Po včerajšnji prvi tekmi 3. predkroga kvalifikacij za uvrstitev v ligo Evropa, vsaj po prvi tekmi boljše kaže Rangersom kot Mariborčanom, ki so morali Škotom priznati premoč z 3:1. Za uradno spletno stran Mariborskega kluba je Darko Milanič strnil misli, po prvem porazu v letošnji sezoni: »Rezultat ni dober, o tem ni dvoma. Odigrali smo dvoboj različnih polčasov. V prvem v določenem delu izredno dobro, v drugem pa v celoti slabo. Skupaj je bilo bistveno premalo, zato tekme ne morem oceniti kot pozitivne. Oba polčasa smo slabo začeli, predvsem pa je nenavadno, da smo iz odličnega izhodišča po prvem tako slabo vstopili v drugi polčas in potem nismo nehali delati napak. Težko je reči kaj je šlo narobe. Pričakovali smo njihov začetni pritisk in se ga v določenem obdobju dobro otresli, ko smo začeli igrati po tleh in s kombinatoriko prihajali naprej. Klub tisti napaki in hitro prejetem zadetku smo bili v nadaljevanju okej. Ko nam je zmanjkal Tavares v organizaciji igre, ki je bil v 1. polčasu res dober, pa nam ni več uspevalo. Preprosto smo naredili preveč napak proti tako kvalitetnemu nasprotniku.«

Je pa Milanič poudaril, da bodo za napredovanje v Ljudskem vrtu potrebovali popolno tekmo: »Nekaj takšnih smo že odigrali, lahko znova. Nasprotnik je dober, toda imamo kvaliteto, ki jo moramo prikazati skozi celotno tekmo, ne tako kot tokrat, samo v enem polčasu. Treba bo nekaj spremeniti, narediti vse, da pospešimo zadeve v igri. Še enkrat bo osnova v dobri pripravi na tekmo. Ni nam všeč da izgubljamo, tega nismo navajeni in vse bomo naredili, da bi bili v povratnem dvoboju na najvišjem mogočem nivoju.«

V petek ob 17.30 bodo nogometaši Maribora pred praznimi tribunami Ljudskega vrta gostili R…