Najboljše tekme, ki ste jih videli v življenju

Odgovori
Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Najboljše tekme, ki ste jih videli v življenju

#1

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 09. Apr 2012 19:24

Ta podforum se mi zdi še najbolj primeren za tako temo.

Kar se mene tiče, je najboljša tekma, ki sem jo videl, definitivno tale:



Atletico Madrid - Barcelona 4:3, sezona 2008/09.

18 Henry 0-1
30 Messi 0-2
32 Forlán 1-2
56 Agüero 2-2
73 Henry 2-3
79 Forlán (pen) 3-3
88 Agüero 4-3

Atletico se je boril za 4. mesto in ligo prvakov, Barcelona za naslov (Real je bil še v igri). Skratka, pomembna tekma, Atletico je imel takrat napadalni dvojec Aguero - Forlan, oz. četverico, če štejemo še wingerja Maxija in Simaoja. O kvaliteti Barceloni je itak brezveze izgubljati besede. Tekme teh dveh klubov na Calderonu so že nekaj let zanimive in Atletico Barci vedno povzroča težave in igra napadalno. No ta tekma je bila res enkratna, kot se vidi na posnetku, priložnosti ena za drugo, preobrati, na koncu čista evforija, ko da Aguero gol nekaj minut pred koncem za končni rezultat, potem pa še tista priložnost Barce na koncu. Čisti napadalni nogomet obeh ekip.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Uporabniški avatar
RyanGiggs#11
Prispevkov: 325
Pridružen: 09. Jan 2012 10:10
Klub: Manchester United FC
Kraj: Ljubljana

Re: Najboljše tekme, ki ste jih videli v življenju

#2

Odgovor Napisal/-a RyanGiggs#11 » 09. Apr 2012 21:11

Takih tekem je kar nekaj..

Manchester United-AS Roma 7-1 (sezona 06/07): Tale mi je nedvomno najboljša tekma.. United je na prvi tekmi v Rimu izgubil 2-1 na povratni pa popolnoma uničil Romo.. Dvakrat sta zadela Carrick in Ronaldo, po enkrat pa Rooney,Smith in Evra..

Manchester United-Barcelona 1-0 (sezona 07/08): Šampionska sezona Uniteda v kateri je osvojil Premier League in Champions League.. Na tej tekmi pa je svojo mojstrovino dokazal Paul Scholes z enim od najlepših golov v njegovi karieri.. Takrat smo nazadnje premagali Barcelono v Ligi Prvakov.. :lol:

Manchester United-Chelsea (sezona 10/11): In pa lanska tekma s Chelseajem v Ligi Prvakov.. Ko Park ni niti 2 minuti pustil, da je izenačeno je takoj po izenačenju popeljal United spet v vodstvo 2-1.. United je napredoval v polfinale s skupnim izidom 3-1..

Manchester United-Bayern 2-1 (sezona 98/99): In pa seveda legendrni finale z Bayernom na Camp Nou-u leta 1999.. Ubistvu na tej tekmi sem postal navijač Uniteda.. Pritegnila me je ta njihova potrpeljivost in čakanje na šanso.. Do zadnjih minut so se borili in si izborili 2 evropski naslov s goloma Sherrighama in Solskjaer-ja v sodnikovem dodatku.. Tole je nedvomno najljubša tekma.. Od te tekme naprej mi srce bije za Man United..

Tako tole so moje 3 najljubše tekme.. Jh je malo morje ampak te so mi bile res TOP tekme..

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Najboljše tekme, ki ste jih videli v življenju

#3

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 09. Apr 2012 21:15

Dobro, to so zdaj bolj navijaške izbire. ;) Mislim sem na tekme, ki so bile nasploh dobre, tudi z vidika nevtralnega navijača.
proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Uporabniški avatar
uniQue
Prispevkov: 24
Pridružen: 18. Jan 2012 14:32
Klub: FC Barcelona

Re: Najboljše tekme, ki ste jih videli v življenju

#4

Odgovor Napisal/-a uniQue » 10. Apr 2012 00:04







:mrgreen:

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6573
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Najboljše tekme, ki ste jih videli v življenju

#5

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 10. Apr 2012 14:14

HSV-Juve, 2000

Liverpool-Alaves, 2001
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Najboljše tekme, ki ste jih videli v življenju

#6

Odgovor Napisal/-a Golman » 10. Apr 2012 14:24

Alaves in Javi Moreno, ko je po tem prestopil v Milano in potuhnil. Vem da se je kasneje preselil spet v Španijo, samo ni bilo nič od njega več. Mogoče kdo ve kako je končal kariero, ali še igra?
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Uporabniški avatar
RyanGiggs#11
Prispevkov: 325
Pridružen: 09. Jan 2012 10:10
Klub: Manchester United FC
Kraj: Ljubljana

Re: Najboljše tekme, ki ste jih videli v življenju

#7

Odgovor Napisal/-a RyanGiggs#11 » 10. Apr 2012 15:25

Panonszki napisal/-a:Dobro, to so zdaj bolj navijaške izbire. ;) Mislim sem na tekme, ki so bile nasploh dobre, tudi z vidika nevtralnega navijača.
Se opravičujem samo pač te tekme so mi najbolj ostale v spominu.. :lol: Kar se pa takih tekem tiče pri katerih sem bil nevtralen:

Liverpool-Milan 3-3 (finale Lige Prvakov 2004/2005): sigurno eden boljših finalov, ki sem jih videl pa tudi finale Liverpool-Milan 2 leti kasneje, ko je slavil Milan 2-1..

Milan-Juventus.. Finale Lige Prvakov 2002/2003. Tudi super tekme, škoda, ker Juventus ni osvojil na koncu LP..

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Najboljše tekme, ki ste jih videli v življenju

#8

Odgovor Napisal/-a Golman » 10. Apr 2012 16:33

Ne vem zakaj, ampak ta tekma se mi je ful vtisnila v spomin. In za moje pojme najboljše svetovno prvenstvo.


Tekma, infarktna, v zadnji minuti izenačenje. Ludilo.


In finale Uefa Pokala... Huh.
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Shury
Prispevkov: 63
Pridružen: 21. Dec 2011 20:01
Klub: FC Barcelona

Re: Najboljše tekme, ki ste jih videli v življenju

#9

Odgovor Napisal/-a Shury » 28. Apr 2012 17:20

Kar se tiče Barcelone, za katero navijam, je verjetno kar nekaj tekem - šov Ronaldinha v Madridu, petarda Realu lansko leto, pa 3 finala LP...
Nasplošno pa bi rekel, da je bil tisti finale LP med Milanom in Liverpoolom v Istanbulu nekaj norega! Pa tudi vem da je bil en el classico v Barceloni, ko je bilo 3-3 (hattrick Messija) čisto izvenserijski, polno priložnosti na obeh straneh.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6573
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Najboljše tekme, ki ste jih videli v življenju

#10

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 29. Apr 2012 04:34

Jaz bi tu omenil še tekmo Piran - Ljubljana v 3.SNL Zahod, 7. maj 2011.
Rezultat je bil 2:3, evrogol za zmago malo pred koncem, verjetno najboljša tekma kar sem jih v življenju videl v živo.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Chamberlain
Prispevkov: 613
Pridružen: 20. Dec 2011 14:30
Kraj: Cerklje ob Krki

Re: Najboljše tekme, ki ste jih videli v življenju

#11

Odgovor Napisal/-a Chamberlain » 14. Sep 2012 17:23

Meni osebno finale Lige prvakov med Milanom in Liverpoolom in neverjeten povratek Angležev od 0:3 do 3:3.
Druge tekme mi pa nekako ne padejo v glavo.

Uporabniški avatar
Panonszki
Prispevkov: 728
Pridružen: 15. Mar 2012 16:05

Re: Najboljše tekme, ki ste jih videli v življenju

#12

Odgovor Napisal/-a Panonszki » 28. Okt 2012 16:59

Ne vem koliko ste kaj stari ostali člani tega foruma, tisti iz moje generacije se verjetno še spomnite te legendarne tekme lige prvakov iz sezone 2003/04, Monaco - Deportivo 8-3, 4 goli Dada Prše. Obe ekipi sta potem igrali še v polfinalu, Monaco v finalu, tekma je iz skupinskega dela. Zanimivo je, da sta obe te ekipi potem izpadli iz prve lige istega leta, 2011. Po tej sezoni sta šla oba kluba samo navzdol.. Monaco je takrat treniral Deschamps, imeli so zelo talentirano ekipo (Pršo, Giuly, Rothen, Bernardi, Plašil, Evra, Givet, Roma), vendar večina igralcev potem ni realizirala tega talenta. Rothen se je čisto izgubil, Plašil tudi ni prišel tako daleč, kot se je pričakovalo... Takrat sta bila to namreč dva od največjih talentov v Evropi. Giuly in Evra pa sta odšla v velika kluba.

proti modernemu nogometu
http://youtu.be/3wYP-xyVDys

Uporabniški avatar
iniesta
Prispevkov: 413
Pridružen: 20. Dec 2011 16:01
Klub: ND Gorica
Kraj: Primorska

Re: Najboljše tekme, ki ste jih videli v življenju

#13

Odgovor Napisal/-a iniesta » 28. Okt 2012 18:03

Sam se spomnim te tekme. Ker je na tej tekmi omenjen lih Deportivo se spomnim še ene njegove legenadrne tekme. V četrtfinalu lige prvakov leta 03/04 so v Milanu na prvi tekmi zgubili z Milanom z 4:1, noben jim ni dal veliko možnosti da bodo napredovali, ampak na domčem igrišču so Milan razbili z 4:0. Nato so v polfinalu dobili Porto in če se ne motim so v gosteh odigrali 0:0, doma pa so zgubili 0:1.

Še goli iz te tekme:
GREMO PLAVI, PROTI NOVI ZMAGI!!!
Tim Matavz> Po srcu sem 'plav'. Gorica je tista opcija!

Uporabniški avatar
Wilmots
Prispevkov: 63
Pridružen: 21. Avg 2012 12:48
Klub: Fulham

Re: Najboljše tekme, ki ste jih videli v življenju

#14

Odgovor Napisal/-a Wilmots » 29. Okt 2012 15:21

Spomnim se ze vsaj 10 let nazaj, v Ligi prvakov je HSV z Juventusom doma remiziral 4-4. Veliko golov, preobratov in eno od klasicnih "padanj" Inzaghija v kazenskem prostoru. :D

Uporabniški avatar
kromanjonec
Prispevkov: 302
Pridružen: 21. Avg 2012 23:50

Re: Najboljše tekme, ki ste jih videli v življenju

#15

Odgovor Napisal/-a kromanjonec » 09. Apr 2013 01:16

1989-Milano: MILAN-CRVENA ZVEZDA 1:1!!!!!!! :cast:

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta