V 3. SNL sever je bil 20. krog bogat z zadetki. Vodilni Maribor B je v Dravogradu tudi teoretično potrdil vozovnico za vstop v 2. SNL, kar trikrat pa je v polno meril Anel Hajrić. Še zadetka več se je ob visoki zmagi Rogaške nad Šmartnim razveselil Alen Neskić, zanimiv dvoboj pa so spremljali tudi gledalci v Ravnah. Koroški derbi Fužinarja in Korotana so tudi po zaslugi dveh golov Tina Küzme dobili Prevaljčani, ki so skočili pred Dravinjo, ki je izgubila z Rogatčani.

Mariborčani so vknjižili še 17. zmago, 300 gledalcev v Dravogradu je na prvi zadetek čakalo 18 minut, ko je goste v vodstvo popeljal domačin Rok Sirk, ki pa že nekaj let igra za vijolice. Deset minut po enajstmetrovki je na sceno stopil najučinkovitejši strelec lige Anel Hajrić ter povišal vodstvo, vse dvome o zmagovalcu pa razrešil že v 38. minuti, ko je zadel še drugič. S tem se Hajrićev strelski šov še ni zaključil, saj je v deseti minuti nadaljevanje v polno meril še tretjič na tekmi. Dravograjčanom je deset minut pred koncem uspelo doseči častni zadetek, za končni rezultat je poskrbel Nik Fasvald.

Hajrićev dosežek je v Rogaški Slatini presegel njegov najbližji zasledovalec Alen Neskić, saj je sin slatinskega stratega v mrežo Šmartnega pospravil kar štiri zadetke. Slatinčani so Šmarčane odpravili s kar sedmimi goli. Že omenjeni Neskić je gostujočo mrežo načel v sedmi minuti, drugič pa se je veselil v 16. minuti. V 33. minuti je rezultat prvega dela postavil Matic Majer. V nadaljevanju je ponovno na sceno stopil Neskić, ki je v polno meril še dvakrat. Do konca srečanja sta visoko zmago domačih potrdila še Matija Biruš in Aleš Goršič. Rogaška se je z novimi tremi točkami nekoliko odlepila od zasledovalcev in prednost pred tretjeuvrščenim Korotanom povišala na štiri točke. Šmartno ostaja trdno na zadnjem mestu prvenstvene lestvice.

Pravi nogometni praznik je okrog 700 gledalcev spremljalo v Ravnah na Koroškem. V koroškem derbiju so se zmage veselili gostje iz Prevalj, ki so povedli v 12. minuti, ko je za vodstvo zadel Tim Juraja. Po pol ure igre so Prevaljčani prednost povišali z zadetkom Tina Küzme. Ravenčani so v nadaljevanje krenili odločneje in v 74. minuti po zaslugi Matevža Verhovnika izkoristili enajstmetrovko ter se približali Korotanu. Toda Tin Küzma je le štiri minuti zatem poskrbel za izdatnejšo prednost gostov, ki jo zadržali do konca tekme, čeprav so v 85. minuti ostali brez Boštjana Borovnika, ki bo tako izpustil derbi z Dravogradom. Prevaljčani so se zavihteli na tretje mesto razpredelnice, Ravenčani pa so zdrsnili na osmo.

Dravinja je gostila Mons Claudius. V prvem delu zadetkov ni bilo, zmagovalec pa je bil odločen v 67. minuti, ko je za zmago gostov zadel Aljaž Štorman. Monsi so se zavihteli na sedmo mesto, Dravinja pa je tretje mesto predala Korotanu. Tudi v Šmarju pri Jelšah so maloštevilni gledalci v prvem polčasu zaman čakali na zadetek, zato pa je bilo toliko pestrejše nadaljevanja. Brunšvik je prvič klonili v 57. minuti, ko je Šmarje v vodstvo popeljal David Romih, v 65. minuti pa je vodstvo podvojil domači kapetan David Firšt, ki je v 74. minuti z drugim zadetkom potrdil nove tri točke. Gostje so tik pred iztekom z avtogolom Aleksa Veberja prišli do častnega zadetka.

Tudi na Vidmu gledalci v prvem polčasu niso prišli na svoj račun, so pa v drugem polčasu videli zmago Dobrovčanov. Gostje so povedli z golom Blaža Dobaja, ki je v 67. minuti realiziral najstrožjo kazen. Osem minut zatem je Dobaj povišal prednost, sedem minut pred koncem pa so gostje po golu Denisa Rojhta vodili že z 0:3. A srečanja še zdaleč ni bilo konec, zaostanek ni zmedel Videmčanov, ki so v 90. minuti najprej znižali po zaslugi Roka Pintariča, dve minuti zatem pa je za približanje na zadetek zaostanka poskrbel Jure Kovačič. A za popoln preobrat je Vidmu zmanjkalo časa, tako je ostalo pri minimalni zmagi gostov.

Zadnjo tekmo kroga je v Celju spremljalo vsega 30 gledalcev, ti pa so videli izdatno zmago Šampiona, ki je v mrežo Lenarta pospravil štiri gole. Prvi je padel tik pred odmorom, ko je v polno meril Mark Karabegović, Celjani pa so srečanje v svojo korist dokončno odločili po dobri uri igre, ko so gostje v razmiku treh minut klonili dvakrat. V 58. minuti je bil natančen Jetmir Torra, tri minute kasneje pa se je še drugič danes veselil Karabegović. Piko na i domači zmagi je v izdihljajih dvoboja postavil Liridon Nitaj.