V 3. SNL center sta ostali neodigrani dve srečanji, v Šenčurju je bil dvoboj med domačim Šenčurjem in Zagorjem prekinjen v 50. minuti zaradi močnega naliva dežja. Srečanje med Bledom in Grosupljem je na sporedu v torek, s pričetkom ob 17. uri.

Ljubljanski dvoboj se je končal brez zmagovalca, kljub rezultatskemu preobratu Svobode. Povedli so domači nogometaši, že v peti minuti je zadel Dario Lovrec. Gostje z Viča so s tremi zadetki obrnili izid v svojo korist. Jasmin Dindič je zadel v 28. in 47. minuti in poskrbel za vodstvo z 1:2. Prednost Svobode je 20 minut pred koncem srečanja povišal Aleksandar Đokić. Kazalo je, da bo zmaga ostala v rokah gostov, a sta točko Arnam priborila Lenart Lesar z zadetkom v 76. minuti, tik pred zaključkom je drugi zadetek v sezoni dosegel Roman Gomboši.

V Žireh so do prve zmage v sezoni prišli nogometaši Komende, ki so slavili z 0:2. Oba zadetka v vrstah gostov je dosegel Nik Rahne, po enega v vsakem polčasu. V 65. minuti je srečanje zaradi drugega opomina predčasno zaključil strelec zadetkov. Po nepopolnem petem krogu Žirovci ostajajao na zadnjem mestu prvenstvene lestvice, Komenda pa je skočila na osmo.

Ivančna je v zadnjem sobotnem dvoboju prišla do četrte zmage v sezoni in zadržala vodilni položaj na lestvici. Edini zadetek na srečanju je bil dosežen v 35. minuti, strelec je bil Tilen Kralj. Sava ostaja pri izkupičku dveh zmag in treh porazov, Ivančna je še naprej neporažena, s štirimi zmagami in remijem.