V vzhodni skupini 3. SNL so po 13 odigranih krogov tako kot v ostalih treh skupinah odšli na dolg zimski spanec, iz katerega se bodo predvidoma prebudili šele v drugi polovici marca. Naslov jesenskih prvakov je pripadel ekipi Odrancev, ki je v zadnjih krogih uspešno odigrala nekaj srečanj in se zavihtela na sam vrh lestvice.


Slednji so v jesenskem delu sezone na svojem računu zbrali 29 točk in imajo pred drugouvrščeno ekipo Grada dve točki prednosti. Na tretjem mestu je še ena ekipa iz Goričkega in sicer ekipa Tromejnika iz Kuzme. Obe gorički ekipi sta prijetno presenečenje prvenstva ter postaja atraktiven nasprotnik za vse ekipe. Sledi ekipa Rakičana, ki je vodstvo na lestvici držala skoraj celoten jesenski del, v zadnjih treh tekmah pa so nogometaši te ekipe izgubili nekaj pomembnih srečanj, med njimi tudi z Odranci. Sredino lestvice predstavljajo predvsem “potomci” nekdanjih prvoligaških klubov. Med njimi so na petem mestu Beltinci, mesto za njimi je ekipa Mure, na devetem mestu pa je ekipa Nafte 1903. Prijetno presenečenje je ekipa Turnišča, ki se nahaja na osmem mestu in še vedno drži stik z vodilnimi ekipami prvenstva. Predvsem veseli dejstvo, da so bili v sredini jesenskega dela prvenstva po odličnem nizu rezultatov tudi na odličnem drugem mestu, a je nato forma malce padla, kar so močnejše ekipe izkoristile in nabirale točke. Spodnji del lestvice pa pripada večinoma novincem v ligi. Na desetem mestu je ekipa Čarde, ki je lansko sezono osvojila zadnje mesto v ligi, vendar je zaradi reorganizacije lig vseeno ostala med tretjeligaši. Na dnu lestvice so še ekipa Bistrice, Črenšovcev, Bakovcev in Serdice. Slednji letos še niso zmagali, na svojem kontu pa imajo zgolj tri točke, ki so jih pridobili s tremi neodločenimi rezultati, med drugim tudi proti Muri.

DSC_8270
Prekmurski derbi Nafte in Mure se je končal z zmago slednjih. (Foto: Aleš Cipot)

Najboljšo obrambo lige ima devetouvrščena Nafta 1903, ki je letos prejela zgolj enajst zadetkov, manj kot zadetek na tekmo. Za boljšo uvrstitev na lestvici pa povprečen napad z osemnajstimi doseženimi zadetki, povprečno torej malce več kot zadetek na tekmo, ni bil dovolj. Z najboljšim napadom se lahko pohvali ekipa Odrancev, letos so nogometaši tega kluba nasprotnika premagali kar 35-krat, kar pomeni skoraj 2,7 gola na tekmo. Najslabši napad pa ima gorička ekipa iz Serdice, katerih nogometaši so nasprotnega vratarja premagali zgolj šestkrat. Največ zadetkov je padlo na občinskem obračunu Mure in Bakovcev, ki se je končal z rezultatom 8:1! Ekipa Beltincev je dvakrat slavila z rezultatom 8:0, obakrat na domačem terenu, prvič na tekmi proti Serdici in drugič prav na tekmi proti Bakovcem. Ravno slednji imajo tudi najslabšo obrambi, saj so jeseni prejeli kar 45 zadetkov oziroma v povprečju skoraj 3,5 zadetka na tekmo. Bakovci imajo tudi najslabšo gol razliko in sicer -34. Na drugi strani je z najboljšo gol razliko ekipa Beltincev s pozitivno razliko 23 zadetkov.

Med novinci velja za najpozitivnejše presenečenje izpostaviti ekipo Turnišča, ki je bila še v desetem krogu na odličnem drugem mestu, a so v nadaljnjih krogih popustili. Od desetega kroga do konca jesenskega dela, ko so bilo odigrani še preostali štirje krogi, skupaj s zaostalim četrtim krogom, niso več osvojili točk in so padli za kar šest mest. Oba gorička kluba iz Grada in Kuzme sta prijetno popestrila prvenstvo. Na drugi strani nekdanji prvoligaši nikakor ne najdejo pravega zmagovalnega ritma. Ekipa Mure zelo slabo igra na gostovanjih, medtem ko so nogometaši Beltincev in Nafte 1903 v svojih igrah preveč nekonstantni. Nekako pričakovano je na vrhu ekipa Odrancev, medtem ko novinci v ligi na drugi strani zasedajo zadnja mesta. Kaj bo prinesel spomladanski del pa bodo pokazale nove tekme, ki se bodo ponovno začele meseca marca.

Lestvica 3. SNL vzhod po koncu jesenskega dela sezone
#TeamGPWLDFA+/-BPPTS
1Odranci261943753045060
2ND LUŠT Beltinci261754843054055
3Mura261583542826048
4Grad261466603624048
5Avto Rajh Ljutomer261484493514046
6Tromejnik261484463610046
7Turnišče261410254459044
8Rakičan261277513615043
9Nafta 19032610884043-3038
10Čarda Martjanci2681353549-14029
11Črenšovci2641573258-26019
12Bakovci2641931873-55015
13Bistrica2631853975-36014
14Serdica2612051780-6308

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od Boštjan Orban
Naloži več novic iz 3. liga

Dodaj odgovor

Poglejte še

Izola pripeljala menjavo za Badžima

Pri MNK Izola so hitro reagirali ob odhodu Vlada Badžima, novi trener je postal Martin Pre…