Bled je z novo zmago ohranil prednost pred najbližjim zasledovalcem, še tretjič letos so premagali Šenčurjane. V 20. minuti je mrežo Gostov načel Ermin Čamdžić, ki je zadel tudi v 67. minuti za končnih 5:1. V prvem polčasu so domači še dvakrat merili v polno, za 2:0 je bil strelec Anže Cankar, zadetka se je veselil tudi v 53. minuti. Četrtič v sezoni se je med strelce vpisal Jure Udrih, zadel je deset minut pred koncem polčasa. Edini zadetek v vrstah Šenčurjanov je dosegel Klavdij Šmid, takoj po prihodu iz slačilnic. Šenčur je kljub porazu ohranil osmo mesto na lestvici, Bled še naprej ostaja vodilni.

Svoboda je gostovala pri Zagorju in z remijem prekinila niz treh porazov, medtem ko so Zasavci še drugič zapored remizirali. Domače je v vodstvo v 24. minuti popeljal Rok Pirc, ki so uspeli prednost zadržati do premora. Takoj po prihodu iz slačilnic je izenačujoči zadetek dosegel Adis Ajkić, dosegel je drugi zadetek v dresu Svobode. Zasavci so ohranili tretje mesto, vendar bo najbližji zasledovalec iz Grousplja svoje srečanje odigral v sredo. Z identičnim izzidom se je končal tudi dvoboj med Žirovci in kranjsko Savo. V prvem polčasu ni bilo zadetkov, v nadaljevanju pa so povedli domači, po zadetku Jake Brica Krolnika v 52. minuti. Za izenačenje in pomembno točko je poskrbel Žan Krajnik, zadel je dvanajst minut po vodilnem zadetku domačih. Žirovci so pet minut pred koncem srečanja ostali brez izključenega Benjamina Brenceta. Sava je ohranila točko prednosti pred Žirovci in ostajajo na predzadnjem mestu prvenstvene lestvice.

V večernem terminu sta dvoboj odigrala Ivančna Gorica in Komenda, zmaga pa je ostala v domačih vrstah. Tik pred iztekom polčasa je vodilni zadetek Dolenjcev dosegel Domen Kočevar, dosegel je prvi zadetek v dresu Ivančne. Domači so delo opravili v 69. minuti, z zadetkom Deniela Hokića so povedli z 2:0. Strelec edinega zadetka za Komendo je bil Igor Žinič, uspešen je bil v sodnikovem dodatku. Ivančna še naprej ohranja drugo mesto na lestvici, za vodilnim še naprej zaostajajo osem točk.