Še kot zadnji slovenski predstavnik v Evropi, je Mura gostila nizozemskega velikana PSV iz Eindhovena.

Favorizirani Nizozemci so od začetnega piska švicarskega sodnika Sandra Schärerja prevzeli pobudo na terenu in težišče igre preselili na polovico Mure, ki se je v uvodnih minutah predvsem organizirano branila in gostom ni puščala preveč prostora za zaključevanje akcij. Njihove načrte je v 10. minuti tudi nekoliko skazila poškodba Maximiliana Romera, ki je moral teren zapustiti. Prvo priložnost smo videli tri minute kasneje, prvi pa so zapretili varovanci Anteja Šimundže. Luka Bobičanec je na robu kazenskega prostora preigraval, nato pa žogo spustil do Tomija Horvata, ki se je iz dobrih osemnajstih metrih odločil za strel po tleh, njegovo namero pa je z nekaj težavami Yvon Mvogo uspešno ukrotil. Prvi zadetek je padel v 17. minuti, povedel pa je PSV. Predložek ob desni avt liniji je poslal Philipp Max in v kazenskem prostoru odlično našel Donyella Malena, ki je z glavo našel pot do mreže. Vendar pa veselje Nizozemcev ni trajalo dolgo, sa je le štiri minute kasneje Nino Kouter s pomočjo vratnice poskrbel za veliko veselje v domačem taboru in izenačenje na 1:1. Na drugi strani ni bilo treba dolgo čakati niti na odgovor gostov, ki so v 28. minuti ponovno prišli do vodstva. Za 1:2 je iz bližine poskrbel Mauro Junior, potem ko je do žoge prišel po srečnem odbitku pred vrati Obradovića ter nato žogo samo potisnil v prazno mrežo in poskrbel za izid prvega polčasa.

Mura je drugi del začela silovito in že v prvi minuti nadaljevanja zapretila, ko je Bobičanec nevarno streljal z glavo, njegov strel pa je Mvogo s pomočjo vratnice ubranil. V 54. minuti zadetek za 1:3, odlična globinska podaja do Gapka, ki se je znašel 1 na 1 proti Obradoviću in zadel. V 60. minuti je znova poizkusil Kouter, njegov strel je tokrat ubranil gostujoči vratar. Pet minut kasneje znova povišanje vodstva gostov, Malen je prejel globinsko podajo in še drugič na tekmi poentiral. V 67. minuti nova priložnost za Muro, vendar je Horvatu zadetek preprečila vratnica. V 90. minuti je končni izid postavil Gakpo, ki je prejel natančno podajo in zadel v prazna vrata.

Mura – PSV 1:5

Kouter 21′; Malen 17′, 65′, Mauro Junior 28′, Gakpo 54′, 90′

Naloži več novic iz Evropska liga

Graški dvojec do evropske pomladi, šokanten izpad atenskega trojčka

Zadnji krog Uefine evropske lige se je srečno razpletel za graški Sturm oziroma za Jona Go…