Sojenje 2011/12

Tilenckuuu
Prispevkov: 189
Pridružen: 16. Maj 2012 08:30

Re: Sojenje 2011/12

#21

Odgovor Napisal/-a Tilenckuuu » 21. Maj 2012 10:47

Birkom napisal/-a:Velikonja je dobila rumenega ker se je nekaj vsajal, ne vem točno a na sodnika ali na Hasića.
Ravno tak primer smo imeli včeraj na tekmi (lokalna mladinska liga). En mulo je kolegu glavnemu sodniku ves čas težil, pizdakal, ga pošiljal marsikam (seveda vse dovolj diskretno, da gledalci niso vedeli). Glavni mu je seveda sčasoma kartoniral, po tekmi pa ceremonije, kaj si mel ti njemu kartonirat levo desno.

Zato pa včasih pravijo, da bolje da rečeš igralcu kako nazaj, kot pa kartoniraš stvari, ki jih niso jasno in glasno slišali vsi na klopi in tudi na tribuni. Kar pa tudi ni optimalna rešitev, seveda.
Preberite blog z mojimi zapisi na temo športa, politike, potovanj in dela v tujini:

https://boringslovenian.blogspot.co.at/

ratipok
Prispevkov: 551
Pridružen: 03. Jan 2012 19:23

Re: Sojenje 2011/12

#22

Odgovor Napisal/-a ratipok » 21. Maj 2012 15:54

Birkom napisal/-a:Velikonja je dobila rumenega ker se je nekaj vsajal, ne vem točno a na sodnika ali na Hasića.
Ni šans. Bil sem takoj za golom Maribora in natančno videl kaj se je zgodilo. Velikonja je dobil rumenega, ker je Čeferin mislil, da je on kriv za trčenje branilca in vratarja Kopra. Pokazal je na prekršek in nato še karton Velikonji. Dobil pa ga je, ker je z dvignjenima rokama ugovarjal na odločitev sodnika češ, "bil sem en meter od obeh in se ju nisem niti dotaknil" (nekaj takšnega :lol: ).

Tilenckuuu
Prispevkov: 189
Pridružen: 16. Maj 2012 08:30

Re: Sojenje 2011/12

#23

Odgovor Napisal/-a Tilenckuuu » 21. Maj 2012 16:06

Pol ga je dobil upravičeno. Četudi se sodnik na glavo postavlja, mu ne sme govoriti prav nič. Spomni se 2 rumenih, ki jih je potalal Skomina v CL Milanistom, ker sta se pritoževala na napačno odločitev (tisti kot tam, ki bi moral biti, pa ga ni dosodil). Nekateri sodniki so strašno alergični, če kdo dvigne roke, lahko brblja marsikaj, ampak ko začne mahat, kartonira. Prav tako če se približa sodniku. Ne moreš mu glede kartoniranja očitati nič, če je storil napako za prekršek, pa jebiga.

Sicer pa ne vem, ker nisem videl situacije.

PS: Ravno 2 dni nazaj ko smo sodili mi je starejši kolega razlagal, da so nekoč imeli sodnico, ki je ob prvi priliki vsem povedala, da se ji naj ne približujejo na manj kot 2 metra, ker bojo dobili karton ter da sliši dovolj dobro, da ji lahko pove, kaj meni, tudi iz razdalje. Imela je zelo velik respekt pri igralcih.
Preberite blog z mojimi zapisi na temo športa, politike, potovanj in dela v tujini:

https://boringslovenian.blogspot.co.at/

ratipok
Prispevkov: 551
Pridružen: 03. Jan 2012 19:23

Re: Sojenje 2011/12

#24

Odgovor Napisal/-a ratipok » 21. Maj 2012 17:53

Tako kot je kazen dveh tekem prepovedi igranja za Cipota tudi pravilna mar ne? To kazen je dobil zaradi rdečega kartona proti Olimpiji, ko mu ga je sodnik pokazal zaradi prekrška, ki ga seveda ni bilo. Ampak sodniki imajo vedno prav :lol: .

Tilenckuuu
Prispevkov: 189
Pridružen: 16. Maj 2012 08:30

Re: Sojenje 2011/12

#25

Odgovor Napisal/-a Tilenckuuu » 22. Maj 2012 03:03

Kazen 2 tekem za prekršek v čisti situaciji je absurd. Nisem že doživel primera, da bi nekdo zaradi tega dobil 2 tekmi prepovedi, ker se praktično vedno da 1 tekma, razen če se potem zganja ceremonije (nešportno obnašanje ob zapustitvi igralne površine, res grob prekršek). Sicer Cipot je že na tekmi proti MB bil na tem, da prejme rdeči karton zaradi prekrška v čisti situaciji (takrat nad Volašem). Tukaj pač tudi po mojem mnenju prekrška ne bi smelo biti, ampak kot praviš, sodnik ima VEDNO prav. Lahko se ti tu iz kože daš, pa odločitve NE BOŠ spremenil.
Preberite blog z mojimi zapisi na temo športa, politike, potovanj in dela v tujini:

https://boringslovenian.blogspot.co.at/

Mr. G
Prispevkov: 19
Pridružen: 17. Dec 2011 16:33

Re: Sojenje 2011/12

#26

Odgovor Napisal/-a Mr. G » 18. Jul 2012 14:07

Včeraj ponoči sem na Valu 202 poslušal ponovitev intervjuja z Damirjem Skomino izpred 14 dni.

Podal je nekaj zelo zanimivih informacij in pogledov.

Če koga zanima, lahko intervju posluša na tej povezavi:

http://tvslo.si/predvajaj/damir-skomina/ava2.140243126/

lp

Zaklenjeno

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov