V boju za obstanek sta do pomembnih zmag prišli moštvi Šenčurja in Save iz Kranja. Šenčurjani so prišli do šeste zmage v sezoni, zmago jim je zagotovil njihov najboljši strelec z desetimi zadetki, Samo Kokalj. Edini zadetek na srečanju je bil dosežen v 37. minuti, z zmago pa so Šenčurjani skočili na šesto mesto na lestvici, Žirovci z devetnajstimi točkami ostajajo na devetem. Pomembne zmage so se veselili tudi nogometaši kranjske Save, ki so moči merili s konkurentom za obstanek, Komendo. Kranjčanom je zmago z dvema zadetkoma zagotovil Aleksandar Dojčinović. Obramba Komende je zdržala do 82. minute, nato je mrežo gostov načel Dojčinović, ki je tudi potrdil zmago sedem minut kasneje. Sava je tako prepustila zadnje mesto včerajšnjemu nasprotniku, pred katerim ima sedaj dve točki prednosti.

Zagorjani so v boju za tretje mesto premagali Grosuplje, a so ob ugodnem izidu na tekmi Ivančne Gorice po zmagi skočili na drugo. Tudi na tem srečanju je bil zmagovalec odločen v drugem polčasu. Trinajsto zmago v sezoni sta Zasavcem priigrala Gašper Kurež in Simon Zupančič, zadetka sta bila dosežena v 70. in 75. minuti. Večerni dvoboj sta odigrala Ivančna in Arne Tabor, zmaga je pripadla gostom. Vodilni zadetek in edinega v prvem polčasu je dosegel Aleksander Krevzel Panić, po katerm so Ljubljančani vodili z 0:1. V nadaljevanju so Dolenjci lovili zaostanek in uspeli izenačiti v dvajseti minuti drugega polčasa, strelec zadetka je bil Dominik Ožbolt. Zmago je Ljubljančanom prinesel Siniša Marinović, šest minut pred koncem je dosegel peti zadetek v sezoni. Ivančna je po novem porazu padla na tretje mesto, medtem ko Arne Tabor ostaja na petem.