Mali nogomet

Kdo bo kralj futsala 2024? Kandidati za zlato žogo razkriti!

V Podčetrtku bo 14. in 15. marca potekal zaključni turnir Futsal pokala Terme Olimia, kjer Nogometna zveza Slovenije tradicionalno razglasi tudi najboljše futsal igralce in igralke leta. Poleg priznanj za najbolj izstopajočega igralca in igralko leta 2024 bo podeljena tudi nagrada za najboljšega mladega igralca do 21 let.

 

Za prestižni naslov najboljšega igralca leta se letos potegujejo Žiga Čeh, Klemen Duščak, Matej Fideršek, Teo Turk in Denis Kneževič. Med kandidatkama za najboljšo igralko so nominirane Ines Ermenc, Tina Jesenovec, Anja Ložar, Maša Novak in Anja Žvokelj. Izbor najboljših poteka v dveh fazah. Najprej so strokovni štabi različnih reprezentanc izbrali finaliste, nato pa bodo končnega zmagovalca določili glasovi več različnih skupin: trenerjev in trenerk futsal ekip, kapetanov, novinarjev, ljubiteljev futsala, uradnih oseb ter članov Komisije za futsal. Spletno glasovanje za navijače bo potekalo med 2. in 22. februarjem na uradni Facebook strani Futsal.si.

Nagrada za najboljšega mladega igralca do 21 let pa bo določena enostopenjsko, z glasovanjem strokovne komisije.

 

Zgodovina podeljevanja zlatih žog sega v leto 2007, ko je bil prvi nagrajenec Davorin Šnofl. Rekorder med dobitniki je Kristjan Čujec, medtem ko je Žiga Čeh osvojil naziv lani. Izbor za najboljšo igralko leta poteka od leta 2015, največ naslovov pa ima Tanja Vrabel.

Recent Posts

Zgodovinski dan za Makole: David proti Goljatu v Pokalu Union!

V sredo, 29. oktobra, ob 14:00, bo za Nogometni klub Makole Bar Miha resnično zgodovinski…

13 ur ago

Osijek tone vse globlje, Rožman izgublja bitko s časom

Kriza Osijeka se poglablja iz kroga v krog. Trije zaporedni porazi, tokratni s 4:2 na…

20 ur ago

Vroči Kovačević na radarju nekdanjega evropskega prvaka– zgodovinski posel v pripravi!

Franko Kovačević je v Celju postal več kot le prvi napadalec – postal je pojem…

20 ur ago

Bravo do napredovanja v sodnikovem dodatku, Aluminij zanesljivo

V osmino finala slovenskega pokala sta se uvrstila tudi Aluminij in Bravo, ki sta v…

21 ur ago

VIDEO: Elšnik bo še nekaj časa živel v srbski prestolnici

Slovenski reprezentant Timi Max Elšnik je podaljšal sodelovanje s Crveno zvezdo. Štajerec bo dres nekdanjih…

2 dneva ago

Dva gola za samozavest pred Cityjem: Žan Vipotnik ponovno v središču pozornosti (VIDEO)

Žan Vipotnik se je znova zavihtel v središče pozornosti angleške druge lige. Na razmočenem igrišču…

2 dneva ago