Novi drugoligaš Bravo in Ilirija, ki se z Bledom še naprej bori za drugo mesto in napredovanje v 2. SNL, sta srečanji 24. kroga 3. SNL center odigrala že med tednom. O slavju Bravovcev in zmagi Ilirije smo že poročali, novo zmago pa je vknjižil tudi Bled.

Blejci so zmagovalni niz podaljšali še v četrto tekmo. Dolinarjeva zasedba je po preobratu premagala Komendo, ki je povedla v deveti minuti. Drugič v sezoni je zadel Tim Bergant Smailagić in gostje so ob polčasu vodili. Gorenjcem ni šlo vse po načrtih, saj je v 55. minuti rdeči karton prejel Nejc Ambrožič, kljub temu pa je Bled preobrnil rezultat. Dvakrat je zadel Ladislav Stanko, prvič z bele točke, končni rezultat pa je štiri minute pred koncem srečanja postavil Ermin Čamdžić. Bled za Ilirijo zaostaja vsega dve točki, tako da lahko pričakujemo zanimiv boj za napredovanje v višji rang.

Šenčur je že v petek gostil Grosuplje in slavil zmago. Gorenjci so v vsakem polčasu zadeli po enkrat, za vodstvo je z glavo zadel Jure Zupančič. V drugem polčasu se je v kazenskem prostoru najbolje znašel Aleksander Pinoza in v 71. minuti potrdil 12. zmago Šenčurja. Grosuplje so po porazu padle na deseto mesto in se bodo za obstanek borile do zadnjega prvenstvenega kroga. Ivančna Gorica je zagodla Lescam, saj so Dolenjci na Gorenjskem slavili z 2:5. Gostje so v 70. minuti vodili z 0:4, strelci so bili Andrija Novosel, Gregor Kosec, Uroš Palibrk in Tim Obrez. Leščani so nato z zadetkoma Alena Rizvića in Grege Goriška uspeli znižati zaostanek, a je končni izid z drugim zadetkom na tekmi postavil Palibrk, ki se je veselil sedmega zadetka v sezoni.

Sedemkrat pa se je mreža tresla v tekmi med Jevnico in Rudarjem, zmage pa so se na koncu veselili Zasavci. Ob polčasu je bil izid poravnan na 1:1, strelca sta bila Boban Simić in Jan Berger. Po prihodu s slačilnic so po zadetku Matica Pusta povedli domači, nato pa so gostje z dvema novima zadetkoma Bergerja znova povedli. Jan Sotenšek je v razmiku treh minut prejel dva rumena kartona in v 73. minuti moral zapustiti igrišče, Jevnica pa je prednost igralca več izkoristila in izenačila z golom Alena Mesariča. Prava drama se je odvila v izdihljajih tekme, saj je v 88. minuti goste v prednost popeljal Rok Drnovšek, rdeči karton pa je v isti minuti prejel še drugi igralec Rudarja, Staš Kazić. Z dvema igralcema manj v polju so Trboveljčani uspeli zadržati prednost in povečali možnosti za obstanek v ligi.

Krog sta z nedeljsko tekmo zaključila Kolpa in Velesovo, zmaga je ostala v domačih rokah. Za sedmo zmago Belokranjcev sta zadela Matic Sašek in Jasmin Škrbec, tako sta vsaj do naslednje tekme svoje moštvo spravila iz območja za izpad. Kljub porazu tudi Velesovo lahko še računa na obstanek, a mora ob upati na ugoden razplet preostalih tekem.