V 3. SNL sever je bilo kljub deževnemu igrišču in težkim terenom odigranih vseh sedem tekem. Pogled na rezultate razkriva, da vodilna šesterica ni vknjižila ene same zmage. Največje presenečenje je pripravil Videm, ki je kot prvi v letošnji sezoni odnesel točke s Slovenskih Konjic, Rogaška pa je klonila pri Fužinarju. Vodilni Maribor bo pomlad dočakal neporažen, a je Korotan z golom Nejca Plesca prišel do remija, točko je vijolicam zagotovil Valon Ahmedi. Brez zmagovalca se je razpletel tudi dvoboj tretje in šeste ekipe, Šmarje in Dravograd sta se razšla brez zadetkov.

Na Prevaljah se je kljub slabemu vremenu prišlo proti favoriziranim Mariborčanom zbralo okrog 200 gledalcev, ki so se lahko na koncu veselili velike točke domačih. Prevaljčani so povedli že po petih minutah igre, ko je po podaji Matica Obretana vijoličaste šokiral Nejc Plesec. Korošci so minimalno prednost zadržali vse do odmora, v nadaljevanju pa so bolj odločno v dvoboj krenili tudi gostje, ki so po četrt ure nadaljevanja rezultat izenačili preko Valona Ahmedija. Do konca srečanja se rezultat ni več spremenil, Mariborčani so tako vknjižili šele drugi remi sezoni. Prevaljčani so s točko zadržali visoko četrto mesto.

V Slovenskih Konjicah je domača Dravinja gostila Videm in računala na nadaljevanje niza brez oddane točke na domačih tleh. Gostje niso bili enakega mnenja, saj so v 40. minuti z zadetkom Emanuela Škvaića povedli ter minimalno prednost ohranili vse do zadnjega sodnikovega žvižga. Konjičani, ki so zapravili kar dva strela z bele točke, kljub porazu ostajajo na visokem petem mestu, medtem ko so se Videmčani z novimi tremi točkami obdržali na devetem mestu. Šmarje pri Jelšah je doma gostilo Dravograd, a dvoboj na povsem razmočenem igrišču ni ponudil zadetkov. Z delitvijo točk so verjetno zadovoljni v obeh taborih, Šmarje je ostalo na tretjem mestu lestvice, Dravograjčani pa so tri mesta nižje.

V Celju se je Šampion gostom z Brunšviku oddolžil za remi v uvodnem krogu in dodobra napolnil mrežo nasprotnika. Celjani so povedli v 25. minut, ko je zadel Bruno Pukl. Dobrih pet minut zatem so domačini svoje vodstvo podvojili z golom Alekseja Muhiča, tik pred iztekom prvega polčasa pa je gostujočega vratarja Alena Frleža premagal še Aleksandar Radić. Tudi nadaljevanje je pripadlo domačinom, še četrtič so zadeli v 66. minuti, ko je v polno meril Luka Hudopisk. Nekaj upanja je gostom le tri minute zatem vlil Nejc Lončarič, ki je znižal zaostanek, a je bilo to na koncu krepko premalo. Celjani so do konca srečanja zadeli še dvakrat, uspešna sta bila Blaž Adamič in Aleksandar Radić. Šampion je z zmago prehitel prav Brunšvik in trenutno zaseda enajsto mesto, a imajo nogometaši Brunšvika tekmo manj.

Do prve zmage sezone so prišli Lenartčani, ki so doma nekoliko presenetljivo ugnali Dobrovce. Domači so se vodstva veselili v 19. minuti, ko je zadel Davorin Šnofl, deset minut zatem pa je prednost podvojil Tomi Ploj. Po šestih minutah nadaljevanja je Šnofl z drugim zadetkom še tretjič premagal gostujočega vratarja Sama Sagadina. Gostje so po tretjem zadetku le nekoliko stopili na plin in v 61. minuti je Miha Kušnik rezultat znižal po strelu z enajstih metrov. Zadetek je vlil nekaj upanja, ki so se v 67. minuti z golom Krešimirja Plemenitega približali na vsega zadetek razlike, a so domači hitro odgovorili in štiri minute kasneje po zaslugi Blaža Draška ponovno povišali vodstvo. Lenart kljub prvi zmagi sezone ostaja na dnu prvenstvene lestvice, Dobrovce pa so po četrti zaporedni ničli prezimile na osmem mestu. Rogaška je v Ravnah na Koroškem ostala brez točk. Korošci so povedli v 33. minuti, ko je za veselje gledalcev poskrbel Mitja Petrej. Tri minute pred koncem prvega polčasa so domačini podvojili prednost z golom Petra Stočka. Odmor je bistveno bolje del domačin in ti so v osmi minuti nadaljevanja zadeli še tretjič, znova je bil uspešen Petrej. V 73. minuti je Slatinčanom nekaj upanja vlil Goran Čuček, a so Korošci v 90. minuti preko Matevža Verhovnika zadeli za 4:1. Rogaška ostaja za Mariborom, Fužinarja bo pomlad pričakal na desetem mestu.

Še eno učinkovito predstavo so prikazali Monsi, ki so do novih treh točk prišli v dvoboju proti Šmartnemu. Rogatčani so z golom Žige Zdovca povedli v tretji minuti. Gostje so v 11. minuti izenačili preko Tomaža Velerja, končnica prvega polčasa pa je pripadla domačinom, za novo vodstvo je v 40. minuti zadel Simon Koffi Yao, dve minuti zatem pa je vodstvo povišal Matic Krivec. Srečanje je bilo odločeno še pred odmorom, saj je za 4:1 zadel Primož Močnik. Monsi so tudi v končnici drugega dela povsem nadigrali goste ter zabili še trikrat, najprej je drugi zadetek na srečanju dosegel Koffi Yao, v 84. minuti je zadel Marko Vtič, končni rezultat pa je v 87. minuti postavil Zdovc. Mons Claudius po drugi zaporedni zmagi zaključuje zgornjo polovico prvenstvene lestvice. Šmartno ostaja pri dnu, na predzadnjem mestu, a jih lahko še prehitijo Lenartčani, ki imajo tekmo manj in v naslednjem vikendu igrajo zaostalo srečanje proti ekipi Brunšvika.