Prva liga 2018/2019

Zaklenjeno

Navijam za?

Aluminij
1
5%
Celje
1
5%
Domžale
0
Brez glasov
Gorica
1
5%
Krško
0
Brez glasov
Maribor
5
24%
Mura
7
33%
Olimpija
5
24%
Triglav
1
5%
Rudar Velenje
0
Brez glasov
 
Skupaj glasov: 21

Uporabniški avatar
Dr.axler
Prispevkov: 447
Pridružen: 08. Jun 2014 10:04
Klub: FC ARSENAL

Re: Prva liga 2015/2016

#221

Odgovor Napisal/-a Dr.axler » 03. Maj 2016 13:48

Vuk je nekomu močno stopil na rep, zato so se ga lotili na polno. Plačavanje na roko brez odvajanja DDV, pa verjetno še kakšni dolgovi za nazaj, stadion tu ne igra vloge zavrnitve. Vuk bo že uredil zadevo, saj so jo v preteklosti tudi v GO in Kranju kljub dolgovom

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: Prva liga 2015/2016

#222

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 03. Maj 2016 14:01

Viator&Vektor napisal/-a:Jaz bi raje videl amaterske Radomlje na svojem stadionu. Če lahko Portoval...

Sicer pa NZS spet slabovidna pri licenciranju. V Zavrču mora biti res vse narobe, če ob teh smešnih kriterijih niso dobli licence. Ni čudno, da Vuk grozi z "izstopom"...
Dobro ti navijaš oz. simpatiziraš z Radomljem že dolgo. Večina pa verjamem, da ne razmišlja tako. Pač Krka vsaj konkurira nekako tempu lige, Radomlje pa smo videli lani kako je bilo. Z Radomljami kvaliteta lige nedvomno pada. Sicer se pa licenciranje že dolgo pri določenih točkah ne gleda povsem striktno. Je pa prav, da ga ne ukinejo, da vsaj obstajajo neki standardi.

Pietro
Prispevkov: 2338
Pridružen: 14. Nov 2012 15:08

Re: Prva liga 2015/2016

#223

Odgovor Napisal/-a Pietro » 03. Maj 2016 14:07

Dr.axler napisal/-a:Vuk je nekomu močno stopil na rep, zato so se ga lotili na polno. Plačavanje na roko brez odvajanja DDV, pa verjetno še kakšni dolgovi za nazaj, stadion tu ne igra vloge zavrnitve. Vuk bo že uredil zadevo, saj so jo v preteklosti tudi v GO in Kranju kljub dolgovom
Vuk ma verjetno še par zadev od prej odprtih, ker ni skrivnost, da je kar nekaj igralcev tudi v lanskem letu kar naenkrat nateral. S Picakom vem, da je šla zadeva menda celo na sodišče, pa verjetno ni edini. Verjetno je glavna težava prav v tem, da bivših igralcev ni izplačal v celoti.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6582
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Prva liga 2015/2016

#224

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 03. Maj 2016 14:18

To je res. Samo ti misliš, da Drava, Triglav, Dob... bodo pa dvignili kvaliteto? Pač druga liga je zanič, a nekdo mora napredovati. Sam sem pa tudi že napisal, da če ne mislijo (smejo) igrat doma, naj Radomje raje ostanejo tam kjer so, ker od tega blamiranja v Domžalah nima nihče nič. Jaz sem siguren, da bi Radomlje lani, če bi igrale doma, zbrale več pik kot so jih.

Pač meni se kriterij zdi neumen, če piše, da rabiš 1500 stolov, koliko jih potem zares rabiš? 962 je kul, pa 500 tudi očitno, 174 (Radomlje) pa ne več? Naj potem napišejo, da rabiš 500 stolov. Isto ostali kriteriji, če ne plačaš dva meseca je uredu, pol leta tudi, eno je pa že preveč? Isto reflektorji, če jih ni, jih ni, kakorkoli obračaš. Noben se ne drži kriterijev in noben ne ve, za koliko se jih lahko ne držiš. Potem pa pač lahko osebno jebejo nekoga, ki jim ni všeč ali se jim je kdaj zameril. Transparentno in celostno si pa razultatov itak ne upajo objavit.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: Prva liga 2015/2016

