Projekt SNP by Nogometni Forum

Foruma SNPortal.si
Odgovori
Uporabniški avatar
xpero39
Prispevkov: 470
Pridružen: 30. Jun 2012 21:06
Klub: NK Maribor
Kraj: Gornja Radgona

Re: Projekt SNP by Nogometni Forum

#41

Odgovor Napisal/-a xpero39 » 11. Okt 2013 17:23

Aha, nevem kaj naj si mislim, snp all over again, mislim besede so skoraj dobesedno iste, odpiramo zaradi preslabe pokritosti slovenskega nogometa...

Drugače pa sem opazil na njihovih slikah, ki so post-ane na fb da bodo imeli v menu baru v vrsti slike in verjetno povezave na klubov oziroma njihovih grbov. To sem hotel že prej sam predlagati pa sem zmes pozabil, nekaj takega imajo ameriške lige, sam predvsem spremljam "NFL.com" in tam je tudi tako ter je tudi prav saj izpostavi klube, ki ligo vspostavljajo. Tudi "prvaliga.si" ima nekaj v tem stilu. Sam sicer nevem če bi bilo najboljše kopirati ta sistem, mogoče ga malo prilagoditi in narediti prvo vrsto prvoligaške klube( malo večji grbi), spodaj malo manjši grbi in drugoligaški klubi, za tretje ligaše pa verjetno ni ravno prostor... Na klike na grb pa potem lahko daste linke do informacij kluba in njegovih rezultatov kot imate zdaj, sicer inoframcije bi se lahko dopolnile z mogoče malo zgodovine in spletno stranjo ipd. podatki, saj se neglede na vse promovoria te klube.

Sam nevem kaj si o tej "ideji" mislijo drugi tako da bom počakal na komentarje, glede tega portala prvaliga-nogometniportal.si pa bomo videli kakšna konkurenca bodo, verjetno bodo zaostajali v informacijski pokritosti, saj prihajajo sredi sezone, vendar bodo pa imeli očitno neke oglase in si vsaj delno pokrili stroške spletne strani.

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Projekt SNP by Nogometni Forum

#42

Odgovor Napisal/-a Golman » 12. Okt 2013 06:46

Konkurenca je vedno dobrodošla. Mislim pa da gre za istega fanta, ki je imel pred časom eno drugo spletno stran, s katero je vztrajal natanko mesec dni. Je pa res, da se bodo lotili pokritost Prve Lige in ne nižjih lig, kolikor sem uspel videti. Logo pa je dobesetno kopirana kopija našega, ne vem kam je fant gledal... Slikovni material, ki je objavljen je vsekakor sporen, ker ne vem v kaksni meri Siol dovoli kopiranje njihov slik(več bo znal povedati foto, mislim pa da Siol dosti drago placuje profi fotografe). Mi pač še zmeraj vztrajamo pri lastnih stroških, ne branimo se nobenih donacij :mrgreen: , bomo pa v prihodnje tudi tu naredili korak naprej.
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

MN7
Prispevkov: 5
Pridružen: 14. Okt 2013 22:05

Re: Projekt SNP by Nogometni Forum

#43

Odgovor Napisal/-a MN7 » 14. Okt 2013 22:11

Golman napisal/-a:Konkurenca je vedno dobrodošla. Mislim pa da gre za istega fanta, ki je imel pred časom eno drugo spletno stran, s katero je vztrajal natanko mesec dni. Je pa res, da se bodo lotili pokritost Prve Lige in ne nižjih lig, kolikor sem uspel videti. Logo pa je dobesetno kopirana kopija našega, ne vem kam je fant gledal... Slikovni material, ki je objavljen je vsekakor sporen, ker ne vem v kaksni meri Siol dovoli kopiranje njihov slik(več bo znal povedati foto, mislim pa da Siol dosti drago placuje profi fotografe). Mi pač še zmeraj vztrajamo pri lastnih stroških, ne branimo se nobenih donacij :mrgreen: , bomo pa v prihodnje tudi tu naredili korak naprej.
Živjo,
Forum sicer prebiram redno, vendar nisem bil registriran do sedaj, saj nisem čutil potrebe. Sedaj pa se moram vpičiti v ta detajl. Sicer sem opazil samo FB skupino te strani in podoben logo, kot je vaš. Tudi vi ste kopirali ta logo od Adidasa in je torej ta logo sporen. http://1.bp.blogspot.com/-nB8U2YSV80s/U ... entre6.PNG

Logo ste sicer obrnili, tako kot pri FB skupini Prva liga, vendar tudi vaš logo ni unikat in je le kopija Adidasovega, torej če se greste resen portal, bi lahko bili inovativni in skreirali svoj logo

Lp

Uporabniški avatar
BOCo
Prispevkov: 1430
Pridružen: 29. Mar 2012 21:29
Kraj: Lendava

Re: Projekt SNP by Nogometni Forum

#44

Odgovor Napisal/-a BOCo » 15. Okt 2013 11:03

Logotip se trenutno že pripravlja pri našem grafičnem oblikovalcu.

V naslednjih dneh oz. tednih bo spremenjena podoba logotipa, ki bo profesionalna in bo v naslednjih letih odsevala ime Slovenski nogometni portal.

O novem portalu pa ne bom podal nobenega mnenja, saj je popolno kopiranje novic, fotografij in grafičnih zadev z drugih portalov.

Lep pozdrav.

MN7
Prispevkov: 5
Pridružen: 14. Okt 2013 22:05

Re: Projekt SNP by Nogometni Forum

#45

Odgovor Napisal/-a MN7 » 15. Okt 2013 13:24

Sicer jih ne branim, ampak vidim, da ti gre konkurenca v nos. Imate free Wordpress predlogo, le malce "amatersko" urejeno, torej bi lahko rekli, da kopirate: http://www.arsenalbalkan.com/ (ni edina stran s podobno predlogo), uporabljate plačljive plugine (LeagueEngine - 20$, cca. 15€). Kakovost člankov je upadla, predloga za forum je free (lahko bi rekli, da kopirate star forum Nogomanije), logo, kot sem že omenil je le obrnjen, inovativnosti pa ni nobene. Edini +, ki ga imate vi so fotografije.

Vaša konkurenca [cenzurirarno] (mislim, da so danes uploadali stran) pa ima veliko več. Od statistike, do preglednosti in lep izgled. Kakovosti člankov sicer še ne morem ocenjevat, ker so "spisali" malo število člankov, kakor vidim pa so kar ažurni. FB skupino so registrirali 3.10.2013 in so vas v 12ih dneh prehiteli za 200 všečkov. BoCo povej mi prosim, kje si ti v Sloveniji našel podoben portal, z vso statistiko in podobnim izgledom. Edino kar je res, da imajo kopiran logo, kot vi, ter da nimajo lastnih fotografij.

+izgled predloge
+inovativnost
+preglednost
+statistika
+FB skupina
.
.
.

Uporabniški avatar
xpero39
Prispevkov: 470
Pridružen: 30. Jun 2012 21:06
Klub: NK Maribor
Kraj: Gornja Radgona

Re: Projekt SNP by Nogometni Forum

#46

Odgovor Napisal/-a xpero39 » 15. Okt 2013 15:53

@MN7 Kolikor se meni zdi tebi gre konkurenca v nos... Sploh pa nimajo neke kvalitete v dosedanjih člankih, ponavadi napisano vsega tri vrstice. Drugo njihova glavna novica + slika na prvi strani sta preveliki, zavrača od spodnjih, ostalih novic. Tretje njihove analize, statistika sploh ni prevedena. Spletna stran sicer ima bolj moderen izgled, vendar še ni v najlepšem redu.

Sploh pa vprašanje kako dolgo bodo obdržali zagnanost in te njihove všečke. Te so najverjetneje dobili zato ker ni organizirane skupine za prvo ligo na facebooku, ki bi najverjetneje bila pod istim/podobnim imenom.

Jaz upam, da se bodo popravili, ker v takem stanju jih res nimam namena obiskovat.

Sploh pa ima snportal večjo preglednost na spletni strani, kvaliteto in več informacij. Kaj če imajo podobno spleteno podobo. Wordpress je zastojn in verjetno tudi template. NI nič kopiranja...

Pietro
Prispevkov: 2338
Pridružen: 14. Nov 2012 15:08

Re: Projekt SNP by Nogometni Forum

#47

Odgovor Napisal/-a Pietro » 15. Okt 2013 17:27

MN7 napisal/-a:Vaša konkurenca [cenzurirano] (mislim, da so danes uploadali stran) pa ima veliko več. Od statistike, do preglednosti in lep izgled. Kakovosti člankov sicer še ne morem ocenjevat, ker so "spisali" malo število člankov, kakor vidim pa so kar ažurni. FB skupino so registrirali 3.10.2013 in so vas v 12ih dneh prehiteli za 200 všečkov.
Ne ti meni z lajki, se bom dans sam tega dotaknil. Tudi jaz bi nabil lajke tak hitro, če bi folk posiljeval po FB skupinah. Evo ti dva primera, pa na tretjem sem tud zasledil:
https://www.facebook.com/zlatkozahovic?fref=ts
https://www.facebook.com/vijolicnibojevniki?fref=ts
https://www.facebook.com/pages/I-NOGOME ... 67?fref=ts

foto
Prispevkov: 819
Pridružen: 17. Dec 2011 15:34

Re: Projekt SNP by Nogometni Forum

#48

Odgovor Napisal/-a foto » 15. Okt 2013 20:54

V zadnjih mesecih slabo spremljam forum in dogodke na splošno ... Zgoraj je bilo izpostavljeno o Sportalu in cenah fotografij - zanimivo je vsaj preleteti cenik enega izmed ponudnikov profi športnih fotografij (http://www.alesfevzer.com/slo/price_list.asp). Če dobiš na dom račun za nedovoljene objavljene fotografije zagotovo ni prijetno očem. Veliko je bilo zapisanega že v komentarjih pred mojim ... Ekonomist Keynes je rekel: "Na dolgi rok smo vsi mrtvi," tako da ne bi bil rad preveč pameten še jaz :mrgreen: Ampak če ne prej, se lahko po npr. treh mesecih menimo, katere zgodbe so sestavljene dolgoročno.

MN7
Prispevkov: 5
Pridružen: 14. Okt 2013 22:05

Re: Projekt SNP by Nogometni Forum

#49

Odgovor Napisal/-a MN7 » 16. Okt 2013 00:57

Lep logo, sploh na forumu ubija! :plosk:

Ceks
Prispevkov: 661
Pridružen: 18. Jan 2012 16:34

Re: Projekt SNP by Nogometni Forum

#50

Odgovor Napisal/-a Ceks » 16. Okt 2013 13:27

Meni je SNP po izgledu in objavah dosti boljši portal.

Edino, kar bi dodal je članke k nižjim ligam. Za 2. in 3. SNL imate večinoma le rezultate s povzetke ter napovedi pred krogom. Manjkajo prispevki iz klubov, informacije in siutacije ter stanja v klubih...Informacij iz nižjih lig ni nikjer moč prebrat, Nogomania, 24 ur, Siol in podobni pokrivajo samo 1.SNL (očitno bo tudi ta nova stran [cenzurirano] podpirala samo prvo ligo).

MN7
Prispevkov: 5
Pridružen: 14. Okt 2013 22:05

Re: Projekt SNP by Nogometni Forum

#51

Odgovor Napisal/-a MN7 » 20. Okt 2013 18:03

Ažurnost je kar na višku :roll:

foto
Prispevkov: 819
Pridružen: 17. Dec 2011 15:34

Re: Projekt SNP by Nogometni Forum

#52

Odgovor Napisal/-a foto » 20. Okt 2013 22:42

To bi bila dobra iztočnica, da se ob priložnosti pojasni bralcem, kaj vse je treba postoriti, preden članek nastane. Ker tu sta načeloma dva pristopa - en je, da novinar/urednik čaka doma na toplem ob kavici in prispevke drugih medijev s copy/paste ter drobnimi popravki pripravi besedilo za svoj medij. Drugi pristop je, da je novinar na tekmi in hkrati tudi fotograf na tekmi. O slednjem in o dobesedno garanju fotografa ter zneskih v štiri in pet mestnih evrskih številkah za foto opremo bi lahko napisal še in še strani. Navsezadnje je tudi velika razlika v ažurnosti. Novinar na tekmi mora preveriti vsako zapisano informacijo, ugotoviti vsaj približno številko obiska, vzeti izjave, obiskati tiskovno konferenco, pripraviti besedilo, ga pred objavo nekajkrat prebrati, po objavi še enkrat prebrati in popraviti morebitne popravke. O delu fotografa in zakaj to zelo slabo plačano delo delamo ali norci ali pravi zanesenjaki kdaj drugič.

MN7
Prispevkov: 5
Pridružen: 14. Okt 2013 22:05

Re: Projekt SNP by Nogometni Forum

#53

Odgovor Napisal/-a MN7 » 20. Okt 2013 22:59

Glede na to, da večina člankov doma iz kavča objavi Peter Dominko, drugih pa ni slišati, je nekako sramotno, da se igrate resen novičkarski portal.

foto
Prispevkov: 819
Pridružen: 17. Dec 2011 15:34

Re: Projekt SNP by Nogometni Forum

#54

Odgovor Napisal/-a foto » 20. Okt 2013 23:17

Vsi naši novinarji in uredniki redno obiskujemo tekme, tako da Matic to tvojo izjavo jemljem kot poceni provokacijo. Tako umikam dovoljenje za brezplačno objavo mojih fotografij, ki sem ti jih dovolil objavljati pred kakšnima dvema letoma na enem izmed tvojih prejšnjih portalov (ne spomnim se imena).
Edit: dodal bi še le to - da glede na to, da sem dobrih 7 let opravljal funkcijo glavnega in odgovornega urednika revije z več kot 5000 komadi naklade prekleto dobro vem, kaj pomeni biti urednik in kako se to delo opravlja. Ker si že omenil našega urednika - Peter opravlja to delo odlično. Ampak res odlično. Pa tega ne pravim zato, ker sem del te ekipe, ampak ker tako mislim. Člani naše ekipe pa vedo, da rad zapišem tudi mnenje, ki vedno vsem ni všeč.

ratipok
Prispevkov: 551
Pridružen: 03. Jan 2012 19:23

Re: Projekt SNP by Nogometni Forum

#55

Odgovor Napisal/-a ratipok » 21. Okt 2013 00:30

Pa kdo je sploh ta MN7? Kaj ste ga imeli v ekipi in se ga nagnali ali kaj podobnega in je to razlog, da toliko pljuva po tem portalu in kritizira?

Aljaska
Prispevkov: 202
Pridružen: 27. Dec 2011 11:07

Re: Projekt SNP by Nogometni Forum

#56

Odgovor Napisal/-a Aljaska » 21. Okt 2013 14:18

To je tip, ki je baje na začetku želel sodelovati, vendar je na vsak način hotel imeti SNportal na svoji domeni. Ker se SNportal s tem ni strinjal, se je tipu pač povesil nos in očitno slabo prenaša zavrnitev oz. poraze. :roll: :roll:

Uporabniški avatar
xpero39
Prispevkov: 470
Pridružen: 30. Jun 2012 21:06
Klub: NK Maribor
Kraj: Gornja Radgona

Re: Projekt SNP by Nogometni Forum

#57

Odgovor Napisal/-a xpero39 » 21. Okt 2013 14:46

Kaj bi lahko kdo še pokomentiral nov logo? Ker sam po sebi ni ravno logo, sicer sem sam opazo, da je spletna stran težko promovirana zaradi svoje domene, saj še nima dovolj velike prepoznavnosti oziroma ne pove direktno o čem je; zato je mogoče trenutni logo primeren, sicer je po mojem mnenju bil prejšni boljši( bi se mogoče samo tista žoga spremenila mogoče).

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: Projekt SNP by Nogometni Forum

#58

Odgovor Napisal/-a Golman » 21. Okt 2013 15:12

Kar se logotipa tiče delamo na tem. Vsaka ideja je več kot dobrodošla. Zaenkrat imam to, kar je pa meni zelo všeč :) Pove več kot tisoč logotov, ikon itd :)
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: Projekt SNP by Nogometni Forum

#59

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 21. Okt 2013 20:08

Kar pustite tako kot je. Ne sedaj vsak teden spreminjati ker logo je tudi en del prepoznavnosti. Tudi nogometni klub ne spreminja vsak teden logotipa.

Uporabniški avatar
nežmoiso
Prispevkov: 274
Pridružen: 18. Dec 2011 18:52

Re: Projekt SNP by Nogometni Forum

#60

Odgovor Napisal/-a nežmoiso » 25. Okt 2013 21:50

Logotip in osnova strani v slovenskih športnih barvah bi naredila razliko.

http://issuu.com/olmypicslo/docs/131010 ... =0/5342753

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost