Bravo se po petih krogih 3. SNL center nahaja sam na vrhu prvenstvene lestvice. Peti krog tekmovanja je ponudil tudi prvi derbi kandidatov za napredovanje v višji rang tekmovanja, a so se nogometaši Ivančne Gorice in Ilirije razšli brez zadetkov in zmagovalca.

Blejci, ki so bili v uvodnih štirih krogih ena od treh neporaženih ekip,  so tokrat klonili na gostovanju v Grosupljem. Za slavje domačih je že v drugi minuti poskrbel Saša Tekić, do konca tekme pa se rezultat ni več spremenil.  Medvode so ponovno razočarale s predstavo pred domačimi gledalci. Tokrat so bile Jesenice boljši nasprotnik in so domov odnesli vse tri točke. Prvo gostujočo zmago so Gorenjci dočakali v petem krogu. Zmagovalca sta odločila dva zadetka v prvem polčasu. Najprej je v 21. minuti v lastno mrežo žogo pospremil Dino Ibranović, le štiri minute kasneje pa se je drugega zadetka v letošnji sezoni veselil Senad Huseinbašić.

Kot že zapisano, je bil derbi kroga odigran v Ivančni Gorici, ki v uvodnih krogih ob popoldnem točkovnem izkupičku ni prejela niti zadetka. Tako je tudi po petem krogu, a je Ilirija, ki je po dveh spodrsljajih že zaostajala za vodilnim dvojcem, Dolenjsko zapustila s točko. Tekma se je zaključila brez zadetkov, kar pomeni, da Ivančna Gorica za vodilnim Bravom zdaj zaostaja dve točki, Ilirija pa že sedem točk in se trenutno nahaja ”zgolj” na petem mestu. Trboveljčani še vedno ostajajo brez zmage in skupaj z Žiri zasedajo dno lestvice. Z izidom 1:2 so jih tokrat premagali gostje iz Komende. Najboljši strelec Komende, Vladan Petrović, je v 14. minuti s petim zadetkom v letošnji sezoni goste povedel v vodstvo. Na 0:2 je v 62. Minuti povišal Andrej Jurinić, končni izid pa je s prvencem v mrežah nasprotnikov v 75. minuti postavil Ramiz Fatimić.

Kranjčani so znova bili učinkoviti v napadu, tokrat so žogo štirikrat iz mreže pobrali gostje iz Žirov. V dosedanjem delu je moštvo iz Kranja po učinkovitosti na drugem mestu s petnajstimi odseženimi zadetki, na prvenstveni lestvici pa z devetimi točkami na visokem četrtem mestu. Žiri so v 16. minuti zatresli lastno mrežo, v napačna vrata je meril Matic Radič. Pred zaključkom prvega polčasa je za miren odhod na odmor z zadetkom poskrbel Gregor Romič. Gostje so se po prihodu iz slačilnic le uspeli pobrati in izid izenačili na 2:2. V 48. In 60. minuti je bil dvakrat natančen Nace Mlakar. Nato je na sceno stopil Jaka Jerina in v 72. in 92. minuti poskrbel, da je zmaga ostala na domačih tleh. V 72. minuti je zaradi dveh rumenih kartonov igrišče predčasno zapustil Žiga Krvina. To pa je bil tudi edini rdeči karton v petem krogu.

V uvodnem nedeljskem obračunu je Bravo s kar 6:1 ugnal Lesce. Bravovci so bili seznanjeni s sobotnim razpletom tekme med Ivančno Gorico in Ilirijo, zato so se zavedali, da lahko z zmago zasedejo vrh lestvice. Morda je tudi to botrovalo slabšemu začetku domačih, kar so gostje izkoristili in v 12. minuti z zadetkom Mihe Štefeta tudi povedli. Po prejetem zadetku se je pričel šov domačih in v mrežo nasprotnika so natresli pol ducata zadetkov. Trikrat je bil natančen Siniša Marinović in sicer v 17., 32. iz enajstih metrov ter v 48. minuti. Dvakrat je zadel tudi Milan Tučić, ki je bil natančen v 44. in 66. minuti, končni izid pa je v 70. minuti postavil Luka Jurišić. Bravo, z 20 zadetki najučinkovitejše moštvo lige, se je z zmago zavihtelo na vrh lestvice 3. SNL center.

Kolpa je tudi s tretjo zmago na domačem igrišču pokazala, da bodo gostje v Podzemlju stežka prihajali do točk. Belokrajnci so se z zmago nad Zagorjem, ki so izgubili z 2:1, zavihteli na tretje mesto lestvice. Domače moštvo je oba zadetka doseglo že v prvem polčasu. Natančna sta bila Vid Žagar v 5. minuti in Darjan Spudić v 33. minuti. Za goste je v 49. minuti zadel Ivica Perić, za kaj več pa jim je zmanjkalo moči in časa.