Napetost okoli naslova 3. SNL center je zaključena, saj je Ilirija na Jesenicah vknjižila nove tri točke in pustila vso konkurenco za svojim hrbtom. V kvalifikacijah za prehod v 2. SNL se bodo Ljubljančani pomerili z Brežicami. V sklopu zadnjega kroga so se zmag veselili gostje, le v Grosupljem je zmaga ostala v domačih rokah.

Najpomembnejšo gostujočo zmago so dosegli Ilirijani, ki so z 0:3 odpravili Jesenice. Gostje iz Ljubljane so povedli že v prvem polčasu, vodilni zadetek je dosegel Marko Đoković. Ljubljančani so v drugem polčasu še dvakrat zatresli mrežo nasprotnika, v peti minuti po prihodu iz slačilnic je bil uspešen Žiga Vidic, ob zaključku srečanja pa je v polno meril še Jure Loboda. Po zadnjem sodniškem pisku so zmago in osvojitev naslova proslavili Ljubljančani. V zadnji minuti srečanja je bil izključen igralec Jesenic, David Basta, ki so bile ”najboljše” v kategoriji prejetih rdečih kartonov, saj so jih skozi celotno sezono prejele kar deset.

Na derbiju v Ivančni Gorici se je tolažilne zmage veselil Bravo, ki je za prvim mestom zaostal vsega točko. Kot se je izkazalo, je bil odličen drugi del sezone premalo za osvojitev prvega mesta. V prvem polčasu je imel nekoliko več od igre Bravo, a Ljubljančani ob zaključkih akcij niso uspeli zatresti mreže gostiteljev in na odmor sta moštvi odšli z začetnim izidom. V vodstvo je domače v 70. minuti popeljal Tim Obrez, sicer nekdanji član Brava, a se gostje niso predali in do konca tekme izid obrnili v svojo korist. Najprej je v 80. minuti izid poravnal Milan Tučić, dve minuti pred koncem dvoboja pa je z zadetkom z glavo zmago Bravu prinesel Siniša Marinović. Ivančna Gorica se je na koncu morala zadovoljiti s tretjim mestom, čeprav so Dolenjci dolgo držali vrh lestvice.

Zasavski derbi je pripadel gostom iz Trbovelj. Nogometaši Rudarja so skozi celotno srečanje z visoko postavitvijo na igrišču onemogočali razvoj napadov Zagorjanom, ob tem pa dobro upoštevali navodila svojega stratega Buovskega ter po napaki domače obrambe in z nekaj športne sreče povedli v 50. minuti, ko je zadel Jan Sotenšek. V začetku drugega dela so gostje iniciativo na igrišču prepustili Zagorjanom, ki so trenutek spremembe postavitve izkoristili in preko Ivice Perića izid v 52. minuti tudi poravnali. Po prejetem zadetku je Rudar nadaljeval igro iz prvega polčasa, po lepo odigranem kolektivnem napadu pa so Trboveljčani preko Antonia Jurića povedli in do konca tekme tudi zadržali vodstvo in se veselili sploh prve zmage v Zagorju po osamosvojitvi. Končni rezultat je bil identičen tistemu z jesenskega dela, 1:2, ko pa se je veselilo Zagorje. Kot v boju za naslov, je bilo napeto tudi v boju za naslov najboljšega strelca. V vrstah Zagorja je sezono kot najboljši strelec lige zaključil Ivica Perić, ki je bil z 19 zadetki najučinkovitejši in je z zadetkom prednosti prehitel Vladana Petrovića iz Komende.

Medvode so na domačem igrišču doživele še 20. poraz v sezoni. Tokrat jih je z 1:3 ugnala kranjska Sava. Domači so srečanje dobro odprli in v 25. minuti tudi povedli, žogo je za hrbet Klemna Knavsa poslal Tadej Ferk. Le deset minut kasneje je izid poravnal Damir Marijan. V drugem polčasu so gostje uspeli še dvakrat streti obrambo domačih, za vodstvo gostov je zadel David Milićević, z drugim zadetkom na srečanju pa je zmago gostov potrdil Marijan. Grosuplje so se z zmago poslovili od svojih privržencev, z 1:0 so premagale v spomladanskem delu prebujene Žiri, ki morajo za obstanek v ligi počakati na razplet dodatnih kvalifikacij med Ilirijo in Brežicami. Dolenjcem je zmago prinesel njihov najboljši strelec v letošnji sezoni, Jan Smrekar, z golom v prvem polčasu. V drugem delu zadetkov ni bilo, je bil pa v 70. minuti v vrstah gostov izključen Rok Burjek. Grosupeljčani so na koncu osvojili osmo mesto. V Podzemlju so se presenetljivo visoke zmage razveselili gostje iz Lesc, čeprav je skozi celotno sezono Podzemelj veljal za težko osvojivo trdnjavo. Prvi polčas se je končal brez zadetkov, v nadaljevanju srečanja pa so gostje žogo kar trikrat poslali za hrbet domačega vratarja. Med 64. in 76. minuto, so se kot strelci zvrstili Boštjan Varl, Tadej Fermišek in Maid Amidžić. Za Lesce je bila to sedma zmaga v prvenstvu, Kolpa pa je doživela tretji domači poraz.

Komenda je novo zmago na Bledu lovila brez svojega najboljšega strelca Vladana Petrovića, ki ni imel pravice nastopa. Kljub temu so gostje uspeli zmagati in osvojiti končno četrto mesto. Trinajsto prvenstveno zmago jim je s prvima zadetkoma v sezoni zagotovil Igor Žinič, ki je v drugem polčasu zadel v razmiku treh minut. Častni zadetek za domače je z bele točke dosegel Rok Grašič, v 86. minuti.