V Zagorju je bil odigran dvoboj vodilnih moštev 3. SNL center, v Zasavju so gostovali drugouvrščeni Blejci. Po zmagi nad Ivančno Gorico ne gre več vse po načrtih moštva z Gorenjske. Že v prvi minuti srečanja so povedli domači, z zadetkom v lastno mrežo jim je k vodstvu pripomogel Matic Jerina.  Sledila sta dva zadetka Ladislava Stanka, izenačil je v deveti minuti ter postavil izid polčasa. V 18. minuti nadaljevanja je Stanko dosegel 16. zadetek v sezoni in povedel Bled v vodstvo. Nato je v zadnjih dvajsetih minutah stvari v svoje roke vzel Denis Bašić in dosegel klasični hattrick. V sodnikovem dodatku je bil natančen z bele točke in po zmagi s 4:2 so Zasavci, krog pred koncem, osvojili naslov jesenskega prvaka.

Do prve zmage v sezoni so v 13. krogu prišli Leščani, na domačih tleh so premagali Arne Tabor 69. Gol odločitve je dosegel Rok Mlakar v 22. minuti tekme. Ljubljančani so še tretjič zapored ostali brez zmage, kljub temu držijo odlično tretje mesto, Lesce pa še naprej ostajajo na zadnjem mestu.

V Kranju sta si točki razdelila domača Sava in gostje iz Grosuplja. Oba zadetka sta bila dosežena v prvem polčasu, povedla je Sava po zadetku Danijela Marčete v osmi minuti. Izenačujoči zadetek je dosežen šest minut pred koncem polčasa, uspešen je bil Miran Ivanovski. V drugem polčasu so priložnost za zmago imeli Dolenjci, saj so po drugem opominu Jureta Zukanoviča v 75. minuti, do konca srečanja igrali z igralcem več. Tekma med nasprotnikoma se je še drugič zapored končala z izidom 1:1.

Gorenjski dvoboj je bil odigran na Jesenicah, ki se je prav tako končal z delitvijo točk. V zanimivem srečanju so v 17. minuti povedli Jeseničani, zadetek je dosegel Ermin Čamdžić in tudi postavil izid polčasa. Domača obramba je zdržala vse napade Šenčurja, v 84. minuti pa je po prekršku v kazenskem prostoru, z bele točke bil zanesljiv Rok Dolžan. Jeseničani so si ob koncu priigrali priložnost za zmago, vendar so se morali zadovoljiti z remijem.

Kar sedem zadetkov je bilo doseženih v Bohinju, kjer je gostovalo Kočevje. V zgodnji fazi srečanja so preko Dejana Kovačiča povedli Bohinjci, vodstvo so držali slabih dvajset minut, izenačil je David Vesel. Gostom je delo otežila izključitev Dejana Milovića v 28. minuti, kljub temu so gostje iz Kočevja ob polčasu vodili, zadetka se je veselil Miha Babić. V nadaljevanju srečanja sta bila nasprotnika še dvakrat poravnana, v 53. minuti je na 2:2 izenačil Luka Milinković. Kočevje je z igralcem manj štiri minute kasneje znova vodilo, drugič na tekmi je zadetek dosegel Vesel. Do konca srečanja so domači le prišli ponovno v vodstvo in zmagali s 4:3, zadela sta Igor Milinkovič in Oskar Hozjan, v 76. in 80. minuti. Bohinj je z zmago prekinil niz štirih porazov.

V Ivančni Gorici so po vioskem porazu na gostovanju doma dočakali srečanje z Rudarjem iz Trbovelj. Dolenjci niso dobro odprli srečanja, saj je bil že v 12. Minuti izključen Mitja Kovačević. Tudi z igralcem manj so si domači v naslednjih desetih minutah priigrali neulovljivo prednost. Zadetka sta dosegla Blaž Medle in Denis Majstorovič. Gostje so številčno premoč na igrišču kronali ob zaključku tekme, zadel je Rok Drnovšek, kar je bilo premalo za nove točke.

Nedeljsko srečanje sta odigrala Komenda in Kolpa, oba zadetka sta padla v drugem delu. Goste je v vodstvo popeljal Žiga Kočevar v trinajsti minuti nadaljevanja. Komenda je točko lovila do konca srečanja, uspešno so zaključili napad v 86. minuti, ko je bil natančen Anže Iglič. Kolpa je z delitvijo točk zadržala točko prednosti pred Komendo in ostaja osmem mestu.

Bohinj 4:3 Kočevje

Kovačič 5′, Milinković 53′, Milinkovič 76′, Hozjan 80′; Vesel 24′, 57′, Babić 38′

RK: Dejan Milović 28′ (Kočevje)

Ivančna Gorica 2:1 Rudar Trbovlje

Medle 18′, Mojstrovič 22′; Drnovšek 90′

RK: Mitja Kovačević 12′ (Ivančna Gorica)

Komenda 1:1 Kolpa

Iglič 86′; Kočevar 58′

Naloži več novic iz 3. liga center

En komentar

1. Cvele

7. 1. 2018 na 18:59

Tale tip Rok Mlakar pa more bit res dober če takole rešuje svojo ekipo in zgleda da se res trudi da nebi bili zadnji… Ali se njegova ekipa tudi??

Bled prevzema Kajtazovič

Naslov prvaka v 3 SNL center so znova osvojili Blejci, ob koncu pa je klop Gorenjcev zapus…