Deveti  prvenstveni krog v 3. SNL sever je prinesel kar nekaj zanimivih obračunov, že v petek je bila odigrana tekma v  Športnem parku na Taboru, kjer je Maribor B gostil nogometaše Malečnika. Na tribunah se je zbralo lepo število gledalcev, dvoboj in kar osem zadetkov je spremljalo okrog 250 gledalcev. Srečanje se bolje odprli nogometaši Maribora ter z zadetkoma Ploja in Lorbka odšli na odmor z dvema zadetkoma prednosti. Tudi v drugem polčasu so Mariborčani nadaljevali z dobro predstavo, vodstvo pa je povišal Sven Dodlek. Nogometašem Malečnika je v 75. minuti uspelo rezultat znižati, zadel je Cekovski, vendar so Mariborčani hitro odgovorili in zadeli še dvakrat, svoja druga zadetka na tekmi sta dosegla Ploj in Dodlek. Visoko vodstvo gostov ni zmedlo, ti so v končnici tekme v razmahu minute zadeli še dvakrat, zadela sta Bračič in Kelc. Mariborčani tako še vedno zanesljivo vodijo na prvenstveni razpredelnici, Malečnik pa z devetimi točkami v krogu treh ekip zaseda enajsto mesto.

Derbi kroga je bil odigran v Dravogradu, kjer sta se srečali domača ekipa in gostje iz Ptuja. Dvoboj drugega in tretjega na lestvici ni dal zmagovalca, saj se je tekma končala z neodločenim rezultatom 1:1. Začetek tekme je pripadel domačim igralcem, saj je že v 5. minuti več kot 300 gledalcev na noge z zadetkom dvignil Nabernik. V drugem polčasu so dobro igro z zadetkom Nastje Čeha kronali Ptujčani. Pet minut pred koncem srečanja je pri domačih pordečel Žan Pritržnik, kar je gostom vlilo novih moči, a vendar je mreža domačega moštva ostala nedotaknjena in ostalo je pri delitvi točk. Tako je na lestvici med ekipama še vedno tri točke razlike, prav tako pa sta ekipi zadržali drugo in tretje mesto.

V Lenartu so gostovali nogometaši Podvincev, enega prijetnejših presenečenj dozdajšnjega dela prvenstva. Dvoboj si je ogledalo kar 300 ljubiteljev okroglega usnja, ki pa so videli učinkovito predstavo obeh moštev, ter zmago domačega moštva. Dvoboj so bolje odprli Podvinčani, ki so z zadetkom Zorka povedli, a že dve minuti kasneje so domačini izenačili z zadetkom Šunka. V 36. minuti enajstmetrovka za Podvinčane, drugi zadetek Zorka in ponovno vodstvo gostov. Vendar je prvi polčas ponudil še en zadetek domačinov, zadel je Krajnc, tako da sta ekipi na odmor odšli z neodločenim rezultatom. Tudi v drugem polčasu boljši začetek gostov, ki so zadeli v drugi minuti nadaljevanja, ko je zadetek dosegel Robert Osterc. Da pa so tri točke ostale doma, je z dvema zadetkoma poskrbel Matej Brumen in Lenartčanom priigral tretjo zmago v letošnjem prvenstvu. Gostje kljub porazu še vedno vztrajajo na odličnem četrtem mestu razpredelnice.

Šentjurčani so na svojem igrišču ugnali goste iz Rogatca, zmago je v sodnikovem podaljšku prinesel zadetek Jerneja Lampreta.  Omeniti velja tudi dva rdeča kartona pri gostih, ki sta jih prejela Božak in Kitak. Šentjurčani so zmagali še tretjič zapored, a na lestvici ostajajo na predzadnjem mestu, medtem ko gostje trenutno zasedajo deseto mesto. Bistričani tudi po sedmem krogu ostajajo brez osvojene točke. Zaslužene zmage so se v Slovenski Bistrici veselili nogometaši Fužinarja. Gostje so že v prvem polčasu uspeli zadeti dvakrat, zadela sta Ovčar in Grizold. Ovčar je v drugem polčasu s svojim tretjim zadetkom dokončno zapečatil usodo Bistričanov, ki jim je uspelo doseči častni zadetek, uspešen je bil Primož Janžič. Nogometaši Fužinarja so se z zmago prebili na peto mesto lestvice.

V Celju na stadionu Olimp visoka zmaga za domačo ekipo Šampiona nad gosti iz Radelj ob Dravi. Po izenačenem prvem polčasu, ki se je končal z začetnih 0:0, v drugem polčasu boljša, predvsem pa učinkovitejša igra domačih. Kar štirje zadetki v mreži Radeljčanov, za domače so bili uspešni Korošec, Zorič, Djuranović in Janković. Zmaga je Celjanom prinesla tudi napredovanje po lestvici, nove tri točke so prinesle šesto mesto, Radeljčani pa so zdrsnili na deveto mesto.  Na stadionu Ugasle peči na Prevaljah so se zmage nad gosti iz Šmarja pri Jelšah veselili domači. Po treh zaporednih porazih Korotana se tudi to srečanje ni začelo najboljše, saj so gostje z zadetkom Čučka povedli že v 11. minuti, a je nogometašem Korotana že do odmora prednost uspelo izničiti, potem ko je zadel Ožbej Janet. Da so vse tri točke ostale doma je poskrbel Petrič in tako poskrbel za pomembno zmago Korotana, ki je z novimi tremi točkami Šmarje prehitel tudi na lestvici in trenutno zaseda sedmo mesto, medtem ko so nogometaši Šmarja osmi.