Nogometaši Bistrice še naprej meljejo vse pred seboj in so po sedmem krogu 3. SNL Vzhod prednost na lestvici še povišali. V Slovenski Bistrici je tokrat padla Dravinja, nove tri točke pa imajo dodatni pomen, saj Bistričani pred zasledovalci sedaj bežijo za pet točk.

Na derbiju kroga v Slovenski Bistrici so gledalci videli šest zadetkov in že sedmo zaporedno zmago Bistrice. Na obračunu proti Dravinji je zmaga Bistričanov bila popolnoma zaslužena, kljub temu, da so v določenih obdobjih tekme varovanci Simona Dvoršaka pokazali nekaj slabosti v svoji igri. Domačini so v uvodne pol ure igre imeli popolno kontrolo nad srečanjem ter so si v tem obdobju priigrali številne priložnosti, največkrat po akcijah, ki so bile izvedene na desni strani, saj obramba gostov ni imela odgovora kako zaustaviti Nejca Bračka in Aljaža Polegka. Prav po akciji na desni strani je padel tudi vodilni zadetek Bistrice, ko je Bračko poslal polvisok predložek v kazenski prostor Dravinje, tam pa se je odlično znašel Sebastjan Šlak in iz prve udaril ter se na dvoboju prvič vpisal med strelce. Ko je po pol ure igre na semaforju pisalo 2:0, izid je z bližine povišal Alen Korošec, je vse kazalo, da sledi potop gostov iz Slovenskih Konjic, a nato je sledil nerazumljiv padec domače ekipe. Po dveh zadetkih zaostanka je pobudo nenadoma prevzela Dravinja in do konca prvega dela prišla do dveh obetavnih priložnosti, vendar pa je Jan Poljanec obe zapravil. Predvsem tista v 42. minuti, ko se je znašel sam pred vratarjem Jakom Dabanovićem in žogo poslal visoko preko vrat, je bila zapravljena prepoceni. Napadalec Dravinje se je odkupil takoj po odmoru, ko je v tretji minuti nadaljevanja najprej znižal na 2:1, že v 54. minuti pa z glavo poskrbel za izenačenje. Dva hitra zadetka gostov so nato ponovno prebudila Bistričane, ki so do konca dvoboja odgovorili z dvema zadetkoma v mreži Gregorja Finka. Tokrat so domačini napadli po levi strani, Šlak pa je najprej v 56. minuti z glavo svoje moštvo ponovno popeljal v vodstvo, v 72. minuti pa je na isti način dosegel “hat-trick”. V nadaljevanju dvoboja si Bistrica novih črnih minut ni več privoščila in je nekajkrat bila blizu povišanju vodstva, a ostalo je pri rezultatu 4:2 in osvojitvi treh točk.

Nogometaši Zreč še naprej igralo odlično in so v tem krogu dosegli že tretjo zaporedno zmago. V Zrečah so tokrat gostovali zadnjeuvrščeni Šmarčani in se dober polčas dobro upirali, a na koncu so favoriziranim domačinom vendarle morali priznati premoč. Najprej je v peti minuti drugega polčasa svoje moštvo v vodstvo popeljal Žan Zupanc Terglav, v 74. minuti pa je Anže Podgrajšek vodstvo podvojil in poskrbel za veselje domačih navijačev, ki so se tokrat prvič zbrali na zreški navijaški tribuni. Zrečani so se na lestvici točkovno izenačili z drugouvrščeno Rogaško.

Na derbiju lanskih drugoligašev v Rogaški Slatini je Dravograd uspel prekiniti niz štirih zaporednih zmag Rogaške. Ekipi sta se razšli brez doseženega zadetka ter z delitvijo točk, s čimer se je zaostanek Slatinčanov za prvim mestom na lestvici povišal na pet točk.

Dobrovce so pred kamerami Medobčinske nogometne zveze Maribor na svojem terenu gostile ekipo prevaljskega Korotana in doživele minimalen poraz. Na obračunu sta si obe moštvi priigrali kopico lepih priložnosti, v prvem polčasu se je kar trikrat tresel tudi okvir vrat, vendar pa so gledalci edini zadetek videli šele v samem zaključku srečanja, ko se je v zmedi pred vrati Tilna Ploja najbolje znašel Matevž Štruc in iz bližine poskrbel za svoj prvenec v letošnji sezoni ter končnih 0:1. Korošci so mrežo nasprotnika zatresli prvič po skoraj 300 minutah igre in so prekinili niz dveh zaporednih porazov. Reportažo dvoboja si lahko ogledate tudi na spodnji povezavi MNZ Maribor:

Štruc (84′)

V Dobrovcah smo danes spremljali trd in odprt obračun s priložnostmi na obeh straneh. Gostje iz Prevalj so bili…