[Intervju] Džengis Čavuševič

Članki in intervjuji z nogometaši
Zaklenjeno
Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

[Intervju] Džengis Čavuševič

#1

Odgovor Napisal/-a Golman » 19. Jan 2012 15:48

Slika
No, pa smo le dokončali intervju z Džengisom. Naj omenim, da se nismo imeli priložnosti z njim pogovarjati in razviti intervju na višjo kakovost, ker je moral na priprave v Švico. Odgovori so kratki, kljub temu pa je z veseljem odgovarjal na vaša vprašanja. Ko se bo vrnil na dopust v Slovenijo, bomo morda izkoristili tudi možnost, da tale intervju razširimo.
Džengis je svojo kariero začel v Ljubljani pri nogometnem klubu Šmartno, kjer se je kalil in bil že takrat potencial in talent. Po Šmartnem se je preselil v NK Slovan, kjer ni imel najboljšega obdobja, kasneje pa se je pridružil NK Domžale, kjer se je kalil, nato pa zaigral za člansko ekipo Domžal in debatiral z 18. leti proti Primorju iz Ajdovščine. Prvi gol v slovenski ligi pa je dosegel proti Nafti, 26. 7. 2008, v 28. minuti tekme, tekma se je na koncu končala z 2:2. Nato je sledil prestop v Wil, kjer mu gre dobro. V prvi sezoni je na 15. tekmah zabil 7 golov. V drugi sezoni, v sezoni 2010/11, je na 25. odigranih tekmah zadel kar 12-krat, letošnjo sezono je pa na 13. ligaških tekmah zabil že 8 golov.


Ali igraš stave in kako gledaš na stavniško afero?
Stav ne igram.Stavniške afere pa ne bi komentiral.

Ali si bil že v stiku z novi selektorjem Slavišo Stojanovićem?
S Slavišo Stojanovićem še nisem bil v stiku.

Kakšni so navijači Wila na splošno?
Navijači Wila so miroljubni in znani po tem, da ne povzročajo incidentov.

Kako bi opisal kraj Wil oziroma prebivalce Wila?
Wil bi lahko primerjal z Domžalami. Sicer je kraj nekoliko večji, ampak je zelo miren - kot Domžale in prav tako so tudi prebivalci zelo mirni in prijazni.

Je v igri selitev v kak večji klub?
Sam imam pogodbo do decembra in klub odloča o tem ali ostanem oziroma ali grem.

Kakšna je razlika v pogojih v švicarskem in slovenskem nogometu?
Podatek, da ima naš klub na voljo osem pomožnih igrišč, pove vse. Sicer so pa stadioni v drugi ligi stari. V Sloveniji imamo lepše objekte v prvi ligi.

Kdo je boljši? Messi ali Ronaldo in zakaj?
Nehvaležno bi bilo, da bi jaz ocenjeval Messija in Ronalda. Oba sta vrhunska igralca!

Ali nameravaš ostati v Švici, ali se kdaj vrniti v Slovenijo?
Po karieri se bom vrnil v Slovenijo, zaenkrat si pa želim ostati v Švici in nadaljevati kariero tu. Čas pa bo pokazal, kako bo šlo naprej. Mogoče se pa vrnem tudi v slovenski klub.

Kakšno je življenje v Švici?
Življenje v Švici je prijetno in zelo podobno življenju kot v Sloveniji - le da je tu v Švici standard višji.

Za kateri klub navijaš?
Navijam za Juventus.

Kakšna je razlika med drugo švicarsko in prvo slovensko ligo?
V naši ligi je večji poudarek na moči oziroma na duel igri.

Kakšen je finančni vložek v klubu?
Ne vem in se ne obremenjujem s tem. Vem kakšna je moja plača, za ostalo pa ne vem (smeh, op. a.).

Kakšno je vzdušje v ekipi?
V ekipi je - glede na to, da je veliko različnih nacij od Francozov, Argenticev, Korejcev itd. - zelo dobro vzdušje in je normalno, da ko so boljši rezultati, da je temu takrat tudi vzdušje primerno.

Kateri (slovenski) igralec je najboljši?
Trenutno Samir Handanović.

Verjetno imaš stike z drugimi slovenskimi nogometaši; s kom se največ slišiš?
Največ sem v stiku z Ljubijankičem, Kirmom in Vidovičem.

Si kaj v stiku s svojimi bivšimi klubi?
Ne, z bivšimi klubi nimam stikov.

Se rad spominjaš začetkov v NK Šmartno in potem na Slovanu?
Zelo rad se spominjam mladih let, ko sem pričel z nogometom in tja do 15. ozioma 16.leta starosti, ko sem prestopil v NK Slovan. V Slovanu, kar se tiče nogometa in napredovanja - nisem preživel najlepšega obdobja.

Kateri trener je po tvojem mnenju pustil največji pečat na tebi oziroma kje misliš, da si najbolje napredoval?
Vsi trenerji so pustili določen pečat odkar igram nogomet. In pri vsakem sem si želel karseda boljše napredovati. Če pa moram koga izpostavit, bi izpostavil g. Sava Prodanovića, pri katerem sem začel prve nogometne korake v NK Šmartno in g. Slavišo Stojanovića, ki me je vpeljal v profesionalni nogomet pri NK Domžale. Rad bi se zahvalil prav vsem trenerjem, ki so me trenirali do sedaj.

Slika
Džengis želi vsem bralcem foruma nogometni-forum še veliko dobre volje in kvalitetnih debat

Slikovni vir: Facebook profil od Džengisa.
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Ceks
Prispevkov: 661
Pridružen: 18. Jan 2012 16:34

Re: [Intervju] Džengis Čavuševič

#2

Odgovor Napisal/-a Ceks » 19. Jan 2012 18:46

Pohvalno. Kar tako naprej!

mprivse
Prispevkov: 154
Pridružen: 25. Dec 2011 17:21

Re: [Intervju] Džengis Čavuševič

#3

Odgovor Napisal/-a mprivse » 21. Jan 2012 11:54

Upam na še več takšnih intevjujev. Pohvalno. 8-)

Uporabniški avatar
RyanGiggs#11
Prispevkov: 325
Pridružen: 09. Jan 2012 10:10
Klub: Manchester United FC
Kraj: Ljubljana

Re: [Intervju] Džengis Čavuševič

#4

Odgovor Napisal/-a RyanGiggs#11 » 21. Jan 2012 12:07

Pohvalno.. Čim več takih intervjujev :)

Zaklenjeno

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov