NK Olimpija je sklopu kvalifikacij za Konferenčno ligo odigrala svojo prvo letošnjo tekmovalno tekmo. Tekma je bila odigrana na stadionu Žak, saj ljubljanske Stožice zaradi prenove niso bile na voljo. Olimpija je malteško Birkirkaro ugnala z 1:0 in si priigrala prednost pred povratno tekmo.

Ljubljančani so do prve priložnosti na tekmi prišli v 5. minuti, ko je zapredil Mustafa Nukić. Nukić je streljal z desne strani, a je njegov strel ubranil vratar Fernandes. V 20. minuti je sledil šok za Ljubljančane, saj je poškodbo staknil Timi Max Elšnik. Trener Savo Milošević je bil prisiljen v menjavo in v igro je vstopil Nik Kapun. Do konca polčasa je bil znova v priložnosti Nukić, ki je poskušal po predložku Aldairja, a je njegov strel z glavo grdo zgrešil cilj.

V drugem polčasu nismo videli veliko priložnosti, smo pa bili v 78. minuti priča Nukićevemu odločilnemu golu. Ta se je znašel na levi strani kazenskega prostora, izkoristil neodločnost branilcev Birkirkare in žogo zabil v mrežo. V 85. minuti je imel Aldair izjemno priložnost, da Olimpiji priigra še večjo prednost. Sprožil je silovit strel z 20 metrov, a je njegov strel zaustavila prečka. Srečanje se je tako končalo z minimalno zmago Olimpije.

NK Olimpija : Birkirkara 1 : 0

Naloži več novic od Timotej Prosenc
Naloži več novic iz Evropska liga

Graški dvojec do evropske pomladi, šokanten izpad atenskega trojčka

Zadn ji krog Uefine evropske lige se je srečno razpletel za graški Sturm oziroma za Jona G…