#225

Odgovor Napisal/-a Astoria » 03. Maj 2016 14:24

Zavrč je vsaj klub, ki ne sleče gat pred Mariborom in Olimpijo in jima redno jemlje točke. Že iz tega vidika bi mi bilo škoda, da jih več ne bi bilo v prvi ligi. :mrgreen:

Od drugoligašev pa sploh ne vem, če koga sploh želim videti v prvi ligi. Radomlje, če bodo šle, bodo po moje še slabše, saj bo liga močnejša kot je bila lani. Aluminij itak nima infrastrukture, isto kot Krka. Še z obiskom so me razočarali takrat.
Drava še nekako najbližje. Vsaj tribuno imajo po standardih. Obisk bi znal biti spet okoli 1.000 gledalcev na tekmo, že zahvaljujoč tekem z Mariborom in Zavrčem. Vprašanje je denar, drugače bi ekspresno leteli nazaj v drugo ligo.
Triglav pa, ah ja, Triglav, pa Kranj, slab obisk, pa Brkić in njegova selekcija selekcije.

Uporabniški avatar
Dr.axler
Prispevkov: 447
Pridružen: 08. Jun 2014 10:04
Klub: FC ARSENAL

Re: Prva liga 2015/2016

#226

Odgovor Napisal/-a Dr.axler » 03. Maj 2016 14:30

V NM so bljubili , da bodo tribune uredili in postavili reflektorje pa nič od tega, torej niso opravili odpustkov, v Dobu nimajo nič slabše pogoje kot Krka pa jim niso dali licence, Aluminij je igral v 1. ligi tudi z odpustki, pa se okrog stadiona še danes ni nič spremenilo. V Radomljah pa je vložen lasten kapital, če pa nekateri primerjate Krko z Radomljam je pa razlika v tem, da imajo Radomlje večino domačih igralcev in tako so tudi v krstno sezono štartal, letos bo pa verjetno drugače, ker imajo že malo izkušenj. Krka ima pa več kot polovico tujcev, od kje jim denar za tujce, za vlaganje v stadion ga pa ni, čudno ne... dvojna merila na NZS

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: Prva liga 2015/2016

#227

Odgovor Napisal/-a Astoria » 03. Maj 2016 14:42

Infrastruktura je javna, tako, da je to na plečih občine, ki kandidirajo na razpisih. Glede na to, da v Novem mestu želijo pokriti velodrom, bo denar šel tja. Sicer pa koliko je sploh smiselno graditi neki stadion, če nogomet pri njih sploh ni na prvem mestu. Košarka, kolesarstvo, potem pride še nekje nogomet.
Imajo pa pač bogatega sponzorja, ki se lahko gre udejstvovanj v prvih ligah.

Če samo pogledamo KK Krka, kolikokrat je takratni župan Muhič obljubljal dvorano. Pa so bili res dobri, državni prvaki, še eurochallenge pokal so osvojili v Evropi. Potem pride Eurobasket, pa spet nič. Velodrom isto se že bockajo dosti let. Pa isto kolesarsko močni, pa neke zveze povezane, pa češ skupna dvorana-velodrom. No, to bodo sedaj še možno dobili.

In potem nogomet, kjer ji ni nikjer. Ni ravno smisla.

Sicer pa mene zanima kako so sploh potekali pogovori med NZS in klubom. Glede na to, da klubi niso lastniki športnih objektov, kako lahko nekdo reče, da se bo zgradilo.

Če že kaj, bi predstavnik NZS vsako leto moral iti malo okoli po občinah in tam vprašati kako pa kaj. Morda celo na kako sejo mestnega oziroma občinskega sveta.
Se pove, vpraša, potem pa odzivi. Pa se vidi.

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: Prva liga 2015/2016

#228

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 03. Maj 2016 14:47

Ja Draxler v klub verjetno vlagajo sponzorji zato je denar za igralce. V infrastrukturo bi pa morala občina. Vsaj tako je narejena Slovenska zakonodaja. No, saj stadion bi lahko gradil tudi zasebenik ampak se mu to v Slovenijie ne izplača. Radomlje sem dal samo za primer in imam enako mnenje o vseh drugil v 2.SNL. No, razn pri Dravi imam občutek, da bi lahko občina, ki je dost vlka nabrala toliko kot so nabarali v Kršekem. Nekako bi najraje videl Dravo, ki ima zelo solidne pogoje.

Viator&Vektor verjetno so takšne zahteve narejene za Uefo, da nas jemlejo resno. Zagotovo so kakšni standardi na ravni Evrope. Je pa NZS prisiljena pogledati skozi prste pri določenih pogojih ker enostavno nebi sestavili regularne lige z 10 ekipami. Sem pa prepričan, da pri financih ne popuščajo niti malo. Ampak enostavo klubi dobijo podpise pri igralcih ali pa zadnje trenutke dobivajo posojila oz. kredite, da gre pri financah skozi.

gramoznica
Prispevkov: 235
Pridružen: 15. Jun 2013 07:39

Re: Prva liga 2015/2016

#229

Odgovor Napisal/-a gramoznica » 03. Maj 2016 14:59

Glede na to, da eni kot morebitnega prvoligaša omenjate Dravo me zanima, če kdo kaj ve glede finančne situacije?

Danes so bila objavljena letna poročila nogometnih klubov, društev na ajpes-u za leto 2015 in mi je zelo v oči padlo, da je Drava leto 2015 končala z "Presežek odhodkov 127.611€".

Ko je že govora o Zavrču so oni leto 2015 zaključili podobno: "Presežek odhodkov 140.999€".

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6582
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Prva liga 2015/2016

#230

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 03. Maj 2016 15:00

Ma ja, to s podpisi je tudi kar nekaj, sploh ko lažirajo podpise. Itak lahko za vsako stvar, ki je nimaš, podpišeš nek fiktivni dokument, da boš zrihtal. Naj Marinček sam s sabo podpiše, da bo v Radomljah stadion za 50k pa gremo... :hoco:

Mi je pa jasno, da je to samo zaradi UEFE. Odkar so licence igralci glede spoštovanja podgodb niso prav nič na boljšem, samo jebejo se s spji. Profitirala je edino država, ker z DURSom pač ne moreš kar nekaj podpisovati. (oziroma lahko le Topić :kanta: )
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: Prva liga 2015/2016

#231

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 03. Maj 2016 15:36

gramoznica napisal/-a:Glede na to, da eni kot morebitnega prvoligaša omenjate Dravo me zanima, če kdo kaj ve glede finančne situacije?

Danes so bila objavljena letna poročila nogometnih klubov, društev na ajpes-u za leto 2015 in mi je zelo v oči padlo, da je Drava leto 2015 končala z "Presežek odhodkov 127.611€".

Ko je že govora o Zavrču so oni leto 2015 zaključili podobno: "Presežek odhodkov 140.999€".

Se da to kje videti javno? Link prosim.

gramoznica
Prispevkov: 235
Pridružen: 15. Jun 2013 07:39

Re: Prva liga 2015/2016

#232

Odgovor Napisal/-a gramoznica » 03. Maj 2016 15:42

NKCMC napisal/-a:
gramoznica napisal/-a:Glede na to, da eni kot morebitnega prvoligaša omenjate Dravo me zanima, če kdo kaj ve glede finančne situacije?

Danes so bila objavljena letna poročila nogometnih klubov, društev na ajpes-u za leto 2015 in mi je zelo v oči padlo, da je Drava leto 2015 končala z "Presežek odhodkov 127.611€".

Ko je že govora o Zavrču so oni leto 2015 zaključili podobno: "Presežek odhodkov 140.999€".

Se da to kje videti javno? Link prosim.
Vse imaš na spodnjem linku. Se pa moraš registrirati na stran ajpes-a.
http://www.ajpes.si/jolp/

Uporabniški avatar
Dr.axler
Prispevkov: 447
Pridružen: 08. Jun 2014 10:04
Klub: FC ARSENAL

Re: Prva liga 2015/2016

#233

Odgovor Napisal/-a Dr.axler » 03. Maj 2016 19:16

NKCMC napisal/-a:Ja Draxler v klub verjetno vlagajo sponzorji zato je denar za igralce. V infrastrukturo bi pa morala občina. Vsaj tako je narejena Slovenska zakonodaja. No, saj stadion bi lahko gradil tudi zasebenik ampak se mu to v Slovenijie ne izplača. Radomlje sem dal samo za primer in imam enako mnenje o vseh drugil v 2.SNL. No, razn pri Dravi imam občutek, da bi lahko občina, ki je dost vlka nabrala toliko kot so nabarali v Kršekem. Nekako bi najraje videl Dravo, ki ima zelo solidne pogoje.

Viator&Vektor verjetno so takšne zahteve narejene za Uefo, da nas jemlejo resno. Zagotovo so kakšni standardi na ravni Evrope. Je pa NZS prisiljena pogledati skozi prste pri določenih pogojih ker enostavno nebi sestavili regularne lige z 10 ekipami. Sem pa prepričan, da pri financih ne popuščajo niti malo. Ampak enostavo klubi dobijo podpise pri igralcih ali pa zadnje trenutke dobivajo posojila oz. kredite, da gre pri financah skozi.
Lej o tem, da se s sponzorji podpisujejo raznorazne pogodbe je vsem jasno pol pa kompenzirajo gostinske ali gradbene usluge, pa stanje v gospodarstvu je tako, da podjetja nimajo denarja niti za svoja obratovanja, kaj šele da bi nekoga sponzorirali čeprav imajo obveznosti po pogodbi. Vem za kar nekaj klubov, ki sploh ne dobijo denarja od sponzorjev, to je problem in zato mi ni jasno od kod jim denar. Klubi pa skladno z lastniki objektov, športnimi zavodi občin obljubljajo posodobitve, a očitno s figo v žepu. Tudi mariborčanom je mednarodna komisija pogledala skozi prste, ne vem pa kako bo v bodoče če ne bodo obljubljeno zrihtali. Drava že ima pogoje a za enkrat je še daleč od prve lige

Pietro
Prispevkov: 2338
Pridružen: 14. Nov 2012 15:08

Re: Prva liga 2015/2016

#234

Odgovor Napisal/-a Pietro » 03. Maj 2016 20:24

Mah, Drava je finančno v globokem dreku. Aluminij tudi garantiram, da Talum ne bo dal blagoslova za 1. SNL. Dob itak rajši kako tekmo več izgubi, kot da bi šel v 1. SNL, tako da ostaneta le še Radomlje in Triglav. Sam bi verjetno najraje videl Dravo, ampak iz te moke ne bo kruha, tak da raje vidim pol Triglav, čeprav mi tudi Radomlje niso napačne, ampak jebat ga, ni to Krško, da bi privablo folk za sabo.

Itak pa kdorkoli bo, če bo prišel ligo višje, bo najmanj pozimi moral zamenjat pol ekipe, ker vsi, ki so v zadnjih letih napredovali, so naredli total remont. Realno ima, če vsi ostanejo, vsaj na papirju najmočnejšo ekipo Triglav, tudi največ obetavnih mulcev imajo not. Pri Radomljah je pač težava, da ima Djuranović precej posojenih nogometašev v ekipi, tak da govorit o domači ekipi, kaj pa vem. Morda so res vsi tam tam iz Domžal in Ljubljane, ampak kolko jih je dejansko v Radomljah naredlo vsaj nekaj korakov?

Uporabniški avatar
Dr.axler
Prispevkov: 447
Pridružen: 08. Jun 2014 10:04
Klub: FC ARSENAL

Re: Prva liga 2015/2016

#235

Odgovor Napisal/-a Dr.axler » 04. Maj 2016 16:40

Pietro napisal/-a:Mah, Drava je finančno v globokem dreku. Aluminij tudi garantiram, da Talum ne bo dal blagoslova za 1. SNL. Dob itak rajši kako tekmo več izgubi, kot da bi šel v 1. SNL, tako da ostaneta le še Radomlje in Triglav. Sam bi verjetno najraje videl Dravo, ampak iz te moke ne bo kruha, tak da raje vidim pol Triglav, čeprav mi tudi Radomlje niso napačne, ampak jebat ga, ni to Krško, da bi privablo folk za sabo.

Itak pa kdorkoli bo, če bo prišel ligo višje, bo najmanj pozimi moral zamenjat pol ekipe, ker vsi, ki so v zadnjih letih napredovali, so naredli total remont. Realno ima, če vsi ostanejo, vsaj na papirju najmočnejšo ekipo Triglav, tudi največ obetavnih mulcev imajo not. Pri Radomljah je pač težava, da ima Djuranović precej posojenih nogometašev v ekipi, tak da govorit o domači ekipi, kaj pa vem. Morda so res vsi tam tam iz Domžal in Ljubljane, ampak kolko jih je dejansko v Radomljah naredlo vsaj nekaj korakov?
Posojen je Gajić( poškodovan pol sezone) in Zorc iz Olimpije na katerga ne računajo več pri Olimpiji, Zupanc, Primc, Kumer iz Domžal, Domžale računajo edino na Kumerja, Primc je sedaj verjetno odpadel odkar redno igra Repas. Domači , to sem mislil iz bljižnje okolice, logično iz Domžal, Kamnika in Ljubljane, tam pa ni nihče naredil prve korake razen malega Marinška, pa Cerarja. Ne vem za kaj se Aluminij sedaj tolko žene za 2. mesto če nima namena igrat, Triglav pa tud slučajno nima kaj iskat v 1 ligi, to sem videl v nedeljo na tekmi s Šenčurjem, kjer je bil Šenčur malenkost boljši samo realizacija jih jebe že čez celo sezono, Rujović falil penal kot pionirček, vprašanje kako bi bilo če bi zadeli ta penal, pozna se pa Triglavu, da ima v vratih Džafiča, ki je sigurno prvoligaški golman,

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6582
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Prva liga 2015/2016

#236

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 04. Maj 2016 19:32

Kdo je domač in kdo ne, je itak vseeno, to da imajo Radomlje preveč posojencev, je pa tudi dejstvo. Kot je dejstvo, da noben od omenjenih klubov trenutno nima konkurenčne ekipe za prvo ligo, Tiglav pa sploh ne, kaj ti pomaga, če nabijaš neke Tolmine s petardo, ko pa vsako težko tekmo zajebeš. V prvi ligi so same težke tekme in tam bi Brko z mladinci gladko popušil. Tudi jaz bi sicer najraje videl Triglav, ampak za obstanek bi se morali konkretno okrepiti. Sploh pa dvomim, da bodo prilezli do drugega mesta.

Meni se še vedno zdi, da prvoligaško gledano ima najboljšo ekipo Aluminij. Zelo cenim, da (za zdaj) igrajo na polno. Veliko raje vidim, da klub odigra zares in se odpove, kot pa da zanalašč izgublja in kvari celo ligo.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Pietro
Prispevkov: 2338
Pridružen: 14. Nov 2012 15:08

Re: Prva liga 2015/2016

#237

Odgovor Napisal/-a Pietro » 04. Maj 2016 19:53

No ja, Aluminij ima verjetno še mlajšo ekipo kot pa Triglav, pa še pomladili bodo verjetno poleti. Od starejših sta poleg le še Topolovec in Čeh. Nekaj prvoligaških izkušenj ima še Krljanović, ob Turkalju in Damišu pa so ostali popolni prvoligaški zelenci. Tak kot praviš, katerakoli od ekip, ki bo napredovala, bo morala pošteno okrepiti svojo ekipo. Ampak Aluminij teh skrbi ne bo imel, ker ne bo sprejel prvoligaškega vabila...

jakapurg
Prispevkov: 161
Pridružen: 21. Dec 2011 17:01
Klub: Dravinja
Kraj: Slovenske Konjice

Re: Prva liga 2015/2016

#238

Odgovor Napisal/-a jakapurg » 07. Maj 2016 22:27

Po Mariboru je zdaj še Olimpija spoznala, da se ne moreš oz. ne smeš braniti 45 minut če imaš rezultat 1:0. Zdaj pa mrtvi tek do konca....

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: Prva liga 2015/2016

#239

Odgovor Napisal/-a Astoria » 08. Maj 2016 09:25

Boj do zadnjega. To je pravo. Čeprav, odločeno bo verjetno v sredo. Če Olimpija ne premaga Celja, je konec.

Mitrović odhaja?

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: Prva liga 2015/2016

#240

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 08. Maj 2016 09:32

Hja konec... Letos je bilo že velikrat "konec" pa je vedno bolj negotovo. Sicer pa izjemen derbi včeraj. Sem bil na tekmi in vzdušje je bilo fenomenalno - povsem primerljivo z CL v LV. Tekma je bila tudi super. Samo tiste balke Viol so črna pika tega res izjemnega derbija.

Zaklenjeno

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: Google [Bot] in 62 gostov