Konec junija bo najstarejše slovensko mesto ponovno zaživelo v znamenju nenavadnega, a vedno bolj priljubljenega športa – footgolfa. Na Golf igrišču Ptuj se bo od 27. do 29. junija odvijal največji mednarodni turnir v Sloveniji, I Feel Slovenia Footgolf Open 2025, ki letos privablja igralce in igralke iz kar 16 držav. Na zelenici se bo predstavilo 108 tekmovalcev iz treh celin, dogodek pa ima močan športni in turistični pomen.
Turnir se bo začel v petek zvečer s slovesno otvoritvijo v Stari steklarski, novem mestnem prireditvenem prostoru, v sodelovanju z JZ za mladino, šport in turizem Ptuj. Tekmovalni del se začne v soboto in prinaša novost – turnir parov, ki bo potekal na devetih luknjah po sistemu “luknja za točko”, kar pomeni še več taktičnih bojev in nepredvidljivih razpletov. V glavnem delu turnirja se bodo udeleženci pomerili v petih kategorijah – od mladincev do super seniorjev – vse na 18 luknjah preurejenega igrišča, ki letos ponuja še bolj taktične izzive.
Poseben poudarek organizatorji dajejo trajnosti. S pomočjo podjetja Talum bodo vsi udeleženci prejeli aluminijaste stekleničke za večkratno uporabo, pitna voda bo na voljo na več točkah, obiskovalce pa se spodbuja k uporabi skupnih prevozov. Ločevanje odpadkov in ozaveščanje o okoljskih vplivih postajata sestavni del dogodka.
Dogajanje bo v nedeljo popoldne v neposrednem prenosu na televiziji Šport TV in v spletnem streamingu. Neposreden prenos ne bo le športni dogodek, temveč tudi promocija Slovenije kot odlične destinacije za aktivni turizem – v ozadju zelenih igrišč bo lahko kamera ujela tudi utrinke iz starega mestnega jedra, lokalno kulinariko in živahno dogajanje Karavane okusov na Mestnem trgu.
Ptuj bo s tem turnirjem proslavil tudi deset let razvoja footgolfa v Sloveniji, ki se je leta 2015 prav tukaj in v Bovcu začel širiti kot športna veja z ogromnim mednarodnim potencialom. Danes imamo v Sloveniji osem footgolf igrišč in več kot 120 aktivnih tekmovalcev, ki nas zastopajo tudi na mednarodnih prizoriščih. Naša moška in seniorska reprezentanca si je že priborila mesto na svetovnem prvenstvu leta 2026 v Acapulcu, kar dokazuje, da Slovenija ni več novinka na zemljevidu svetovnega footgolfa – ampak postaja eden njegovih bolj prepoznavnih igralcev.
Prenos turnirja se začne v nedeljo, 29. 6. ob 13:00 na: I feel sLOVEnia FOOTGOLF Open 2025 – Ptuj – FIFG 500
Fotografije iz leta 2024:
Olimpija nadaljuje z aktivnim poletnim prestopnim rokom – naslednji na seznamu okrepitev se je znašel…
Pri NK Maribor napovedujejo jasno: sezona, ki prihaja, mora prinesti več. Po menjavi na trenerski…
V beltinški šumi se bodo kaj kmalu pričele priprave na novo drugoligaško sezono. Strateg Beltincev…
Pri Olimpiji se vse bolj približujejo uradnemu odprtju sezone, ki se bo za zanjo pričela…
Ana Gerjolj se je po uspešni jesenski epizodi v severnoameriški ligi NCAA pozimi vrnila med…
Slovenska ženska reprezentanca je na prvi od dveh obračunov proti Avstraliji doživela visok poraz. Končni…