodbami pa smo vseeno na 1.mestu 5 točk prednosti pred Cityjem.. Nismo še prvaki smo pa na dobri poti do naslova prvaka.. Tottenhama mi je žal, ker so imeli skozi celo sezono lepo igro nabrali si prednost pred ostalimi zdajle zadnje kroge pa drastično padli v formi in se bodo morali še boriti za Ligo Prvakov, prav tako razočaral Chelsea, ki je z AVB-jem na čelu totalno pogorel.. No sicer so še v boju za FA Pokal in tudi v Ligi Prvakov jih ravno ne gre odpisat čeprav je izrazit favorit Barcelona..

mprivse
Prispevkov: 154
Pridružen: 25. Dec 2011 17:21

Re: Premier League 2011/12

#24

Odgovor Napisal/-a mprivse » 22. Apr 2012 11:44

Nevem kaj vsako leto govorite da Arsenal nima možnosti za top 4 ali za boj za naslov. Vsako leto se vam potem maščuje. Arsenal bo vedno med top 4 neglede če imamo zvezdnike ali ne. V tem prestopnem se bomo še okrepili in naslednje leto bo bora za naslov.

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Premier League 2011/12

#25

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 22. Apr 2012 21:52

Popolni kolaps Tottenhama

Slika
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Shury
Prispevkov: 63
Pridružen: 21. Dec 2011 20:01
Klub: FC Barcelona

Re: Premier League 2011/12

#26

Odgovor Napisal/-a Shury » 28. Apr 2012 13:41

Mene pa nekaj zanima. Kako je sedaj s temi mesti za Ligo prvakov v Angliji? Nekaj sem slišal, da bo Chelsea, če osvoji LP, lahko nastopil v njej tudi naslednje leto, četudi ne bo končal med prvimi štirimi. In me zanima, če se je to vedelo že na začetku sezone? Ker kolikor jaz vem je bil Liverpool zadnji, ki se je na takšen način kvalificiral v LP, potem pa se je to pravilo ukinilo. Zdaj pa vidim, da Newcastle in Tottenham že trepetata, da Chelsea ne bi zmagal Lige prvakov, ker potem 4. uvrščeni izpade. Mi ve kdo povedati kako je s tem?
Če pa slučajno kdo ve - ali je tako samo v ANG, ali tudi v ŠPA in ITA?

Uporabniški avatar
Reichenburg
Prispevkov: 74
Pridružen: 14. Jan 2012 22:09

Re: Premier League 2011/12

#27

Odgovor Napisal/-a Reichenburg » 28. Apr 2012 13:52

To je vsepovsod tako. Pravilo se ni nič ukinilo, ampak je ravno zato ustvarjeno, da zmagovalec lige prvakov ima možnost braniti lovoriko naslednjo leto. Četudi se skozi prvenstvo ni kvalificiral. In če so takrat dovolili Liverpoolu bi bil absurd če katermu drugemu pa potem nebi pustili, ker gre za dvojna merila.
Slika

Shury
Prispevkov: 63
Pridružen: 21. Dec 2011 20:01
Klub: FC Barcelona

Re: Premier League 2011/12

#28

Odgovor Napisal/-a Shury » 28. Apr 2012 14:43

Pa si povsem prepričan v to? Ker jaz sem vsaj 80%, da so po tistem, ko je šel Liverpool v LP na tak način to ukinili, ker ni ravno pravično do četrtouvrščenega moštva (mislim da je takrat nasankal Everton ali Bolton?). Pa tudi to, da je tako v vseh državah nisem ravno prepričan.
Drugače pa se meni zdi to totalna bedarija - če te ni med prvih 4 (oz. 3), potem te naslednje leto pač ni v LP; branilec naslova gor ali dol.

EDIT: kot kaže si imel kar prav http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Dow ... WNLOAD.pdf

Chamberlain
Prispevkov: 613
Pridružen: 20. Dec 2011 14:30
Kraj: Cerklje ob Krki

Re: Premier League 2011/12

#29

Odgovor Napisal/-a Chamberlain » 28. Apr 2012 16:08

Na eni strani ne bi bilo pravično in bi bilo celo čudno, da v Ligi prvakov zmagovalec ne bi branil naslova. Na drugi strani je pa povsem nepravično, da bi recimo na 4. mestu končal Arsenal, Newcastle ali Tottenham pa se potem vseeno ne bi kvalificirali za Ligo prvakov. Morda bi bilo najbolje, da se branilec naslova avtomatsko uvrsti v Ligo prvakov? Ali pa, da bi začel svojo obrambo naslova v kvalifikacijah?

Shury
Prispevkov: 63
Pridružen: 21. Dec 2011 20:01
Klub: FC Barcelona

Re: Premier League 2011/12

#30

Odgovor Napisal/-a Shury » 28. Apr 2012 16:13

Nekako tako sem tudi jaz razmišljal ja. Sej se strinjam, da bi bilo nepravično, če recimo Chelsea ne bi imel prilike branit naslova, ampak se mi zdi še precej, precej bolj nepravično, da bi brez nastopa v LP recimo ostal Newcastle, ki se že celo sezono trudi da bi dosegel tisto 4. mesto. Res bi lahko naredili nek kompromis in bi se lahko zmagovalec LP neposredno uvrstil, ne da bi zato nekomu odvzel zasluženo mesto.

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Premier League 2011/12

#31

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 28. Apr 2012 16:20

Saj tako so naredili zadnjič, v sezoni 2005/06. Pa naj bo pač 5 klubov.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Uporabniški avatar
janbuc
Prispevkov: 5895
Pridružen: 17. Dec 2011 18:44
Klub: FC Barcelona
Kraj: Šmartno pri Litiji
Kontakt:

Re: Premier League 2011/12

#32

Odgovor Napisal/-a janbuc » 13. Maj 2012 17:56

Kakšen zaključek sezone :o

Chamberlain
Prispevkov: 613
Pridružen: 20. Dec 2011 14:30
Kraj: Cerklje ob Krki

Re: Premier League 2011/12

#33

Odgovor Napisal/-a Chamberlain » 13. Maj 2012 18:01

Res neverjetno. Do konca do zadnje minute boj za naslov s takim razpletom. Izjemen boj tudi za uvrstitev v Ligo prvakov, pa boj za obstanek. To lahko ponudi samo Premier liga. Kakšna La Liga? :D

E: Mi je pa zelo žal, da se od Premier lige poslavljata Bolton in Blackburn. Škoda je, da takšni klubi izpadajo :(

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Premier League 2011/12

#34

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 14. Maj 2012 05:11

Slika
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Uporabniški avatar
janbuc
Prispevkov: 5895
Pridružen: 17. Dec 2011 18:44
Klub: FC Barcelona
Kraj: Šmartno pri Litiji
Kontakt:

Re: Premier League 2011/12

#35

Odgovor Napisal/-a janbuc » 19. Maj 2012 17:58

Blackpool:WEST HAM
1:2
Ince 48.;Cole 35.,Vaz Te 87.

West Ham se vrača! :)

Uporabniški avatar
RyanGiggs#11
Prispevkov: 325
Pridružen: 09. Jan 2012 10:10
Klub: Manchester United FC
Kraj: Ljubljana

Re: Premier League 2011/12

#36

Odgovor Napisal/-a RyanGiggs#11 » 26. Maj 2012 17:47

Chamberlain napisal/-a:Res neverjetno. Do konca do zadnje minute boj za naslov s takim razpletom. Izjemen boj tudi za uvrstitev v Ligo prvakov, pa boj za obstanek. To lahko ponudi samo Premier liga. Kakšna La Liga? :D

E: Mi je pa zelo žal, da se od Premier lige poslavljata Bolton in Blackburn. Škoda je, da takšni klubi izpadajo :(
Se pa zato vračata Southampton in West Ham United.. Ne glede na to kdo izpade je v Premier League vedno zanimivo..

Chamberlain
Prispevkov: 613
Pridružen: 20. Dec 2011 14:30
Kraj: Cerklje ob Krki

Re: Premier League 2011/12

#37

Odgovor Napisal/-a Chamberlain » 26. Maj 2012 18:11

Tudi to je res. Sploh vrnitev WHU me zelo veseli :D Vseeno pa upam na čimprejšnji povratek Boltona in Blackburna.

Zaklenjeno

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov