FC Koper

Debatirajte o Prvi slovenski ligi in o pokalu
Odgovori
Ceks
Prispevkov: 661
Pridružen: 18. Jan 2012 16:34

Re: FC Koper

#121

Odgovor Napisal/-a Ceks » 31. Maj 2013 22:24

V Kopru slabo kaže... zaradi spodrsljaja letos in naslednje sezone brez Evrope so se stvari zakomplicirale.

Kot piše v zgornjem članku na nogomaniji se pogodba z z Luko Koper izteka. Mandarič bo vsak čas zahteval del izplačila dolgov. Se pa tudi šušlja, da je precedniku in enemu glavnih investitorjev Gubercu počasi vsega dovolj. Njegov sin in kapetan Kopra Ivica Guberac naj bi imel ponudbo iz tujine in v primeru odhoda, bo klub zapustil tudi njegov oče.

To bi pomenilo, da bi klub drugo leto nastopal z mladinsko ekipo ali pa šel po poti rokometnega kluba Cimos Koper v propad in najnižjo ligo.

Uporabniški avatar
BOCo
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29. Mar 2012 21:29
Kraj: Lendava

Re: FC Koper

#122

Odgovor Napisal/-a BOCo » 31. Maj 2013 22:30

Naslednja sezona - naslednji klub, ki ima "ambicije" za propad... žalostno :dol:

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: FC Koper

#123

Odgovor Napisal/-a Golman » 31. Maj 2013 22:47

No, Koper le ima denar za prodajo svojih igralcev. Med drugim so v klubu Pučko, Lotrič, omenjeni Guberac, Črnigoj, Bagarič, Perger, Čovilo, Galešić in še denar od Telekoma, 100.000e.
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Pietro
Prispevkov: 2338
Pridružen: 14. Nov 2012 15:08

Re: FC Koper

#124

Odgovor Napisal/-a Pietro » 31. Maj 2013 22:53

Gubercu in Bagariću se pogodba izteka...
Črnigoj pa je baje že prodan Udineseju.

ra8
Prispevkov: 154
Pridružen: 04. Apr 2012 17:48

Re: FC Koper

#125

Odgovor Napisal/-a ra8 » 03. Jun 2013 18:16

Ceks se ne strinjam s tabo, Guberac ne gre iz kluba. Govorim o Anti, Mandariču ni v interesu da klub propade, kajti to bi pomenilo, da se odpišejo vsi dolgovi, kar pomeni dober milijon gre v nič. Za Črnigoja je postavljena cena na 250.000 €, ker nima profesionalne pogodbe. Sam sem mnenja, da bi bilo od teh, ki jim pogodba poteka bilo potrebno zadržati le Brečevića, Hadžića in Bagarića. Če odide sinek, potem bi ob sedajšnjem odhodu Mendya in v upanju za odhod Bradaschie, ekipa zgledala nekako takole:

-----------Nenezič-----------
---Mavrič-Đukić-Hadžić----
---------Čovilo---------------
--Štulac---------Popović----
-Palčić-Galešić-Pučko------
------Brečević------------

Ob predpostavki, da se iz okoljskih nižjeligašev pripelje enega do dva kvalitetna igralca, ter se uključi še enega do dva mladinca, ter vrne igralce iz posoj in dvojnih registracij. Lahko Črnigoj, Blažić, Guberac, Bradaschia, Migliorini in Bagarić odidejo. Na klopi bi imeli vratarja Adama, ter Šme, Perger, Žibert, Smrtnik, Lotrić in Majcen.

Glede na to, da se Palčič odlično znajde tudi na mestu, kjer sem postavil Mavrića, Perger igra zelo solidno na mestu Hadžića in po potrebi tudi na mestu Pučka, kjer lahko igra tudi Majcen, ki je praktično že odigral dobro na vseh ofenzivnih pozicijah, ter Žibert, ki lahko igra kjerkoli na sredini. Problema ni, morda bi realnost bila nekje okrog petega mesta, a bi zagotovo gledali hiter in tehnično gledljiv nogomet v fazivi ofenzivi, ter imeli močno in čvrsto zadnjo linijo. V tej ekipi vidim predvsem prednost v prekinitvah iz katerih je Galešić zelo nevaren, ter seveda, kar pet igralcev, ki lahko zabije z glavo.

Če pa bi odšteli denar od prodaje Črnigoja in Blažiča, ter če morda kdo kupi oba italijana, se znesek jasno giba okrog 700.000 € plus 30 % nižja vrednost igralskega kadra v primerjavi z lansko sezono. Jaz takoj podpišem, ter grem že danes po letno karto, morda bi kot željo zgolj izpostavil enega vezista v stilu Radujka, ter po potrebi, če bi prišlo do kake daljše poškodbe med pripravami morda centralnega branilca.

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: FC Koper

#126

Odgovor Napisal/-a Astoria » 03. Jun 2013 18:20

Upravni odbor kluba prav v teh dneh opravlja analizo opravljenega dela in pripravlja poročilo, ki ga bo nadzornemu svetu kluba predstavil v prihodnjih dneh. Omenjeno poročilo, bo predvidoma podlaga za nadaljnje načrtovanje aktivnosti, dela in ciljev kluba.

vir: fckoper.si
Da nima to kakega globjega pomena in ne le rutinskega.

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: FC Koper

#127

Odgovor Napisal/-a Astoria » 05. Jun 2013 18:54

4.mesto glede na 1milio€ proračuna in igralski kader neuspeh. Se je začela serija odhodov? Oče in sin Guberac k Olimpiji?

http://www.primorske.si/Sport/Nogomet/J ... odov-.aspx

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: FC Koper

#128

Odgovor Napisal/-a Astoria » 08. Jun 2013 10:31

Ante Guberac odstopil. Težki časi za Koper.

Tako piše na naslovnici Ekipe. Lahko kdo skenira ali pa prepiše celoten članek?

http://www.siol.net/sportal/nogomet/slo ... vecji.aspx

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: FC Koper

#129

Odgovor Napisal/-a Golman » 08. Jun 2013 10:52

Me ne preseneča. Torej, bal sem se, da se bo to zgodilo, saj bi Koper ob morebitnem vodenju Guberca bil močan in konkurent, ker pa se je Gorica okrepila s kapitalom, tu je še Olimpija in Maribor itd. je jasno tudi Gubercu, da bo težko prišel v Evropo.
Kopru ostane edino, da prodajo dva-tri igralce. 100.000e od sponzorja, ne vem za kok so prodali Mendya, recimo da še Črnigoja prodajo in pa še kakšnega Pučkota in bi lahko imeli eno sezono rešeno... Tu je še Mandarić in dolg...
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Ceks
Prispevkov: 661
Pridružen: 18. Jan 2012 16:34

Re: FC Koper

#130

Odgovor Napisal/-a Ceks » 09. Jun 2013 11:40

Končana je zgodba v Kopru...

http://www.regionalobala.si/novica/guberac-odstopil

Od visokih ambicij in gradnji močne ekipe se bo klub boril le še za obstanek oz. preživetje, če bo kdo sploh pripravljen prevzeti predsedniško mesto. V nasprotnem primeru bo klub propadel (kar se res čudno sliši, saj Koper nikoli ni bil finančno tako slabo, da bi propadel...).

Škoda...zgradili so nov lep stadion, imeli ambicije, vlagali v ekipo, kupovali igralce... Eden redkih klubov pri nas, ki je imel neke ambicije, ne pa le upanje za preživetje iz sezono v sezono...

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: FC Koper

#131

Odgovor Napisal/-a Astoria » 11. Jun 2013 09:03

Koper v zadnjih izdihljajih? Odšel tudi predsednik Poljšak

http://www.siol.net/sportal/nogomet/slo ... vecja.aspx

To, da lahko Mandarić zahteva denar nazaj, je znano že od leta 2009, sicer baje nihče v klubu ni vedel za to, ampak, če bi Mandarić hotel denar takoj, bi ga že verjetno v teh 4 letih. Sicer je pa sam rekel, da se ravno ne mudi, ampak, da naj ne pozabijo. Tako, da ne vem odkod naenkrat taka panika v klubu. Res ne razumem. Saj pa ne zahteva sedaj denarja takoj, kar bi res verjetno sprožil propad kluba. Zmenijo se z njim kako pa kaj in to je to.
Sam bi na njegovem mestu prevzel posle Kopra tako dolgo, dokler mi ne bi izplačali vsega denarja nazaj in stvar je rešena. Saj dobro podjetja in podjetniki vedo, da klubi pri nas propadajo, kadar imajo dolgove, da se jih rešijo. In bi bilo res sedaj nespametno zahtevat denar nazaj, če ga v 4 letih ni.

Pietro
Prispevkov: 2338
Pridružen: 14. Nov 2012 15:08

Re: FC Koper

#132

Odgovor Napisal/-a Pietro » 11. Jun 2013 10:08

Se strinjam s tabo, pa tudi ta je malo bosa, da niso vedeli kakšen je dejanski dolg, saj pa je verjetno moral Mandarić vsako leto pred licenciranjem podpisati neko listino, s katero je "preložil" plačilo in Kopru omogočil pridobitev licence. Itak njemu ni v interesu, da klub propade, ker pol ne bo dobil nič, niti od prodaje igralcev, ker bodo ti prosti...
Tu za moje pojme nekaj smrdi, itak pa ponavadi podgane prve zbežijo iz potapljajoče ladje. Verjeno je Luka Koper že sporočila odločitev, da ne bo podaljšala sponzorske pogodbe s klubom in so pač ta glavni zbežali. Guberac pa v javnosti nastopa tako, kot, da bi v klub vsako leto vložil najmanj milijon evrov, baje pa naj bi bil njegov prispevek okrog sto tisoč evrov, kar sicer ni malo, ampak vseeno zelo malo v primerjavi z Luko... Tudi on ma kar precej masla na svoji glavi!

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: FC Koper

#133

Odgovor Napisal/-a Astoria » 11. Jun 2013 15:26

Koper razkril 1,9 milijona € dolgov, ostalo 13 igralcev

Dolg FC Kopra sicer znaša 1.900.000 evrov (1.300.000 do Mandarića, 300.000 do Grafista, ostalo znaša še 300.000). Mandarić bo te dni prišel v Koper, v katero smer se bo zasukala koprska barka, pa bo pokazal čas.

Pogovori bodo potekali tudi z Mestno občino Koper, Nogometno zvezo Slovenije, Luko Koper ... Poljšak je navedel, da so v klubu odprti za tiste ljudi, ki bi želeli prevzeti klub. Težava tega pa je tudi, ker ob morebitnem zlomu skupaj s člani izpadejo v najnižji rang tudi mlajše ekipe.

več na: http://www.zurnal24.si/koper-razkril-19 ... nek-196470

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: FC Koper

#134

Odgovor Napisal/-a Astoria » 11. Jun 2013 18:40

Guberac: "Jaz sem najmanjši problem v tej zgodbi"

Kako pa je z Milanom Mandarićem, ki mu klub dolguje 1,3 milijona evrov?
Milan je bil zelo korekten. Sestala sva se in pristal je na to, da mu klub do 31. avgusta plača 100.00 evrov, skupen dolg pa naj bi bil poravnan z 800.000 evri. Teh 700.000 evrov, ki bi ostali za plačilo, bi lahko poravnavali s prodajo nogometašev. Če bi nekoga na primer prodali za milijon evrov in pol, bi mu lahko nakazali celotno vsoto, če bi ga pa za 50.000 pa bi mu dali 50 odstotkov. 25 tisoč bi tako pripadalo njemu, 25 pa bi jih ostalo v klubu. Vse je rešljivo. Klub je urejen, tekoči stroški so urejeni. Ti dolgovi so nepomembni za zdravje kluba. Ta je na zdravih temeljih, dolg za nazaj je rešljiv.

Vse se je torej možno dogovoriti?
Dolg ni največja težava. Klub enostavno nima zagotovljenega proračuna za naslednjo sezono. Tudi če ne bi bilo nobenega dolga, se ne bi spuščal v to. Le kako bi funkcioniral? Ne želim biti v podobni zgodbi kot pri Gorici ali Muri, ko so fantje stavkali. Tega si ne morem dovoliti.

več na http://www.zurnal24.si/guberac-jaz-sem- ... nek-196506
Če je vse rešljivo, kje je potem problem. Guberac je lepo nakazal in povedal. Dolg do njega ni problem, kakor je tudi rešljivo z Mandarićem. Grm torej tiči v proračunu za naslednjo sezono. In brez Luke Kopra, bi bio ogroženo. A vseeno so povedali, da bi klub imel 700-800 tisoč € proračuna. Tako, da res ne vem več v čemu je fora. :roll:

Ceks
Prispevkov: 661
Pridružen: 18. Jan 2012 16:34

Re: FC Koper

#135

Odgovor Napisal/-a Ceks » 12. Jun 2013 15:59

Povsem neznano je, ali namerava glavni sponzor podaljšati pogodbo. Tukaj je zraven tudi politika oz gospodarstvo v naši državi, Luka Koper namreč nima predsednika uprave, ampak vršilca dolžnosti. Ta ne želi podpisati večletne sponzorske pogodbe, zato v klubu čakajo, a to bo treba početi še kar nekaj časa. Sprva mora skupščina Luke Koper postaviti nove nadzornike, ti pa imenovati novo upravo s polnimi pooblastili, ki bi se lahko odločila za podaljšanje sponzorske pogodbe. To se pa lahko zavleče tudi na nekaj mesecev, medtem pa nogometni klub propade, saj nima proračuna za tekočo sezono.

jakapurg
Prispevkov: 161
Pridružen: 21. Dec 2011 17:01
Klub: Dravinja
Kraj: Slovenske Konjice

Re: FC Koper

#136

Odgovor Napisal/-a jakapurg » 12. Jun 2013 16:13

Glede na nastalo situacijo me zanima ali je Koper lastnik Bonifike,ker če ni bi lahko tudi novopečeni Ankaran zaigral na njej ?

ratipok
Prispevkov: 551
Pridružen: 03. Jan 2012 19:23

Re: FC Koper

#137

Odgovor Napisal/-a ratipok » 12. Jun 2013 17:53

Kolikor mi je znano v Sloveniji ni kluba, ki bi bil lastnik svojega stadiona, ampak je to vse občinska infrastruktura (tudi klubi sicer delujejo le kot društva). Vse bi torej bilo odvisno od občine in kako bi se dogovorili s klubom oz. kakšno najemnino bi jim postavili (če sploh).

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: FC Koper

#138

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 12. Jun 2013 18:07

Arena Petrol(glavna tribuna in igrišče) je bila pred tisto veliko krizo v lasti Nk Celje potem pa so vse skupaj skompenzirali z občino...

Kekec
Prispevkov: 166
Pridružen: 18. Apr 2012 15:01
Klub: AS Pizzighettone

Re: FC Koper

#139

Odgovor Napisal/-a Kekec » 12. Jun 2013 18:15


Pietro
Prispevkov: 2338
Pridružen: 14. Nov 2012 15:08

Re: FC Koper

#140

Odgovor Napisal/-a Pietro » 12. Jun 2013 22:07

Glede tega sem že jaz v članku pisal, da Mandariću zagotovo ni do tega, da bi potopil koprski klub, ker bo ob tem tudi sam ob kar nekaj denarja. 1,3 milijona evrov tudi za njega ni kar tako mala vsota. Guberac in Poljšak sta po mojem mnenju ta dolg izkoristila kot pobeg, ker verjetno Luka Koper kot glavni sponzor, ki prispeva velik del denarja v klub, ne bo podaljšal sodelovanja s klubom.
BTW, ravno včeraj sem v primorskih novicah bral, da sta Luka Koper in Guberčev Grafist v nekaj tožbah na sodišču, morda tudi tukaj tičijo kaki vzroki za nepodaljšanje pogodbe. Čeprav glavni vzrok je v tem, da ni pravega vodstva Luke, kot je Ceks napisal...

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov