V Šenčurju sta 15. krog 3. SNL center odprla Šenčur in Bled, ki je pred tednom dni v zaostali tekmi že premagal Lesce. Blejci so vpisali še drugo zmago ter ohranjali stik z vrhom, za vodilno Ilirijo zaostajajo zgolj tri točke, s tekmo in točko manj pa tretje mesto drži Bravo, ki je napolnil mrežo Kolpe.

Šenčur v letošnji sezoni na domačem igrišču dosega precej slabše rezultate kot na gostovanjih, saj so doživeli še četrti poraz, zadnjo zmago pa zabeležili konec septembra. Blejci so odločno krenili v lov na nove tri točke, kar se jim je obrestovalo v 43. minuti, drugi zadetek v sezoni je dosegel Jure Udrih. Do konca srečanja so mreže mirovale in novih treh točk so se upravičeno veselili gostje z Bleda. Vodilna Ilirija je v prvem krogu gostila Velesovo in vpisala prve točke v nadaljevanju sezone. Ljubljančani so edini zadetek dosegli v 35. minuti, ko je bil po napaki gostov uspešen Mustafa Nukić, s čimer je z 11 zadetki zdaj drugi strelec lige. Velesovo se je ‘Šiškarjem’ dobro upiralo, a na koncu vseeno doživelo minimalen poraz. Ilirija ima trenutno na kontu 36 točk, medtem ko Gorenjci z 12 ostajajo v spodnjem delu prvenstvene lestvice.

Dolenjski derbi v Ivančni Gorici, kjer je gostovalo Grosuplje, je z 2:0 pripadel domačinom. Delo je domačim olajšal Deniel Hokić v 32. minuti, ko je zaradi prekrška kot zadnji igralec prejel neposredni rdeči karton in od takrat je vse vajeti igre prevzela Ivančna. Do vodstva so domači prišli v 37. minuti, z 11 metrov je bil natančen Andrija Novosel, to pa je bil tudi edini zadetek v prvem polčasu. Takoj po prihodu s slačilnic je bil izključen še vratar gostov Jakob Ambrožič, zaradi igranja z roko izven kazenskega prostora. Gostje so kljub izključitvam prihajali do priložnosti in zadeli tudi vratnico, a je Ivančna Gorica številčno prednost s pridom izkoristila in v 73. minuti je po akciji po desni strani za končnih 2:0 zadel Marko Šajn. Ivančna Gorica drži četrto mesto, Grosuplje pa so padle na deveto pozicijo.

V Kranju sta se merila Sava in Komenda, srečanje pa se je končalo z nepriljubljenih 0:0, gostje so podaljšali niz neporaženosti na štiri tekme. Z delitvijo točk se je končala tudi prva tekma, ko je bil rezultat 2:2. Zagorjani so v 15. krogu gostovali v Jevnici in se domov vrnili s polnim izplenom. V vodstvo so prešli v tretji minuti, za vodstvo z 0:1 je zadel Jan Holešek. V prvem polčasu so Zasavci dosegli še drugi zadetek, tokrat jim je v34. minuti z zadetkom v lastno mrežo pomagal Nik Palek. Kmalu po začetku drugega dela so gostje svoje vodstvo povišali z zadetkom Luke Klančišarja, suvereno zmago pa je v 70. minuti z enajstmetrovko potrdil Nejc Vozelj. Zagorje ostaja na sedmih točkah zaostanka za prvim mestom in bo v nadaljevanju prvenstva gotovo trd oreh za vse nasprotnike, ohranja pa si tudi možnosti za preboj na sam vrh. Jevnica je z zgolj eno zmago padla na zadnje mesto lestvice.

V dvoboju spodnjega dela tabele so Lesce gostovale pri Rudarju, kjer so zabeležili drugo zmago sezone. Domači so po treh minutah igre povedli z zadetkom Marka Sotenška, le tri minute kasneje je izid izenačil Grega Gorišek. V prvem polčasu so gledalci videli še en zadetek v mreži gostov, v 29. minuti je kazenski udarec v zadetek pretvoril Staš Kazič in z rezultatom 2:1 sta moštvi odšli na odmor. V drugem polčasu rezultatski preobrat gostov, v 56. minuti so Lesce poravnale, strelec zadetka je bil Damir Marijan, usodo domačih pa je le dve minuti kasneje zapečatil Elvis Markišič. Lesce so zadnje mesto prepustile Jevnici, za Rudarjem, ki je mesto višje, pa zaostajajo zgolj še točko.

V Podzemlju sta se srečala domača Kolpa in ljubljanski Bravo, ki je vse dvome o zmagovalcu rešil že v prvem polčasu. Jasmin Škrbec je v 23. minuti dosegel avtogol, v nadaljevanju pa se je odprlo tudi gostujočim napadalcem, v prvem polčasu sta zadela še Milan Đajić, uspešen je bil v 31. minuti, in Jaka Corn, ki je zadel pred odhodom na odmor. V drugem polčasu je Kolpa v 58. minuti z zadetkom Matica Saška znižala zaostanek, a je Corn v 62. minuti dosegel drugi zadetek na tekmi, že 15. v sezoni, s čimer prepričljivo vodi na lestvici strelcev. Končni rezultat 1:5 je postavil Marko Klemenčič v 68. minuti. Bravo ostaja na tretjem mestu, za Ilirijo s tekmo manj zaostaja štiri točke.