Polfinale

Shury
Prispevkov: 63
Pridružen: 21. Dec 2011 20:01
Klub: FC Barcelona

Re: Polfinale

#21

Odgovor Napisal/-a Shury » 28. Apr 2012 15:29

Panonszki napisal/-a:Jaz nočem da zmaga Chelsea v ligi prvakov, ker bi to pomenilo, da 4. ekipa v angleškem prvenstvu naslednje leto ne bo v ligi prvakov. Če bi bil to Newcastle bi bila res škoda
+1, tudi meni se zdi to pravilo totalno nepravično.
Chamberlain napisal/-a:Meni osebno bi bilo res dobro, če bi se recimo parni rumeni kartoni pred finalom brisali. Da bi lahko igrali v finalu res tisti najboljši. Vsaj meni je žal igralcev kot so Ivanović, Ramires, Terry, Alaba, Badstuber, Luiz Gustavo...
No tukaj pa se ne bi strinjal. Vsi ti igralci so že pred tekmo vedeli, da ne bodo igrali, če dobijo rumeni karton (razen Ivanoviča :D ). Tako da so si bolj sami krivi da jih ne bo. Sej se je tudi meni Nedved smilil leta 2003, ko je šel par minut pred koncem nardit rumenga in se prikrajšal za finale, ampak tako je.

Chamberlain
Prispevkov: 613
Pridružen: 20. Dec 2011 14:30
Kraj: Cerklje ob Krki

Re: Polfinale

#22

Odgovor Napisal/-a Chamberlain » 28. Apr 2012 16:01

Terrya seveda ne bi dal zraven, ker je dobil rdeč karton(Sem se zatipkal). Ja takrat se mi je Nedved res zasmilil. Pa igral je v življenjski formi.

Shury
Prispevkov: 63
Pridružen: 21. Dec 2011 20:01
Klub: FC Barcelona

Re: Polfinale

#23

Odgovor Napisal/-a Shury » 28. Apr 2012 16:01

Panonszki napisal/-a:Premajhna klop, preveč je forsiral mlade igralce, ki so sicer dobri, ampak so odpovedali na velikih tekmah. Odkar se je poškodoval Villa igra brez pravega napadalca, odkar je v slabi formi Pique, igra z samo enim pravim štoperjem. Mascherano ni štoper! Oz. ne more on biti celo leto "alternativa". Nujno potrebujejo klasičnega napadalca in kvalitetnega štoperja.
No, ker imam ravno čas bom pa še tole pokomentiral:
- premajhna klop: tukaj bi se kar strinjal, Barca ima precej kratko klop, predvsem pa na njej niso adekvatne zamenjave. In se spomnem, koliko ljudi je letos pred začetkom sezone totalno negativno pospremilo nakupa Sancheza in Fabregasa, kao - že itak imate najboljšo ekipo ki ji nič ne manjka, kaj morate še vedno zapravljati milijone "za brezveze"...upam da bodo vsaj ti sedaj tiho, ker me res zanima kje bi bili letos brez teh dveh.
- forsiranje mladih igralcev: sicer je to dvorezen meč, ampak glede na to, kaj nam je v zadnjih 3 letih uspelo s forsiranjem mladih, moram reči da tudi letos nisem bil kaj preveč skeptičen, ko je Pep vpoklical Tella, Cuenco, Thiaga...in mene niti niso razočarali.
- poškodba Ville: to je bil kar šok ja, posledica je bila pa tudi vpoklic mladih o katerih sem prej pisal.
- Mascherano na štoperju: tukaj pa nimam reči kaj drugega kot to, da si verjetno nisi pogledal veliko tekem Barcelone, ker Masch igra štoperja kot bi se rodil na tej poziciji. Svetlobna leta boljši od (letošnjega) Piqueja, sam pa bom šel še korak dlje in si upal trditi, da je letos dosti boljši tudi od Puyola. Skratka naš najboljši štoper, če mene vprašaš. Recimo lani je po sili razmer Busquets igral štoperja in takoj se je videlo, da to ni to. Medtem ko Masch enostavno trga!
- še en štoper bi nam kljub vsemu verjetno prišel prav, sploh če se Pique ne misli zresnat, pa tudi Puyol je v zadnji sezoni precej padel, glede na prejšnje. Za napadalca je pa spet vprašanje, če ga potrebujemo - Villa se vrača, Tello je vsaj meni dokazal da gre za "hot stuff", potem imamo pa še vedno za backup Cuenco in Pedra. Sicer pa Barca v zadnjih 2 letih ponavadi igra brez klasičnega napadalca, vsi trije spredaj so nekakšne polšpice. Še Villa je poredko igral čisto špico.

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Polfinale

#24

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 28. Apr 2012 16:18

Ja, je Mascherano igral dobro na poziciji štoperja, ampak to ni njegova matična pozicija. Potrebovali bi vsaj še enega kvalitetnega štoperja, ker kaj imajo trenutno? Mascherano, Pique, Puyol, Abidal? Od tega 2 igralca večino kariere preživela na nekem drugem položaju, 2 igralca stara preko 30. In potem še neki mladi igralci, ki nimajo nobenih izkušenj. V napadu pa tudi škripa, klasični napadalec samo 1. Barca pa igra koliko tekem na leto, okoli 60? To je, če hočejo osvojiti vse 3 lovorike, morajo igrati toliko tekem. Pa letos je bil še tisti kontinentalni pokal, pa še superpokali. Če bi prišli še v finale liga prvakov bi imeli skupaj 65 tekem. Ne moreš iti v takšno sezono s tako malo opcijami na ključnih pozicijah. Villa se je poškodoval decembra, januarja bi MORALI pripeljati nekoga, v bistvu bi ga morali že poleti.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Shury
Prispevkov: 63
Pridružen: 21. Dec 2011 20:01
Klub: FC Barcelona

Re: Polfinale

#25

Odgovor Napisal/-a Shury » 28. Apr 2012 16:55

Panonszki napisal/-a:Ja, je Mascherano igral dobro na poziciji štoperja, ampak to ni njegova matična pozicija.
Je to sploh problem? Zakaj bi ga dajal na zadnjega veznega, če pa boljše igra v obrambi? Sploh ne razumem... Drogba je bil tudi pri mladincih štoper, pa sedaj igra napadalca. Ramires je prišel v Chelsea kot čisti vezist, pa se je izkazalo da je odličen winger.

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Polfinale

#26

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 28. Apr 2012 19:08

Treba je upoštevati, da on igra centralnega branilca v Barceloni, ki igra z visoko postavljeno obrambo in na praktično vseh tekmah dominira igro in ima žogo v svoji posesti. Tako je tudi recimo v Bilbao-u Javi Martinez v centralni obrambi, čeprav je defenzivni vezist. Ne moremo pa zaradi tega reči, da igra boljše v obrambi kot na poziciji defenzivnega veznega, vsaj jaz bi prej rekel, da igra dobro v obrambi, zato ker so njegove naloge v ekipi še vedno podobne nalogam defenzivnega vezista.

Tisto z Drogbo pa ni primerljivo, ker kolikor vem je on celo ali pa vsaj veliko večino profesionalne kariere odigral kot napadalec. Mascherano je postal branilec po sili razmer. Saj pravim, načeloma je igral dobro, se pa vidi tudi pomanjkljivosti in dela napake, kot jo je naredil pri tistem prvem golu Chelsea-ja, da naštejem eno zelo ključno napako. Mascherano se je obnesel v Barci v obrambi, tega ne tajim, ampak ekipa, ki igra 60+ tekem na leto, bi morala imeti več alternativ na tem mestu, vsekakor bi morali imeti nekega klasičnega štoperja.

Če bi bil jaz glavni v Barceloni bi probal na vsak način dobiti Hummelsa iz Dortmunda, mislim da je on preprosto perfekten igralec za Barcino igro. Pa Huntelaar iz Schalkeja ima klavzulo 20 milijonov €, Barca bi rabila tak tip igralca. Huntelaar je v zadnjih 2 letih precej napredoval. Lahko bi bil odličen joker s klopi na tekmah kot je bila ta proti Chelsea-ju.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Shury
Prispevkov: 63
Pridružen: 21. Dec 2011 20:01
Klub: FC Barcelona

Re: Polfinale

#27

Odgovor Napisal/-a Shury » 28. Apr 2012 19:37

Panonszki napisal/-a:Treba je upoštevati, da on igra centralnega branilca v Barceloni, ki igra z visoko postavljeno obrambo in na praktično vseh tekmah dominira igro in ima žogo v svoji posesti. Tako je tudi recimo v Bilbao-u Javi Martinez v centralni obrambi, čeprav je defenzivni vezist. Ne moremo pa zaradi tega reči, da igra boljše v obrambi kot na poziciji defenzivnega veznega, vsaj jaz bi prej rekel, da igra dobro v obrambi, zato ker so njegove naloge v ekipi še vedno podobne nalogam defenzivnega vezista.

Tisto z Drogbo pa ni primerljivo, ker kolikor vem je on celo ali pa vsaj veliko večino profesionalne kariere odigral kot napadalec. Mascherano je postal branilec po sili razmer. Saj pravim, načeloma je igral dobro, se pa vidi tudi pomanjkljivosti in dela napake, kot jo je naredil pri tistem prvem golu Chelsea-ja, da naštejem eno zelo ključno napako. Mascherano se je obnesel v Barci v obrambi, tega ne tajim, ampak ekipa, ki igra 60+ tekem na leto, bi morala imeti več alternativ na tem mestu, vsekakor bi morali imeti nekega klasičnega štoperja.

Če bi bil jaz glavni v Barceloni bi probal na vsak način dobiti Hummelsa iz Dortmunda, mislim da je on preprosto perfekten igralec za Barcino igro. Pa Huntelaar iz Schalkeja ima klavzulo 20 milijonov €, Barca bi rabila tak tip igralca. Huntelaar je v zadnjih 2 letih precej napredoval. Lahko bi bil odličen joker s klopi na tekmah kot je bila ta proti Chelsea-ju.
Naloge so jasno da podobne, saj zato se pa tudi dobro znajde. Pa smo v zadnjih letih (po sili razmer) igrali na štoperju z Busquetsom, Tourejom, Abidalom...ki so bili vsi solidni, ampak se je pri vseh videlo, da so precej "plavali", sploh Buski je imel problem, ker je vedno mislil da mu še nekdo krije hrbet. Masch pa kot da že celo življenje igra obrambnega, meni se zdi res dober.

Z Drogbajem pa Ramiresom sem ti bolj hotel povedat, da ni nikoli prepozno, da začneš igrati na drugi/novi poziciji. Sicer je veliko takšnih poiskusov bolj neuspešnih, ampak se pa najde kak, ki se dobro znajde na drugi poziciji. V vezi imamo malo morje dobrih igralcev, tak da če mene vprašaš bo Mascherano ostal štoper dokler bo v Barceloni. Tudi če kupimo klasičnega branilca (kar glede na formo Piqueja in starost Puyola niti ne bi bilo slabo), mislim da bo Masch v Barci še vedno štoper.

Za Hummelsa težko rečem, ker sem ga po pravici povedano premalokrat videl igrati, da bi sodil. Sem pa prepričan, da nočem Huntelaarja. On je klasični finišer, z nosom za gol, medtem ko mu tehnika in hitrost nista glih neki vrlini kolikor vem. V Barci pa najbolj pride do izraza špica, ki je zelo hitra (Eto'o-kako se mi kolca po njem), saj lahko tako najbolje izkoristi vse žoge v prazen prostor.

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Polfinale

#28

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 28. Apr 2012 19:51

Hummels bi bil super za Barco ker zna graditi igro od zadaj, ima tudi odlične dolge podaje, odličen v igri z glavo in da kar precej golov iz kotov. Nasploh pa pač odličen branilec, verjetno najboljši na svetu trenutno, čeprav je star komad 24 let. Tisti, ki ga še ne poznajo, ga bodo videli na evropskem prvenstvu v dresu Nemčije.

Ena kompilacija, boljše nisem našel:



To je še najboljši video, s pokalne tekme proti Düsseldorfu (0:0, Dortmund zmagal po penalih), res vredno ogleda, neverjetna kontrola nad igro



On in Subotić sta čisto nevtralizirala napad Bayerna na zadnji tekmi med tema kluboma
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

pepguardiola
Prispevkov: 41
Pridružen: 14. Jan 2012 23:12
Klub: FC Barcelona
Kraj: Trbovlje

Re: Polfinale

#29

Odgovor Napisal/-a pepguardiola » 10. Maj 2012 18:26

Sicer ne, da Hummels ni dober, zame je odličen, ampak na EP ga bomo po moje bolj malo gledali, ker bodo Nemci verjetno raje uporabili uigran Bayernov dvojec Badstuber Boateng.

Se pa zagotovo strinjam pa bi Barci prišel še kako prav igralce kot je on.

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Polfinale

#30

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 10. Maj 2012 22:29

Kje si pobral to informacijo? Si gledal zadnje tekme nemške reprezentance? On ima zagotovoljeno mesto v prvi postavi. Boateng je zanič, upam da ga bomo videli čim manj, Badstuber pa je tudi za 2 razreda slabši od Hummelsa.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Chamberlain
Prispevkov: 613
Pridružen: 20. Dec 2011 14:30
Kraj: Cerklje ob Krki

Re: Polfinale

#31

Odgovor Napisal/-a Chamberlain » 18. Maj 2012 14:18

Lahko bi kdo odprl temo o finalu :)

Zaklenjeno

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov