Foto: Jure Banfi
V petek je zasedala komisija za sodniške zadeve NZS, ki je med drugim obravnavala tudi sestavo list sodnikov za leto 2021. Po predlogu komisije, ki ga je medtem že sprejel tudi UO ZNSS je prišlo do naslednjih sprememb:
Iz A liste se je na lastno željo že sredi minulega leta umaknil Mitja Žganec, nekdanji FIFA sodnik, na A listi sodnikov vse od leta 2008 z odsojenimi več kot 100 tekmami 1.SNL in 40 mednarodnimi tekmami v vlogi sodnika. Zaradi starostne omejitve sta s sojenjem prenehala tudi Andrej Žnidaršič ter Miran Bukovec – oba prav tako s precejšnjim številom odsojenih tekem v elitni Prvi ligi.
Na A listo sodnikov sta se v letu 2021 uvrstila:
Blaž Bezjak, MDNS Ptuj in
Jure Žagar, DNS Ljubljana
A lista bo tako predvidoma štela 44 sodnikov.
Nekaj sprememb je bilo tudi na preostalih listah pomočnikov in sodnic, celoten poimenski seznam list sodnikov za sojenje tekmovanj pod okriljem NZS pa je dostopen na naslednji povezavi: https://www.nzs.si/NZS/Sodniki/Sodniki/Liste_sodnikov
Olimpija nadaljuje kadrovanje pred novo sezono. Ljubljančani so uradno predstavili svojo drugo poletno okrepitev, saj…
Brinje Grosuplje nadaljujejo sestavljanje ekipe za svojo prvo sezono v Prvi ligi Telemach. Klub je…
Radomlje so predstavile prvo igralsko okrepitev pred sezono 2026/27. V rumeno-črni dres se seli 22-letni…
V žrebu kvalifikacij za uvrstitev v Uefino konferenčno ligo je žreb bil ugoden za nogometaše…
Aluminij je dobil nasprotnika v drugem krogu kvalifikacij za evropsko ligo, v kolikor rdeče-beli na…
Državni prvaki iz knežjega mesta so dobili nasprotnika na prvi stopnički letošnjih kvalifikacij za uvrstitev…