Rokomet

Odgovori
Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6579
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Rokomet

#131

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 08. Jul 2017 10:47

Ne vem, jaz sem to slučajno včeraj našel na enem bosanskem portalu, ko so se oni pritoževali nad svojimi, ki so tudi padli. Če se ne motim, se v seštevek štejejo zadnje tri sezone, kaj več pa težko povem, ker ne vem kakšen je sistem točkovanja. Po hitrem preletu wikipedije so Portugalci redni udeleženci skupin v pokalu EHF, štirikrat pa so bili finalisti v pokalu Challenge. Očitno je to še vedno več kot so naredili naši.

Če prav razumem, je zdaj v prvi ligi (neupoštevajoč wildcarde) tako, da eno mesto vodi v LP, dve v EHF in eno v Challenge.

Edit: Našel, sem kako se to računa, če koga zanima: http://cms.eurohandball.com/PortalData/ ... nation.pdf
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6579
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Rokomet

#132

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 03. Okt 2017 17:28

Ta liga je vsako leto bolj žalostna. Na rtv in tudi drugje sploh ni več člankov za vsako kolo pa potem vedno pozabim, da se sploh kaj igra. Slovan vidim kar soliden, nazadnje je premagal Jeruzalem. Branik zgleda kar dober trenutno.

Kak je sploh sistem, koliko se jih uvrsti v končnico? Koliko jih izpade?
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

ghad
Prispevkov: 170
Pridružen: 24. Feb 2015 18:31

Re: Rokomet

#133

Odgovor Napisal/-a ghad » 03. Okt 2017 18:27

Ni liga žalostna, ampak medijem dol visi za vse skupaj. Škoda, ker bo letos kar zanimivo, izenačene ekipe in napet boj za prva štiri mesta. Branik zgleda dober, a izgubil v Ribnici za 10? :D Bili so solidni, ampak odhoda Špendeta in Žvižeja se jim precej poznata. Pred sezono sem jim napovedoval 1. mesto po rednem delu, sedaj pa nisem več prepričan. Slovan pa je res začel zelo dobro, doma bodo morali kar redno krasti točke favoritom pa bo.

V končnico gredo prvi štrije (jaz mislim da Maribor, Koper, Trimo in Ribnica), zelo blizu sta potem še Krka in Ormož, Loka se mi zdi da nima realnih možnosti za končnico. Izpadeta zadnja dva, skoraj zagotovo pa bo to troboj Slovan-Dobova-Šmartno.

Potem se ustvari končnica za prvaka (4 + Gorenje in Celje, ki začneta z istim številom točk kot prvouvrščeni) in končnica za obstanek (6) in znova vsak z vsakim.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6579
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Rokomet

#134

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 03. Okt 2017 19:40

Ja, saj tako sem mislil, liga je zanimiva, samo odnos medijev je vsako leto bolj žalosten (sploh odkar je SEHA). A po drugi strani je vse skupaj malo brezveze, ker prvi štirje itak ne bodo imeli nič šans v končnici.

Mja Branik je izgubil pri Ribnici, Ribnica pa je izgubila pri Krki, tako da... Recimo da se drugače kar strinjam s tvojo napovedjo (razen Trimo mogoče) in tnx za pojasnila. Glede na to, da so ligo zmanjšali, se mi zdi kar veliko, da izpadeta dva. Ampak ok, mislim da se bo Slovan počasi le stabiliziral in da ne bo imel problemov.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

ghad
Prispevkov: 170
Pridružen: 24. Feb 2015 18:31

Re: Rokomet

#135

Odgovor Napisal/-a ghad » 03. Okt 2017 19:56

Res škoda da je rokometno prvenstvo tako zapostavljeno pri nas. Pred sezono in prvi dve tekmi so še nekaj pisali, ampak le o Kopru ker je pač Vujo trener, sedaj jim pa tudi to ni več zanimivo. V končnici pa ne bi bil preveč siguren da bo šlo tako nalahko. Gorenje se je lani močno opeklo in končnali so na 2. mestu samo zaradi tega čudnega sistema. Ribnica je namreč prvi del končala dve točki za Koprom, tako da je končnico začela že z -2 napram Gorenju. Če bi Ribnica in Gorenje začela iz istega izhodišča, pa bi bili RIbničani drugi. Bi pa vseeno moralo iti letos lažje, ker so se predvsem Velenjčani lepo okrepili, Celjani pa bi še vedno morali imeti dovolj kvalitete. Ampak v Kopru, Ribnici in Mariboru nobenemu ne bo lahko in bodo morali zelo garati za 2 točki.

Trimo se je pa lepo okrepil (Ratajc in Rozman) in so zelo dobro pokriti na vseh položajih. Ne verjamem, da jih lahko Krka ali Ormož prehitita, ampak bomo videli. Glede izpadanja pa bi bilo mogoče boljše da bi 11. igral kvalifikacije z drugim iz 2. lige, sicer pa je Slovan moj favorit za obstanek izmed prej omenjene trojice. :)

ghad
Prispevkov: 170
Pridružen: 24. Feb 2015 18:31

Re: Rokomet

#136

Odgovor Napisal/-a ghad » 12. Nov 2017 08:36

Polovica rednega dela v 1. ligi je za nami. Vse bolj ali manj po pričakovanjih, mene osebno je razočaral le Trimo, ki sem ga uvrščal v boj za končnico, pa so praktično že brez možnosti.

Koper z Vujotom se drži solidno, sodniki jim malce pomagajo (najbrž prav zaradi trenerja) in tako so trenutno na vrhu. Ribnica nima nič kaj prepričljive igre, a rezultati jim gredo na roko in tako zaostajajo le za točko. Oboji bi se mogli brez večjih težav uvrstiti v končnico, za dve preostali mesti pa najbrž troboj med Krko, Mariborom in Ormožom. Sicer je Loka tudi povsem zraven, ampak jaz jih ne štejem kot kandidate za TOP4.

V 2. ligi pa presenetljivo na vrhu Škofljica, ampak je do konca še dolga sezona, ekipe pa so si tudi zelo zelo blizu.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6579
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Rokomet

#137

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 19. Nov 2017 09:42

Slovan je premagal Šmartno, ki je očitno najslabše. Vse kaže, da se bosta za obstanek borila Slovan in Dobova, morda Trimo.

Zgoraj nihče nič posebnega, branik je doma izgubil s Krko, Koper pa tudi nekaj na silo zmaguje z nizkimi rezultati.

V Evropi so Koprčani prvo tekmo odigrali bolj slabo, čeprav so imeli kot nosilci kar soliden žreb.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Matej55
Prispevkov: 25
Pridružen: 27. Nov 2017 18:54

Re: Rokomet

#138

Odgovor Napisal/-a Matej55 » 30. Nov 2017 17:05

Cele pa spet razprodaja najboljše igralce... Mlakar po koncu sezone na Poljsko, Lesjak v Nemčijo

ghad
Prispevkov: 170
Pridružen: 24. Feb 2015 18:31

Re: Rokomet

#139

Odgovor Napisal/-a ghad » 14. Dec 2017 18:32

Evo Ljubljančani, jutri ob 18:30 za vas tekma sezone, Slovan - Dobova. Če gostje pridejo do dveh točk, potem bo že jasno, da naslednje leto spet ne bo prvoligaškega rokometa v prestolnici. Trenutno ima Dobova 2 točki več, prva tekma se je končala 27-27 (v primeru enakega števila točk se gledajo medsebojne). Torej remi (z manj kot 27 prejetimi goli) Slovanu še ohranja minimalno upanje, s porazom je sanj o obstanku praktično konec. To je tekma zaradi katere je Jovičič prišel v Slovan. Upam da bo lepo število gledalcev, še jaz se bom pripeljal v prestolnico, bi morala biti zelo zanimiva tekma. :)

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6579
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Rokomet

#140

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 14. Dec 2017 19:44

Jap, Slovan mora tole zmagat. Trenutna forma je bolj švoh, ampak tudi Dobova ni nič posebnega, pričakujem izenačeno tekmo.

Je pa liga kar močna, prvih sedem odstopa, samo še za enega bo prostor (če bodo drugoligaši hoteli napredovati).
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6579
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Rokomet

#141

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 19. Feb 2018 10:39

Slovan je izgubil tudi domačo tekmo proti Braniku in bo očitno redni del sklenil na predzadnjem mestu najmanj 2 piki za Dobovo (v zadnjih dveh krogih namreč igra z vodilnima).
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

ghad
Prispevkov: 170
Pridružen: 24. Feb 2015 18:31

Re: Rokomet

#142

Odgovor Napisal/-a ghad » 11. Mar 2018 20:40

Koper ravno zmagal v Velenju. Jaz sem izjemno presenečen in kar razočaran kaj se dela v Velenju. Pred sezono se je napovedovalo vse mogoče, a so popušili na celi črti. Razočaranje v Ligi prvakov, razočaranje v Seha ligi, med sezono se znebili Brumna, po sezoni odhaja še Toskić, Ferlin in Ovniček v Celje. Zelo slabo za slovenski rokomet, Celje samo povečuje razliko in v bližnji prihodnosti ga nihče ne more ogroziti.

Današnja predstava tudi po vsakim nivojem in res se bodo morali precej potruditi če bodo hoteli končati pred Ribnico. Na roko jim gre vsaj sistem igranja, saj slabši kot tretji ne morejo biti.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6579
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Rokomet

#143

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 11. Mar 2018 22:53

Saj je itak vseeno a si drugi ali tretji, Ribnica in ostali nočejo igrati v SEHI, v LP te pa itak povabijo.

Koper pa tudi, kaj je blo zadnjič, Krki ko da so pustli? :dol:

Sicer pa naj bi po pravilih četrtouvrščeni letos po daljšem času igral v pokalu challenge. Kakšen Koper ali RIbnica bi lahko tam šla tudi do konca.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6579
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Rokomet

#144

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 17. Mar 2018 00:26

Slovan premagal Branikovce. :gor: :n1: :pijanica:
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

ghad
Prispevkov: 170
Pridružen: 24. Feb 2015 18:31

Re: Rokomet

#145

Odgovor Napisal/-a ghad » 17. Mar 2018 18:06

Jap, pa še Šmartno Trebanjce in sedaj so zadnji trije na 11, 11, 10. Še zelo zanimiv bo ta troboj za obstanek.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6579
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Rokomet

#146

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 11. Maj 2018 23:38

Slovan izpadel. :(

Ribnica pa bo očitno druga. A bodo igrali SEHO?
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

ghad
Prispevkov: 170
Pridružen: 24. Feb 2015 18:31

Re: Rokomet

#147

Odgovor Napisal/-a ghad » 12. Maj 2018 05:19

Ribnica zelo blizu drugega mesta. Klub (društvo) definitivno ni pripravljeno na tak zalogaj kot je SEHA in boljše bi bilo da se tega ne bi šli. Sicer sem slišal da naj bi bil predsednik ZA igranje v tem tekmovanju, ampak verjamem, da ga bodo ljudje okoli njega prepričali v nasprotno. Tu ni govora o kvaliteti igralcev, verjamem, da bi Ribnica z letošnjo ekipo lahko bila pred obema srbskima predstavnikoma, najbrž bi končali nekje tam kot je Nexe. Ampak po organizacijski plati bi bilo to pač preveč. SEHA je 2-3 nivoje višje kot slovenska liga, bilo bi ogromno potovanj (5+ igralcev ima tudi redne službe) in mislim, da bi še kar nekaj naslednjih sezon trpeli negativne posledice če se odločijo za igranje v regionalnem tekmovanju.

Ampak bomo videli, čisto možno da bodo na koncu tretji pa je vse to pisanje zaman.

ghad
Prispevkov: 170
Pridružen: 24. Feb 2015 18:31

Re: Rokomet

#148

Odgovor Napisal/-a ghad » 25. Maj 2018 23:01

1. Celje
2. Ribnica
3. Velenje
4. Koper
5. Loka
6. Krka

Če bi gledali samo končnico pa je Velenje celo na 4. mestu, saj je bil v zadnjih 10ih tekmah boljši tudi Koper.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6579
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Rokomet

#149

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 04. Jun 2018 23:06

Sprejeli so, da vsi klubi igrajo ligo od začetka. Pošteno, bo pa najbrž problem z razporedi.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

ghad
Prispevkov: 170
Pridružen: 24. Feb 2015 18:31

Re: Rokomet

#150

Odgovor Napisal/-a ghad » 05. Jun 2018 12:10

Kakšnimi razporedi? Saj so v vseh ligah klubi ki igrajo Ligo prvakov in EHF pokal. Pač liga se igra v sredo za tiste ekipe ki so v Evropi in to je to.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov