Maribor B je prvak 3. SNL sever. Vijoličasti so z remijem proti drugouvrščeni Rogaški pred zadnjimi petimi krogi ohranili 15 točk prednosti pred Slatinčani. Koroški derbi so na Prevaljah z golom Tilna Stefanovića dobili Dravograjčani, sosedski dvoboj Dobrovc in Brunšvika pa po šestih zadetkih ni dal zmagovalca. Lenart je po Šmarju na domačem igrišču presenetil še Dravinjo.

Na zelenici mariborskega Tabora sta se v predzpraznični sredi udraili vodilni ekipi 3. SNL sever, Maribor B in Rogaška. Vijoličasti so v dvoboju z najbližjim zasledovalcem potrjevali naslov prvaka, potem ko so si že s sobotno zmago v Dravogradu zagotovili možnost napredovanja v 2. SNL. Varovancem trenerja Zvonka Breberja je za potrditev prvega mesta potrebovala vsaj točko, kar je vijolicam tudi uspelo. Po polčasu brez zadetkov so gostitelji srečanja povedli v 64. minuti, ko so Slatinčani po kotu žogo sicer izbili, a je ta končala pri Žanu Karničniku, ki jo je poslal pred gol, tam pa se je na pravem mestu znašel Žiga Lipušček. Udeleženec poletne tragedije na mariborskih cestah je po strelu z glavo svoje moštvo popeljal v vodstvo, ki pa je trajalo vsega pet minut, saj je Alen Neskić s prostim strelom presenetil Aljaža Cotmana in z 18. golom sezone zadel za remi, s katerim je Rogaška ohranila prednost pred zasledovalci.

Tretji Korotan je, po tem ko je v soboto slavil v Ravnah, v novem koroškem derbiju pokleknil pred Dravogradom. Odločil o zmagovalcu je padla v 70. minuti, ko se je pod edini zadetek na tekmi, ki jo je spremljalo 600 gledalcev, podpisal Tilen Stefanović. Dravograd je z zmago skočil na tretje mesto in za drugo Rogaško zaostaja štiri točke. Poraza Korotana ni izkoristila Dravinja, ki je po sobotnem porazu z Mons Claudiusom izgubila še v Lenartu. Varovanci trenerja Boštjana Ratkoviča so se v domače Konjice vrnili s kar štirimi prejetimi zadetki in dvema rdečima kartonoma. Kalvarija Konjičanov se je pričela po dobri uri igre, ko je bil v 57. minuti izključen Napotnik, dve minuti zatem pa je za vodstvo domačih Klemen Ploj. Lenartčani so se še drugič razveselili v 62. minuti, ko je v polno meril Miha Čuček, tekma pa je bila odločena v 74. minuti, ko je v polno meril še Dejan Ploj. Po še eni izključitvi gostov, ko je v 80. minuti pordečel še Ramšak, je tri minute pred koncem še drugič v polno meril Čuček.

Še petič zapored so se z gostovanja poraženi vrnili tudi nogometaši Šmarja. Za Šmarčane je bila usodna tekma v Celju, odločitev o zmagovalcu je padla po golu Maka Karabegovića v 89. minuti. Celjani so sicer povedli že v šesti minuti, ko je lastno mrežo zatresel Gaberšek, domači pa so tako dobili prvi polčas, a so se gostje z golom Tihomirja Šoštarića po uri igre vrnili v igri, a v zaključnih trenutkih tekme, po golu Karabegovića, ostali brez točke. Brez točk je v Rogatcu ostal tudi Fužinar, ki je po sanjskem začetku sezone izgubil še tretjič zapored. Varovanci domačega stratega so slavili z 2:0, v 52. minuti je enajstmetrovko izkoristil Marko Vtič, zmago pa je pet minut pred koncem, po tem ko je bil pri gostih izključen Čapelnik, potrdil Jaka Bokšan.

Zanimiv sosedski obračun so spremljali tudi gledalci v Dobrovcah. V sosedskem derbiju Dobrovc in Brunšvika sta si rivala razdelila točko, prvi polčas pa so po enajstmetrovki Sergeja Krajnca dobili gostje, po tem ko je Frlež zaustavil domači poskus z bele točke. V nadaljevanju je sledil veliki preobrat gostiteljev, ki so med 52. in 63. minuto dosegli kar tri zadetke ter se po zaslugi Nejca Pipenbaherja, Alena Stopajnika in Alena Hutinskega, ki je mojstrsko zadel z razdalje 20 metrov. A gostje se niso predali, v 67. minuti je prednost domačih po napaki vratarja Sagadina znižal Jože Bohl, četrt ure pred koncem derbija pa se je pod izenačujoči zadetek podpisal Igor Perkovič. Brunšvik je s 17. točko zdrsnil na predzadnje mestuo lestvice, saj je mesto višje skočil Lenart.

Dvoboj začelja lestvice v Šmartnem ob Paki ni ponudil zmagovalca. Videmčani so po enajstmetrovki Sebastjana Krajnca vodili večji del srečanja, a so gostitelji z golom Davida Žnidarja izenačili v 73. minuti, a kljub 11. točki sezone praktično dokončno ostali brez praktičnih možnosti za obstanek.

Rezultati 21. kroga 3. SNL sever:
AjDAS LENART 4:0 DRAVINJA
50; K. Ploj (59′), Čuček (62′, 87′), D. Ploj (74′)
S.ROJKO DOBROVCE 3:3 ZU-VIL BRUNŠVIK
180; Pipenbaher (52′), Stopajnik (59′), Hutinski (63′); Krajnc (22′ pen), Bohl (67′), Perkovič (76′)
ŠAMPION 2:1 ŠMARJE PRI JELŠAH
30; Gaberšek (6′ ag), Karabegović (89′); Šoštarić (61′)
KOROTAN PREVALJE 0:1 DRAVOGRAD
600; Stefanović (70′)

Uvod v 17. krog vzhodne skupine 3. SNL je pripadel nogometašem Krškega, ki so dodobra napo…