Nogometaši Maribora B ne popuščajo, saj so v športnem parku na Taboru, brez dveh motorjev ekipe Črnica in Dodleka, na kolena spravili še ekipo Fužinarja iz Raven na Koroškem. Na prvi zadetek Maribora so gledalci čakali do 18. minute, ko je predložek iz desne strani v kazenski prostor poslal Dino Hotić, ki je lepo našel osamljenega branilca Damjana Vukliševića, kateremu ni bilo težko iz same bližine premagati gostujočega vratarja Marka Ažmana. Vijoličasti so stopnjevali tempo in v 28. minuti povišali svoje vodstvo potem, ko je Rok Sirk lepo zaposlil Anela Hajrića, ki je iz bližine z lepim udarcem še drugič premagal Ažmana. V 42. minuti je svoj 10 zadetek v tej sezoni dosegel kapetan Maribora B Alen Ploj in tako so vijoličasti na odmor odšli z visoko prednostjo. V drugem polčasu so gostje iz Raven na Koroškem uspeli izid zmanjšati, ko je s prefinjenim strelom iz roba kazenskega prostora Gregor Ovčar premagal vratarja Maribora B Marina Hamra. Najboljši strelec Fužinarja je v 54. minuti dosegel svoj 8 zadetek v tem prvenstvu, a ni dolgo ostalo pri tem izidu, saj je že v naslednjem napadu odgovoril Dravograjčan Sirk, ki je s strelom iz dobrih 20 metrov presenetil vratarja Fužinarja in tako poskrbel za končni rezultat srečanja 4:1 za ekipo Maribora B.

Ekipa Podvincev je potrdila primat boljšega na papirju in v Slovenski Bistrici zmagala z 1:3. Z dvema zadetkoma se je izkazal Rok Zorko, enega je za goste iz Podvinc dosegel Marcel Vindiš. Podvinci so tako v 76. minuti vodili z 0:3, a je poraz ublažil Rok Bečaj, ki je v 79. minuti postavil končen rezultat srečanja. Izjemno trdo in težko srečanje je bil odigrano v Dravogradu, kjer je gostovala ekipa AjDASa iz Lenarta. Pričakovati je bilo takšno tekmo, kjer bo odločila večja zbranost in tudi športna sreča. Tokrat je bila sreča na strani domačinov iz Dravograda, ki so z zadetkom Tilna Stefanovića v 59. minuti osvojili vse tri točke in se veselili pomembne zmage.

Visoke zmage so se v Malečniku veselili Radeljčani, ki so domačine dobesedno odpihnili. Po prvem polčasu so vodili že z 0:4, do konca srečanja pa jim je uspelo doseči še tri zadetke. Malečnik je dosegel dva zadetka, a je v nadaljevanju srečanja ostal tudi brez dveh igralcev, ko sta bila izključena Dejan Korat in Andrej Paradiž. Pri ekipi iz Radelj ob Dravi se je s tremi zadetki najbolj izkazal Igor Korošak, njegov klubski kolega Stanislav Gostenčnik je dosegel dva, po enega pa sta dosegla Žan Karničnik in Žiga Kus. Radeljčani bodo tako izredno motivirani čakali na zaostalo domačo tekmo proti vodilni ekipi Maribora B, ki bo v torek 18. novembra v Radljah ob Dravi. Težko, a pričakovano zmago so dosegli najbližji zasledovalci Maribora B, ekipa Drave iz Ptuja. V Šmarju pri Jelšah so z zadetkom izkušenega Nastje Čeha povedli v 28. minuti in vse do konca srečanja držali rezultat 0:1. V zadnjih desetih minutah pa so dosegli še dva zadetka, ko sta žogi pot v mrežo našla izkušeni David Tomažič Šeruga v 81. minuti in v samih izdihljajih srečanja še Dan Krajnc, ki je v 92. minuti postavil tudi končen rezultat 0:3 za ekipo Drave iz Ptuja. Ptujčani so si z zmago zagotovili tudi naslov jesenskih podprvakov v 3. SNL – Sever.

Ekipa Korotana je pod vodstvom novega trenerja Almirja Sulejmanoviča še neporažena. Tokrat so v Športnem parku Ugasle peči zasluženo na kolena spravili ekipo Mons Claudiusa s 3:0. Veliko uslugo jim je zagotovo napravil tudi izključeni igralec Mons Claudiusa Žiga Zdovc, ki je v 38. minuti srečanja moral predčasno pod prho. To so domačini izkoristili in v drugem polčasu popolnoma nadigrali goste iz Rogatca. V 47. minuti je mrežo Gorana Firšta načel Anže Pečnik, nato pa sta v dobri minuti, natančneje v 72. in 73. minuti, vajo ponovila še Tin Küzma in Nejc Muršič. Tako so vse tri točke ostale doma, Korotan pa se je z zmago zavihtel na osmo mesto na lestvici.

Edino nedeljsko srečanje je bilo odigrano na stadionu Olimp v Celju, kjer je domači Šampion gostil ekipo iz Šentjurja. Tokrat so bili boljši domačini, ki so Šentjur premagali s 3:0. V prvem polčasu gledalci niso videli zadetkov, a so ga nato takoj v prvi minuti nadaljevanja srečanja, ko je zadetek dosegel Urh Pfeifer. Svoj štirinajsti zadetek v tej sezoni je v 77. minuti dosegel Bojan Djuranović, ki ostaja na vrhu najboljših strelcev 3. SNL – Sever. Končni rezultat je v 80. minuti srečanja postavil Nejc Gabršek in tako so se lahko nogometaši Šampiona zasluženo veselili novih treh točk.

Pred zimskim odmorom bo na sporedu še zaostali 4. krog, ki bo odigran naslednji vikend. Nogometaši Maribora B so si že zagotovili naslov jesenskih prvakov, vprašanje je le še ali bo prednost znašala kaj več, kot 4 točke. Vijoličasti bodo v sredo gostovali v Radljah ob Dravi, kjer bodo skušali še enajstič v tej sezoni usvojiti vse tri točke, ki bi jim zagotovila miren zimski spanec, saj bodo v zadnjem, zaostalem 4. krogu, igrali doma proti zadnjeuvrščeni ekipi AHA Emmi Bistrice. Pričakovati je, da bodo tudi na tem srečanju prišli do treh točk. A žoga je vendarle okrogla…

Rezultati 13. kroga 3. slovenske nogometne lige sever:
MARIBOR B 4:1 FUŽINAR
150; Vuklišević (18ꞌ), Hajrić (28ꞌ), Ploj (42ꞌ), Sirk (56ꞌ); Ovčar (54ꞌ)
AHA EMMI BISTRICA 1:3 PODVINCI
60; Bečaj (79ꞌ); Zorko (29ꞌ, 76ꞌ), Vindiš (60ꞌ)
KOROŠKA DRAVOGRAD 1:0 AJDAS LENART
150; Stefanović (59ꞌ)
RK: Žnuderl (74ꞌ) – AjDAS Lenart
MALEČNIK 2:7 RADLJE
70; Korat (68ꞌ), Hudin (70ꞌ AG); Korošak (23ꞌ, 45ꞌ, 60ꞌ), Karničnik (28ꞌ), Kus (36ꞌ), Gostenčnik (79ꞌ, 90ꞌ)
RK: Korat (75ꞌ), Paradiž (88ꞌ) – oba Malečnik
ŠMARJE PRI JEŠAH 0:3 DRAVA PTUJ
70; Čeh (28ꞌ), Tomažič Šeruga (81ꞌ), Krajnc (92ꞌ)
KOROTAN PREVALJE 3:0 MONS CLAUDIUS
300; Pečnik (47ꞌ), Küzma (72ꞌ), Muršič (73ꞌ)
RK: Zdovc (38ꞌ) – Mons Claudius
ŠAMPION 3:0 FOSILUM ŠENTJUR