S petkovim srečanjem v Šenčurju sta 20. krog 3 SNL center odprla domači Šenčur in gostje iz Ivančne Gorice. Prvi polčas se je končal brez zadetkov, čeprav so si nogometaši obeh moštev pripravili nekaj priložnosti za dosego zadetka. Povedli so domači, po tem ko je v 63. minuti proti vratom nasprotnika zdrvel Samo Kokalj in dosegel osmi zadetek v sezoni. Kmalu po vodstvu Šenčurja so žogo za hrbet domačega vratarja poslali Dolenjci, na odbitek je prvi pritekel Dominik Ožbolt in poravnal na 1:1. V tem trenutku so gostje imeli več žogo v posesti, a so tik pred koncem igralnega časa znova zadeli Šenčurjani. Pomembno zmago jim je priigral Gašper Fende, ki se je najbolje znašel v kazenskem prostoru Ivančne. Gorenjci so slavili peto zmago v sezoni, s čimer so se tudi premaknili z dna lestvice in se trenutno nahajajo na osmem mestu. Ivančna se z gostovanja vrača brez točk in sedaj za Bledom zaostajajo že osem točk, na vsega dve točki zaostanka pa so se jim približali Zagorjani.

Vsi preostali dvoboji so bili odigrani v soboto, končali so se z eno zmago domačih in gostov ter dvema remijema. Z delitvijo točk sta se morala zadovoljiti kranjska Sava in vodilni Bled. Gostje so po nizu devetih zaporednih zmag znova oddali točke, saj so bili v prejšnjem krogu prvič v sezoni poraženi. Kljub “zgolj” osvojeni točki, so Blejci ohranili vodilni položaj, svojo prednost pa še povečali. S točko so Kranjčani pridobili eno mesto, saj imajo pred Žirovci, ki so ostali na zadnjem mestu, sedaj točko prednosti. Nogometaši Žirov so gostovali v Ljubljani, do osme zmage v sezoni pa so prišli nogometaši Arne Tabor. Domači so povedli pred zaključkom prvega dela, strelec zadetka je bil Filip Škerl, ki je poskrbel za edini zadetek v prvem polčasu. V nadaljevanju so domači svojo prednost še povečali, tretjič v sezoni je žogo v nasprotnikovo mrežo pospravil Lenart Lesar. Le tri minute kasneje, v 71. minuti, so gostje ostali brez izključenega Boštjan Frelih in kazalo je, da bodo Ljubljančani zlahka prišli do novih treh točk. Žirovci se tudi tokrat niso vdali in v 78. minuti poskrbeli za znižanje zaostanka, z bele točke je znova natančno meril Nace Eržen. Kljub zadetku za 2:1 gostje niso uspeli presenetiti Ljubljančanov, ki so tako prvič letos ugnali Žiri.

Novo zmago so si priigrali nogometaši Grosupljega, na gostovanju so z 1:4 premagali Svobodo. Dolenjci so v 21. minuti povedli po zadetku Roka Šporarja, a so se domači vrnili le tri minute kasneje, za izenačenje je poskrbel Goran Volaš. Do konca prvega polčasa so mreže mirovale in na odmor sta nasprotnika odšla poravnana. V nadaljevanju so gostje dosegli še tri zadetke. V peti minuti je za novo vodstvo zadel Primož Potočar, v 67. minuti je zmago z zadetkom potrdil Denis Boh. Domači so štiri minute kasneje ostali z igralcem manj v polju, saj je bil izključen Klemen Kolar. Grosuplje je številčno prednost izkoristilo, med strelce se je vpisal mladinec David Petrič, ki je zadel prvič v članski selekciji, ob svojem drugem nastopu. Dolenjci so letos še neporaženi, z novo zmago so se Bledu približali na 11 točk zaostanka. Ob zmagi Šenčurja in remiju Save, na zadnjem mestu ostajajo Žirovci.

Večerni dvoboj v Radomljah, kjer sta se pomerila Komenda in Zagorje, se je končal brez zmagovalca, z rezultatom 2:2. Gostje so dvakrat vodili, a so nogometaši Komende zbrali moči in vsakič uspeli rezultat poravnati. Na tretjini igralnega časa je Zasavce v vodstvo popeljal Gašper Kurež, le šest minut kasneje je bilo na semaforju 1:1, strelec je bil Klemen Štrancar. Zadetkov v prvem delu še ni bilo konec, saj so pet minut pred koncem polčasa Zagorjani znova vodili, tokrat je zadel Matija Kranjc. Še sedmi remi v tej sezoni je Komendi priigral Nik Rahne, za končnih 2:2 je zadel v dvajseti minuti drugega polčasa. Komenda je zadržala sedmo mesto, medtem ko je Zagorje na tretjem, zaostanka za Bledom v tem krogu niso uspeli zmanjšati.